Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MEDYCYNA NATURALNA
   
COUNTRY:
         
 

   
   
Home news
   
Info
   
Multimedia
   
Galerie
Podcast
Wideo
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Inne
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
   
   
   

 

 

Medycyna naturalna

Medycyna naturalna stanowi niewątpliwie ważny dział lecznictwa. Wiele kultór na przestrzeni wielu tysięcy lat wypracowało różne metody leczenia oparte o naturalne środki.

W poszukiwaniu

Współczesna medycyna to medycyna oparta o wiedzę i nowoczesne technologie. Jednak nawet przy tak doskonałym zapleczu, wiele chorób pozostaje nieuleczalnych. W takich przypadkach w poszukiwaniu środków leczniczych odwołujemy się do medycyny naturalnej.

Skuteczność

Medycyna naturalna oddaje nam cały zasób wiedzy, w oparciu o który leczono choroby przez wiele tysięcy lat. Ich skuteczność potwierdzają badania oraz opinie pacjentów.

Postaw na Zdrowie

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi specjalistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
 

Medycyna naturalna kształtowana wraz z rozwojem cywilizacji człowieka - odkryj ja na nowo wraz z GMI

Witaj na stronie o tematyce medycyny naturalnej. W naszym serwisie znajdziesz wiele informacji na temat medycyny niekonwencjonalnej. Naturalnym stanem człowieka jest dobre zdrowie. Jeśli organizm nie funkcjonuje normalnie to tylko wskutek choroby. Wszystkie choroby i niestabilności pracy organizmu człowieka następują po tym, jak w naszym ciele energetycznym wystąpią zakłócenia. Czytaj również potrawy z ziół ...

 
 
Słownik roślin leczniczych
 
| A | Ą | B | C | Ć | D | E | Ę | F | G | H | I | J | K | L | Ł | M | N | O | P | R | S | Ś | T | U | W | Y | Z | Ź | Ż |
 
Oto 200 gatunków roślin mających powszechne zastosowanie w lecznictwie. Każda z nich figuruje pod nazwą polską i łacińską. Poniżej przedstawiamy najczęściej metody ich aplikacji oraz dawkowania. Zamieszczono również informacje o środkach ostrożności - należy się do nich bezwzględnie stosować. Jeżeli takiego zastrzeżenia nie podajemy, oznacza to, że niekorzystne skutki uboczne (na przykład zatrucia) nie są dotychczas znane.
 
kakaowiec
Theobroma cacao

Stosowanie wewnętrzne

Kakao nie jest jeszcze składnikiem żadnych preparatów farmaceutycznych, należy je więc spożywać według uznania, ale z rozwagą.

Stosowanie zewnętrzne

Podrażnienie skóry, pęknięcia ust Masło kakaowe: nakładamy miejscowo 4-5 razy dziennie.

Środki ostrożności

Istnieje ryzyko reakcji alergicznej objawiającej się migreną, zawrotami głowy, wymiotami, zaparciami. Nietolerancja ta nie jest uogólniona (występuje u niewielkiej grupy pacjentów).

kalina
Viburnum prunifolium

Stosowanie wewnętrzne

Wrażliwość naczyń włosowatych skóry, niewydolność żylna, hemoroidy, skurcze macicy, bolesne miesiączki

Napar: 3 łyżeczki do kawy otartej kory na 500 ml wrzątku. Parzymy przez 10 min. Pijemy 2-3 filiżanki dziennie. Nalewka: 30-50 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 3-6 razy dziennie. Płynny ekstrakt: 20 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 3 razy dziennie. Suchy ekstrakt: 100-300 mg, 3 razy dziennie.

Środki ostrożności

Nie stosujemy kaliny śliwolistnej w leczeniu, jeśli choroba nie została dokładnie zdiagnozowana.

karbieniec
Lycopus europaeus

Bez względu na postać, czy to będzie napar czy inny preparat, tylko lekarz może zlecić leczenie tym ziołem.

Środki ostrożności

Karbieniec nie ma stwierdzonego działania toksycznego, lecz schorzenia, na które pomaga, wymagają konsultacji lekarskiej. Dlatego tylko lekarz decyduje o leczeniu i stosowanych dawkach. Roślina nie może być podawana ani kobietom w ciąży, ani dzieciom przed okresem dojrzewania, ani osobom ze stwierdzonym wolem czy niedoczynnością tarczycy. Przyjmowanie karbieńca może zmienić obraz pewnych badań diagnostycznych, szczególnie z użyciem izotopów radioaktywnych (scyntygrafia tarczycy).

karczoch
Cynara scolymus

Stosowanie wewnętrzne

Zapalenie wątroby i nerek, podwyższone stężenie cholesterolu, zaburzenia trawienia

Napar: 10-20 g suchych liści karczocha na 0,5 I wrzątku. Parzymy przez 10 min. Pijemy 3 filiżanki dziennie, 15-20 min przed każdym posiłkiem. Uwaga, napar jest bardzo gorzki.

