Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
   
   
 
 
Akademia Grupa Media Informacyjne  
   

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną - Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 

Studia za granicą

| Austria | Belgia | Bułgaria | Chorwacja | Cypr | Czechy | Dania | Estonia | Finlandia | Francja | Grecja | Hiszpania | Holandia | Irlandia | Islandia | Liechtenstein | Litwa | Luksemburg | Łotwa | Malta | Niemcy | Norwegia | Portugalia | Rumunia | Słowacja | Słowenia | Szwajcaria | Szwecja | Węgry | Wielka Brytania | Włochy |

Studia w Portugalii

Na największych miejscowych uczelniach przybysze z zagranicy stanowią ponad 10 proc. ogółu. To spore osiągnięcie jak na kraj, w którym poziom organizacji i finansowania wyższych uczelni nie jest tak wysoki, jak w najbogatszych państwach UE. Zalety Portugalii coraz częściej doceniają także Polacy.

System nauki i szkolnictwa wyższego

Uczelnie. Szkolnictwo wyższe w Portugalii obejmuje 114 instytucji, oferujących ponad 5 tysięcy kursów dla około 350 tysięcy studentów. Najstarszym uniwersytetem jest uczelnia w Coimbrze, założona w 1290 roku. Pełen wykaz dostępnych kierunków można znaleźć na stronie Study & Research in Portugal.  Więcej informacji znajdziesz także na stronie Dyrekcji Generalnej ds. Szkolnictwa Wyższego (Direcção-Geral do Ensino Superior, DGES), pełniącej m.in. rolę miejscowego ośrodka sieci ENIC-NARIC.

Stopnie akademickie. Studia licencjackie (licentiatura) na uniwersytetach i politechnikach trwają 3 lub 4 lata i umożliwiają uzyskanie tytułu licenciado. Studia II stopnia (mestrado) – trwające od 1,5 roku do dwóch lat – kończą się zdobyciem tytułu magistra (mestre). Tytuł doktora (doutor) otrzymuje się po kolejnych 3 latach nauki, zakończonej obroną pracy doktorskiej. W przypadku niektórych kierunków – głównie medycznych – dostępna jest też ścieżka zintegrowana, tzn. 5- lub 6-letnie studia magisterskie (od razu po maturze).

Rekrutacja - wymagania i formalności

Tryb rekrutacji i dokumenty. By rozpocząć naukę w Portugalii, konieczne jest świadectwo maturalne (oraz kilka innych, standardowych dokumentów). O miejscu na studiach decyduje centralny konkurs świadectw, organizowany przez miejscowe ministerstwo pomiędzy czerwcem a sierpniem. Wszystko odbywa się przez internet, a procedura jest kilkustopniowa: kandydaci spoza Portugalii muszą najpierw zdobyć numer identyfikacyjny (internal number, wydawany w biurach ds. szkolnictwa wyższego lub Dyrekcji Generalnej ds. Szkolnictwa Wyższego), następnie utworzyć hasło w systemie rekrutacyjnym i kliknąć w link uwierzytelniający, co pozwoli uzyskać kod aktywacyjny. W efekcie uzyskuje się dostęp do prywatnego profilu, na którym można wskazać sześć interesujących nas szkół (i poprzez który należy przesłać pozostałe dokumenty, m.in. przetłumaczoną i poświadczoną kopię świadectwa maturalnego). Aplikacja krok po kroku dobrze opisana jest na stronie Instituto Politécnico de Bragança.
Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach publicznych uczelni jest corocznie ogłaszana przez uczelnie w porozumieniu z portugalskim ministerstwem nauki. Uznawalnością dyplomów zajmuje się biuro sieci ENIC-NARIC.
Więcej informacji na temat zasad rekrutacji na stronie Study & Research in Portugal.

Egzaminy. Egzaminy wstępne na studia I stopnia nie są organizowane – DGES organizuje centralny konkurs świadectw. Inne zasady rekrutacji mogą panować na uczelniach artystycznych i sportowych (testy predyspozycji).

