Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MOTORYZACJA
   
COUNTRY:
         
 

Home NEWS
   
Aktualności
   
Testy samochodów
Samochody uzywane
Wystawy
   
Multimedia
   
Galerie zdjęć
Video News
Wywiady
   
Szukaj
   
Katalog Dealerów
Autokomisy
Autozłom
Części zamiwnne
Serwis i naprawa
Serwis opon
Tachograf
Pomoc drogowa
Nauka jazdy
Ceny aut używanych
Raport awaryjności
Raport spalania
Ceny paliw
Stacje benzynowe
Kontrola pojazdów
Przejścia graniczne
Urzędy celne
Spedycja logistyka
   
F1
   
Rajdy
   
Paryż Dakar
NASCAR
Mistrzostaw Świata
Mistrzostwa Europy
Mistrzostwa Polski
Rajd IRC
RPP
Amatorskie
   
Motosport
   
Sporty motocyklowe
Sportu samochodowe
   
Tuning
   
Testy opon
Alufelgi relingi
Firmy tuningowe
Auta użytkowników
Car Audio
Multimedia
Akcesoria
   
Motocykle
   
Opisy motocykli
Opisy skuterów
   
Flota
   
4x4
   
Opisy aut 4x4
Filmy 4x4
Galerie 4x4
   
Prawo
   
Kodeks drogowy
Taryfikator
Wzory dokumentów
Znaki drogowe
Prawo jazdy
Ubezpieczenia
Porady prawne
Odszkodowania
   
Concept Cars
   
Zabytkowe
   
Historia motoryzacji
   
Porady
   
Raporty
   
Pierwsza pomoc
   
Uwaga wypadek
   
   
 
   
   
Nauka jazdy
   
 
Katalog nowości
   
   
 
 
 
   
 

Dział VIP Car GMI

   
   
Kontakt
   
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne
 
 
   

   
   
 
Motoryzacja News Professional
     

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych.

  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
Nasi partnerzy
 
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
               
Polska USA i Kanada Dania Szwecja Belgia Holandia Anglia Dodatkowe informacje: Francja Niemcy i inne
               
 
 
Przewodnik po krajach

Przewoźnicy towarowi, kurierzy, firmy przewozowe, kierowcy busów, ciężarówek i tirów funkcjonują w określonych warunkach prawnych, które są różne dla różnych krajów. Przedstawiamy orientacyjne regulacje w tym zakresie.

Unia Europejska wprowadza wiele regulacji, które cięgle się zmieniają, a odpowiedzialność za ich przestrzegania spada na firmy lub kierowców transportujących towary. W dodatku w każdym kraju obowiązują inne przepisy

Różnice w regulacjach transportowych mogą być subtelne

Wiemy, że rozumienie różnic pomiędzy różnymi przepisami może być trudne, szczególnie jeśli Twoja firma jest dość mała; pojedynczy kierowca albo kurier z jednoosobową działalnością mogą nie mieć świadomości praw obowiązujących za granicą, tak samo jak firma przewozowa dopiero wchodząca na rynek.

Dlatego właśnie stworzyliśmy sekcję z przewodnikami po krajach, aby pomóc Ci poznać wszystkie te różnice prawne, z którymi możesz się spotkać podróżując pojazdem komercyjnym po innych krajach.

Możesz użyć tego działu, aby poznać szczegółowe informacje o przepisach drogowych kraju, do którego zamierzasz wyruszyć i dzięki temu będzie Ci łatwiej zaplanować podróż – zarówno jeśli chodzi o Francję, Norwegię, Wielką Brytanię czy Irlandię.

Wybierz kraj, o którym chcesz przeczytać, a my wyjaśnimy jakie są najważniejsze trasy, restrykcje dotyczące wymiarów i wagi pojazdów, jakie są opłaty drogowe, obowiązujące limity prędkości i wiele więcej.

  Przewodniki
Przewodnik po Cyprze
Przewodnik po Cyprze
Przewodnik po Danii
Przewodnik po Finlandii

Przewodnik po Francji

Przewodnik po Grecji
Przewodnik po Hiszpanii
Przewodnik po Hiszpanii
Przewodnik po Holandii
Przewodnik po Irlandii
Przewodnik po Malcie
Przewodnik po Norwegii
Przewodnik po Polsce
Przewodnik po Szwecji
Przewodnik po Wyspach Normandzkich i Wyspie Man
Przewodnik po Łotwie
   
Przewodnik po Holandii

Kurierzy, przewoźnicy towarów, firmy przewozowe, kierowcy busów i ciężarówek – bądźcie świadomi przepisów drogowych obowiązujących w Holandii.