Ekstrakt wodno-alkoholowy: przyjmujemy 0,5-1,5 g dziennie przed posiłkiem, najlepiej w postaci kapsułek (3-5 dziennie), aby uniknąć goryczy.

Kapsułki dozowane po 50 do 100 mg suchego ekstraktu: przyjmujemy 1-2 kapsułki 3 razy dziennie.

Nalewka: macerujemy przez 15 dni 500 g suszonych liści w litrze alkoholu. Przyjmujemy 1-2 łyżeczki do kawy dziennie z ]/z szklanki wody, 3 razy dziennie.

Środki ostrożności

Nie jest znane żadne działanie toksyczne, ale karczoch nie jest wskazany dla osób z kamicą pęcherzyka żółciowego i dla kobiet karmiących piersią, ponieważ hamuje laktację.

kasztanowiec
Aesculus hippocastanum

Stosowanie wewnętrzne

Hemoroidy, żylaki, niewydolność żylna i naczyń włosowatych

Napar: saszetkę zalewamy 200 ml wrzątku i pijemy 1-3 razy dziennie po posiłkach. Kapsułki zawierające 75 mg suchego ekstraktu: przyjmujemy 2-3 podczas posiłku. Ekstrakt płynny stabilizowany: przyjmujemy 50 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 3 razy dziennie.

Intrakt: przyjmujemy 250 mg 2 razy dziennie.

Stosowanie zewnętrzne

Hemoroidy

Maści, kremy, żele: stosujemy 2-3 razy dziennie.

Środki ostrożności

Przy użyciu wewnętrznym kasztanowiec indyjski jest uważany za toksyczny, nawet jeśli toksyczność saponozydów jest bardzo słaba. Jest niewskazany dla małych dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, może wywołać nudności i zaburzenia trawienia. Leczenie zawsze powinno trwać krótko. W stosowaniu zewnętrznym roślina
nie ma działań ubocznych, poza bardzo rzadkimi reakcjami alergicznymi.

kawa
Coffea a rab i cad

Chociaż ekstrakt z owoców kola jest częściej polecany niż kawa, to jednak ziołolecznictwo rekomenduje kawę jako środek moczopędny, stymulujący i poprawiający trawienie. Kofeina zwiększa działanie innych preparatów leczniczych, kremy i żele z jej zawartością są bardziej skuteczne w miejscowym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Kuracji, co najmniej 6-miesięcznej, powinna towarzyszyć zmiana nawyków żywieniowych.

Środki ostrożności

Kawa nie jest polecana sportowcom zawodowym: napoje zawierające kofeinę są uznane za dopingujące. Kobiety w ciąży także powinny jej unikać, ponieważ obecność kofeiny i teobrominy może zagrażać nienarodzonemu dziecku. Jest również niewskazana dla kobiet karmiących piersią.

Przeciwwskazania: stany zwiększonej nerwowości, zapalenie mięśnia sercowego.

ketmia
Hibiscus sabdariffa

Stosowanie wewnętrzne

Zmęczenie, zapalenie dróg oddechowych, skurcze żołąd kowo-jel i t owe

Napar: łyżka suszonych kwiatów na litr wrzątku. Parzymy przez 10 min lub zalewamy saszetkę wrzątkiem. Pijemy 3 razy dziennie. Stosowanie zewnętrzne

Ropień, sączący się wyprysk Kompres: przygotowujemy odwar z 15 g suszonych kwiatów i litra wrzątku. Parzymy przez 20 min. Nasączamy ściereczkę i przykładamy 2-3 razy dziennie.

Środki ostrożności

Żadne działanie toksyczne nie jest znane przy stosowaniu dawek terapeutycznych, z wyjątkiem indywidualnych reakcji nadwrażliwości na składniki preparatu.

kmin rzymski
Cuminum cyminum

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia trawienia, wzdęcia, zakażenia jelitowe, niewystarczająca laktacja

Napar: łyżeczka do kawy na 250 ml wrzątku. Gotujemy 2-3 min, parzymy przez 10 min. Można też parzyć przez 10-15 min 1-5 g ziół, zalanych filiżanką wrzątku. Pijemy filiżankę po posiłku.

