Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - WYBIERAMY KOTA
   
COUNTRY:
         
 
   
Podstawowe inf
   
Info kot
   
Wystawy
   
Adresy
   
Hodowla
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Moda
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
 
   
 

 

 
   
 
Koty w domu
     

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

Hodowla kotów

Jak twierdzi wiele osób koty domowe to najsympatyczniejsze zwierzęta oswojone przez ludzi. Nie wielu jednak wie, że prawdziwe kocie piękności wymagają specjalnych zabiegów ich opiekunów. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Koty dla wielu oznaczają zwierzę, które lubi samotność oraz wędrówki swoimi ścieżkami. Ale tak naprawdę koty uwielbiają towarzystwo innych zwierząt oraz ludzi. Nie da się wykluczyć że ich instynkt stadny jest słabo rozwinięty, odnosi się to do ich samotniczego życia, w którym same mogą zadbać o swoje potrzeby związane z pokarmem i własnym bezpieczeństwem. Dzikie koty zazwyczaj żyją w koloniach, nie tworzą stad, ponieważ każdy kot sam dba o dwoje dobro. Starsze koty mogą być agresywne w stosunku do młodych kociąt.

Koty po mimo tego że są zwierzętami, potrafią doskonale odróżniać gatunki, tzn. wiedzą iż ludzie nie są kotami, ale wiedza że są ich dobrymi opiekunami. Koty bardzo nie lubią złego traktowania, jeśli ktoś wyrządzi mu krzywdę to nie zapominają tego złego czynu wymierzonego względem ich osoby. Jeśli kot ma dobrą opiekę zapewnioną przez człowieka, przywiązuje się do niego. Niektóre koty można nauczyć pewnych sztuczek jak w przypadku psów, np. proszenia o jedzenie.

Długość snu kota w ciągu jednego dnia jest zmienna, zazwyczaj koty śpią przez 12-16 godzin dziennie, ale średnio śpią przez 13-14 godzin dziennie. Koty są śpiochami, niektóre rasy kotów śpią nawet 20 godzin w ciągu jednej doby. Temperatura ciała kota waha się od 38 do 39°. Gorączka występują u kotów, gdy ich temperatura ciała przekracza 39,5°C, zaś temperatura ciała kota 37,5°C oznacza hipotermię. Serce kota bije od 140 do 220 uderzeń na minutę, zaś podczas odpoczynku od 150 do 180 razy na minutę.

Karmienie kotów

Wszystkie koty są zoofagami, tzn. że ich układ pokarmowy jest wyłącznie przystosowany do spożywania pokarmów mięsnych, ponieważ koty posiadają krótkie jelito cienkie.

Znaczenie terenu przez koty

Niestety koty znaczą swoje terytorium nie tylko na dworze ale i w domu. Podczas znacznie terytorium koty ocierają się o ściany, meble itp. Dorosłe kocury (po osiągnieciu dojrzałości płciowej) znaczą swój teren moczem w którym znajdują się feromony o bardzo silnym zapachu niż zwykły mocz. Zapach moczu zmienia się po upływie kilku dni, od dnia, w którym przeprowadzono kastracje kota. Zazwyczaj teren znaczą kocury, ale ten czyn mogą także robić dominujące kotki tzw. matki stada. Koty oraz dominujące kotki znaczą teren na stojąco, poprzez silne strzyknięcie moczem. Podczas okresu rozrodczego kotki moczą się w różnych miejscach, wabiąc tym samym samców, po kastracji kotki takie moczenie mija.

Rozmnażanie kotów

Wszystkie koty rozmnażają się płciowo, poprzez zapłodnienie wewnętrzne. Ruja kotów trwa od 5 do 6 dni. Podczas jednego roku rozrodczego kotka wchodzi w okres rui od 2 do 4 razy. Okres rozrodczy można zauważyć po częstym miałczeniu oraz po zostawianiu przez kota śladów zapachowych tzn. znaczenie terenu moczem. Cykl rozrodczy trwa u kotki 2-3 tygodnie. Ciąża trwa zwykle 65-66 dni. Ciąża kotki kończy się narodzeniem od 1 do 8 kociąt, zazwyczaj na świat przychodzi od 3 do 5 młodych (kotka może odbyć stosunki z wieloma samcami w ciągu rui, kocięta z jednego miotu mogą mieć kilku ojców). Po urodzeniu kocięta przez 7 do 14 dni są zupełnie ślepe, dopiero potem otwierają oczy (nie jednocześnie, np. jedno w 9 dniu, a drugie w 11). Kocięta są karmione mlekiem matki przez 13 tygodni, czasami są karmione znacznie dłużej.

