Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MOTORYZACJA
   
COUNTRY:
         
 

Home NEWS
   
Aktualności
   
Testy samochodów
Samochody uzywane
Wystawy
   
Multimedia
   
Galerie zdjęć
Video News
Wywiady
   
Szukaj
   
Katalog Dealerów
Autokomisy
Autozłom
Części zamiwnne
Serwis i naprawa
Serwis opon
Tachograf
Pomoc drogowa
Nauka jazdy
Ceny aut używanych
Raport awaryjności
Raport spalania
Ceny paliw
Stacje benzynowe
Kontrola pojazdów
Przejścia graniczne
Urzędy celne
Spedycja logistyka
   
F1
   
Rajdy
   
Paryż Dakar
NASCAR
Mistrzostaw Świata
Mistrzostwa Europy
Mistrzostwa Polski
Rajd IRC
RPP
Amatorskie
   
Motosport
   
Sporty motocyklowe
Sportu samochodowe
   
Tuning
   
Testy opon
Alufelgi relingi
Firmy tuningowe
Auta użytkowników
Car Audio
Multimedia
Akcesoria
   
Motocykle
   
Opisy motocykli
Opisy skuterów
   
Flota
   
4x4
   
Opisy aut 4x4
Filmy 4x4
Galerie 4x4
   
Prawo
   
Kodeks drogowy
Taryfikator
Wzory dokumentów
Znaki drogowe
Prawo jazdy
Ubezpieczenia
Porady prawne
Odszkodowania
   
Concept Cars
   
Zabytkowe
   
Historia motoryzacji
   
Porady
   
Raporty
   
Pierwsza pomoc
   
Uwaga wypadek
   
   
 
   
   
Nauka jazdy
   
 
Katalog nowości
   
   
 
 
 
   
 

Dział VIP Car GMI

   
   
Kontakt
   
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne
 
 
   

   
   
 
Motoryzacja News Professional
     

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
 
 
 
 
Ostatnio dodane - News
 
   
19 - 11.01.2017          
  Aprilia

Włoska wytwórnia znana przede wszystkim z produkcji skuterów i lekkich motocykli, napędzanych głównie dwusuwowymi silnikami.Założna w 1968 roku rozwija się dynamicznie, czego dowodem moga być sukcesy w wyscigach Gand Prix, a także rynkowe: wspólna z BMW produkcja motocykla z biało-niebieska szachownica BMW F 650.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          

  Bimota

W krótkim czasie włoska Bimota zdobyła swiatowa sławę jako producent najbardziej wyrafinowanych technicznie i najdroższych motocykli. Powstała w połowie lat 70.Poczatkowo Bimota była znana z budowy motocykli wyposażonych w najlepsze japońskie silniki zabudowane w doskonałych podwoziach produkowanych tradycyjnymi metodami rzemieslniczymi. Z połoaczenia wytrzymałosci japońskich silników ze wspaniale prowadzacym się podwoziem wloskim powstały prawdziwe sportowe motocykle. Poczatki były skromne.W 1974 roku wyprodukowano zaledwie 25 sztuk.Produkcja rosła z roku na rok, dzis z założenia Bimota produkuje motocykle w ilosci kilku tysięcy rocznie.W swoich motocyklach wytwórnia używa silników obcych firm: BMW, Ducati, Suzuki i Yamahy.Cyfra w nazwie modelu informuje o tym, że jest on kolejnym z rzędu wykorzystujacym silnik danej firmy np. YB-Yamaho-Bimota, dziewiaty model Bimoty z silnikiem Yamahy. Mimo sportowych sukcesów motocykli z japońskimi silnikami firma Bimota w połowie lat 80 popadla w finansowe kłopoty.Prawdziwym ratunkiem okazał się w pełni włoski model Bimoty DB1.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          