Stosowanie zewnętrzne

Bóle stawów

Maści i żele: nacieramy lekko chore miejsca 1-2 razy dziennie. Środki ostrożności W dużych dawkach olejek eteryczny z kminu rzymskiego może mieć działanie toksyczne, wywoływać pobudzenie nerwowe.

kminek
Carum carvi

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia żołądkowe, opuchnięcie, wzdęcia, zakażenia jelitowe

Napar: łyżeczka do kawy kminku (lub mieszanki: kminek, koper włoski i biedrzeniec anyż) na filiżankę wrzątku. Parzymy przez 10 min. Pijemy filiżankę po każdym posiłku.

Środki ostrożności

Działania uboczne preparatów z kminku (poza olejkiem eterycznym) nie są znane i może być on stosowany bez nadzoru lekarza. Podobnie jak inne rośliny selerowate - takie jak kolendra, kmin, koper włoski - kminek może być przyczyną reakcji alergicznych u osób podatnych na różnego rodzaju uczulenia.

kocanki piaskowe
Helichrysum arenarium

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia pracy pęcherzyka żółciowego, zaburzenia trawienia

Napar: łyżeczka do kawy suszonego ziela na 150 ml wrzątku. Parzymy przez 10 min i odcedzamy. Pijemy 3 filiżanki dziennie. Proszek: 1-3 g dziennie ze szklanką wody. Nalewka: 30-50 kropli rozpuszczone w szklance wody, 3 razy dziennie.

Stosowanie zewnętrzne

Niebolesne rany

Żele, kremy: nakładamy miejscowo 1-2 razy dziennie.

Środki ostrożności

Nie są znane działania uboczne kocanek piaskowych, jednak roślina nie jest wskazana dla osób z kamicą pęcherzyka żółciowego lub u których występuje zastój w drogach żółciowych. Przed leczeniem konsultujemy się z lekarzem.

kola
Cola nitida

Stosowanie wewnętrzne

Osłabienie, przemęczenie

Kapsułki zawierające 450 mg proszku lub 200 mg suchego ekstraktu: przyjmujemy 2 z dużą
szklanką wody rano i w południe. Roztwór do picia: saszetkę rozpuszczamy w wodzie, soku owocowym (najlepiej podczas posiłku). Granulat: łyżka rano i w południe, przed posiłkami.

Środki ostrożności

Przy zwiększonych dawkach może się pojawić
dodatkowy objaw w postaci tachykardii, uporczywego bólu głowy, nerwowości, bezsenności, drżenia. Pamiętajmy również, że kofeina zaliczana jest do grupy środków dopingujących, których używania zabrania się sportowcom.

kolcorośl
Smilax

Stosowanie wewnętrzne

Łuszczyca, swędzenie, wyprysk, opryszczka, przewlekłe stany zapalne skóry, kamienie nerkowe, mocznica, zaparcia, kolopatia przewlekła, niestrawność

Nalewka: 10-50 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 2 razy dziennie.

Środki ostrożności

W dawkach leczniczych kolcorośl (sarsaparilla) nie jest toksyczna, ale może dawać łagodne efekty uboczne: zaburzenia jelitowe, bóle żołądka.

kolendra
Coriandrum sativum

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia trawienia, biegunka

Napar: 10-30 g rozdrobnionych owoców na litr wrzątku. Parzymy przez 10 min. Pijemy szklankę po każdym posiłku (farmakopea marokańska zaleca ten sam napar przy stanach grypowych). Nalewka: pijemy 40 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 3 razy dziennie.

komonica
Lotus corniculatus

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia snu

Napar: łyżeczka do kawy ziół na filiżankę wrzątku. Pijemy filiżankę między godziną 17 a 18, potem filiżankę przed snem. Nalewka: 20 kropli rozpuszczone w 1/2 szklanki wody, pijemy między godziną 17 a 18, potem 50 kropli rozpuszczonych w V2 szklanki wody przed snem. W przypadku nocnego budzenia przyjmujemy 20 kropli wymieszanych z1/2 szklanki wody.

Kapsułki zawierające 0,2 g suchego ekstraktu: przyjmujemy 1 między godziną 17 a 18, potem 1 przed snem.

Łagodne stany lękowo-depresyjne

Napar: łyżeczka do kawy suszonych ziół
na filiżankę wrzątku. Pijemy filiżankę rano,
w południe i wieczorem.

Nalewka: 20 kropli rozpuszczonych
w V2 szklanki wody rano i w południe
oraz 50 kropli rozpuszczonych w 1/2 szklanki
wody przed snem.