Znajomość języka, certyfikaty

By podjąć studia na portugalskich uczelniach, trzeba wykazać się znajomością miejscowego języka. Specjalne kursy dla cudzoziemców organizują wszystkie większe uczelnie. Informacje o kursach komercyjnych znajdziesz tutaj. Najpowszechniej honorowanym certyfikatem jest PLIC (Portuguese Language International Certificate).
W Portugalii można też studiować w języku angielskim – np. Instytut Uniwersytecki w Lizbonie oferuje studia magisterskie po angielsku.

Pozwolenie na pobyt

By wjechać do Portugalii, wystarczy dowód osobisty lub paszport. Pobyt trwający nie dłużej niż 90 dni nie wymaga dopełniania żadnych formalności. Jeśli jednak chcesz zostać w Portugalii dłużej, trzeba potwierdzić swoje prawo pobytu w Urzędzie ds. cudzoziemców i granic (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras). Po złożeniu stosownych dokumentów (dowód osobisty, dwa zdjęcia, dowód ubezpieczenia i przyjęcia na studia oraz potwierdzenie posiadania wystarczających środków finansowych) dostaniesz kartę pobytu (Cartão de Residência para Cidadão Comunitário). Wniosek znajdziesz tutaj.

Koszty studiów i zakwaterowania

Czesne. Nauka jest płatna, a wysokość opłat ustalają uczelnie. Czesne na studiach licencjackich i magisterskich wynosi zazwyczaj od 495 do 697 euro za rok (dane Eurydice).

Utrzymanie i zakwaterowanie. Ceny w Portugalii są tylko nieznacznie wyższe niż w Polsce, koszty utrzymania nie powinny więc stanowić problemu. Bilet do kina kosztuje 7 euro, a bilet na metro około 1 euro. Kawę kupisz za 70 eurocentów, a za wejście na dyskotekę zapłacisz 10 euro. W sumie miesięcznie na jedzenie wydasz ok. 200 euro. Warto postarać się o kartę studencką i korzystać z uczelnianych barów i cafeterii. Dla przykładu na Universidade NOVA w Lizbonie dwudaniowy obiad ze szklanką soku lub mleka i deserem kosztuje mniej niż 3 euro, w niedrogiej restauracji – ok. 7 euro.
Największą część miesięcznego budżetu pochłoną koszty zakwaterowania. Znalezienie wolnego pokoju czy mieszkania dla studenta po rozpoczęciu roku szkolnego jest trudne – warto więc rozglądać się dużo wcześniej. Szukając miejsca w hostelach, koniecznie wejdź na stronę pousadasjuventude.pt – znajdziesz tam listę tych obiektów w Portugalii oraz wskazówki, jak zarezerwować sobie miejsce w jednym z nich. Jeśli wolisz mieszkanie „na mieście”, skontaktuj się ze zrzeszeniem studentów na swojej uczelni – zwykle dysponują bazą ofert. Przygotuj się jednak na poważniejszy wydatek. Za wynajęcie małego mieszkania w dużym portugalskim mieście zapłacić trzeba ok. 200-800 euro miesięcznie – plus depozyt tuż po podpisaniu umowy. Dużo tańsze są pokoje – ok. 100-500 euro. Więcej o kosztach utrzymania dowiesz się ze strony Study & Research in Portugal.

Życie studenckie

Portugalski system oceniania może cię zaskoczyć: studenci dostają oceny od 0 do 20, przy czym by zdać, trzeba zasłużyć przynajmniej na 10. Ocena dobra to 14 i 15, ocena doskonała – 20. Rok akademicki zaczyna się w październiku i składa z dwóch 16-tygodniowych semestrów. Po każdym z nich następuje 4-tygodniowa sesja egzaminacyjna.

