Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
   
   
 
 
Akademia Grupa Media Informacyjne  
   

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną - Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 

Studia za granicą

| Austria | Belgia | Bułgaria | Chorwacja | Cypr | Czechy | Dania | Estonia | Finlandia | Francja | Grecja | Hiszpania | Holandia | Irlandia | Islandia | Liechtenstein | Litwa | Luksemburg | Łotwa | Malta | Niemcy | Norwegia | Portugalia | Rumunia | Słowacja | Słowenia | Szwajcaria | Szwecja | Węgry | Wielka Brytania | Włochy |

Studia we Włoszech

Historia niektórych włoskich uniwersytetów jest niemal tak samo długa, jak historia Europy. Na Półwysep Apeniński po naukę jeździło się już setki lat temu. Od tego czasu konkurencja innych krajów znacznie się zwiększyła, ale uniwersytety Italii wciąż kuszą poziomem, klimatem i kulturą.

System nauki i szkolnictwa wyższego

Uczelnie. Włoski system szkolnictwa wyższego dzieli się na dwa sektory: uniwersytecki i pozauniwersytecki. W skład tego pierwszego wchodzi 97 uczelni, w tym 67 państwowych uniwersytetów, 19 uniwersytetów niepaństwowych, 2 uczelnie dla obcokrajowców oraz 11 uczelni kształcących przez internet. Sektor pozauniwersytecki obejmuje m.in. wyższe szkoły artystyczne (tzw. system AFAM – Sistema dell’Alta Formazione Artistica e Musicale), językowe, techniczne (Istituti Tecnici Superiori) oraz wojskowe i dyplomatyczne. Wyszukiwarkę kierunków i uniwersytetów znajdziesz na stronie Universitaly.
Rok szkolny podzielony jest na dwa semestry – pierwszy zaczyna się we wrześniu lub październiku i trwa do stycznia lub lutego, drugi – kończy się w czerwcu. Zwykle oba składają się z 14 tygodni nauki i 6-tygodniowych sesji egzaminacyjnych. Skala ocen na egzaminach (zwykle ustnych) sięga od 0 do 30 punktów, by zdać, trzeba uzyskać co najmniej 18 oczek.

Stopnie akademickie. Kierunki nauczane na włoskich uniwersytetach podzielono na pięć zasadniczych grup. To nauki o zdrowiu, humanistyczne (m.in. artystyczne), ścisłe, społeczne i technologiczne. Nauka w szkołach wyższych podzielona jest na studia I, II i III stopnia. Te pierwsze, zwykle 3-letnie, kończą się zdobyciem tytułu licencjata (laurea di 1° livello), te drugie, najczęściej 2-letnie, pozwalają uzyskać tytuł magistra – laurea di 2° livello/laurea magistrale. Zarówno po studiach I, jak i II stopnia można wybrać się na co najmniej roczne studia specjalistyczne, po których uzyskuje się odpowiednio tytuły master di 1° livello oraz master di 2° livello. Kto ma tytuł magistra, może spróbować swoich sił na studiach III stopnia – doktoranckich – kończących się otrzymaniem tytułu doktora (dottore di ricerca) albo – po kierunkach zawodowych – specjalisty (diploma di specializzazione di 2° livello). Kształcenie w dziedzinach sztuk pięknych i muzyki (system AFAM) kończy się uzyskaniem diploma accademico di 1° livello (I stopień) oraz diploma accademico di 2° (II stopień). Uwaga! Medycyna, stomatologia, weterynaria i farmacja we Włoszech nauczane są w cyklu zintegrowanym, łączącym studia I i II stopnia (tzw. ciclo unico – corsi di laurea specialistica / corsi di laurea magistrale). Nauka trwa 5-6 lat. Więcej informacji znajdziesz na stronie Cimea.

Rekrutacja - wymagania i formalności

Tryb rekrutacji i dokumenty. Warunkiem podjęcia studiów I stopnia jest ukończenie szkoły średniej (po 12 latach obowiązkowej nauki) i złożenie odpowiednich dokumentów. Pierwsze kroki należy skierować do ambasady lub konsulatu Republiki Włoskiej w Polsce, gdzie należy złożyć wymagane dokumenty (m.in. przetłumaczone świadectwa). Włoska placówka wystawia następnie dichiarazione di valore – zaświadczenie o uznaniu dyplomów, z którym można już udać się na wybraną uczelnię. Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji znajdują się na stronie www.studiare-in-italia.it (po włosku) oraz Cimea (po angielsku).

