Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
   
   
 
 
Akademia Grupa Media Informacyjne  
   

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną - Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 

Studia za granicą

| Austria | Belgia | Bułgaria | Chorwacja | Cypr | Czechy | Dania | Estonia | Finlandia | Francja | Grecja | Hiszpania | Holandia | Irlandia | Islandia | Liechtenstein | Litwa | Luksemburg | Łotwa | Malta | Niemcy | Norwegia | Portugalia | Rumunia | Słowacja | Słowenia | Szwajcaria | Szwecja | Węgry | Wielka Brytania | Włochy |

Studia na Bałkanach - Serbia, Chorwacja, Słowenia. Nie ukrywajmy, Bałkany nie należą do najpopularniejszego kierunku na studenckiej mapie świata. Czy warto zatem myśleć nad podjęciem studiów w Serbii, Chorwacji, Słowenii i innych państwach regionu? Jakie perspektywy czekają nas po zakończeniu studiów? Zapraszamy na małą wycieczkę po szkolnictwie wyższym na Bałkanach!

Studia w Serbii

System serbskiego szkolnictwa wyższego nie różni się w zasadzie niczym od tego, który znamy z uczelni polskich lub niemieckich.

Studia są trzystopniowe i dzielą się na:

licencjackie studia I stopnia,
magisterskie studia II stopnia,
doktoranckie studia III stopnia.

Większość kierunków prowadzonych jest w języku serbskim, ale wybrane uczelnie posiadają także międzynarodowe programy realizowane w oparciu o język angielski. Zagraniczni kandydaci nie unikną jednak konieczności opanowania języka serbskiego, gdyż przed rozpoczęciem właściwych studiów są oni zobowiązani do wzięcia udziału w rocznym szkoleniu językowym.

Na terenie Serbii funkcjonują trzy typy szkół wyższych: uniwersytety, uczelnie nauk stosowanych oraz uczelnie akademickie. Uniwersytety są ponadto jedynymi instytucjami, które w swojej ofercie posiadają studia I, II oraz III stopnia. Odrębną jednostką szkolnictwa wyższego są oddziały uczelni międzynarodowych, np. Uniwersytet Nowojorski w Belgradzie, który realizuje głównie studia na poziomie MBA w języku angielskim oraz specjalistyczne kursy oraz szkolenia.

Serbski rynek edukacyjny jest oczywiście znacznie mniejszy od polskiego lub niemieckiego, więc nikogo nie powinno dziwić, że działa tu zaledwie 17 uczelni, z czego 9 prywatnych. Najbardziej prestiżową instytucją naukowo-badawczą jest Serbska Akademia Nauk i Sztuk. Największym i najbardziej prestiżowym uniwersytetem Republiki Serbii jest Uniwersytet w Belgradzie, na którym studiuje aktualnie około 90 tys. studentów! Najbardziej znaną uczelnią artystyczną jest natomiast Akademia Sztuk Pięknych również z siedzibą w stolicy kraju.

Rok akademicki rozpoczyna się zazwyczaj na początku października, ale uczelnie mają dużą swobodę w tym zakresie, więc organizacja roku może znacząco się różnić w zależności od uczelni. Najczęściej stosuje się jednak tradycyjny podział na dwa oraz trzy semestry.

Serbia boryka się z wysokim poziomem bezrobocia, który jest szczególnie widoczny wśród osób młodych. Serbscy pracodawcy bardzo jednak cenią zagranicznych specjalistów, więc po zakończeniu studiów możemy mieć bardzo ciekawe perspektywy na podjęcie pracy. Wymogiem jest oczywiście perfekcyjna znajomość zarówno języka serbskiego, jak i angielskiego lub niemieckiego.

Kandydaci na studia muszą posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne z kraju pochodzenia. Jeśli takowego nie posiadają, to mogą wykupić prywatne ubezpieczenie w Serbii.

Studia w Chorwacji

System organizacji studiów oraz samego roku akademickiego nie różni się niczym od opisanego powyżej. Skupmy się zatem na tym, co wyróżnia chorwackie szkolnictwo wyższe na tle innych państw europejskich. Na terenie tego pięknego, słonecznego kraju funkcjonuje aktualnie 8 uniwersytetów, które posiadają najbardziej rozbudowaną ofertę kształcenia, 23 szkoły wyższe oraz 11 uczelni o profilu technicznym, zwanych politechnikami.

Lista chorwackich uniwersytetów:

Uniwersytet w Zadarze;
Uniwersytet w Osijeku;
Uniwersytet w Zagrzebiu (ustanowiony w 1669 rok);
Universytet w Puli;
Uniwersytet w Dubrowniku;
Uniwersytet w Splicie;
Uniwersytet w Rijece;
Dubrovnik International University.