  BMW

BMW (Bayerische Motoren Werke) zostało założone w 1916 roku i poczatkowo zajmowało się produkcja silników lotniczych. Stad też pochodzi symbol firmy obrazujacy obracajace się smigło w biało-niebieskich kolorach, narodowych barwach Bawarii.Zapotrzebowanie na silniki lotnicze skończylo się wraz z końcem wojny i wtedy zaczęto poszukiwać produktu mogacego zapewnić dalsza egzystęcję firmie.Tak w 1923 roku powstał pierwszy motocykl BMW R 32.R 32 od samego poczatku był znakomitym motocyklem.Układ dwucylindrowego boksera z cylindrami umieszczonymi w poprzek do kierunku jazdy, zblokowany ze skrzynia biegów i napędzane tylne koło wałem kardana przetrwało ponad 70 lat.Koniec drugiej wony swiatowej zastał firmę podzielona przez granicę Nowej Europy.Częsć znajdujaca się w Eisenach w sowieckiej strefie okupacyjnej po kilku latach przerzuciła się na produkcję samochodów Wartburg.Po drugiej stronie żelaznej kurtyny, z determinacja odbudowywano nadszarpnięta substancję BMW.Jedno i dwucylindrowe motocykle produkowano do końca lat 40 i w ciagu lat 50 przyczyniły się do ponownego rozkwitu firmy.Motocykle systematycznie unowoczesniano, w 1983 roku zaprezentowano calkowicie nowa serię K z leżacym silnikiem rzędowym. W nowe tysiaclecie BMW wkracza z zupełnie nowa rodzina motocykli napędzanych silnikami typu bokser, wykonanymi w technice wielozaworowej.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
   
 
16          

  CAGIVA DUCATI Husqvarna

Koncern Cagiva Group został zalożony przez braci Castiglioni w końcu lat 70 w wyniku wykupienia przez nich byłej fabryki Harley-Davidson Aermachi w Varese na północy Włoch.Nazwa firmy powstała od inicjałów ojca obu braci: Castiglioni Giovanni de Varese. Poczatkowo większosć produkcji Cagivy stanowiły lekkie motocykle napędzane dwusuwowymi silnikami.Trwało to aż do roku 1983, kiedy to firma wchłonęła innego znanego producenta motocykli: Ducati, i przejeła kontrolę nad wysoko cenina marka Ducati.Ducati rozpoczęło produkcję motocykli w 1950 roku od czterosuwowych 50-ek.Już od lat 50 firma ta konsekwentnie produkuje silniki do swoich motocykli, wyposażone w skomplikowany rozrzad desmodroniczny. Nazwa Ducati stała się już synonimem, półwyczynowego motocykla sportowego.Kolejnym"Lupem" Cagivy padła w 1986 roku szwedzka wytwórnia Husqvarna.Ta jedna z najstarszych firm motocyklowych , powstała w 1903 roku, przez lata produkowane motocykle, od dwusuwowych motocykli do motocrossu i trialu. Były to lata wspaniałych zwycięstw, które rozsławiły niewielka badz co badz wytwórnię na czałym swiecie.Obecnie wszystkie Husqvarny budowane sa we Włoszech.Cagiva Group jest jednym z największych producentów jednosladów spoza Japoni. O nowoczesnosci jej produktów swiadcza sukcesy odnoszone przez motocykle Ducati w wyscigach superbike, Cagiva w rajdach Paryż-Dakar i w wyscigach Grand Prix, i Husqvarny w rajdach enduro.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
15          

  HARLEY-DAVIDSON

Motocykle Harley-Davidson dzięki otaczajacej je legendzie urosły do rangi symbolu (snobizmu?).Harley-Davidson jest firma produkujaca jedna z najbardziej konserwatywna technicznie motocykli. Poczatki firmy sięgaja 1903 roku.Nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Wiliama Harleya i Arthura Davidsona.Ich Ich pierwszym motocyklem był zbudowany w przydomowej szopie jednocylindrowiec. Potem pojawiły się silniki widlaste, do dzis stanowiace o charakterze firmy.Po wielu latach zawirowań i kłopotów które miał Harley-Davidson (przypadajace na lata 1969-81) powrócił on do dawnej swietnosci.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   