Terminy. Różnią się w zależności od uczelni. Zwykle jednak uczelnie przyjmują dokumenty we wrześniu i październiku, na kierunki medyczne – wczesną wiosną.

Egzaminy. Zdecydowana większość uczelni nie organizuje dodatkowych egzaminów, można się ich spodziewać tylko na szczególnie obleganych kierunkach. Obowiązkowe egzaminy państwowe obowiązują przy zdawaniu na architekturę, medycynę, stomatologię i weterynarię. 

Znajomość języka, certyfikaty

By podjąć studia na włoskich uczelniach zwykle konieczne jest zdanie egzaminu z tego języka. Wyłączeni z tego obowiązku są m.in. posiadacze certyfikatów CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) lub PLIDA (Progetto Lingua Italiana Dante Alighieri). Ale uwaga – na przykład rzymska Sapienza nie wymaga od swoich studentów żadnych certyfikatów poświadczających znajomość włoskiego, tymczasem inne uczelnie żądają certyfikatów na poziomie C1 lub C2. W nauce języka i zdobyciu certyfikatu pomóc może m.in. Włoski Instytut Kultury w Warszawie, który organizuje specjalne egzaminy. We Włoszech miejscowego języka można nauczyć się m.in. w ośrodkach w Perugii i Sienie. Liczba kierunków nauczanych w języku angielskim jest stosunkowo niewielka. Jeśli wybierzesz jeden z nich, również będziesz musiał udowodnić znajomość języka. Uczelnie honorują certyfikaty TOEFL i IELTS, liczba wymaganych punktów na egzaminach różni się w zależności od kierunku.

Pozwolenie na pobyt

By wjechać do Włoch i mieszkać w nich krócej niż 90 dni wystarczy paszport lub dowód osobisty. Na wszelki wypadek warto jednak zgłosić się na lokalny posterunek policji i wypełnić deklarację pobytu (dichiarazione di presenza). Nie jest to obowiązkowe, ale uchroni to przed koniecznością udowadniania, że nie przekroczyło się wspomnianego wcześniej okresu.
Osoby, które przyjechały do Włoch z zamiarem zamieszkiwania przez okres dłuższy niż 90 dni, powinny zarejestrować się w lokalnym biurze meldunkowym (Anagrafe) i udowodnić, że spełniają odpowiednie warunki. Urzędnicy poproszą o przestawienie dowodu tożsamości oraz określenie celu pobytu – wystarczy im pokazać zaświadczenie o przyjęciu na studia, dowód ubezpieczenia zdrowotnego i oświadczenie o posiadaniu wystarczających środków finansowych, pozwalających na samodzielnie życie we Włoszech. Więcej szczegółowych informacji na stronie włoskiej policji.

Koszty studiów i zakwaterowania

Czesne. Nauka jest płatna, a wysokość opłat ustalają uczelnie. Według Eurydice, czesne na publicznych uczelniach wynosi od 200 do 2721 euro za rok studiów I stopnia (i do 2906 euro na studiach II stopnia). Wysokość opłat jest uzależniona od sytuacji ekonomicznej studenta, kierunku studiów i ich charakteru (studia stacjonarne lub niestacjonarne, ang. part-time studies). Uczelnie mogą zwolnić studentów z opłat, jeśli korzystają oni z pomocy socjalnej lub osiągają doskonałe wyniki w nauce. Szansę na darmowe studia mają osoby, w przypadku których liczony we Włoszech wskaźnik ISEE (Equivalent Economic Condition Indicator) nie przekracza 23 tys. euro (dane na rok 2019). Uniwersytet w Bolonii oferuje kalkulator, umożliwiający obliczenie opłat za studia w zależności od dochodów.
Od niedawna prawo zabrania również uczelniom pobierania dodatkowych opłat. W roku akademickim 2018/2019 czesne płaciło ponad 70 proc. studentów we Włoszech.
Przykładowy cennik Uniwersytetu Sapienza w Rzymie znajdziesz tutaj.

