Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
         
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MOTORYZACJA
   
COUNTRY:
         
 

Home NEWS
   
Aktualności
   
Testy samochodów
Samochody uzywane
Wystawy
   
Multimedia
   
Galerie zdjęć
Video News
Wywiady
   
Szukaj
   
Katalog Dealerów
Autokomisy
Autozłom
Części zamiwnne
Serwis i naprawa
Serwis opon
Tachograf
Pomoc drogowa
Nauka jazdy
Ceny aut używanych
Raport awaryjności
Raport spalania
Ceny paliw
Stacje benzynowe
Kontrola pojazdów
Przejścia graniczne
Urzędy celne
Spedycja logistyka
   
F1
   
Rajdy
   
Paryż Dakar
NASCAR
Mistrzostaw Świata
Mistrzostwa Europy
Mistrzostwa Polski
Rajd IRC
RPP
Amatorskie
   
Motosport
   
Sporty motocyklowe
Sportu samochodowe
   
Tuning
   
Testy opon
Alufelgi relingi
Firmy tuningowe
Auta użytkowników
Car Audio
Multimedia
Akcesoria
   
Motocykle
   
Opisy motocykli
Opisy skuterów
   
Flota
   
4x4
   
Opisy aut 4x4
Filmy 4x4
Galerie 4x4
   
Prawo
   
Kodeks drogowy
Taryfikator
Wzory dokumentów
Znaki drogowe
Prawo jazdy
Ubezpieczenia
Porady prawne
Odszkodowania
   
Concept Cars
   
Zabytkowe
   
Historia motoryzacji
   
Porady
   
Raporty
   
Pierwsza pomoc
   
Uwaga wypadek
   
   
 
   
   
Nauka jazdy
   
 
Katalog nowości
   
   
 
 
 
   
 

Dział VIP Car GMI

   
   
Kontakt
   
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne
 
 
   

   
   

 

 
Motoryzacja News Professional
     

Dział motoryzacja to dział w całości poświęcony motoryzacji, nowościom z tej branży, wystawom, nowym modelom marek samochodowych.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
               
Polska USA i Kanada Dania Szwecja Belgia Holandia Anglia Dodatkowe informacje: Francja Niemcy i inne
               
 
 

Ładnie i bezpiecznie - to również kolor samochodu

Jaki kolor wybrać kupując samochód?

Na szczęście już dawno mamy za sobą czasy, kiedy Fiat 125 pomalowany na kolor yellow bahama wywoływał zazdrość połączoną z zawiścią. Dzisiaj marek samochodów i kolorów aut mamy bez liku. Na jaki kolor się zdecydować kupując nowe auto?

Każda z firm produkujących samochody oferuje je w wielu kolorach. Niektóre trzymają się pewnej określonej, ale dość szerokiej palety, inne wprowadzają kolorystyczne innowacje, proponując na przykład kolor różowy, błękitny lub malując dach na inną barwę niż resztę auta.

Nie ulegaj stereotypom

Utarło się przekonanie, że BWM i mercedesy doskonale wyglądają tylko w czerni, czerwony pasuje tylko do samochodów sportowych, a w srebrnym każdy wygląda dobrze. Tak sądzimy, bo Ferrari jest czerwone, najwięcej czarnych BMW i mercedesów jeździ po naszych drogach, a barwa srebrna wydaje się neutralna i bardziej szlachetna niż biała. O tym, że myślimy stereotypami przekonujemy się, wyjeżdżając na zagraniczne wakacje. Wtedy często okazuje się, że białe BMW wygląda świetnie, zachwyca mazda w kolorze groszku i błękitny Passat. I wcale nie dlatego, że widzimy je w śródziemnomorskim krajobrazie, tylko dlatego że jesteśmy zaskoczeni tym, że mogą mieć inne kolory niż te popularne u nas i barwy te dodają samochodom klasy i indywidualności.

Nie oddzielaj auta od barwy

Wybór samochodu podziel na dwa etapy. Najpierw zdecyduj, jaka marka, model i wyposażenie ci odpowiada. To podstawa, bo auto to rzecz użytkowa i przede wszystkim twoje użytkowe oczekiwania powinien spełniać.

Drugi etap to wybór koloru. Nie decyduj się na niego widząc tylko wzornik. Tu działa taka sama zasada, jak przypadku próbnika koloru farb na ściany – na małej powierzchni barwa wydaje się mocniejsza i bardziej intensywna. Jeżeli zdecydujesz się na kolor metalizowany, nie zobaczysz niuansów odcieni i nie będziesz w stanie wyobrazić sobie jak w nim prezentuje się karoseria. Próbnik zwykle oglądasz w salonie, przy małej ilości światła dziennego, nierzadko przy dodatkowym świetle sztucznym – w takich warunkach barwa wygląda inaczej niż w rzeczywistości.

Zatem wyjdź na zewnątrz, obejrzyj kolory samochodów stojących na parkingu przy salonie, zapytaj, jak długo stoją, by wiedzieć, czy to „żywy” czysty kolor, czy nieco przysłonięty kurzem.

