Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
   
   
 
 
Akademia Grupa Media Informacyjne  
   

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną - Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 

Studia za granicą

| Austria | Belgia | Bułgaria | Chorwacja | Cypr | Czechy | Dania | Estonia | Finlandia | Francja | Grecja | Hiszpania | Holandia | Irlandia | Islandia | Liechtenstein | Litwa | Luksemburg | Łotwa | Malta | Niemcy | Norwegia | Portugalia | Rumunia | Słowacja | Słowenia | Szwajcaria | Szwecja | Węgry | Wielka Brytania | Włochy |

Studia w Szwecji

Nowoczesne, wysoko cenione uczelnie, brak czesnego i ścisłe powiązanie programu nauczania z wymaganiami pracodawców. To największe zalety studiowania po drugiej stronie Bałtyku. To jednak propozycja dla sumiennych i oszczędnych: studia są wymagające, a życie w Szwecji do najtańszych nie należy.

System nauki i szkolnictwa wyższego

Uczelnie. W Szwecji działa 39 uczelni wyższych – niemal wszystkie mają w nazwie słowo „university” – nie są to jednak uniwersytety w polskim rozumieniu tego słowa. Większość to szkoły wyższe, które nie mają uprawnień do przyznawania tytułów doktorskich. Należą jednak do najnowocześniejszych w Europie, a ich oferta edukacyjna jest bardzo bogata – do wyboru są kierunki akademickie i zawodowe, z wykładowym szwedzkim bądź angielskim. Władze w Sztokholmie dbają o ścisłą współpracę między uczelniami i pracodawcami. Rok szkolny zaczyna się pod koniec sierpnia. Semestr jesienny trwa do połowy stycznia, wiosenny – do początku czerwca.
Studenci mają dużą swobodę kształtowania swojej ścieżki edukacyjnej – tylko część przedmiotów jest obowiązkowa, pozostałe są tylko zalecane lub zupełnie dobrowolne. W tygodniu studia zajmują ok. 40 godzin (nie chodzi tu tylko o zajęcia, ale także czas spędzony np. na czytaniu zadanych książek) – nie jest to więc propozycja dla leniwych imprezowiczów. Pełną listę uczelni, ich adresy i mapy znajdziesz na stronie Study in Sweden. Warto zajrzeć również na stronę Ambasady Szwecji w Warszawie oraz na portal szwedzkiej agencji ds. szkolnictwa wyższego (Universitetskanslersämbetet, UKÄ)

Stopnie akademickie. Szwecja uczestniczy w Procesie bolońskim – studentów obowiązuje więc system transferu punktów ECTS (w Szwecji nazywany högskolepoäng), a nauka podzielona jest na trzy etapy. Studia I stopnia to dwie możliwości: dwuletnia nauka, zakończona egzaminem högskoleexamen (120 punktów ECTS), lub trzyletnia, po której uzyskuje się tytuł kandidatexamen – równoważny polskiemu licencjatowi (180 ECTS). Tylko ukończenie trzyletnich studiów I stopnia upoważnia do kontynuowania nauki na studiach II stopnia. Studia II stopnia to również dwa rodzaje ścieżek edukacyjnych do wyboru: studenci mogą wybrać studia dwuletnie (120 ECTS) lub rocznie (60 ECTS). Jedne i drugie kończą się zdobyciem tytuł magistra (Degree of Master, po szwedzku masterexamen). Studia III stopnia kończą się zdobyciem tytułu odpowiadającego polskiemu doktoratowi. Uwaga – łatwo się pomylić, gdyż dyplom po dwuletnich studiach III stopnia w Szwecji (120 ECTS) nazywany jest Degree of Licentiate (licentiatexamen). Dopiero studia czteroletnie kończą się uzyskaniem stopnia Degree of Doctor (PhD, po szwedzku doktorsexamen).

Rekrutacja - wymagania i formalności

Tryb rekrutacji i warunki formalne. By starać się o miejsce na studiach I stopnia wystarczy zdana matura. Od kandydatów na studia magisterskie wymagany jest licencjat, od przyszłych doktorów – tytuł magistra lub – uwaga – ukończenie czterech lat studiów, trzech I stopnia i co najmniej roku II stopnia. Przyszli studenci powinni też udowodnić znajomość języka wykładowego (więcej w rozdziale Znajomość języka, certyfikaty). Wniosek o przyjęcie na studia składasz poprzez stronę internetową universityadmissions.se – rekrutacja na wyższe uczelnie w Szwecji jest bowiem scentralizowana. Procedurę aplikowania o miejsce na szwedzkich uczelniach przystępnie opisano na stronie studyinsweden.se.
Terminy. Różnią się w zależności od uczelni – generalnie jednak wnioski należy składać: na semestr jesienny do połowy stycznia, na semestr wiosenny – do połowy sierpnia. Odpowiedzi spodziewaj się odpowiednio w kwietniu i październiku. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz na stronie universityadmissions.se.
Egzaminy wstępne. Są rzadkością. Jeśli liczba chętnych na studia jest wyższa od liczby miejsc (a tak jest zazwyczaj), uczelnie przeprowadzają konkursy świadectw maturalnych, rozmowy kwalifikacyjne lub oceniają doświadczenie zawodowe. Procedury te różnią się w zależności od uczelni, najlepiej więc pytać u źródła.