Utrzymanie i zakwaterowanie. Większość włoskich uczelni nie ma akademików, warto jednak zgłosić się do prowadzonych przez nie Biur Zakwaterowania (Housing Offices). Znajdziesz tam oferty wynajmu mieszkań na wolnym rynku i dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie podpisać umowę. Wynajęcie małego mieszkania we Włoszech kosztuje od 300 do 1000 euro miesięcznie, w zależności od miasta. Jeśli skorzystasz z tanich stancji dla studentów, na przeżycie miesiąca we Włoszech powinno ci wystarczyć 1000 euro. Za 1500 euro będziesz jednak żył dużo swobodniej, szczególnie w dużych miastach na północy Włoch. Litr mleka we Włoszech kosztuje ok. 1,2 euro, kilogram kurczaka 8-10 euro, woda mineralna 50-80 eurocentów, obiad w fast-foodzie 5,5 euro, bilet kolejowy z Mediolanu do Rzymu 38-47 euro, a metro w Rzymie – 1,5 euro. Obsługą studentów zajmuje się sieć agencji EDISU (Ente per il Diritto allo Studio Universitario). Prowadzą one studenckie restauracje, pomagają w znalezieniu zakwaterowania, uzyskaniu ulg transportowych czy dostępie do bibliotek, ułatwiają również uzyskanie wsparcia finansowego.

Życie studenckie

Jako student będziesz musiał przyzwyczaić się kilku charakterystycznych cech tego kraju: południowego temperamentu mieszkańców (ma zarówno dobre, jak i złe strony), doskonałej kuchni, specyficznej organizacji dnia pracy (południowa sjesta) i umiłowania dla piłki nożnej. Te zalety Włoch kuszą młodych ludzi z całego świata, swoje robi też poziom miejscowego szkolnictwa. Więcej o włoskiej kulturze możesz się dowiedzieć śledząc wydarzenia oferowane przez Włoski Instytutu Kultury w Krakowie lub Warszawie.

Stypendia

Zagranicznym studentom przysługują takie same prawa ubiegania się o pomoc finansową, jak Włochom. Formalnościami zajmują się uczelniane biura EDISU (Ente per il Diritto allo Studio Universitario). Według Eurydice, w roku akademickim 2020/2021 na zasiłki mogli liczyć studenci w trudnej sytuacji finansowej oraz osiągający dobre wyniki w nauce. Wysokość wsparcia jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od tego, czy dany student mieszka z rodzicami czy sam. Minimalne stypendia socjalne wynoszą 1950 euro rocznie, maksymalne – 5175 euro. W roku akademickim 2018/2019 ze wsparcia korzystało 14 proc. studentów studiów I i II stopnia.
Stypendia dla obcokrajowców oferuje także włoski rząd

Praca dla studenta

By podjąć zatrudnienie, nie potrzebujesz żadnych zezwoleń. Twój pracodawca powinien jednak poinformować lokalną administrację, że dał pracę obcokrajowcowi. Studenci mogą pracować maksymalnie 20 godzin w tygodniu.
Znalezienie zatrudnienia może być trudne: kryzys dość poważnie wstrząsnął miejscową gospodarką i etatów dla młodych ludzi brakuje – szczególne trudności mogą mieć osoby nieznające włoskiego. We lutym 2020 r. bezrobocie we Włoszech wynosiło 9,7 proc. i należało do najwyższych w Unii Europejskiej. Średnia pensja brutto w tym kraju wynosi ok. 2800 euro miesięcznie, płaca minimalna nie jest regulowana.
Przed podjęciem pracy będziesz musiał/a założyć konto w banku i załatwić formalności w urzędzie skarbowym.

Pomocne strony

Pomogą Ci

Accademia Britannica Toscana
Szkoła językowa posiadająca akredytację włoskiego Ministerstwa Edukacji. Oferuje kursy językowe na sześciu różnych poziomach, od początkującego do zaawansowanego, lekcje indywidualne, a także zwiedzanie Włoch z przewodnikiem. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

ADI - stowarzyszenie młodych naukowców
Adi to stowarzyszenie non-profit mające na celu reprezentowanie interesów doktorantów i młodych naukowców. Znajdziesz tu informacje m.in. o reformach dotyczących wysokości czesnego, stypendiów, opieki społecznej itp. 

