Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
         
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MOTORYZACJA
   
COUNTRY:
         
 

Home NEWS
   
Aktualności
   
Testy samochodów
Samochody uzywane
Wystawy
   
Multimedia
   
Galerie zdjęć
Video News
Wywiady
   
Szukaj
   
Katalog Dealerów
Autokomisy
Autozłom
Części zamiwnne
Serwis i naprawa
Serwis opon
Tachograf
Pomoc drogowa
Nauka jazdy
Ceny aut używanych
Raport awaryjności
Raport spalania
Ceny paliw
Stacje benzynowe
Kontrola pojazdów
Przejścia graniczne
Urzędy celne
Spedycja logistyka
   
F1
   
Rajdy
   
Paryż Dakar
NASCAR
Mistrzostaw Świata
Mistrzostwa Europy
Mistrzostwa Polski
Rajd IRC
RPP
Amatorskie
   
Motosport
   
Sporty motocyklowe
Sportu samochodowe
   
Tuning
   
Testy opon
Alufelgi relingi
Firmy tuningowe
Auta użytkowników
Car Audio
Multimedia
Akcesoria
   
Motocykle
   
Opisy motocykli
Opisy skuterów
   
Flota
   
4x4
   
Opisy aut 4x4
Filmy 4x4
Galerie 4x4
   
Prawo
   
Kodeks drogowy
Taryfikator
Wzory dokumentów
Znaki drogowe
Prawo jazdy
Ubezpieczenia
Porady prawne
Odszkodowania
   
Concept Cars
   
Zabytkowe
   
Historia motoryzacji
   
Porady
   
Raporty
   
Pierwsza pomoc
   
Uwaga wypadek
   
   
 
   
   
Nauka jazdy
   
 
Katalog nowości
   
   
 
 
 
   
 

Dział VIP Car GMI

   
   
Kontakt
   
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne
 
 
   

   
   

 

 
Motoryzacja News Professional
     

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
               
Polska USA i Kanada Dania Szwecja Belgia Holandia Anglia Dodatkowe informacje: Francja Niemcy i inne
               
 
 

Jak dbać o karoserię samochodu? Triki znane i nieznane

Lśniący lakier i zadbana karoseria dodają uroku nawet tym samochodom, które pierwszą młodość mają już dawno za sobą. Podpowiadamy, jak zadbać o nie w pięciu prostych krokach, aby przez długie lata cieszyć się atrakcyjnym wyglądem auta.

KROK 1: Dokładne mycie

Podstawą dbałości o lakier jest jego regularne i dokładne mycie. W każdym sklepie z akcesoriami motoryzacyjnymi znajdziemy szeroką gamę specjalistycznych produktów, które pomogą zadbać o samochód. Dobrej jakości szampon (dostosowany do rodzaju lakieru), delikatna gąbka, wiadro z wodą i ircha do osuszania to wszystko, czego potrzeba, by przystąpić do pracy. Nie trzeba nikogo uczyć, jak umyć samochód, warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

•    Po pierwsze nigdy nie używamy do mycia auta domowych detergentów – mogą one zawierać środki chemiczne, które uszkodzą lub zmatowią lakier.
•    Po drugie, myjąc samochód jak najczęściej płuczemy gąbkę, aby usunąć z niej brud i piasek, które mogą rysować karoserię.
•    Po trzecie, pianę powstałą w trakcie mycia, musimy bardzo dokładnie spłukać czystą i ciepłą (ale nie gorącą) wodą nawet kilka razy, aby upewnić się, że podczas późniejszego polerowania nie będziemy rozmazywać resztek preparatu na lakierze.
•    Po czwarte, po myciu samochód obowiązkowo wycieramy go do sucha. Tylko tak przygotowany lakier nadaje się do dalszych prac i zagwarantuje nam brak smug i zacieków.

KROK 2: Usuwanie trudnych zabrudzeń

W trakcie mycia auta (a czasem już po jego zakończeniu) odkryjemy z pewnością kilka trudniejszych zabrudzeń, które wymagają dokładnego oczyszczenia. Może to być asfalt, zaschnięte błoto lub ptasie odchody - ważne jest, by nie usuwać ich na siłę. Zwykły szampon samochodowy może nie poradzić sobie z takimi trwałymi zabrudzeniami, ale na szczęście w sklepach motoryzacyjnych dostępny jest szeroki wybór preparatów pomagających bez problemu rozpuścić je i domyć. Produkt nakładamy na zanieczyszczone miejsce i pozostawiamy na kilka do kilkunastu minut aż do całkowitego rozpuszczenia. Następnie przecieramy ścierką i po kłopocie.

Nawet drobne jak pył nieczystości, przywierając do lakieru, mogą powodować jego chropowatość i szybszą korozję, dlatego podczas mycia auta warto użyć specjalistycznej glinki.  Jest to preparat przypominający kostkę plasteliny. Pociera się nim powierzchnię karoserii, aby dokładnie usunąć z niej wtopione w lakier najdrobniejsze nawet zabrudzenia, które trudno usunąć podczas zwykłego mycia.