Emocje kotów

Ogon kota na wiele zadań, na co dzień pomaga zwierzęciu w utrzymaniu równowagi podczas chodzenia na wąskich powierzchniach np. po płotach. Z ogona kota można wyczytać w jakim nastroju znajduje się nasz pupil. Ogon ustawiony na wprost, oznacza że kot jest spokojny. Gdy kot unosi ogon pionowo do góry, sygnalizuje tym, ze ma ochotę na zabawę.

Gdy kot macha ogonem oznacza to, ze jest zdenerwowany, inaczej jest u psa, gdy pies macha ogonem to oznacza to,
że jest szczęśliwy. Gdy kot porusza wyłącznie końcem ogona, oznacza to, że jest czymś zainteresowany, a gdy przy tym stoi na przednich łapach, to oznacza że jest podniecony. W sytuacjach kot ma lekko najeżone włosy na karku i napuszony ogon jest poważnie zaniepokojony lub zdenerwowany sytuacją.

Koty uwielbiają uganiać się za szybko poruszającymi się przedmiotami, jego zabawkami itd. bardzo lubi wchodzić na drzewa, ale ma duże problemy ze schodzeniem z drzew. Z braku gryzoni (np. w mieszkaniu, w mieście), aby zaspokoić swój instynkt łowiecki, poluje na owady, zwłaszcza latające. Koty potrafią bawić się same ze sobą.

Koci język

Higiena kota

Koty czyszczą swoje ciało poprzez częste lizanie swojej sierści, tam gdzie nie sięgają językiem, zwilżają językiem łapę i tak wycierają dokładnie całe ciało. Koci język posiada na sobie wiele chropowatych "haczyków", dlatego ich sierść jest dobrze wyczyszczona. Haczyki znajdujące się na języku idealnie czyszczą wszelki brud i obumarłe włosy na całym ciele. Kot połyka sierść podczas czyszczenia się, dlatego może dojść da zakłaczenia się, dlatego kot powinien jeść surowe mięso, ponieważ dzięki niemu jego układ trawienny działa lepiej i nie jest zanieczyszczony. W dzisiejszych czasach w sklepach zoologicznych można kupić specjalne tabletki dla kotów tzw. odkłaczacz dla kotów.

Rasy kotów

Kot domowy (Łac: Felis catus) jest udomowionym gatunkiem ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Ponad 9500 lat temu, koty zostały udomowione, a obecnie stanowią najpopularniejsze zwierzę domowe na całym świecie. 2000 lat przed naszą erą, koty były hodowane w Egipcie. Na samym początku hodowli, koty były spostrzegane jako obiekt kultu, który był związany z boginią Bastet, po śmierci kotów zwłoki zwierzęcia mumifikowano, po upływie pewnego czasu, koty były używane w celu tępienia gryzoni (myszy itd.). Znaczna liczba kotów domowych żyje samodzielnie w miastach (w Polsce są to tzw. koty piwniczne lub dachowce). Koty pozbawione opieki człowieka czasami ulega zdziczeniu, mogą też krzyżować się ze żbikiem.

W ciągu całego istnienia tych zwierząt, wyhodowano wiele ras kotów, różniących się od siebie ubarwieniem, wielkością oraz długością włosów. Dzisiejsze wzorce rasowe niektórych starych ras kotów, różnią się od ich pierwotnych cech wyglądu, przykładowymi rasami mogą być koty perskie oraz koty syjamskie.

Długość życia kotów

Koty które żyją na wolności dożywają zazwyczaj do 8 lat, natomiast koty zamieszkujące zaciszne domostwo dożywają do 20 lat. Na długość żywotności kota wpływa między innymi płeć oraz styl życia. Młode kociaki bardzo szybko się rozwijają, młode kocięta stają się samodzielnie w wieku od 10 do 12 tygodni, gdy osiągną ten wiek mogą być wydane w ręce nowych właścicieli. Gdy kociaki osiągną wiek 3 miesięcy, kotka sama je zmusza do samodzielności. W wieku 5 miesięcy kotom wylatują mleczne zęby i wyrastają stałe.