AlmaLaurea
Konsorcjum włoskich uniwersytetów, które powstało, aby dostarczać wiarygodnych danych na temat wyboru studiów i ścieżek kariery przez studentów i absolwentów. Analiza ma na celu poprawienie dostępu młodzieży do rynku pracy. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Cineca
Organizacja non-profit zrzeszająca 70 włoskich uczelni, 4 instytucje badawcze oraz Ministerstwo Edukacji. Na stronie znajdziesz informacje m.in. o systemie akademickim we Włoszech, badaniach naukowych oraz innowacjach technologicznych. Strona jest w języku angielskim.

CNR - Krajowa Rada ds. Badań Naukowych
Największa publiczna instytucja badawcza we Włoszech podlegająca Ministerstwu Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych. Celem instytucji jest prowadzenie badań naukowych, promowanie innowacyjności i umiędzynarodowianie włoskich badań naukowych. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

CNVSU - Krajowy komitet ewaluacji systemu uniwersyteckiego
Instytucja podlega Ministerstwu Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych. Znajdziesz tu regulacje prawne, dane, badania i analizy dotyczące sektora uniwersyteckiego we Włoszech.

Cultura Italiana
Profesjonalna szkoła językowa w Bolonii, która blisko współpracuje z Uniwersytetem Bolońskim oraz 40 innymi uczelniami na świecie. Kursy kładą nacisk przede wszystkim na zdobywanie praktycznej wiedzy języka, a uczniowie mają okazje prowadzić konwersacje z rodowitymi Włochami. Strona dostępna jest m.in. w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Erasmus+ Włochy
Włoska Narodowa Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu m.in. informacje o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Fundacja Rui
Fundacja pomaga studentom w osiąganiu ich potencjału poprzez prowadzenie wysokiej jakości akademików. Akademiki, rozsiane w pięciu włoskich miastach, stwarzają optymalne warunki do nauki. Są one także miejscem organizacji wszelkiego rodzaju konferencji i seminariów. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

GARR – akademicka i badawcza sieć telekomunikacyjna
Organizacja non-profit, której głównym celem jest zapewnienie lepszej komunikacji i współpracy (na poziomie krajowym i międzynarodowym) w zakresie badań naukowych i wymiany informacji. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Iluss – nauka włoskiego online
Wejdź na tę stronę, aby zapoznać się z ofertą internetowych kursów języka włoskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Możesz również skorzystać z opublikowanych darmowych materiałów oraz znaleźć adresy stacjonarnych szkół językowych. Strona dostępna jest także w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Konferencja Rektorów
CRUI (Conferenza dei Rettori delle Università italiane) zrzesza zarówno uczelnie publiczne, jak i prywatne. Działalność instytucji polega m.in. na koordynowaniu działań oraz wdrażania dobrych praktyk dotyczących współpracy między uczelniami. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Portal dla imigrantów
Wszelkie informacje dotyczące prawa pobytu i obowiązku meldunkowego we Włoszech. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych we Włoszech należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z włoskimi standardami. 

Włoski Instytut Kultury w Warszawie 
Możesz się zapisać na kurs włoskiego oraz na egzaminy potwierdzające twój poziom znajomości języka. W ofercie zarówno kursy stacjonarne, jak i internetowe. Strona jest dostępna także w języku polskim.

Związek Polaków we Włoszech
Federacja skupiająca różne stowarzyszenia i instytucje polsko-włoskie na terenie Włoch. Głównym celem federacji jest krzewienie przywiązania do kultury i tradycji polskiej oraz dbanie o dobre imię Polski i Polonii za granicą. Strona jest w języku polskim.

Studia

Ateneo - Uniwersytet Multimedialny
Zapoznaj się z ofertą tej uczelni, jeżeli interesuje cię nauka na kierunkach tj.: web design, marketing internetowy, komunikacja i reklama, dziennikarstwo, itp.