Holandia to kraj w zachodniej Europie słynący z faktu, że około 20% terenów leży pod poziomem morza (depresja), a około 50% terenów poniżej 1 metra nad poziomem morza. Ze stolicą w Amsterdamie i bardzo dużą gęstością zaludnienia, Holandia liczy 17 milionów mieszkańców. Posiada terytoria zamorskie na Karaibach: Wyspy Bonaire, Saba i Sint Eustatius, ponadto jest częścią Królestwa Niderlandów, do którego należą także Aruba, Curaçao i Sint Maarten (na Karaibach). Holandia graniczy z Belgią i Niemcami, leży nad Morzem Północnym. Jest krajem założycielskim Unii Europejskiej. Obowiązująca waluta to Euro.

Stena Line oferuje połączenia promowe z Rotterdamu lub z Hoek van Holland do brytyjskich portów Harwich i Killingholme. DFDS Seaways kursuje na trasach z Ijmuiden do Newcastle, z Vlaardingen (Rotterdamu) do Immingham i Felixstowe. Trasa z Rotterdamu do Hull jest obsługiwana przez armatora P&O. Cobelfret oferuje połączenie z Rotterdamu do Purfleet i Killingholme.

Wymagane dokumenty dla kierowcy w Holandii to paszport/dowód osobisty, prawo jazdy oraz list autoryzacyjny od zarejestrowanego właściciela pojazdu z pozwoleniem na jego prowadzenie. Ponieważ Holandia jest częścią UE, kierowcy powinni przestrzegać unijnych przepisów dotyczących czasu pracy i jego monitorowania. Jeśli zapisy tachograficzne są niekompletne, wymagany jest list z zaświadczeniem. Posiadanie ubezpieczenia zielona karta nie jest obowiązkowe, ale zalecane. Dowód rejestracyjny musi znajdować się w aucie podczas kontroli. Jeśli pojazd nie ma nowej rejestracji z oznaczeniem kraju, musi pojawić się naklejka PL na tylnej szybie.

W przeciwieństwie do innych krajów Europejskich, w Holandii nie ma opłat za korzystanie z autostrad. Zamiast tego obowiązuje system Eurovignette: od pojazdów ważących ponad 12t przewożących ładunki wymaga się opłaty zależnej od czasu spędzonego w kraju. Eurowinieta jest także ważna na drogach kategorii E w Belgii, Luksemburgu, Szwecji i Danii, w każdym z tych krajów obowiązuje ten sam system opłat. W 2008 roku papierowe Eurowiniety zastąpiono wersją elektroniczną. Opłat można dokonać poprzez agentów kart paliwowych lub gotówką/kartą w urządzeniach zlokalizowanych na stacjach benzynowych. Istnieje też możliwość kupienia winiety online: www.eurovignettes.eu/portal/

W planach jest wprowadzenie nowego systemu opłat w drugiej połowie 2016 roku. Nowy system miałby naliczać opłaty wedle przejechanych kilometrów, zamiast dotychczasowego płacenia za czas spędzony w kraju. Będzie to możliwe za pomocą urządzeń GPS. Pomimo braku opłat za drogi, w Holandii można spotkać się z opłatami za przejazd tunelem, takich płatności można dokonać za pomocą kart paliwowych oraz gotówką/kartą.

Wszystkie pojazdy poruszające się po Holandii mogą mieć maksymalnie 4 m wysokości i 2.55m szerokości (2.60 m w przypadku pojazdu chłodniczego). Jeżeli chodzi o długości pojazdów, ciężarówki mogą mieć do 12 m, tiry do 16.5 m a pociągi drogowe do 18.75 m długości. Limity dotyczące wagi pojazdów są następujące: ciężarówki – 2 osie 21.5t, 3 osie 33t , 4 osie 43 t; naczepy – 2 osie 20 t, 3 osie 30 t; tiry – 3 osie 31.5 t, 4 osie 41.5 t oraz 5/6 osi maksymalnie 50 t. Holandia jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który zezwala na ruch pojazdów do 50 t. Wszystkie pojazdy o wymiarach przekraczających te wytyczne wymagają autoryzacji od organizacji:

Rijksdienst Wegverkeer
Dept. TET Europaweg 205 Postbus 777 2700 AT Zoetermeer Netherlands Tel 0031 79 345 8309/8314

Restrykcje dotyczące przewozu ładunków ponadgabarytowych występują w czasie godzin szczytu, weekendów oraz konkretnych warunków pogodowych.