 
14          

  Honda

Honda od wielu lat jest największym producentem jednosladów na swiecie i znajduje się w scisłej czołówce, jeżeli chodzi o nowatorskie rozwiazania techniczne.Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela Soichiro Honda. W końcu lat 40 Honda zaprojektował i zbudował swój pierwszy silnik motocyklowy, do czego posłużyły mu własnoręczne wykonane narzędzia. Był to prosty pojazd z dwusuwowym silnikiem 50 ccm.Taki oto był poczatek największego motocyklowego imperium swiata.W bardzo krótkim czasie Soichiro Honda opanował znaczaca częsć krajowego rynku jednosladów, a już w pierwszych latach 50 pod jego kierownictwem pracowało kilka wytwórni motocykli.Kolejny etap rozpoczał się w 1960 roku powstaniem pierwszego modelu CB: Dream.Motocykle Hondy zaczęły odnosić znaczace sukcesy w wyscigach.Po niecałej dekadzie działania firmy roczna produkcja osiagnęła milion egzemplarzy! Od tego czasu nieprzerwalnie trwa dominacja Hondy na całym swiecie.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
13          

  INDIAN

Obecnie trudno uwierzyć, że istniała kiedyœ w Stanach marka motocykli zdolna przeciwstawić się hegemonii Harleya-Davidsona. Faktem jest, że przed Drugš Wojnš Œwiatowš istniało w Stanach ponad 20 producentów motocykli, lecz najlepszym i największym z nich była właœnie firma Indian Motorcycle Company. Od samego poczštku, czyli roku 1901, Indian produkował rozmaite lecz zawsze znakomite motocykle, najbardziej popularne i znane to Scout i Chief. Firma była pionierem we wprowadzaniu postępowych rozwišzań zarówno w dziedzinie techniki jak i sportu motocyklowego. Na poczštku wieku entuzjasta wyœcigów kolarskich a zarazem domorosły inżynier i konstruktor wyœcigowych rowerów, Oscar Hedstrom, zaprojektował i zbudował motocykl służšcy do prowadzenia wyœcigów kolarskich. Napędzany kopiš silnika DeDion-Buton, wyposażony w œwietny gaŸnik własnej konstrukcji Hedstroma, był na tyle udanš konstrukcjš, że zwrócił uwagę miejscowego kupca i właœciciela fabryki rowerów - George`a Hendiego, również wielkiego pasjonata kolarstwa. W 1901 George M. Hendee i C. Oscar Hedstrom zainwestowali pienišdze (20.000 dolarów) oraz swój geniusz w firmę nazwanš Hendee Manufacturing Company, która następnie przekształciła się w 1923 roku w Indian Motorcycle Manufacturing Company w Springfield, w stanie Massachusetts. Na poczštku swej działalnoœci produkowała ona m.in. silniki lotnicze, rowery, silniki burtowe, klimatyzatory domowe itp. W roku 1901 wyprodukowali pierwszy motocykl (jedno-cylindrówka o pojemnoœci 211 cm3 i mocy 1,75KM), który nazwali, oczywiœcie, Indian. W tymże roku wykonali 3 (trzy) egzemplarze, lecz już w roku 1902 produkcja wzrosła do 140 sztuk. Umiejętnoœci techniczne Hedstroma wraz ze smykałkš do interesów Hendiego wpłynęły zasadniczo na pomyœlny rozwój firmy w kolejnych latach. W roku 1904 sprzedała 546 motocykli, a w 1905 roku już 1181. Do swojej