COREP
Organizacja non-profit zajmująca się wspieraniem działalności w zakresie współpracy uniwersytetów, sektora przemysłowego oraz lokalnych instytucji publicznych. Oferuje również studia magisterskie i szeroki wachlarz kursów specjalistycznych.

DIDASCA
Pierwsza włoska szkoła internetowa z zakresu kształcenia ustawicznego. Poznaj jej działalność, kursy i zasady rekrutacji.

Euraxess Włochy
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach na studiach doktoranckich, informacje o źródłach finansowania, a także o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.

Job Online
Portal o studiach magisterskich i podyplomowych, szkoleniach i pracy. Znajdziesz tu wyszukiwarkę kierunków oraz opis i profile uczelni.  

PLOTEUS
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.

Studenti
Przewodnik po studiach magisterskich i podyplomowych we Włoszech, a także po stypendiach, praktykach i stażach. Znajdziesz tu również wskazówki o tym jak dobrze napisać pracę dyplomową. 

Studia magisterskie
Wyszukiwarka studiów magisterskich we Włoszech. Na stronie znajdziesz także linki do poszczególnych uczelni oraz zbiór ciekawych artykułów dotyczących studiowania.

Studia przez internet - inżynieria komputerowa 
Studia oferowane są przez Politechnikę Mediolańską. Specjalnie opracowany program pozwala na maksimum elastyczności, co sprawia, że studenci mogą zarówno uczyć się, jaki i pracować w pełnym wymiarze czasu. Wejdź na stronę, aby zapoznać się ze strukturą studiów oraz zasadami rekrutacji.

Study in Italy
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia do Włoch. Na stronie znajdziesz informacje m.in. o uczelniach, zasadach rekrutacji, programach studiów, nauce języka, życiu we Włoszech itp.

Szkolnictwo wyższe i badania naukowe
Oficjalna strona włoskiego Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych. Wszelkie ważne informacje dotyczące organizacji studiów i badań naukowych we Włoszech, uczelni i zakwaterowania.

UNINETTUNO – Międzynarodowy Uniwersytet Telematyczny
Uninettuno zrzesza 43 uniwersytety we Włoszech i za granicą. Cały proces nauczania odbywa się drogą internetową. W ofercie znajdują się studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie oraz podyplomowe. Informacje dostępne są także w języku polskim.

Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii
Uniwersytet oferuje m.in. stacjonarne kursy języka i kultury włoskiej, intensywne kursy wakacyjne oraz kursy przygotowujące do egzaminów CELI na poziomach A1-C2 oraz CIC. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Uniwersytet dla Obcokrajowców w Sienie
Uniwersytet jest zaangażowany w nauczanie, prowadzenie badań naukowych, jak również rozpowszechnianie języka i kultury włoskiej na świecie. W ofercie znajdują się m.in. kursy języka włoskiego. Część kursów skupia się na konkretnych dziedzinach nauki lub branżach zawodowych. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

Universitaly
Znajdziesz tu informacje o włoskim systemie szkolnictwa wyższego, opisy uczelni, wyszukiwarkę kierunków, praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego, kosztów studiów oraz nauki języka. Strona dostępna jest także w języku angielskim.

University.it
Magazyn internetowy poświęcony studiowaniu i pracy. Źródło faktów, inspiracji, porad i ciekawych artykułów.

Wyszukiwarka kierunków i uczelni
Na tej stronie możesz szybko przejrzeć ofertę studiów magisterskich i doktoranckich we Włoszech, uzyskać informacje o aktualnie finansowanych projektach oraz zapoznać się ze statystykami dotyczącymi wyboru kariery przez absolwentów.