Dzieciństwo kociaków kończy się z chwilą osiągnięcia przez zwierzęta dojrzałości płciowej. W pierwszym roku osiągnięcia samodzielności płciowej u kotów pojawia się ruja, a kocury zaczynają znaczyć teren (nie wszystkie rasy znaczą teren). Koty zaczynają się starzeć po upływie 10 roku życia, wówczas pojawia się na ich zębach kamień nazębny, słabnie ich wzrok, słuch oraz węch.

Starzejące koty są wyraźnie powolne oraz słabe, stają się bardzo wrażliwe na zmiany środowiskowe oraz stres.

Wiek kota w porównaniu z wiekiem człowieka

     kot            człowiek            kot           człowiek           kot           człowiek           kot           człowiek     
   1 miesiąc    6 miesięcy    8 miesięcy    16 lat       7 lat    45 lat    14 lat    72 lata
   2 miesiące    10 miesięcy       1 rok    18 lat       8 lat    50 lat    15 lat    74 lata
   3 miesiące       2 lata       2 lata    25 lat       9 lat    55 lat    55 lat    76 lat
   4 miesiące       5 lat       3 lata    30 lat    10 lat    60 lat    17 lat    78 lat
   5 miesięcy       8 lat       4 lata    35 lat    11 lat    62 lata    18 lat    80 lat
   6 miesięcy       14 lat       5 lat    40 lat    12 lat    65 lat    19 lat    82 lata
   7 miesięcy       15 lat       6 lat    43 lata    13 lat    68 lat    20 lat    84 lata

Wygląd kota

Kot ma zazwyczaj okrągłą głowę, duże oczy, które posiadają zdolność widzenia w niskim natężeniu światła oraz spiczaste uszy. Koty charakteryzują się bardzo dobrym wzrokiem, słuchem oraz węchem. Koty posiadają włosy czuciowe, które są bardzo wydatne nad oczami, policzkami, po wewnętrznej stronie łap oraz nad górną wargą - tzw. kocie wąsy.

Koty posiadają bardzo ostre pazurki, które są zakrzywione oraz zaopatrzone w specjalny mechanizm, który umożliwia kotom chowanie pazurków. Pazury kotów, rosną przez całe ich życie, dlatego to, koty muszą je regularnie ścierać poprzez drapanie. Poprzez drapanie koty zaznaczają także swój teren, podczas ścieranie pazurków koty pozostawiają swój zapach. W czyszczeniu sierści pomaga kotom ich język, który jest im niezbędny do popierania pokarmu i wody, gdy kot straci język jest w stanie przeżyć jedynie 2 lub 3 dni.

Waga kotów może wynosić od 2500g do 7000g, niektóre koty mogą żyć nawet 15 kg.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Koty

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
   
 
   
  Page 1 | 2 | 3
   
 
 
19 - 11.01.2017          
  Co kot mówi Nam przez swoje zachowanie

Koty nie potrafią mówić ludzkim głosem. Nie mogą używać słów do przekazania tego, co czują, myślą, czego potrzebują. Jednak za pomocą mowy swojego ciała potrafią powiedzieć o wiele więcej, niż mogło się nam wydawać. Porozumiewają się między sobą na wiele różnych sposobów, a repertuar ich zachowań jest bardzo bogaty.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
18          
  Zdrowie kotów

Kot, tak jak wszystkie inne zwierzęta, narażony jest na mnóstwo zagrożeń. Decydując się na jego posiadanie musimy liczyć się z tym że nasz mały, radosny kociak w którymś momencie swojego życia może zachorować i będzie potrzebował pomocy lekarza. Wiąże się to często ze sporymi wydatkami finansowymi i koniecznością poświęcenia naszemu ulubieńcowi znacznie większej uwagi i czasu niż zwykle. Wiele chorób wymaga długotrwałego leczenia i wymaga od opiekuna cierpliwości i dyscypliny. Średnia życia przeciętnego domowego kota wynosi ok. 15 lat, dlatego przy zapewnieniu zwierzęciu dobrych warunków, regularnych szczepień i w razie potrzeby wizyt u lekarza weterynarii, mamy szansę przez wiele lat mieć w domu wspaniałego przyjaciela.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Kupujemy dostajemy kota

