Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
   
   
 
 
Akademia Grupa Media Informacyjne  
   

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną - Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 

Studia za granicą

| Austria | Belgia | Bułgaria | Chorwacja | Cypr | Czechy | Dania | Estonia | Finlandia | Francja | Grecja | Hiszpania | Holandia | Irlandia | Islandia | Liechtenstein | Litwa | Luksemburg | Łotwa | Malta | Niemcy | Norwegia | Portugalia | Rumunia | Słowacja | Słowenia | Szwajcaria | Szwecja | Węgry | Wielka Brytania | Włochy |

Studia w Finlandii

Edukacja od dziesięcioleci jest dla Finów oczkiem w głowie i trzeba przyznać, że efekty ich starań są wyjątkowe. Szkolnictwo wyższe w tym kraju należy do najlepiej rozwiniętych na świecie, choć nauka jest darmowa. Największym wyzwaniem dla obcokrajowców jest przebrnięcie egzaminów wstępnych.

System nauki i szkolnictwa wyższego

Uczelnie. Edukację wyższą w Finlandii oferuje 13 uniwersytetów (Yliopisto/Universitet) oraz 22 politechnik (Ammattikorkeakoulu/Yrkeshögskola). Te pierwsze skupiają się na badaniach i przekazywaniu wiedzy akademickiej, te drugie na praktycznym zastosowaniu nabywanych umiejętności. Poziom nauczania jest wysoki: w 2019 r. w Rankingu Szanghajskim znalazło się 8 fińskich uczelni: na najwyższej, 63. pozycji, uplasował się Uniwersytet w Helsinkach. Więcej szczegółów na stronie www.studyinfinland.fi oraz studyinfo.fi.

Stopnie akademickie. Na politechnikach studia I stopnia (licencjackie, ang. bachelor’s level programmes) trwają zwykle 3,5-4 lat, na uniwersytetach – 3 lata. By dostać się na studia II stopnia na politechnikach (master’s level programmes, 1,5-2 lata nauki) wymagany jest nie tylko tytuł licencjata, ale również minimum trzyletnie doświadczenie w wybranym zawodzie. Na uniwersytetach ten warunek nie obowiązuje: po zakończeniu studiów I stopnia od razu można zacząć naukę na studiach magisterskich. Trwają one zwykle 2 lata. Kto marzy o doktoracie (PhD), musi na naukę przeznaczyć kolejne 3 lub 4 lata. Więcej informacji na stronie Studyinfo.

Rekrutacja - wymagania i formalności

Tryb rekrutacji i dokumenty. W Finlandii skorzystać można z jednej z dwóch ścieżek ubiegania się o miejsce na studiach z jęz. wykładowym angielskim – możesz złożyć osobne wnioski na dowolną liczbę uczelni (tzw. separate application), jak i jeden wniosek na maksymalnie sześć uczelni lub kierunków (joint application). Ten pierwszy sposób częściej praktykowany jest w przypadku studiów magisterskich, ten drugi – w przypadku studiów licencjackich.
Zarówno osobne wnioski, jak i wspólny wniosek możesz bezpłatnie wypełnić na portalu studyinfo.fi (osobne wnioski możesz też złożyć niezależnie, prosto na wybranej uczelni). Po złożeniu wniosku otrzymasz informacje o wymaganych załącznikach oraz datach i miejscu ich złożenia. Dowiesz się też szczegółów na temat ewentualnego egzaminu wstępnego. Jeśli chodzi o dokumenty: wymagane jest oczywiście przetłumaczone świadectwo ukończenia szkoły średniej (maturalne) wraz z wykazem ocen (transcript of records).

Terminy. Dokumenty składa się zwykle w styczniu (na semestr jesienny) oraz we wrześniu (na semestr wiosenny). Terminy składania dokumentów na studia II stopnia mocno się różnią – trzeba je sprawdzić na stronie wybranej uczelni. W przypadku ubiegania się o miejsce na uniwersytetach, konieczne jest sprawdzenie harmonogramów na stronach poszczególnych uczelni – np. Uniwersytet w Helsinkach dokumenty od kandydatów na studia II stopnia przyjmuje od grudnia do połowy stycznia.