Kształcenie i szkolenia zawodowe

Europejski Uniwersytet Turystyczny
Uniwersytet oferuje szeroki wachlarz kursów w różnych sektorach turystyki. Zajrzyj na stronę, aby zapoznać się z ofertą w interesującym cię mieście – oddziały istnieją w Rzymie, Mediolanie i Palermo. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Fundacja Fitzcarraldo
Fundacja jest niezależnym ośrodkiem planowania, badań, szkoleń i dokumentacji w dziedzinach: kultury, sztuki, zarządzania mediami, ekonomii i polityki. Zajrzyj na stronę, aby zapoznać się z ofertą szkoleniową i edukacyjną. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

GAI – Stowarzyszenie Młodych Artystów
Stowarzyszenie, które zrzesza 33 lokalne organizacje rządowe w celu wspierania młodych artystów poprzez szkolenia, badania i promocję. Na stronie znajdziesz ogłoszenia o konkursach i wydarzeniach oraz ogólne informacje na temat rozwoju sztuki we Włoszech. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Istituto Marangioni
A może by tak kariera w świecie mody? Zajrzyj na stronę tej prestiżowej szkoły mody, aby zapoznać się z jej ofertą edukacyjną. Główny kampus znajduje się w Mediolanie. Konkurencja, aby dostać się do szkoły jest co prawda ogromna, ale jest to jedna z najbardziej renomowanych szkół mody na świecie. Strona dostępna jest również w językach: angielski, francuskim i hiszpańskim.

Międzynarodowa Szkoła Komiksu
Zajrzyj na tę stronę jeżeli marzą ci się studia na kierunkach twórczych, takich jak np. grafika, projektowanie stron internetowych, tworzenie gier komputerowych, itp.

Palazzo Spinelli
Ulokowany we Florencji instytut oferuje kształcenie i szkolenia w dziedzinie renowacji zabytków. W ofercie znajdują się m.in. programy kształcenia zawodowego, studiów magisterskich i szkół letnich. Strona dostępna jest również w języku angielskim.

Szkoła lutnicza w Mediolanie
Uczęszczając do tej szkoły można nauczyć się tworzenia zabytkowych i nowoczesnych instrumentów strunowych według lombardzkiej tradycji lutniczej. Na stronie znajdziesz informacje o kierunkach studiów oraz zasadach rekrutacji.

Wsparcie finansowe

Studenti
Przewodnik po studiach magisterskich i podyplomowych we Włoszech oraz po stypendiach.

Universitaly
Zagranicznym studentom przysługują takie same prawa ubiegania się o pomoc finansową, jak Włochom. Dotyczy to stypendiów, kredytów studenckich, pomocy mieszkaniowej, biletów na posiłki i zwolnienia z czesnego. Więcej informacji na tej stronie, również w języku angielskim.

Włoski Instytut Kultury w Warszawie 
Włoski Instytut Kultury w Warszawie co roku przyznaje stypendia na wyjazd do Włoch do prywatnych szkół języka włoskiego. Zobacz kiedy i jak możesz ubiegać się o takie dofinansowanie. Strona jest dostępna w języku polskim.

Praca dla studenta

1NFORM4 GIOV4AN1
Włoska sieć centrów informacji młodzieżowej, gdzie znajdziesz informacje o możliwościach podjęcia pracy, także tej w trakcie studiów.

Lavoro Turismo
Jedna z największych i najlepszych stron internetowych we Włoszech dedykowana osobom poszukującym pracy w sektorze turystycznym.

Planethotel
Marzy ci się praca w gastronomii lub w hotelarstwie? Ta wyszukiwarka jest dla ciebie! Znajdziesz tu oferty pracy stałej, tymczasowej oraz w niepełnym wymiarze czasu.

Portal studencki
Znajdziesz tu sekcję poświęconą pracy, w tym przewodnik po świecie zatrudnienia oraz oferty pracy tymczasowej i w niepełnym wymiarze godzin.

Studenti
Chcesz dorobić w wakacje i przy okazji nauczyć się włoskiego? Na tej stronie znajdziesz dokładne wskazówki odnośnie tego gdzie i jak szukać pracy sezonowej we Włoszech.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Akademia                
                       
                       
  Zaplanuj przyszłość z Media Informacyjne

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

                       
       
Wiadomości  
 
 

News

Lista Szanghajska, czyli zestawienie najlepszych szkół wyższych na świecie - została ogłoszona po raz dziesiąty. Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński utrzymały swoje pozycje w 4. setce.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
           
  News

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
Fot. GMI
        Czytaj ...
           
 
 
 
 
 
 
Media Informacyjne
 
   
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.