Znajomość języka, certyfikaty

Językiem wykładowym na większości kierunków jest szwedzki, uczelnie oferują jednak ponad 1000 kierunków z wykładowym angielskim – głównie magisterskich. Na stronie Study in Sweden znajdziesz ich wyszukiwarkę. Od kandydatów na kierunki z wykładowym szwedzkim wymagany jest certyfikat TISUS (Test in Swedish for University Studies). Listę uczelni, prowadzących specjalne kursy szwedzkiego dla obcokrajowców znajdziesz tutaj. Języka tego możesz jednak uczyć się również w Polsce – kurs szwedzkiego dostępny jest np. w ofercie Uniwersytetu Otwartego UW. Żeby dostać się na studia z wykładowym angielskim, musisz posiadać certyfikat językowy. Listę najbardziej przydatnych znajdziesz tutaj.
→ TOEFL iBT (Test of English as a Foreign Language) – z wynikiem 4.0-4.5,
→ IELTS (International English Language Testing Service) – z wynikiem 5.5-7.0;
→ Cambridge ESOL examination;
→ Pearson PTE Academic – z wynikiem 47-68 punktów.
Część uczelni wymaga znajomości angielskiego również na studiach z wykładowym szwedzkim. O szczegóły pytaj na wybranej przez siebie uczelni.

Pobyt i ubezpieczenie

Formalności. By wjechać do Szwecji, wystarczy paszport lub dowód osobisty. Bez dodatkowych formalności możesz przebywać w tym kraju przez rok. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, powinieneś się zarejestrować w ewidencji ludności (folkbokförd) i uzyskać szwedzki odpowiednik numeru PESEL – w tym celu musisz skontaktować się z miejscowym urzędem podatkowym (Skatteverket). Jeśli chcesz również podjąć pracę – powinieneś zgłosić się do lokalnego odpowiednika ZUS (Försäkringskassan) oraz miejscowego urzędu pracy (Arbetsförmedlingen).
By zarejestrować się w ewidencji, będziesz musiał przedstawić urzędnikom: paszport lub dowód osobisty, zaświadczenie o przyjęciu na studia (trwające co najmniej 12 miesięcy), dowód ubezpieczenia zdrowotnego (np. kartę EKUZ) i wypełniony wniosek. Urzędnicy poproszą Cię również o złożenie oświadczenia o posiadaniu wystarczających środków finansowych. Dodatkowe informacje na stronie urzędu podatkowego.

Ubezpieczenie. Obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Szwecji, rozejrzyj się za dodatkowym, prywatnym ubezpieczeniem.

Koszty studiów i zakwaterowania

Czesne. Studia w Szwecji są bezpłatne – zarówno I, jak i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Utrzymanie i zakwaterowanie. Szwedzkie uczelnie szacują, że miesięczne wydatki na utrzymanie nie powinny przekroczyć 8370 szwedzkich koron (ok. 3600 zł). Suma ta obejmuje wyżywienie (ok. 2000 koron), zakwaterowanie (4000 koron), transport (550 koron), rozrywki (1450 koron). Piwo w Szwecji kosztuje 40-50 koron, obiady 100-150 koron, choć lunch z sokiem, sałatką i herbatą można już dostać za 55-85 koron. Najtaniej jest oczywiście stołować się w barach na uczelniach, koniecznie też trzeba skorzystać z przysługujących studentom zniżek. Wskazówki dotyczące oszczędzania przygotowane przez studentów znajdziesz tutaj. W znalezieniu zakwaterowania pomogą uczelniane biura ds. studenckich i organizacje studentów.

Inne koszty. Obowiązkowe są opłaty na rzecz organizacji studenckich – sięgają od 50 do 350 koron za semestr, w zależności od organizacji. W budżecie musisz też uwzględnić wydatki na książki: w Szwecji czytać trzeba naprawdę dużo, szczególnie jeśli studiuje się prawo czy nauki przyrodnicze. Miesięcznie wydasz na ten cel ok. 750 koron – ale warto szukać też tańszych alternatyw, na przykład kupować książki z drugiej ręki.