KROK 3: Usuwanie rys i zadrapań

Podczas ręcznego mycia auta z pewnością zauważymy drobne ryski, które na co dzień mogą umknąć naszej uwadze. Niestety nie jesteśmy w stanie pozbyć się sami wszystkich uszkodzeń i nawet szeroka gama produktów oferowanych przez salony pielęgnacji samochodowej nie zastąpi czasem wizyty u lakiernika. Jeśli jednak zadrapania dotyczą tylko zewnętrznej warstwy lakieru i nie sięgają do jego podkładu, to powinniśmy bez trudu poradzić sobie z nimi przy pomocy past polerskich. Są to preparaty ścierne i polerujące, których zastosowanie jest dziecinnie proste. Wystarczy niewielką ilość pasty nałożyć na miękką ścierkę i dokładnie wetrzeć okrężnymi ruchami w miejsce uszkodzenia lakieru.

Na rynku dostępne są również specjalne mazaki do usuwania zarysowań z karoserii. Chociaż potrafią one ukryć nawet głębsze zadrapania, to nie są zbyt trwałym rozwiązaniem. W większości wypadków nie naprawiają uszkodzenia, a jedynie je tuszują, dlatego jeśli z naszą „raną” nie poradzi sobie pasta polerska, to warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w zakładzie lakierniczym.

KROK 4: Polerowanie

Kiedy już dokładnie umyjemy samochód oraz usuniemy wszystkie zanieczyszczenia i uszkodzenia, pora zadbać o odświeżenie lakieru oraz nadanie my połysku i przywrócenie głębi koloru. Służy temu polerowanie, które sprawi, że karoseria będzie wyglądała jak nowa, nawet w starszych samochodach. Pomoże wyrównać kolor i skorygować wszelkie jego defekty i odbarwienia. Wyspecjalizowane salony samochodowego spa oferują usługę mechanicznego polerowania auta. To rozwiązanie szybkie i proste, ale również kosztowne. Dlatego, jeśli mamy chęci do pracy, warto samodzielnie wykonać polerowanie ręczne. Nie jest to zajęcie trudne, a jedynie czasochłonne i wymagające siły. Potrzebna tu będzie specjalistyczna pasta polerska i gąbka lub pad polerski. Gąbki dostępne są w wersjach klasycznych lub z rzepem umożliwiającym zamocowanie ich na specjalnym uchwycie. Pady mają często formę rękawicy, dzięki czemu ich użycie jest jeszcze prostsze. Przed przystąpieniem do pracy warto specjalną taśmą zabezpieczyć wszystkie nielakierowane elementy nadwozia.

Wybierając produkty, warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pasty polerskie mają różny stopień ścierności – od lekkiego, poprzez średni aż po mocny. To samo dotyczy gąbek i padów, które mają różny stopień twardości. Do bardziej zaniedbanych lakierów używa się mocniejszych preparatów i twardszych gąbek, które dają mocniejszy efekt. W takim wypadku warto polerowanie przeprowadzić dwuetapowo, stosując w drugim etapie pastę lekko ścierną.

KROK 5: Zabezpieczanie woskiem

Ostatnim krokiem jest pokrycie odświeżonej i wypielęgnowanej karoserii specjalistycznym woskiem. Pozwala on zabezpieczyć lakier przed zabrudzeniami, drobnymi uszkodzeniami i wpływem czynników atmosferycznych. Woski dostępne są w formie past, mleczek i płynów (olejków), a wybór odpowiedniego preparatu zależy głównie od naszych preferencji, ale także rodzaju lakieru i jego koloru. Na ciemniejszych autach lepiej sprawdzą się woski płynne, bo nie zostawiają na nich jasnych smug. Dodatkowo są one zazwyczaj bardzo trwałe, a jedno nałożenie wystarcza nawet na pół roku. Leciwe lakiery lepiej przyjmują gęste pasty, których zastosowanie stanowi formę dalszego polerowania. Dają one świetny efekt nabłyszczania, jednak wymagają odświeżenia już po około dwóch miesiącach. Na trwałość wosku wpływ ma oczywiście również jego skład. Obecnie za najlepsze preparaty uchodzą te zawierające naturalny wosk Carnauba pozyskiwany z południowoamerykańskiej palmy kopernicja. Jedno jest pewne – na wosku nie warto oszczędzać, bo jego jakość przekłada się na częstość stosowania.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2017          
  Motoryzacja

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych - Grupa media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Motoryzacja

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych - Grupa media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Motoryzacja

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych - Grupa media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
Wykaz stacji benzynowych
 
             
     
             
      Uwaga wypadek - postępowanie w razie wypadku, numery alarmowe w Polsce i Europie
             
   

1-2 -3

INNE

   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.