Stypendia

Można liczyć zarówno na stypendia socjalne, jak i naukowe. Te pierwsze wynoszą od 872 do 5534 euro rocznie, w zależności od dochodów studenta i wysokości czesnego, które płaci. W roku akademickim 2019/2020 wsparcie socjalne otrzymywało ponad 20 proc. studentów pierwszego etapu studiów.
Stypendia naukowe wynoszą 3175 euro rocznie – na pieniądze te może liczyć co 500 student. Dodatkowe wsparcie (1700 euro) mogą też uzyskać studenci z odległych regionów kraju.
W Portugalii działa również system kredytów studenckich gwarantowanych przez państwo, wprowadzono też ulgi podatkowe dla rodziców oraz dodatki na studiujące dzieci. Szczegóły w broszurze Eurydice.

Praca dla studenta

Pozwolenie na pracę nie jest wymagane, nie łudź się jednak, że pracując po zajęciach zarobisz na swoje utrzymanie. W Portugalii zarobki nie są szczególnie atrakcyjne, a bezrobocie jest wyższe od tego, które mamy w Polsce. Według Eurostatu w marcu 2020 r. wynosiło 6,5 proc. Nic dziwnego, że marzeniem wielu Portugalczyków jest wyjazd za pracą do Wielkiej Brytanii.
W poszukiwaniu pracy lub fachowej porady warto udać się do biura karier na swojej uczelni. Jego pracownicy doradzą, jak napisać CV lub list motywacyjny, udostępniają też bazę danych o ofertach pracy dla studentów i absolwentów. Minimalne wynagrodzenie w Portugalii wynosi 700 euro (czerwiec 2019 r.), a średnia płaca netto (według Trading Economics) to około 1200 euro.

Pomocne strony

Pomogą ci

Cial – kursy językowe
Chcesz nauczyć się języka portugalskiego, a przy okazji spróbować swoich sił na desce surfingowej? Wejdź na stronę szkoły językowej Cial, aby dowiedzieć się jak skorzystać z tej ciekawej oferty! Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Ciência Viva
Krajowa agencja działająca na rzecz promowania inicjatyw ze świata nauki i technologii. Pozostaje w ścisłej współpracy z instytutami badawczymi oraz organizacjami publicznymi. Sporo działalności jest poświęcona krzewieniu ducha nauki wśród młodzieży. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.

Erasmus+ Portugalia
Portugalska Narodowa Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in. informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Informacja publiczna
Wyszukiwarka informacji i usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Portugalii – edukacją, pracą, zakładaniem rodziny, zakwaterowaniem, usługami zdrowotnymi, itp. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Krajowa Agencja Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego
Instytucja publiczna odpowiedzialna za wdrażanie polityki kształcenia i szkoleń dla młodzieży i dorosłych oraz za zarządzanie systemem uznawania i certyfikacji umiejętności.

Krajowa Rada ds. Edukacji
Rada jest niezależnym organem doradczym w sprawach edukacyjnych. Przygotowuje sprawozdania i zalecenia w kwestiach edukacyjnych. Na stronie znajdziesz informacje o systemie edukacji w Portugalii, raporty oraz inne dokumenty związane z funkcją Rady.

Ministerstwo Nauki, Technologii i Szkolnictwa Wyższego
Przegląd polityki i działań ministerstwa: informacje o różnych programach, serwisach i publikacjach.

Portal młodzieżowy
Informacje dotyczące różnych spraw interesujących młodych ludzi, m.in: o studiowaniu, nowych technologiach, kulturze, turystyce itp.