dyspozycji miała 100 punktów dealerskich, pierwszy na "starym" kontynencie został otwarty w Anglii w 1908 roku. Pierwszy 2-cylindrowy silnik widlasty (426 cm3, 5KM) został zaprezentowany w 1903 roku. Motocykle od 1910 roku wyposażano w dwustopniowe, a od 1915 roku w trzystopniowe skrzynie biegów. Pierwszy na œwiecie, oferowany w sprzedaży, motocykl z elektrycznym rozrusznikiem i zawieszeniem tylnego koła (wahacz z dwoma resorami piórowymi), zdumiał konkurentów w 1913 roku. Do Pierwszej Wojny Œwiatowej Indian był największym producentem motocykli na œwiecie, wytwarzajšc ponad 20.000 motocykli rocznie. Wœród wszystkich motocykli walczšcych na frontach I Wojny Œwiatowej, aż 60% pochodziło ze Springfield. Odmiennie od Harley`a-Davidson`a, Indian kładł w tamtym okresie duży nacisk na udział w wyœcigach i rajdach, traktujšc je jako pole doœwiadczalne dla nowych rozwišzań, oraz jako œwietnš formę prezentacji maszyn potencjalnym nabywcom. Motocykle Indian zdominowały wszystkie typy wyœcigów w Stanach Zjednoczonych , a w 1911 roku, Indiany zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce, w legendarnym już wyœcigu TT (Tourist Trophy) na wyspie Man. Hedstrom odszedł z firmy w roku 1913, a kilka lat póŸniej uczynił to Hendee. W zwišzku z czym lata dwudzieste były dla Indiana bardzo ciężkie. Na poczštku lat 20-tych firma miała poważne kłopoty finansowe z powodu nieprzewidzianych komplikacji przy realizacji rzšdowego kontraktu, ponoszšc tym samym bardzo duże straty. Objawiło się to gorszš obsługš klientów indywidualnych i utratš wielu dealerów, na czym zyskała konkurencja. W 1922 roku Indian poniósł stratę w wysokoœci 25 milionów dolarów. 50 % produkcji było eksportowane do innych krajów. Gdy wiele krajów nałożyło cła na zagraniczne motocykle, firma straciła masę klientów. Jedynie w Południowej Afryce oraz Południowej Ameryce pozycja firmy nie została zachwiana. Złe zarzšdzanie i zwykły pech w interesach niemalże doprowadziły firmę do bankructwa. Mimo to Indian jako jedyny producent motocykli w Stanach Zjednoczonych ,obok Harley`a-Davidson`a, przetrwał Wielki Kryzys z 1929 roku. Œwietne motocykle zawsze jednak zjeżdżały z taœmy produkcyjnej. Pierwszy Scout, model 101 z 1919 roku, miał pojemnoœć 596 cm3 i moc 12KM (Sochiro Honda œcigał się na jego sportowej odmianie przez wiele lat) - po siedmiu latach jeŸdziło ich po drogach już 60 000. Za najpiękniejsze Indiany, jakie kiedykolwiek zbudowano, uważa się właœnie Scout`y model 101 z 1927r. o pojemnoœciach 600 i 750 cm3. Indian Chief rozpoczšł swš karierę w 1922 roku, jako odpowiedŸ firmy na rosnšce zapotrzebowanie wœród klientów, domagajšcych się większej wersji popularnego Scout`a. Chief miał pojemnoœć 1000 cm3 i kosztował 435 dolarów. Przedstawiono także motocykl Indian Prince Model h o pojemnoœci skokowej 348 cm3 za 185 dolarów. Po przejęciu Ace Motorcycle Company w 1926 roku, zbudowano w 1927 roku, korzystajšc z jej