Transport ładunków niebezpiecznych jest w Holandii dozwolony w określonych warunkach i pod określonymi restrykcjami. Holandia jest stroną umowy ADR, ale takie towary jak fajerwerki, przedmioty o masie wybuchowej netto większej niż 20 kg i płyny niebezpieczne powyżej 3000 litrów nie mogą być przewożone podczas mokrej pogody lub gdy widoczność jest krótsza niż 200 metrów. Przewóz wszystkich ADR-ów jest zakazany, gdy droga jest oblodzona lub widoczność jest krótsza niż 50 metrów.

Kurierzy, kierowcy busów i ciężarówek powinni znać ograniczenia prędkości obowiązujące w Holandii, ponieważ mandaty są bardzo wysokie. Kurierów i kierowców busów do 3,5 t masy całkowitej obowiązuje ograniczenie do 100/130 km/h na autostradach, 80/100 km na drogach poza miastem i 50 km/h na terenach zabudowanych. Wszystkie pojazdy ważące powyżej 3,5 t masy całkowitej są ograniczone do 50 km/h w terenach zabudowanych i do 80 km/h na drogach poza miastami i autostradach. Niektóre gminy wprowadzają lokalne przepisy obniżające prędkość o kolejne 10 km/h na terenach pozamiejskich – wówczas ograniczenie wynosi 70 km/h. Na terenach mieszkalnych ograniczenie do 30 km/h obowiązuje wszystkie pojazdy.

Mandaty za złamanie przepisów drogowych zaczynają się od 40 euro za niezapięte pasy bezpieczeństwa i 288 euro za brak posiadania certyfikatu ubezpieczenia, aż po 4400 euro mandatu za nieprzestrzeganie zapisów tachograficznych. Wszystkie mandaty muszą być opłacone na miejscu gotówką. Używanie telefonu komórkowego jest dozwolone tylko w trybie bez używania rąk.

W Holandii nie ma obostrzeń związanych z prowadzeniem pojazdów w niedziele i święta. Istnieją natomiast lokalne przepisy dotyczące strefy niskiej emisji spalin, gdzie kierowcy muszą dostarczyć dowody dotyczące oceny emisji spalin pojazdu. Strefy z tymi wymaganiami oznaczone są jako ‘milieu zone’. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.urbanaccessregulations.eu

Kierowcy wszystkich typów pojazdów powinni pamiętać, by mieć zawsze zapięte pasy bezpieczeństwa, a w wyposażeniu pojazdu znajdował się trójkąt ostrzegawczy. Posiadanie kamizelek odblaskowych, apteczki i gaśnic nie jest obowiązkowe, ale zalecane. Łańcuchy nie są ani obowiązkowe, ani zakazane. W razie zepsucia się pojazdu policja może nalegać, aby odholować auto. Jeżeli taka sytuacja nastąpi, kierowca będzie odpowiedzialny za opłacenie usługi holowniczej w lokalnej firmie.

W razie sytuacji alarmowych wszystkie służby, czyli policja, straż pożarna i karetka są dostępne pod numerem 112
Więcej informacji można uzyskać na stronach:

Holenderski Urząd Transportowy www.verkeerenwaterstaat.nl Stowarzyszenie Holenderskich Przewoźników info@tln.nl Holenderskie Stowarzyszenie Logistyki i Transportu (EVO) evo@evo.nl

 
 
19 - 11.01.2013          
  Motoryzacja

Polska firma Solaris produkująca doskonałej jakości autobusy hybrydowe poszerza rynki zbytu. Kolejnym krajem decydującym się na zakup autobusów tej marki jest Finlandia a dokładnie miasteczko Tampere.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Motoryzacja

Polska firma Solaris produkująca doskonałej jakości autobusy hybrydowe poszerza rynki zbytu. Kolejnym krajem decydującym się na zakup autobusów tej marki jest Finlandia a dokładnie miasteczko Tampere.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Motoryzacja

Polska firma Solaris produkująca doskonałej jakości autobusy hybrydowe poszerza rynki zbytu. Kolejnym krajem decydującym się na zakup autobusów tej marki jest Finlandia a dokładnie miasteczko Tampere.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
Wykaz stacji benzynowych
 
                       
                 
                       
                 
                       
   

1-2 -3

INNE

             
 
 
Uwaga wypadek - postępowanie w razie wypadku, numery alarmowe w Polsce i Europie  
   
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.