Egzaminy. Większość uczelni organizuje egzaminy wstępne, szczególnie na studia licencjackie. Szczegółowe informacje na temat ich organizacji można znaleźć na stronie studyinfo.fi.

Znajomość języka, certyfikaty

Fińskie uniwersytety na studiach I stopnia oferują niemal wyłącznie naukę w języku fińskim i szwedzkim (wyjątki – tutaj), politechniki przeciwnie – na nich większość kierunków wykładana jest po angielsku (więcej - tutaj). Na studiach magisterskich jest inaczej – same uniwersytety oferują ponad 200 kierunków, na których wykładowcy mówią w języku Szekspira. Kto na studiach I stopnia wybierze kierunek właśnie z wykładowym angielskim, musi przedstawić certyfikat – zwykle TOEFL (Test of English as a Foreign Language) lub IELTS (International English Language Testing System). Oba dokumenty można zdobyć w Finlandii: TOEFL w Centrum Fulbrighta, IELTS w FINNBRIT. Akceptowane są również dyplomy PTE (Pearson Test of English) i Cambridge (CPE/CAE).
Uwaga! Fińskie uczelnie nie oferują przygotowania językowego („roku przygotowawczego”) dla obcokrajowców. Dotyczy to zarówno języka angielskiego, jak i fińskiego. Kto ma ochotę studiować po fińsku lub szwedzku, musi ukończyć kurs i zdobyć odpowiedni certyfikat (Finnish National Certificate of Language Proficiency, YKI).

Pozwolenie na pobyt

Studenci z UE nie muszą ubiegać się w Finlandii o studenckie pozwolenie na pobyt (student residence permit). Po upływie 90 dni powinni się jednak zarejestrować (right of residence). Formalności załatwia się w lokalnym biurze meldunkowym (maistraatti). Osoby zarejestrowane mogą już podejmować pracę i zakładać konto w banku. Uwaga! By móc mieszkać w Finlandii, powinieneś mieć odpowiednie środki na samodzielne utrzymanie, tak by nie obciążać miejscowego systemu opieki społecznej. Od obywateli UE nie wymaga się jednak oficjalnych zaświadczeń. Więcej informacji na stronie Fińskiego Urzędu Migracyjnego.

Koszty studiów i zakwaterowania

Czesne. Dla obywateli UE studia są darmowe – nawet doktoranckie.

Utrzymanie i zakwaterowanie. Zakwaterowania można szukać poprzez biura SOA (The Finnish Associations of Student Housing Organisations) oraz – w rejonie Helsinek – poprzez HOAS (The Foundation for Student Housing in the Helsinki Region). Zgłoszenia przyjmują drogą elektroniczną – w zależności od uczelni ułatwiają znalezienie miejsca w akademiku lub pomagają w wynajęciu mieszkania na wolnym rynku. Standard fińskich akademików jest bardzo wysoki – pokoje są umeblowane, ze sprzętem AGD i dostępem do internetu. Ceny zależą od miejscowości – najdrożej jest w Helsinkach i okolicach – dwuosobowy pokój kosztuje 200–300 euro miesięcznie, „jedynka” - nawet 600 euro. Taniej jest w środkowej i północnej Finlandii – np. w Oulu pokój można dostać już za 150–200 euro, jednoosobowy – za 300–350 euro. Ceny w fińskich sklepach – w przeliczeniu na złote – są wysokie, a Helsinki są w światowej czołówce miast o najwyższych kosztach życia. Piwo kosztuje ok. 4 euro, w pubie – dwa razy więcej, bilet do kina 14 euro, gazeta 2 euro. Na miesięczny bilet autobusowy wydać trzeba 33–40 euro (jednorazowy ok. 2,20 euro), na żywność – co najmniej 150 euro, choć tyle można też zapłacić za jeden dobry obiad w niezłej restauracji. Na prowincji koszty życia się nieco mniejsze, ale i tak – według szacunków uczelni – na przeżycie w Finlandii trzeba mieć 700-1000 euro miesięcznie. Więcej szczegółowych informacji na stronie studyinfinland.fi.