Rada Rektorów Uniwersytetów Portugalii
CRUP (Conselho de Reitores das Universidades Portuguesas) zrzesza wszystkie uczelnie publiczne w Portugalii. Działalność instytucji polega m.in. na koordynowaniu współpracy pomiędzy uczelniami oraz współpracy w formułowaniu polityki krajowej w zakresie edukacji, nauki i kultury. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Rejestracja pobytu
Informacje dotyczące prawa pobytu i obowiązku meldunkowego w Portugalii. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Uniwersytet w Aveiro – kursy językowe
Wejdź na stronę, aby przejrzeć ofertę kursów języka portugalskiego. Do wyboru kursy: letnie, zimowe, krótko i długoterminowe, stacjonarne i przez internet. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Uniwersytet w Porto – kursy językowe
Jeżeli masz zamiar studiować w Portugalii, warto najpierw nauczyć się podstaw języka portugalskiego. Zapoznaj się z ofertą kursów językowych Uniwersytetu w Porto. W ofercie zarówno letnie, jak i zimowe intensywne kursy językowe. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Portugalii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z portugalskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Zakwaterowanie - hostele
Jeżeli szukasz taniego zakwaterowania krótkoterminowego zajrzyj na tę stronę. Zawiera ona listę hosteli w Portugalii oraz wskazówki, jak zarezerwować sobie miejsce w jednym z nich. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Studia

Euraxess Portugalia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Mundo PT – edukacja
Portal z tematycznie pogrupowanymi linkami do stron internetowych związanych z edukacją. Znajdziesz tu m.in. linki do uczelni, bibliotek, szkół językowych, klubów sportowych itp.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Portugalskie Stowarzyszenie Prywatnych Szkół Wyższych
W Portugalii można się kształcić na kilkudziesięciu uczelniach prywatnych. Tutaj znajdziesz wyszukiwarkę kierunków studiów dostępnych na tych uczelniach.

Rada Koordynacyjna Wyższych Szkół Politechnicznych
Organ koordynujący i reprezentujący wyższe uczelnie politechniczne w Portugalii. Znajdziesz tu listę wszystkich zrzeszonych uczelni wraz z ich danymi kontaktowymi. Cześć informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Study in Portugal
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Portugalii. Znajduje się tu katalog kierunków studiów, informacje o portugalskim systemie szkolnictwa wyższego, zasadach rekrutacji, opłatach za studia oraz praktyczne wskazówki dotyczące organizacji życia codziennego. Portal jest w języku angielskim.

Szkolnictwo wyższe
Oficjalna strona Generalnej Dyrekcji ds. Szkolnictwa Wyższego. Znajdziesz tu wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji studiów w Portugalii, uczelni, kierunków, zasad rekrutacji i uznawania zagranicznych kwalifikacji, kwestii finansowych oraz mobilności międzynarodowej. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Universia – portal studencki
Portal skierowany do przyszłych lub aktualnych studentów portugalskich uczelni. Znajdziesz tu informacje o portugalskim systemie szkolnictwa wyższego, dostępnych kierunkach studiów i uczelniach.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

ANJAF
Organizacja działająca na rzecz promowania integracji społeczno-zawodowej, szczególnie wśród młodzieży, poprzez organizowanie szkoleń zawodowych i różnego rodzaju projekty społeczne.

CECOA – branża handlowo-usługowa
Szukasz szkolenia zawodowego w sektorze administracyjnym? Tutaj znajdziesz informacje na temat opcji podnoszenia swoich kwalifikacji w branży handlowo-usługowej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

CENFIM – branża metalurgiczna
Krajowy ośrodek kształcenia i doradztwa personalnego w sektorze metalurgicznym. Zajrzyj na stronę, aby zapoznać się z aktualną ofertą szkoleniową. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

Cenjor – kursy dziennikarskie
Profesjonalne szkolenia z zakresu dziennikarstwa. Zagadnienia obejmują m.in. prasę, fotoreportaż, radio, telewizję, multimedia.

CEPRA - kształcenie zawodowe w zakresie naprawy samochodów
Lubisz majstrować przy samochodach i wiążesz z tym swoją przyszłość? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z ofertą kształcenia w zawodzie mechanika samochodowego. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

CFPIC – przemysł obuwniczy
W ofercie znajdują się kursy, szkolenia i warsztaty z zakresu projektowania, planowania produkcji i sprzedaży, kontroli jakości, itp w przemyśle obuwniczym.

