Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
         
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MOTORYZACJA
   
COUNTRY:
         
 

Home NEWS
   
Aktualności
   
Testy samochodów
Samochody uzywane
Wystawy
   
Multimedia
   
Galerie zdjęć
Video News
Wywiady
   
Szukaj
   
Katalog Dealerów
Autokomisy
Autozłom
Części zamiwnne
Serwis i naprawa
Serwis opon
Tachograf
Pomoc drogowa
Nauka jazdy
Ceny aut używanych
Raport awaryjności
Raport spalania
Ceny paliw
Stacje benzynowe
Kontrola pojazdów
Przejścia graniczne
Urzędy celne
Spedycja logistyka
   
F1
   
Rajdy
   
Paryż Dakar
NASCAR
Mistrzostaw Świata
Mistrzostwa Europy
Mistrzostwa Polski
Rajd IRC
RPP
Amatorskie
   
Motosport
   
Sporty motocyklowe
Sportu samochodowe
   
Tuning
   
Testy opon
Alufelgi relingi
Firmy tuningowe
Auta użytkowników
Car Audio
Multimedia
Akcesoria
   
Motocykle
   
Opisy motocykli
Opisy skuterów
   
Flota
   
4x4
   
Opisy aut 4x4
Filmy 4x4
Galerie 4x4
   
Prawo
   
Kodeks drogowy
Taryfikator
Wzory dokumentów
Znaki drogowe
Prawo jazdy
Ubezpieczenia
Porady prawne
Odszkodowania
   
Concept Cars
   
Zabytkowe
   
Historia motoryzacji
   
Porady
   
Raporty
   
Pierwsza pomoc
   
Uwaga wypadek
   
   
 
   
   
Nauka jazdy
   
 
Katalog nowości
   
   
 
 
 
   
 

Dział VIP Car GMI

   
   
Kontakt
   
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne
 
 
   

   
   

 

 
Motoryzacja News Professional
     

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
               
Polska USA i Kanada Dania Szwecja Belgia Holandia Anglia Dodatkowe informacje: Francja Niemcy i inne
               
 
 

Woda wosk błysk w oku naszego samochodu

W idealnym świecie nasze samochody zawsze wyglądałyby tak, jakby dopiero wyjechały z salonu. W rzeczywistości na lśniący lakier, błyszczące felgi i czystą tapicerkę trzeba jednak zapracować wodą, gąbką, pianą i woskiem.

Zrób to sam, byle nie pod blokiem

Jeszcze niedawno do czyszczenia samochodu potrzebne było wiadro z wodą i trochę płynu do mycia naczyń. Szczęśliwcy mogli robić to na działce korzystając z ogrodowego węża ułatwiającego spłukiwanie mytych powierzchni, ale wielu mieszkańców blokowisk dźwigało wiadra wody z pobliskiego hydrantu albo z domowej łazienki. Dziś takie obrazki są rzadkością. Po pierwsze, mycie aut w miejscach do tego nieprzeznaczonych może skutkować mandatem. Po drugie, zastępowanie profesjonalnych środków do pielęgnacji samochodów domowymi preparatami do czyszczenia może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Chociaż płyn do mycia naczyń dobrze usunie zabrudzenia i tłuszcz z karoserii, to niektóre jego składniki mogą powodować korozję lakieru albo jego odbarwianie. O mocniejszych preparatach, jak czyszczące mleczka czy odrdzewiacze, nawet nie wspominamy.

Woski, szampony i mikrofibra

Jeśli planujemy dbać o samochód we własnym zakresie, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć właściwe do tego celu miejsce, a następnie wybrać się do sklepu motoryzacyjnego i kupić specjalistyczne preparaty. Podstawą będą odpowiednie gąbki i ścierki (na przykład z mikrofibry), które pomogą delikatnie i skutecznie umyć zarówno lakierowane części karoserii, jak i szyby oraz felgi.

Te domowe, zwłaszcza gąbki do mycia naczyń, mogą się okazać zbyt szorstkie. Niezbędne będzie też kupno specjalnych szamponów – zarówno do mycia karoserii, jak i elementów wewnątrz auta. Lakier, szyby, felgi, tapicerka i samochodowy kokpit wymagają bowiem różnych preparatów do czyszczenia. Żeby nadać karoserii piękny połysk i odpowiednio ją zabezpieczyć konieczny jest też specjalny wosk do nabłyszczania i ochrony. Do tego wiadro z wodą, odkurzacz i możemy brać się do pracy.

Myjnia myjni nierówna

Tym, którzy na własnoręczne mycie auta nie mają czasu (albo nie mają gdzie tego zrobić), z pomocą przychodzi oferta licznych myjni samochodowych. Można je znaleźć prawie przy każdej stacji benzynowej, ale nie tylko. Wyspecjalizowane w myciu aut miejsca działają przy hipermarketach, galeriach handlowych, na dużych osiedlach i w centrach miast. Pozostaje tylko wybrać tę, która najlepiej spełni oczekiwania kierowcy co do sposobu mycia i zakresu oferowanych usług.