technicznego zaplecza, wspaniały model Four, wyposażony w rzędowy czterocylindrowy silnik o pojemnoœci 1265 cm3 i mocy 37KM. Pod koniec lat 30-tych Indian wprowadził wiele zmian do Scout`a i Chief`a. Przedstawiono także kilka nowych modeli (Junior Scout i Sport Scout). Interesy firmy szły œwietnie, także na płaszczyŸnie sportu odnoszono wiele sukcesów. W czasie Drugiej Wojny Œwiatowej zarówno Indian i Harley-Davidson dostarczali dużš liczbę motocykli na potrzeby wojska , jednakże Harley wynegocjował dużo leprze warunki kontraktu. W tym okresie produkcja wszystkich modeli motocykli została zawieszona, oczywiœcie poza wersjš wojskowš Scouta. Pod koniec wojny zła sytuacja finansowa firmy po raz kolejny zagroziła jej istnieniu mimo, iż sprzedano w tym czasie 42.044 motocykle. Na domiar złego, nowy zarzšd postanowił nastawić się na rozwój i produkcję motocykli jedno i dwucylindrowych cylindrowych, podobnych do tych jakie powracajšcy z wojny żołnierze przywozili ze sobš z Anglii. Po wojnie zdecydowano się na produkcje jednego(!) modelu, występujšcego w ofercie przedwojennej - Chiefa produkowanego w trzech odmianach. Aby sfinansować opracowywanie nowych modeli, zarzšd zapożyczył się znaczšco w firmie Brockhouse Ltd. z Anglii. Rozpoczęto budowę nowej fabryki, sukcesywnie zmniejszajšc produkcję Chief`a, aż do roku 1948, kiedy to przeniesiono personel d o produkcji nowych motocykli. Niestety nowe motocykle były dosyć awaryjne, głównie z powodu poœpiesznego ich projektowania i nie najlepszego wykonania. W 1950 roku, Brockhouse Ltd zażšdała spłaty długu, powodujšc rozpad Indiana na kilka różnych firm, sprzedanych następnie Associated Motorcycles Ltd. (AMC) - konsorcjum firm brytyjskich: Norton, Royal Enfield, AJS, Matchless, i Velocette. Produkcja Chief`a została wznowiona na kolejne trzy lata - 1950 do 1953. Chief`y Blackhawk (o pojemnoœci 1300 cm3) z tych trzech lat, wyposażone w teleskopowe przednie zawieszenie, sš prawdopodobnie jednymi z najbardziej pożšdanych Indian`ów jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane. W tych latach dealerzy Indiana sprzedawali obok Chief`a Blackhawk modele AMC, lecz w 1954 roku został on zastšpiony modelem Royal Enfielda o pojemnoœci 700 cm3 , z grubymi oponami, szerokš kierownicš i napisem Indian na baku (!!!). Pod koniec lat 50-tych AMC przestało się interesować dalszš produkcjš Indian`ów. Jeszcze tylko w roku 1955 wyprodukowano krótkš serię 200 sztuk Chief`ów Blackhawk, na specjalne zamówienie nowojorskiej policji. Od tego czasu czyniono wiele różnorakich prób wskrzeszenia firmy, prób kończšcych się bankructwami, procesami sšdowymi, oskarżeniami o defraudację powierzonych œrodków, powodujšc jedynie niesmak wœród tych, którzy pamiętali wielkie dni motocykli marki Indian. Najwspanialsze jest jednak to, że marka jest wcišż znana i kojarzona na całym œwiecie.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
12          