Zgodnie z Ustawą o ochronie praw zwierząt od 1 stycznia 2012 roku, koty rasowe można kupować tylko w zarejestrowanych hodowlach. Co dobrego wnosi ta ustawa dla potencjalnych nabywców takich kotów? Z jednej strony pewność, że jeśli kupujemy kota rasowego, z rodowodem, z zarejestrowanej hodowli, to jest to kot rasowy.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
16          
  Kilka wspólnych pierwszych dni

Najczęściej do naszego domu trafia mały, uroczy kociak ale zdarza się też że jest to kot dorosły - jednak przez pierwsze dni możliwe kłopoty i wymagania obu są podobne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
15          
  Higiena czystość kotów

Mój kotek właściwie nie ma swego legowiska. Lubi spać w różnych miejscach - czasem na kanapie, czasem na fotelu, czasem na podłodze. Na początku kupiłam mu specjalny koszyk wiklinowy z drzwiczkami. Mały kotek, zaraz po przyniesieniu go, przez parę dni ukrywał się w koszyku niepewny nowego domu. Ale potem zapomniał o istnieniu koszyka. Koszyk jednak przydaje się do noszenia kota do weterynarza.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   


 
14          
  Pielegnacja kotów

Koty są bardzo czystymi zwierzętami, ale nawet najbardziej skrupulatny osobnik skorzysta na drobnej pomocy w pielęgnacji. Zwłaszcza, jeżeli ma długą sierść. Szczotkowanie kota to również doskonały sposób na wytworzenie więzi.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
13          
  Właściwe karmienie źródłem zdrowia

Młody kot już bardzo wcześnie, bo pomiędzy ósmym a dziesiątym tygodniem życia, powinien poznać różnorodne pokarmy. Dzięki temu nie będzie przyzwyczajony do żywienia jednostronnego, które może nie zaspokajać wszystkich jego potrzeb i narazić go na uszczerbek na zdrowiu. Poza tym, jeżeli kot ciągle spożywa ten sam rodzaj pokarmu, to późniejsza zmiana diety może być trudna, a czasem wręcz niemożliwa.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
12          
  Etapy rozwoju kotów

Każdy kot ma inny charakter. Nawet obserwując jeden miot możemy stwierdzić, że każde kocię zachowuje się w inny charakterystyczny dla siebie sposób. Jedne są odważne, inne chowają się za szafę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
11          
 

Koty a rozmnażanie

Pierwsza ruja u kotek może pojawić się już w 4 miesiącu życia, ale dojrzałość płciową osiągają dopiero w wieku 7-8 miesięcy. Ruja trwa 2-5 dni. Następują wtedy zmiany w zachowaniu zwierząt, takie jak: nadmierne pobudzenie, wydawanie różnych dźwięków, wykazywanie nadmiernej aktywności fizycznej, przy głaskaniu prężenie się.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
10          
  Koty a genetyka

Ludzie od zawsze zastanawiali się, w jaki sposób organizmy żywe dziedziczą cechy po swoich przodkach. Jak to się dzieje, że potomstwo jest podobne do swoich rodziców, dlaczego niektóre choroby występują częściej w pewnych rodzinach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
9          
  Przeprowadzka z kotem – jak udobruchać obrażonego kota

Przeprowadzka oznacza chaos, a koty nie znoszą chaosu. Choć kiedy zdarzy im się stłuc filiżankę lub „uporządkować” regał wykazują więcej zrozumienia, od ludzi oczekują zachowywania ustalonego porządku.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
8          
  Wyjazd wakacyjny a koty

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  Wielojezyczne słówka dla wystawców

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
6          
  Głosy kotów co Nam mówią

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
5          
  Co szkodzi Twojemu kotu

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
4          
  Dlaczego kotom potrzebny jest drapak

Ten, kto decyduje się na życie w towarzystwie kotów, powinien wiedzieć, że do podstawowego wyposażenia obok kociej toalety, misek na karmę, zabawek itp. należy także drapak. Jest on niezbędny, by zapewnić zwierzęciu życie odpowiadające potrzebom gatunku.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
3          
  Gdy kot kicha

Kiedy kotu cieknie z nosa, a jego oczy łzawią, nie musi to być automatycznie wirusowy katar. Jednak kichania i wycieku z nosa nie wolno bagatelizować. Niekiedy już zbyt suche powietrze w mieszkaniu powoduje łaskotanie w kocim nosie i prawdziwe ataki kichania.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
2          
  Bezpieczeństwo kotów

Kiedy kot jest zdrowy, człowiek ma powód do radości. By tak już zostało, należy zlikwidować w mieszkaniu wszystkie źródła niebezpieczeństwa. Powiemy Ci, na co powinieneś zwracać uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Czy można zapobiec zwracaniu przez kota kul włosowych?