Życie studenckie

Finlandia to kraj bogaty i doskonale zorganizowany. Takie też są fińskie uczelnie. Duże wrażenie robi ich doskonale rozwinięta infrastruktura, przyjazny system usług dla studentów oraz doskonałe warunki do prowadzenia badań. Studentów traktuje się bardzo poważnie – daje się im prawo do samodzielnego kształtowania ścieżki naukowej, jednocześnie jednak wymagając odpowiedzialności za podjęte decyzje. Sami Finowie są jednak dość specyficzni – potrafią się bawić na całego, na co dzień robią jednak wrażenie poważnych i zasadniczych.

Stypendia

Chociaż darmowa nauka to i tak spora przysługa, studenci mogą starać się o wsparcie finansowe (study grants). Więcej informacji na stronie www.studyinfinland.fi i w raporcie Eurydice.

Praca dla studenta

Jak obywatel UE możesz pracować w Finlandii w trakcie studiów przez 25 godzin tygodniowo – chyba że praca związana jest z kierunkiem twoich studiów, wtedy ograniczenia nie obowiązują. Zanim jednak podpiszesz umowę, zarejestruj się w biurze meldunkowym, załóż konto w banku oraz dopełnij formalności związanych z podatkami. Szczegółowe informacje o fińskim prawie pracy dostępne są na stronie www.guidetoworkinginfinland.fi. Warto także zajrzeć na stronę Urzędu Migracyjnego Finlandii. Pierwsze kroki w poszukiwaniu pracy warto jednak skierować do uczelnianych biur karier.

W Finlandii bezrobotnym pomaga rozbudowana machina urzędnicza, która nie tylko udostępnia oferty, ale nawet pomaga w pisaniu biznesplanów osobom, które chcą uruchomić własną działalność. Mimo to wskaźniki ekonomiczne nie są najlepsze – według Eurostatu w marcu 2020 r. stopa bezrobocia wynosiła tu 6,5 proc., dla porównania w Polsce – 3 proc. Średnia pensja Finów wynosi za to aż 3540 euro (dane za lipiec 2019 r., według TradingEconomics). Płaca minimalna nie jest regulowana ustawowo.

Pomocne strony

Pomogą ci

Centra edukacji dorosłych – kursy językowe  
W Finlandii do wyboru jest blisko 190 szkół, które prowadzą zajęcia o bardzo zróżnicowanej tematyce, w tym z kultury i języka fińskiego. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.

CIMO – Centrum Mobilności Międzynarodowej
Fińska Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in. informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Finish Courses – kursy językowe
Na tej stronie możesz wyszukać informacje na temat kursów języka fińskiego prowadzonych w Helsinkach, Tampere i Turku. Informacje dostępna są w językach angielskim i rosyjskim.

Infopankki
Myślisz o przeprowadzce do Finlandii? Chcesz wiedzieć jak wynająć mieszkanie, gdzie szukać kursów językowych, jak wygląda opieka zdrowotna lub jak spędzać czas wolny? Koniecznie przejrzyj stronę Infopankki - to Twoje kompendium wiedzy o życiu codziennym w Finlandii: Strona dostępna jest w wielu wersjach językowych: angielskim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim.

Krajowa Rada Edukacji
Strona zawiera szczegółowe informacje dotyczące systemu edukacji i szkolnictwa wyższego w Finlandii, a także uznawania zagranicznych kwalifikacji. Informacje dostępne są także w języku angielskim.