  Kawasaki

Kawasaki słynie od ponad 20 lat z najmocniejszych i najszybszych motocykli.Lecz mało kto wie, że poczatki firmy miały bardzo mało wspólnego z motocyklami.Zalożona w 1870 roku w Tokio Kawasaki zajmowała się budowaniem wszystkiego: od mostów po samoloty.Jednak produkcja motocykli jest najbardziej widoczna dziedzina działalnosci firmy.Jej poczatek sięga 1940 roku, kiedy powstał pierwszy motocykl napędzany górnozaworowym silnikiem o pojemnosci 150 ccm.Masowa produkcja rozpoczęła się w 1960 roku po otwarciu fabryki w Kobe.Produkowane tam motocykle były wiernym nasladownictwem brytyjskich BSA.Potem przyszedł czas bardzo szybkich dwu-i trzycylindrowych dwusuwów.Pierwszym modelem ery "nowożytnej" był Z900-najmocniejszy w swoich czasach.Kolejne lata zaowocowały coraz sprawniejszymi motocyklami, czemu oprócz rynkowych towarzyszyły sukcesy w wyscigach superbike.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
11          

  KTM

KTM jest jednym z największych wytwórców użytkowych i sportowych motocykli terenowych dla enduro i motocrossu.I chociaż sukcesy sportowe firmy sa dobrze znane, to historia już nieco mniej. Historia KTM zaczyna się w roku 1934, kiedy to Hans Trunkenpolz zakłada warsztat slusarski w austriiackim Mattighofen.W pierwszych latach KTM zajmował się remontami ciężarówek.Motocykle sa tylko jednym z wielu produktów wytwarzanych przez KTM.W 1951 roku powstał pierwszy motocykl KTM-a.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
10          

  MOTO GUZZI

Włoska firma została zalożona w 1920 roku przez dwóch entuzjastów: Giorgio Parodi i Carlo Guzzi.Pierwszym motocyklem była czterosuwowa pięćsetka z leżacym cylindrem, prekursor produkowanego przez długie lata modelu Falcone. Pierwszy widlasty silnik Moto Guzzi pojawił się w 1933 roku.W 1960 roku pojawił się pierwszy Moto Guzzi z widlastym silnikiem 90 stopni, ustawionym poprzecznie do kierunku jazdy i napędem wałem kardana.Tej koncepcji, zapoczatkowanej przez model V7, Moto Guzzi jest wierne do dzis.Z innych ciekawych konstrukcji warto wymienić produkowane w latach 70 V1000 Convert z automatyczna skrzynia biegów i sportowe 850 Le Mans.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
9          

  MuZ

Losy firmy sa tak zawikłe, jak historia Saksonii.Poczatki firmy sięgaja 1905 roku, kiedy to Duńczyk Jorgen Skafte Rasmussen założył w saksońskim Zschopau fabykę armatury do silników parowych, co dało nazwę: Dampi Kraft Werke. W 1919 powstały pierwsze jednoslady DKW napędzane silnikami dwusowymi.Przemianowana w 1950 roku na MZ NRD-owska już fabryka nadal wierna była dwusuwom, aż do 1991 roku, kiedy po zjednoczeniu Niemiec jej majatek wystawiono na sprzedaż. Wykupiona przez prywatnego inwestora MuZ radykalnie zmieniła profil produkcji.Wprowadzone nowe modele napędzane sa dwusuwowymi silnikami Rotaxa i Yamahy.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          

  Suzuki

Pierwsze lata po zakończeniu drugiej wojny swiatowej były czasem wielkiego boomu motocyklowego w Japonii.Jak grzyby po deszczu wyrastały nowe warsztaciki, jednak mało z nich było w stanie sprostać ostrej konkurencji.Jednym z tych, których się udało, było produkujace obecnie jedne z najszybszych i najmocniejszych motocykli Suzuki.Historia firmy sięga 1909 roku, kiedy Michio Suzuki uruchomił fabrykę maszyn włókienniczych.I tak było do 1952 roku, kiedy zbudowano pierwszy motorower.Pomysł okazał się być na tyle dobry, że w 1954 zmieniono nazwę firmy na Suzuki Motor Company i wkrótce zerwano z dotychczasowym profilem produkcji. Podobnie jak w przypadku innych firm sukces pierwszych lat produkcji był zasługa niedrogich dwusuwowych motocykli o malych pojemnosciach.Już pod koniec lat 60 Suzuki było największym producentem dwusuwów na swiecie. Idac sladem innych wytwurców w 1976 roku Suzuki difinitywnie zrywa z dwusuwami.Pierwszym czterosuwem był dwucylindrowy GS400(nb.wielokrotnie modernizowany silnik do dzis napędza GS500E).W połowie lat 80 Suzuki zapoczatkowało erę supersportowych pocisków drogowych.Suzuki GSX-R 750 i 1100 Hyper Sport dysponowały silnikami o mocach spotykanych w tamtych latach tylko w motocyklach wyscigowych.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          