Koszty nauki i utrzymania w Chorwacji nie należą do wysokich, więc nasz portfel na pewno nie zostanie zrujnowany, jeśli będziemy chcieli przyjechać tutaj na studia. Wysokość czesnego zależy w dużej mierze od statusu prawnego uczelni i kierunku studiów. Większość programów, w ramach studiów licencjackich, kosztować nas będzie od 800 do 2500 euro. Koszty nauki na uczelniach technicznych oraz na kierunkach medycznych są jednak znacząco wyższe i ustalane przez władze uczelniane.

Kandydaci na studia muszą uzyskać pozwolenie na pobyt w Chorwacji. Uzyskuje się w chorwackim konsulacie lub za pośrednictwem lokalnego biura policji po przyjeździe do kraju. Najlepiej jednak zadbać o wszelkie formalności jeszcze przed przyjazdem.

Wynajem mieszkania nie powinien stanowić większego problemu, ale warto rozejrzeć się za nim odpowiednio wcześniej, gdyż najatrakcyjniejsze oferty szybko znikają. Większość możemy znaleźć w serwisach ogłoszeniowych, ale pomocne mogą okazać się również specjalne biura działające na uczelniach.

Studia w Słowenii

W tym niewielkim kraju działają zaledwie cztery uniwersytety, ale oprócz nich znajdziemy tutaj także kilkanaście innych, prywatnych oraz publicznych szkół wyższych, m.in. o profilu zawodowym i artystycznym.

Studia są podzielone na trzy etapy: studia licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie. Liczba miejsc na poszczególnych uczelniach jest odgórnie określana przez słoweńskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego.

Podstawowym warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia jest posiadanie świadectwa maturalnego lub równoważnego dokumentu. Oprócz tego, kandydaci muszą przedstawić aktualne świadectwo zdrowia, dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej oraz certyfikat potwierdzający znajomość języka słoweńskiego.

Ogłoszenia o otwarciu naboru na studia I stopnia pojawiają się zazwyczaj w lutym. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są od początku marca do czerwca. Ostateczną listę przyjętych studentów ogłasza się w lipcu, sierpniu lub wrześniu – zależnie od ilości prowadzonych naborów. Uniwersytety przeprowadzają zwykle konkursy świadectw, w uczelniach artystycznych można się dodatkowo spodziewać testów umiejętności, a w szkołach sportowych – testów sprawnościowych. Terminy ewentualnych egzaminów ogłaszane są na początku marca.

Konieczna jest także znajomość języka słoweńskiego, gdyż oferta kierunków prowadzonych w języku angielskim jest dość uboga i w większości ograniczona do studiów III stopnia. Nasze kompetencje lingwistyczne powinny być potwierdzone oficjalnym certyfikatem. Jeśli jednak go nie posiadamy, to uczelnia zorganizuje dla nas specjalny egzamin językowy, którego zaliczenie będzie elementem procesu rekrutacji.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, w przeciwieństwie do studiów zaocznych, doktoranckich oraz odbywanych na uczelniach prywatnych.

Najtańszą opcją zakwaterowania jest oczywiście akademik. Wolne miejsca szybko się jednak wyczerpują, więc warto pomyśleć o pokoju zaraz po złożeniu swojej aplikacji na studia. Jeśli nam się nie powiedzie, to oczywiście nie znaczy, że będziemy musieli zamieszkać pod mostem lub na plaży. Na brak ofert wynajmu nieruchomości nie można narzekać, więc każdy powinienem znaleźć coś na “swoją kieszeń”. Pomocy w poszukiwaniu zakwaterowania możesz szukać w organizacji studenckiej M2, która dysponuje ciekawymi ofertami. Pokój dla studenta, ze wspólną kuchnią i łazienką, kosztuje ok. 190 euro miesięcznie (plus opłaty), za kawalerkę zapłacić trzeba natomiast ok. 300 euro. Przed podpisaniem umowy warto upewnić się, że wszystkie jej zapisy są dla nas zrozumiałe.

Kwestia podejmowania zatrudnienia w trakcie studiów jest bardziej skomplikowana. Jako zagraniczny student możesz zwrócić się do specjalnej agencji, działającej na podstawie zgody miejscowego Ministerstwa Pracy, Rodziny i Spraw społecznych, która pomaga studentom spoza Słowenii w poszukiwaniu pracy. Na stronie agencji znajduje się aktualizowana na bieżąco lista ofert – dotyczą one zarówno prostych prac fizycznych, jak i stanowisk wymagających specjalistycznej wiedzy. Trzeba jednak pamiętać, że do podjęcia pracy wymagana jest zazwyczaj znajomość języka słoweńskiego.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Akademia                
                       
                       
  Zaplanuj przyszłość z Media Informacyjne

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

                       
       
Wiadomości  
 
 

News

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
 
 
 
 
 
 
Media Informacyjne
 
   
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.