Życie studenckie

Charakterystyczne dla Skandynawii zdeformalizowanie stosunków między studentami a wykładowcami w Szwecji osiągnęło chyba swój punkt szczytowy. Jest i druga strona medalu – nie można tłumaczyć nieśmiałością braku aktywności na zajęciach. Wykładowcy oczekują dyskusji, samodzielnego, krytycznego myślenia i umiejętności uzasadniania poglądów. Zapomnij też o wieczornym imprezowaniu – odciski na rękach prędzej zrobią ci się od książek niż od kufla. Czytać trzeba naprawdę sporo! Uważaj też na ściąganie czy „pożyczanie” akapitów z cudzych prac – w Szwecji dla takich praktyk nie ma pobłażania. Można szybciutko wylecieć z uczelni.

Stypendia

Jako obywatel UE możesz ubiegać się w Szwecji o takie samo wsparcie, jakie otrzymują obywatele tego kraju. Dla studentów dostępne są m.in. zasiłki w wysokości 823 koron tygodniowo (ok. 370 zł), wypłacane przez 40 tygodni w roku maksymalnie przez sześć lat. W 2018 r. z tego rodzaju wsparcia korzystało 88 proc. studentów (dane Eurydice).
Innym rodzajem wsparcia są gwarantowane przez państwo kredyty studenckie – pożyczyć można 1892 korony tygodniowo (ok. 860 zł, przez 40 tygodni w roku). Spłata kredytu rozpoczyna się najwcześniej po 6 miesiącach od momentu uzyskania ostatniej pożyczki – na oddanie pieniędzy będziesz miał 25 lat (do osiągnięcia 60. roku życia).

O stypendiach, oferowanych przez szwedzkie uniwersytety oraz Instytut Szwedzki, dowiesz się więcej tutaj.

Praca dla studenta

Rynek pracy jest otwarty – nie potrzebujesz specjalnych zezwoleń na podjęcie zatrudnienia, nie jest regulowana także liczba godzin, które możesz przepracować jako student. O pracę jest stosunkowo łatwo – bezrobocie według Eurostatu jest niższe od średniej w UE – wynosi 6,3 proc. (maj 2019 r.). Przeciętna pensja netto w Szwecji wynosi 2777 euro miesięcznie (to trzy razy więcej niż w Polsce!), a płaca minimalna nie jest regulowana.
Szukając pracy, zajrzyj na strony: www.careerjet.se, www.stepstone.se, www.randstad.se, https://www.monster.se/, https://www.academicsearch.se/. Możesz spróbować też w Centralnym Urzędzie Pracy.

Pomocne strony

Pomogą ci

Egzamin z języka szwedzkiego
Jeśli planujesz studiować w języku szwedzkim, posiadanie dowodu znajomości tego języka może być korzystne lub wręcz wymagane. Egzamin TISUS (Test in Swedish for University Studies) uznawany jest przez szwedzkie uczelnie jako dowód znajomości języka szwedzkiego na poziomie pozwalającym podjęcie nauki w tym języku. Strona jest w języku angielskim.

ENIC-NARIC – uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Szwecji należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji ze szwedzkimi standardami.  Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Libris
Strona Biblioteki Królewskiej z wyszukiwarką obejmującą ponad sześć milionów tytułów będących w posiadaniu blisko 300 szwedzkich bibliotek. Są to m.in. książki, czasopisma, mapy, publikacje naukowe. Wersja szwedzka jest obszerniejsza, ale wyszukiwarka funkcjonuje również w języku angielskim.

Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych
Strony rządowe poświęcone aktualnościom i projektom w obszarze szkolnictwa wyższego i badań naukowych. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Sweden.se
Oficjalne źródło wszelkich faktów o Szwecji. Znajdują się tu m.in. informacje o niemieckim systemie szkolnictwa wyższego i programach badań naukowych. Serwis jest tworzony we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Kultury i Ministerstwem Przedsiębiorczości, Energii i Komunikacji. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Szwedzki Związek Studentów
Wspólny głos studentów w Szwecji. Szwedzki związek studentów (SFS) zrzesza 47 organizacji studenckich działających w całej Szwecji. Głównym zadaniem związku jest reprezentowanie i promowanie interesów studenckich w dziedzinie edukacji, badań i opieki społecznej, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.

Studia

Euraxess Szwecja
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona w języku angielskim.