  TRIUMPH

Poczatki tej wielce zasłużonej marki sięgaja 1897 roku, kiedy to dwaj Niemcy: Siegfried Bettman i Maurice Schulte założyli w Coventry w Angli fabrykę rowerów. W 1902 roku powstał pierwszy motocykl.Lata 30 zaowocowały wyprodukowaniem pierwszych motocykli z dwucylindrowym silnikiem typu twin.Po zniszczeniu fabryki przez niemieckie naloty fabryki w Coventry produkcję przeniesiono do Meriden.Lata 50 i 60 były złotym okresem dla brytyjskiego przemysłu motocyklowego.Jednak rosnaca konkurencja japońska spowodowała upadek wielu firm, w tym i Triumpha (w 1977r.).Odrodzenie tradycyjnej marki zawdzięczamy prywatnemu inwestorowi Johnowi Bloorwi, który po wykupieniu praw do znaku i nazwy założył zupełnie nowa fabrykę w Hincley.Produkuje się tam nowoczesne motocykle o najnowszych rozwiazaniach technicznych, odpowiadajace swym poziomem japońskiej konkurencji.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
6          

  YAMAHA

Yamaha jest jedna z wytwórni "wielkiej czwórki", której produkcja nie miała nic wspólnego z motocyklami.Była to bowiem (i jest nadal) wytwórnia instrumentów muzycznych.Założona wpod koniec minionego stulecia przez Torkasu Yamaha firma zdecydowala się w połowie lat 50 na wyprodukowanie pierwszego swojego motocykla o konstrukcji wyraznie zapożyczonej z DKW 125 RT.Przemiana pózniej na Yamahę Motor Company firma swoja pierwsza z wielu fabrykę poza granicami Japonii zbudowała już w 1960 roku w Tajlandii. W 1972 wyprodukowano pierwsza czterosuwowa Yamahę- bazujaca na brytyjskich pierwowzorach XS 650.Yamaha depcze od lat po piętach Hondzie, jeżeli chodzi o wielkosć produkcji jednosladów.Efektem wielu sportowych sukcesów Yamahy jest wysokiego lotu technologia stosowana w seryjnie produkowanych maszynach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
 
 
5          
  Motocykl alternatywą dla samochodu

Który kierowca choć raz nie narzekał na jazdę po mieście? Zatłoczone ulice i brak miejsc do parkowania to standardowe problemy, które dotknęły każdego, kto co rano dojeżdża do pracy lub musi załatwić kilka spraw w centrum. Latem dochodzą do tego liczne remonty ulic, które blokują miasto i sprawiają, że poruszanie się po nim staje się męką.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
4          
  Przygotowanie motocykla do wyprawy

Pierwszą czynnością jest sprawdzenie motocykla i określenie jego zdolności do pokonania zaplanowanej trasy. Upewnij się, że w motocyklu są nowe płyny hamulcowy, chłodzący oraz olej. Nie zapomnij również o klockach hamulcowych i o filtrach. ocykla, jeśli tak, może warto zmienić trasę lub pomyśleć o dodatkowych zbiornikach. 

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
3          
  Skutery czyli modna jazda po włosku

Idealne do jazdy po mieście, doskonałe na przejażdżki po letnich kurortach, a do tego stylowe i niedrogie… Nic dziwnego, że świat od kilkudziesięciu już lat kocha skutery.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Opisy motocykli

Włoska wytwórnia znana przede wszystkim z produkcji skuterów i lekkich motocykli, napędzanych głównie dwusuwowymi silnikami.Założna w 1968 roku rozwija się dynamicznie, czego dowodem moga być sukcesy w wyscigach Gand Prix, a także rynkowe: wspólna z BMW produkcja motocykla z biało-niebieska szachownica BMW F 650.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Opisy skuterów

Włoska wytwórnia znana przede wszystkim z produkcji skuterów i lekkich motocykli, napędzanych głównie dwusuwowymi silnikami.Założna w 1968 roku rozwija się dynamicznie, czego dowodem moga być sukcesy w wyscigach Gand Prix, a także rynkowe: wspólna z BMW produkcja motocykla z biało-niebieska szachownica BMW F 650.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
 
Wykaz stacji benzynowych
 
             
     
             
      Uwaga wypadek - postępowanie w razie wypadku, numery alarmowe w Polsce i Europie
             
   

1-2 -3

INNE

   
 
   
 
 
 
News - Motocykle
 
   
News - News  
News - News  
News - News  
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.