Wielu właścicieli kotów dobrze je zna: lepkie kule włosowe zwracane przez kota, które pozostawiają plamy na dywanach i kanapie. Niekiedy tkwią w nich fragmenty ulubionej rośliny utrudniające czyszczenie. Kule włosowe to naturalne zjawisko, ich zwracanie jest u kotów normalnym procesem, aczkolwiek uciążliwym dla właściciela i nie zawsze nieszkodliwym dla samego zwierzęcia.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
20          
  Przeprowadzka z kotem – jak udobruchać obrażonego kota

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
21          
  Koty i zmiana pogody

Zmieniające się warunki pogodowe oznaczają również zmienne potrzeby kota, a zima i lato dostarczają zwierzęciu odmiennych problemów.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
22          
  Odżywianie starszego kota

„Koty mają siedem istnień“ głosi stare ludowe przysłowie. Koty są rzeczywiście bardzo odporne i zadziwiająco szybko przychodzą do siebie po chorobach i obrażeniach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
23          
  Właściwa karma dla kocich maluchów – na co należy zwracać uwagę!

Kto ich nie lubi – młodych kociąt, ciekawych, skorych do zabawy, a jednocześnie przymilnych i przywiązanych do swoich opiekunów, z którymi odkrywają otaczający świat. By zdrowo się rozwijać, poza miłością i pieszczotami potrzebują także odpowiedniego żywienia.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
24          
  ABC kociego zdrowia

Ważne jest, by wcześnie rozpoznawać u zwierzęcia podejrzane objawy. Idź z kotem do weterynarza, kiedy nagle stanie się apatyczny i pozbawiony radości życia, kiedy odmawia przyjmowania pokarmu lub stoi ze skrzywionym grzbietem. Do ukończenia ósmego roku życia chodź z nim na badania profilaktyczne co dwa lata, później raz w roku.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
25          
  W jaki sposób mój kot może skutecznie schudnąć?

Coraz więcej kotów żyje wyłącznie w mieszkaniu. Mało ruchu i rozpieszczanie przysmakami odbijają się na figurze naszych domowych tygrysów. Niektórzy troskliwi opiekunowie zapominają o tym, że otyłe zwierzęta częściej zapadają na choroby i nierzadko krócej żyją. Co jednak zrobić, jeśli kot jest już otyły, w jaki sposób może najłatwiej schudnąć?

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
26          
  Antykoncepcja kotów

Najlepszą metodą antykoncepcyjną jest kastracja i sterylizacja. Sterylizacja jest bardzo polecana dla kotek, ponieważ nie tylko chroni przed niechcianą ciążą, ale także zapobiega tak poważnym chorobom jak ropomacicze czy nowotwory sutków. Kotki zwykle szybko dochodzą do siebie po operacji, należy tylko pilnować by nie lizały szwów. Nie poleca się podawania kotom leków hormonalnych, ponieważ można to robić tylko w stanie spoczynku jajników, co jest trudne ze względu na 14-dniowe cykle rujowe. Podanie tych leków w fazie aktywności jajników może spowodować ropomacicze. Kocury są często kastrowane ze względu na znaczenie terenu moczem o nieprzyjemnym zapachu. Ponadto kastracja zapobiega występowaniu nowotworów jąder. Polega ona na chirurgicznym usunięciu jąder u kota. Jest to zabieg zewnętrzny, wykonuje się go przy znieczuleniu ogólnym, a rana goi się w ciągu 10-12 dni.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
27          
  W jaki sposób mój kot może skutecznie schudnąć?

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj>
 
   
   
 
27          
  Popólarne imiona kotów

Koty to zwierzęta, które wprowadzają do domu poczucie obecności kogoś z jednej strony dumnego często upartego, a z drugiej miłego, ciepłego przyjaciela. Poznanie ich charakterów, potrzeb pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy nimi a pozostałymi członkami rodziny.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
   
 
   
  Page 1 | 2 | 3
   
 
 
 
 
News - News
 
   
News - News  
News - News  
News - News  
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.