CFPSA – branża gastronomiczna
Szkolenia zawodowe dla przyszłych: kucharzy, piekarzy, cukierników, obsługi hotelowej, kontrolerów jakości itp. W ofercie znajdują się zarówno kursy, szkolenia, jak i praktyki zawodowe.

CICCOPN – branża budowlana
Kształcenie zawodowe dla młodzieży i dorosłych w branży budowlanej: kursy topografii, technologii budowlanej, IT, administracji, kontroli jakości i wiele innych.

Citeforma
Chcesz poprawić swoje umiejętności obsługi komputera i komunikacji? Zajrzyj na tę stronę, aby znaleźć odpowiedni dla siebie kurs. Strona dostępna także w języku angielskim.

EPAR
Centrum kształcenia i szkoleń zawodowych. Zajrzyj, aby zapoznać się z aktualną ofertą kursów w branżach tj. administracja, zarządzanie, turystyka, IT, sprzedaż.

ETIC – szkoła innowacyjności i tworzenia nowych technologii
Zajrzyj na tę stronę, jeżeli interesują cię kursy w dziedzinach: film i telewizja, projektowanie, muzyka, fortografia, media, marketing, dziennikarstwo, moda, turystyka itp. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Evolui - kursy internetowe
Bardzo szeroki wybór kursów online z zakresu biznesu i administracji, komunikacji, transportu i logistyki, pedagogiki oraz wielu innych zagadnień.

Inovinter
Kursy i szkolenia z zakresu ochrony środowiska, obsługi komputera, nowych technologii, prawa, przemysłu, administracji i biznesu. Na stronie znajdziesz również interaktywną mapkę ze wszystkimi centrami szkoleniowymi Inowinter w Portugalii. 

Instytut Zatrudnienia i Szkoleń Zawodowych
Jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności lub podnieść swoje kwalifikacje, ale nie wiesz od czego zacząć, przeszukaj tę bazę kursów szkoleniowych i opcji kształcenia zawodowego. Znajdziesz tu kursy o różnorodnej tematyce, na kilku poziomach kształcenia.

Tecla – szkoła zarządzania
Centrum posiada szeroką ofertę kursów szkoleniowych i podyplomowych z zakresu zarządzania (np. zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie szkoleniami, sprzedażą, siecią itp). 

Wsparcie finansowe

Dyrekcja Generalna ds. Szkolnictwa Wyższego
Studenci z UE mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na tych samych zasadach co Portugalczycy. Mogą zatem liczyć zarówno na stypendia naukowe, jak i socjalne przyznawane przez Direcção-Geral do Ensino Superior, DGES.

Fundacja Calouste Gulbenkian
Fundacja prowadzi działalność w obszarach: sztuki, nauki, edukacji i rozwoju. W ramach wspierania projektów edukacyjnych Fundacja co roku przyznaje liczne granty i stypendia naukowe. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Fundacja na rzecz Nauki i Technologii
Fundação para a Ciência e a Tecnologia (FCT) jest narodową instytucją finansującą, podlegającą pod Ministerstwo Nauki, Technologii i Szkolnictwa Wyższego. Co roku przyznaje ona liczne stypendia na studia II i III stopnia na kierunkach ścisłych i technicznych.

Instytut Camões
Źródło informacji o grantach i stypendiach przyznawanych na studia i badania naukowe w zakresie języka i kultury portugalskiej.

Praca dla studenta

Universia – portal studencki
Portal skierowany do studentów portugalskich uczelni. Znajdziesz tu aktualne oferty pracy i staży. Możesz zapisać się na elektroniczne powiadamiania o nowych ogłoszeniach.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Akademia                
                       
                       
  Zaplanuj przyszłość z Media Informacyjne

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

                       
       
Wiadomości  
 
 

News

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
 
 
 
 
 
 
Media Informacyjne
 
   
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.