Makupalat – Informacja publiczna
Wyszukiwarka informacji i usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Finlandii. Strona działa na zasadzie bazy linków do najważniejszych instytucji związanych np. z edukacją, wyborem kariery, szkoleniami, kształceniem zawodowym itp. W osobnych zakładkach znajdziesz linki w kategoriach tj.: zdrowie, sport, zakwaterowanie, społeczeństwo, kultura itd.

Ministerstwo Edukacji i Kultury
Ministerstwo Edukacji odpowiada za edukację, naukę, kulturę, sport i politykę młodzieżową w Finlandii. Na stronie znajdziesz informacje dotyczące organizacji studiów, uczelni wyższych, wsparcia finansowego, a także przegląd polityki i działań ministerstwa. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Oszczędzanie
Obawiasz się, że życie w Finlandii może okazać się zbyt drogie? Naucz się oszczędzać! Na tej stronie znajdziesz mnóstwo zabawnych porad o tym jak w ciekawy sposób można trochę zaoszczędzić.

Uniwersytety letnie – kursy językowe
Letnie Uniwersytety w Finlandii mają ponad 30-letnie doświadczenie w organizowaniu kursów z języka i kultury fińskiej. Kursy językowe prowadzone są od poziomu 0 do poziomu B2-C1. Coraz większa jest także oferta kursów online. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z fińskimi standardami. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Welcome to Finland
Broszura w języku angielskim szczegółowo przedstawiająca wszystkie aspekty związane z przeprowadzką do Finlandii: jak otworzyć konto w banku, gdzie szukać mieszkania, jak zarejestrować swój pobyt, jak zadbać o opiekę zdrowotną itp.

Związek studentów w Finlandii
Wspólny głos studentów w Finlandii. Głównym zadaniem związku jest reprezentowanie i promowanie interesów i praw studenckich w dziedzinach edukacji, finansów i opieki społecznej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Studia

Euraxess Finlandia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Studyinfo
Portal informacyjny, na którym znajdziesz informacje o zasadach rekrutacji oraz różnych opcjach kształcenia w Finlandii: studiach licencjackich lub magisterskich, na uniwersytetach lub politechnikach oraz kształceniu zawodowym. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Study in Finland
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Finlandii. Znajdziesz tu informacje o fińskim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog dostępnych kierunków, zasady rekrutacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.

Uniwestytet otwarty
Fińskie uczelnie oferują również studia przez internet w ramach uniwersytetu otwartego. Są to kursy dla wszystkich, niezależnie od wieku oraz wcześniejszej edukacji. Część kursów prowadzona jest po angielsku. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

EDU
Zbiór praktycznych informacji na temat kształcenia zawodowego w Finlandii, opisy różnych zawodów, lista aktualnych programów oraz broszury informacyjne, także w języku angielskim.

Krajowa Rada Edukacji
Kształcenie zawodowe w Finlandii może odbywać się zarówno w instytucjach oświatowych, jak i bezpośrednio w miejscu pracy. Na tej stronie znajdziesz szczegółowy opis systemu kształcenia zawodowego w Finlandii, włącznie z aktualnymi programami i szkoleniami. Strona dostępna jest także w języku angielskim

Ministerstwo Edukacji i Kultury
Szczegółowe informacje o różnych opcjach kształcenia zawodowego w Finlandii. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Oppisopimus – praktyki zawodowe
Jeśli chcesz uzyskać kwalifikacje zawodowe i jednocześnie trochę zarobić zapoznaj się z tą ofertą. Praktyki zawodowe odbywa się na podstawie umów podpisywanych na okres około 2-4 lat. W tym okresie praktykant zdobywa zarówno wiedzę praktyczną, jaki i teoretyczną. Program praktyk jest dostępny w wielu miastach w Finlandii.  