Myjnie automatyczne: to pierwsze myjnie, jakie zaczęły pojawiać się na naszym rynku i które do dzisiaj cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Wymagają jedynie uiszczenia opłaty i wjechania samochodem na specjalne taśmy – resztę załatwia zautomatyzowany system rotujących myjek, natrysków i dmuchaw. Najwięcej frajdy sprawiają niewątpliwie dzieciom, bo przejeżdżanie pod kolejnymi wielkimi i obracającymi się szczotkami to zabawne doświadczenie. W cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych kierowca może wybierać spośród szerokiego zakresu usług – od podstawowego mycia i suszenia, poprzez woskowanie i mycie aktywną pianą, aż po szorowanie podwozia i polerowanie. Minusem jest w tym wypadku bezpośredni kontakt samochodowego lakieru z dużymi szczotkami, które czasem mogą lekko go zarysować lub w inny sposób uszkodzić. Samo czyszczenie nie zawsze jest też dokładne i w zakamarkach karoserii może pozostać po nim trochę zabrudzeń.

Myjnie bezdotykowe: to samoobsługowe myjnie, w których kierowcy mogą umyć swoje auto przy wykorzystaniu myjek ciśnieniowych. Cały proces przebiega w kilku zautomatyzowanych krokach, które szczegółowo opisane są na dystrybutorach. Mycie samochodu podzielone jest na kilka programów. Zaczynamy od namoczenia i czyszczenia specjalnym płynem lub proszkiem (czasem także aktywną pianą). Następnie przechodzimy do spłukiwania preparatu, po którym zostaje już tylko nawoskowanie i nabłyszczenie karoserii oraz oczyszczenie całości zdemineralizowaną wodą. Wszystkie środki natryskiwane są na samochód przy pomocy specjalnych myjek ciśnieniowych. Koszt mycia auta zależny jest w głównej mierze od stopnia jego zabrudzenia, bo płacimy za czas używania myjek. Ceny zaczynają się od złotówki za minutę, dlatego przy pewnej wprawie może być to niedroga metoda czyszczenia samochodu. Minusem korzystania z tego typu myjni jest zakaz stosowania w nich własnych środków czyszczących czy gąbek. Usunięcie największych zabrudzeń może wiązać się z koniecznością spędzenia dłuższego czasu z myjką ciśnieniową w ręku, a za każdą kolejną minutę trzeba dopłacić. Nie ma tu też możliwości wysuszenia samochodu, co sprawia problem przy większych mrozach i może powodować przyklejanie się kurzu do mokrej karoserii tuż po jej wyczyszczeniu.

Myjnie ręczne: to myjnie powstałe z myślą o kierowcach, którzy chcą oddać auto do czyszczenia i odebrać lśniący wóz nie angażując się w cały proces. Specjaliści od samochodowej pielęgnacji zajmą się tutaj dokładnym, ręcznym myciem samochodu – zarówno z zewnątrz jak i w środku. Z tego powodu jest to dobre rozwiązanie dla tych, którym samo mycie karoserii nie wystarcza i potrzebują też czyszczenia tapicerki czy np. odkurzania bagażnika. Zaletą myjni ręcznych jest niewątpliwie ich dokładność i szeroki zakres oferowanych przez nie usług. Kierowca może zlecić podstawowe mycie pojazdu z odkurzaniem wnętrza lub zdecydować się na usługi dodatkowe – czyszczenie podwozia, pranie dywaników, mycie szyb od środka, polerowanie elementów chromowanych czy odplamianie tapicerki. Wizyta w takich miejscach zabiera zazwyczaj sporo czasu, dlatego często powstają one przy centrach handlowych – kierowca podjeżdża na zakupy, zostawia auto profesjonalistom i do domu wraca czyściutkim i lśniącym pojazdem. Szeroki zakres usług wiąże się też z wyższymi cenami – koszt ręcznego mycia auta to co najmniej kilkadziesiąt złotych.

Auto detailing, czyli spa dla samochodów

Najbardziej luksusową usługą w zakresie pielęgnacji auta jest niewątpliwie car detailing, który przypomina wizytę w samochodowym spa. Oprócz dokładnego mycia i czyszczenia pojazdu z zewnątrz i od środka, usługa obejmuje także odnowę i konserwację karoserii oraz elementów wnętrza. Wyspecjalizowane w zakresie auto detailingu firmy obiecują sprawić, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Stosują one specjalistyczne, wysokiej klasy preparaty, wykonują kilkuetapowe polerowanie lakieru, usuwanie uszkodzeń i zarysowań, odświeżanie i zabezpieczanie deski rozdzielczej, szyb i elementów plastikowych czy pranie całego wnętrza auta. Zakres oferowanych usług jest bardzo szeroki, ale tu trzeba przygotować gruby portfel. Za usługę auto detailingu zapłacić trzeba od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2017          
  Motoryzacja

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych - Grupa media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Motoryzacja

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych - Grupa media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Motoryzacja

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych - Grupa media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
Wykaz stacji benzynowych
 
             
     
             
      Uwaga wypadek - postępowanie w razie wypadku, numery alarmowe w Polsce i Europie
             
   

1-2 -3

INNE

   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.