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Przewodnik po studiach i karierze
Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej? Na tej stronie, znajdziesz informacje o różnych ścieżkach rozwoju kariery. Portal zawiera bogatą bazę programów edukacyjnych i szkoleniowych. Dodatkowo redakcja dokłada starań, aby strona była źródłem inspiracji, porad i faktów, pomagających przyszłym studentom w podjęciu właściwych dla nich decyzji.

Studera.nu
Jeśli myślisz o studiach w Szwecji, ta strona jest dla ciebie! Znajdziesz tu informacje o tym jak wyglądają studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie w Szwecji oraz o tym jak ubiegać się o przyjęcie na studia. Strona dostępna jest w języku angielskim.

Studia w języku angielskim
Na Universityadmissions.se możesz złożyć wniosek o przyjęcia na studia, gdzie językiem wykładowym jest angielski. Znajdziesz tu także wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji oraz katalog kierunków nauczanych po angielsku. Strona jest w języku angielskim.

Studia w języku szwedzkim
Na Antagning.se możesz złożyć wniosek o przyjęcia na studia, gdzie językiem wykładowym jest szwedzki. Znajdziesz tu także wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji oraz katalog kierunków nauczanych w języku szwedzkim.

Study in Sweden
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Szwecji. Znajdziesz tu informacje o szwedzkim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog dostępnych kierunków oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.

Szkoły folkowe
Folkbildning to nordycki system edukacji pozaformalnej dorosłych. Szkoły oferują różne kursy, trwające od kilku dni do kilku lat. Przykładowa tematyka obejmuje kulturę i język szwedzki, estetykę, muzykę, czy dziennikarstwo. Część informacji dostępna jest w również w języku angielskim.

Szwedzka Rada ds. Szkolnictwa Wyższego
Agencja rządowa podlegająca pod Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych. Zajmuje się zarządzaniem systemem naboru studentów na szwedzkie uczelnie oraz oceną zagranicznych kwalifikacji. Informacje dostępne są również w języku angielskim.

Urząd ds. Szkolnictwa Wyższego
Dowiedz się więcej na temat szkolnictwa wyższego w Szwecji. Urząd ds. Szkolnictwa Wyższego jest organem administracji publicznej dokonującym przeglądu jakości szkolnictwa wyższego, zapewniającym nadzór prawny nad uczelniami oraz monitorującym trendy i zmiany zachodzące w szwedzkim szkolnictwie wyższym. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Kształcenie i szkolenie zawodowe

Przewodnik po kształceniu zawodowym i karierze
Kończysz szkołę średnią i zastanawiasz się co dalej? Na tej stronie, znajdziesz informacje o różnych ścieżkach rozwoju kariery. Portal zawiera bogatą bazę programów edukacyjnych i szkoleniowych. Dodatkowo, redakcja dokłada starań, aby strona była źródłem inspiracji, porad i faktów, pomagających przyszłym studentom w podjęciu właściwych dla nich decyzji.

Wsparcie finansowe

Centralnej Komisji ds. Pomocy Finansowej dla Osób Pobierających Naukę
Zgłoś się tutaj, jeżeli masz pytania dotyczące stypendium, kredytu studenckiego lub pożyczki na wyposażenie mieszkania. Centrala studiestödsnämnden (CSN) to urząd państwowy zajmujący się przyznawaniem pomocy finansowej. Strona dostępna w 24 językach, w tym także w języku polskim.

Universityadmissions.se
Decydujesz się na studia w Szwecji, ale brakuje ci funduszy? Znajdziesz tu wszelkie informacje dotyczące kosztu studiów i możliwości uzyskania wsparcia finansowego. Strona jest w języku angielskim.

Study in Sweden
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Szwecji. Znajdziesz tu m.in. bazę programów stypendialnych obejmującą wszystkie etapy kształcenia, od studiów licencjackich, po studia doktoranckie. Strona jest w języku angielskim.

Stypendia Instytutu Szwedzkiego
Instytut Szwedzki, pełniący funkcję agencji rządowej, co roku przyznaje zagranicznym studentom i naukowcom przyjeżdżającym do Szwecji stypendia i granty na pokrycie studiów magisterskich i doktoranckich. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Praca dla studenta

Monster – dla studentów
Wyszukiwarka ofert praktyk, staży i pracy dla studentów. Pozwala na przeglądanie zarówno ofert lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe dotyczące tego jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne oraz jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną.

Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania na wakacje. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Akademia                
                       
                       
  Zaplanuj przyszłość z Media Informacyjne

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

                       
       
Wiadomości  
 
 

News

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
 
 
 
 
 
 
Media Informacyjne
 
   
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.