Portal młodych profesjonalistów
Portal poświęcony kształceniu zawodowemu w Finlandii. Znajdziesz tu opis systemu kształcenia oraz informacje o tym, czym się kierować przy wyborze praktyki lub stażu. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Przewodnik po zawodach
Serwis internetowy, który zawiera informacje na temat różnych zawodów i branży. Znajdziesz tu opisy różnych profesji oraz wypowiedzi osób pracujących w tych zawodach. Wywiady, historie i artykuły związane ze światem pracy.

Studyinfo
Portal informacyjny zawierający informacje na temat kształcenia zawodowego w Finlandii, jakie wymagania trzeba spełniać oraz zasady rekrutacji.  Strona dostępna jest także w języku angielskim.

TONET
Dowiedz się jak w praktyce wyglądają staże zawodowe w Finlandii, jak wygląda proces uzyskiwania uprawnień zawodowych oraz jak kształcenie zawodowe może wpłynąć na rozwój przemysłu.  

Wsparcie finansowe

Akademia Fińska
Akademia (Academy of Finland - AKA) jest narodową instytucją finansującą, podlegającą pod Ministerstwo Edukacji. Wspiera fińską naukę, finansuje innowacyjne projekty oraz prowadzi działalność ekspercką. Zajrzyj na stronę, aby dowiedzieć się o możliwościach otrzymania dofinansowania.  Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Fundacja Kultury
Celem fińskiej Fundacji Kultury jest rozwijanie i promowanie życia kulturalnego i gospodarczego w Finlandii. W związku z tym, Fundacja przyznaje coroczne granty na działalność naukową i artystyczną. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

KELA - Instytut Ubezpieczeń Społecznych
Pomimo tego, że studia w Finlandii są bezpłatne, warto zadbać o dodatkowe fundusze. Obywatelom UE są one przyznawane jeżeli równolegle studiują i pracują. Na tej stronie znajdziesz szczegółowe warunki jakie należy spełniać, aby ubiegać się o wsparcie finansowe. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Stypendia na studia doktoranckie
Z racji tego, że studia w Finlandii są darmowe, rząd i miejscowe uczelnie bardzo rzadko fundują stypendia na studia licencjackie i magisterskich. Możliwe za to jest uzyskanie wsparcia na studia doktoranckie. Więcej informacji na stronie.

Study in Finland
Mimo tego, że studia w Finlandii są bezpłatne, musisz być w stanie pokryć swoje codzienne koszty utrzymania związane z wyżywieniem, zakwaterowaniem, czy ubezpieczeniem. Na stronie Study in Finland możesz zapoznać się z przybliżonymi kosztami utrzymania w Finlandii oraz źródłami wsparcia finansowego. Strona jest w języku angielskim.

Praca dla studenta

Aarresaari – studenckie biuro kariery
Sieć ma na calu pomaganie ambitnym i zmotywowanym studentom i absolwentom w planowaniu kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego. Centra działają przy 12 uczelniach w całej Finlandii. Skontaktuj się doradcami, aby dowiedzieć się jakie możliwości czekają na ciebie. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Kunkoululoppuu
Praca w wakacje to świetna okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego oraz zarobienia paru groszy. Na tej stronie możesz obejrzeć filmiki promujące pracę wakacyjną oraz informacje praktyczne o tym gdzie i jak jej szukać.

Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania na wakacje. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.

Odpowiedzialna praca na wakacje
Akcja, której celem jest zachęcanie pracodawców do oferowania młodym ludziom więcej możliwości interesującej pracy wakacyjnej. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Study in Finland
Większość studentów pracuje w trakcie studiów. Jednakże znalezienie pracy bez znajomości języka fińskiego może okazać się sporym wyzwaniem. Na tej stronie skierowanej właśnie do studentów zagranicznych znajdziesz praktyczne porady dotyczące szukania pracy dorywczej w Finlandii.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Akademia                
                       
                       
  Zaplanuj przyszłość z Media Informacyjne

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

                       
       
Wiadomości  
 
 

News

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
 
 
 
 
 
 
Media Informacyjne
 
   
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.