Kapsułki zawierające 0,2 g ekstraktu suchego: przyjmujemy po 1 kapsułce rano, w południe i wieczorem.

koper ogrodowy
Anethum graveolens

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia trawienia, zaburzenia pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego, czkawka, zaburzenia laktacji

Napar: 2 łyżeczki do kawy owoców
na litr wrzątku. Parzymy przez 10 min.
Pijemy filiżankę po każdym posiłku.
Owoce zmielone: przyjmujemy 2-3 g dziennie.

Nalewka: 30-50 kropli rozpuszczonych
w szklance wody, 3 razy dziennie, po posiłku.

Stosowanie zewnętrzne

Stłuczenia, zastój pokarmu w piersiach, zapalenia dziąseł

Kompres: 50-100 g suszonych owoców na litr wrzątku.

Nudności

Olejek eteryczny: 2-3 krople olejku mieszamy z łyżeczką do kawy łagodnego olejku migdałowego (nigdy nie nakładamy czystego olejku na skórę). Wcieramy w przedramiona 2-3 razy dziennie.

Środki ostrożności

Olejek eteryczny z kopru włoskiego jest bardzo silny i może być niebezpieczny. Nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, a także dla dzieci poniżej 1. roku życia.

koper(fenkuł) włoski
Foeniculum vulgäre van dulce

Stosowanie wewnętrzne

Zaburzenia trawienia, zbyt słaba laktacja

Napar z owoców: łyżeczka do kawy suchych owoców na 200 ml wrzątku. Pijemy filiżankę po każdym posiłku. Roztwór do picia: przyjmujemy saszetkę 3 razy dziennie.

Oczyszczająco

Napar z korzenia: saszetka na filiżankę wrzątku, 3 razy dziennie (1 na czczo, 1 po posiłku w południe i wieczorem).

ŚRODKI ostrożności

Anetol znajdujący się w koprze włoskim występuje w dwóch postaciach izomerycznych (taki sam skład, ale inne właściwości), z których jedna jest bardziej toksyczna od drugiej. Maksymalna dzienna dawka to 2,5 mg na 1 kg masy ciała. Esencja z kopru włoskiego jest objęta restrykcjami takimi jak olejek eteryczny z kopru: może być sprzedawana tylko na receptę.

kozieradka
Trigonella foenum-graecum

Stosowanie wewnętrzne

Chudnięcie, anoreksja

Proszek: 2 g rozprowadzamy z odrobiną wody,
przyjmujemy 3 razy dziennie.

Płynny ekstrakt lub nalewka: przyjmujemy
30 kropli rozpuszczonych w szklance wody,
3 razy dziennie. (Uwaga, roztwory są bardzo
gorzkie).
Suchy ekstrakt w tabletkach: przyjmujemy
500 mg 4 razy dziennie.
Syrop: przyjmujemy łyżeczkę do kawy 3 razy
dziennie.

Stosowanie zewnętrzne

Zapalenia skóry

Okłady z nasion zmielonych: przykładamy do chorej skóry i zmieniamy co 3-4 godziny.

Środki ostrożności

Kozieradka nie jest toksyczna, ale zawiera steroidy niewskazane dla dzieci przed okresem dojrzewania; nie powinna być podawana kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.

kruszyna
Frangula alnus (syn. Rhamnus frangula)

Tylko lekarz jest w stanie określić, w jakiej postaci i czy w ogóle podawać preparaty zawierające kruszynę.

Środki ostrożności

Kruszyna jest rośliną leczniczą, którą należy stosować z wielką ostrożnością. Trzeba przede wszystkim unikać używania świeżej kory i części roślin sprzedawanych luzem, z niepewnych źródeł. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 8-10 dni; należy unikać łączenia z różnymi produktami o działaniu przeczyszczającym, ponieważ można wywołać m.in. podrażnienie okrężnicy, silne zaparcia, osłabienie motoryki jelit. Absolutnie unikamy przedawkowania, które może powodować poważne wypadki (zawroty głowy, drgawki). Kruszyna nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, a także dla dzieci poniżej 15. roku życia. Wiele leków nie może być z nią łączonych.

krwawnica
Lythrum salicaria

Stosowanie wewnętrzne

Lekka biegunka, niewydolność żylna

Odwar: 10 g suszonej rośliny na litr wody. Gotujemy przez 10 min i odcedzamy. Pijemy 3 filiżanki dziennie.

Płynny ekstrakt: 50 kropli rozpuszczamy
w szklance wody i przyjmujemy 3 razy dziennie, nie dłużej niż 2 dni.

krwawnik
Achlllea millefolium

Stosowanie wewnętrzne

Skurcze jelit i macicy, bolesne miesiączki

Płynny ekstrakt: przyjmujemy 60-90 kropli dziennie.

Napar: 2 łyżeczki do kawy ziół na 250 ml wrzątku. Parzymy przez 5 min. Pijemy

4 filiżanki dziennie. Stosowanie zewnętrzne

Bóle podbrzusza

Nasiadówka: 100 g suchych ziół na 20 I ciepłej wody.

Środki ostrożności

Krwawnik może powodować kontaktowe reakcje alergiczne (kiedy się go dotknie lub kiedy używamy kremów, które go zawierają). Jest odradzany kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.

krzyżownica
Polygala senega

Stosowanie wewnętrzne

Kaszel, infekcje oskrzelowe

Odwar: 0,5 g korzenia na 150 ml wody lub łyżeczka do kawy na 750 ml. Pijemy 2-3 filiżanki dziennie.
Napar: 10 g korzenia na litr wrzątku. Parzymy przez 10 min. Pijemy 3-4 filiżanki dziennie. Kapsułki zawierające 40 mg proszku: przyjmujemy 3-6 dziennie. Nalewka: 30-40 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 3-6 razy dziennie. Płynny ekstrakt: 20 kropli, 2-4 razy dziennie.

Lekkie zaparcia, wilgotny kaszel u dzieci

Syrop: 3-4 łyżeczki do kawy dziennie.

Środki ostrożności

Toksyczność krzyżownicy jest bardzo słaba. Rzadko notujemy dolegliwości układu pokarmowego (nudności), i to tylko w podwyższonych dawkach lub przy przedłużonym stosowaniu. Korzeń krzyżownicy musi być używany w postaci świeżej, ale podawany doustnie działa podrażniające Roślina nie jest wskazana przy niewydolności serca i wrzodach żołądka, a także dla kobiet w ciąży.

kudzu
Pueraria lobata (syn. P montana)

Stosowanie wewnętrzne

Schorzenia wątroby, zaburzenia hormonalne związane z menopauzą, odtruwanie po zatruciu alkoholowym

Odwar z redukcją objętości: 10 g rozkruszonego korzenia na 500 ml wrzątku. Odparowujemy powoli połowę płynu, potem odcedzamy. Pijemy 1/2 filiżanki 4 razy dziennie.
Proszek: przyjmujemy 500 mg, 3-6 razy
dziennie.
Suchy ekstrakt: przyjmujemy 300 mg, 3-6 razy dziennie.
Płynny ekstrakt (niewskazany przy odtruwaniu alkoholowym): 60 kropli rozpuszczonych w szklance wody, 3-6 razy dziennie.

Środki ostrożności

Przyjmowanie kudzu jest uważane za bezpieczne. Jednak ze względu na skomplikowany rodzaj schorzeń, konsultacja medyczna wydaje się w tym przypadku konieczna.

kukurydza
Zea mays

Stosowanie wewnętrzne

Zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie dróg moczowych, obrzęk nerek, kamica nerkowa

Znamiona suszone: dzienna dawka wynosi 4-6 g. Napar: łyżeczka do kawy suszonych znamion na filiżankę zimnej wody. Doprowadzamy szybko do wrzenia i parzymy przez 5 min. Pijemy według potrzeb. Kapsułki zawierające 150 mg suchego ekstraktu: przyjmujemy 2-4 kapsułki dziennie.
 
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA
 
 
 
3          
  Medycyna naturalna

Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego. Panujący obecnie kult idealnej figury można uznać za zjawisko pozytywne. Dbanie o sylwetkę jest dbaniem o Siebie i dlatego odpowiedź na pytanie czy warto się odchudzać powinno brzmieć TAK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej popularnych i skutecznych dietach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Medycyna naturalna

Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego. Panujący obecnie kult idealnej figury można uznać za zjawisko pozytywne. Dbanie o sylwetkę jest dbaniem o Siebie i dlatego odpowiedź na pytanie czy warto się odchudzać powinno brzmieć TAK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej popularnych i skutecznych dietach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Medycyna naturalna

Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego. Panujący obecnie kult idealnej figury można uznać za zjawisko pozytywne. Dbanie o sylwetkę jest dbaniem o Siebie i dlatego odpowiedź na pytanie czy warto się odchudzać powinno brzmieć TAK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej popularnych i skutecznych dietach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.