Popatrz na samochód jako całość – oceń jego kształt z pewnej odległości. Przekonasz się, że w niektórych kolorach auto wygląda na bardziej lekkie, przyjazne, a inne dodają mu masy i objętości.

Jeżeli decydujesz się na samochód, który dopiero wchodzi na rynek – nie masz wyboru. Salony zwykle mają kilka egzemplarzy w 2-3 podstawowych lub reprezentacyjnych (bądź preferowanych przez firmę) kolorach i będziesz musiał korzystać z próbnika barw lub zdecydować się na któryś z tych, które już widziałeś.

Kolor to także bezpieczeństwo

Myśląc o bezpieczeństwie, sprawdzamy, czy samochód jest wyposażony elementy pozwalające nam je zachować. Ale bezpieczeństwo to coś więcej niż tylko wyposażenie naszego samochodu i oczekiwanie, by inni użytkownicy dróg byli widoczni. Także my musimy być dobrze widoczni dla innych. I w tym aspekcie kolor ma ogromne znaczenie.

Mieszkamy w kraju, w którym od października do marca późno wstaje słońce, wcześnie zapada zmrok, często pada deszcz, jest stosunkowo mało dni słonecznych. Warto więc się zastanowić, czy kupując samochód w ciemnych barwach, będzie się widocznym na drodze. Włączone światła mogą nie wystarczyć, gdy w lekkim półmroku wyjeżdżamy zza zakrętu. Osoba jadąca z naprzeciwka mogłaby mieć więcej czasu na zorientowanie się, że jedziemy, gdyby jasną sylwetkę była w stanie zobaczyć odpowiednio wcześniej, a światła tylko upewniły ją, że jedziemy.

Kolor – prawdy oczywiste

Ciemne kolory szybciej się nagrzewają. Latem, we wnętrzu samochodu pozostawionego na kilka godzin na słońcu, temperatura może sięgać nawet 70° C. Im ciemniejszy samochód, tym będzie w nim cieplej i szybciej się nagrzeje.

Na ciemnym lakierze bardziej widać wszelkie zanieczyszczenia – kurz, błoto, ptasie odchody (trzeba je szybko usuwać, bo pozostawione na dłużej potrafią odbarwić lakier!) oraz zarysowania.

Samochody w ciemnych barwach są mniej widoczne na drodze, zwłaszcza o zmroku.

Mogą też budzić niemiłe skojarzenia – na przykład modne, błyszczące srebrne ramki wokół okien czarnego samochodu niektórym mogą kojarzyć się z karawanem.

Jasne barwy – odbijają światło, więc mniej się nagrzewają.

Osadzający się na jasnym samochodzie kurz przyciemnia kolor, ale do pewnego momentu nie sprawia wrażenia osadzenia na nim koszmarnego brudu, który trzeba natychmiast zmyć, jak ma to miejsce na autach pomalowanych na ciemno.

Na jasnych lakierach mniej widać zarysowania i drobne wgniecenia. Im bliżej barwy srebrnej – tym mniej, bo blacha samochodowa pod lakierem ma właśnie taki kolor.

Metalizowane – są trwalsze, ale droższe. Zawsze trzeba za nie dopłacić. Zastanów się, czy warto, bo producenci proponują samochody zwykle w czterech niemetalizowanych kolorach: białym, czarny, czerwonym i granatowym. Jeśli wybrane przez ciebie auto świetnie w nich wygląda, nie ma sensu przepłacać. Zwłaszcza, że w przypadku drobnych zadrapań lakieru łatwiej je samodzielnie zamalować.

Jestem indywidualistą!

Samochód to także wyraz naszej osobowości, indywidualności, gustu. Czy nam  się to podoba, czy nie – tak jesteśmy postrzegani. Gdy nie chcemy być kojarzeni z jakąś firmą, popatrzmy, jakie samochody i w jakich kolorach wybierają konkretne firmy na pojazdy służbowe.

Jeśli jest mnóstwo aut w srebrnym kolorze, to stał się modny, więc pójdźmy pod prąd i wybierzmy coś innego.

Jeżeli któraś z firm wprowadza na rynek nowe auto i ma dedykowany dla niego kolor oraz w pierwszej fazie sprzedaży dostarcza samochody tylko w jednym lub maksymalnie 2-3 barwach (choć w ofercie jest ich na przykład 10 czy więcej), to znak, że za jakiś czas ten samochód pojawi się głównie w tych pierwszych kolorach i będziemy jednymi z wielu.

Czasem warto poczekać, by mieć dokładnie to, co chce się mieć i by nie bez dumy powiedzieć nielubianemu sąsiadowi: nieważne, że kupiłeś sobie taki sam samochód, mój i tak jest ładniejszy!

Dla niezdecydowanych

Jeśli obejrzysz wybrane auto w wielu kolorach i nadal nie wiesz, który wybrać, zdecyduj się na ten, który najlepiej pasuje do twojego płaszcza lub ukochanego swetra! Byle nie na czarne, bo może okazac się, że na jego tle jesteś prawie niewidoczny gdy ubierzesz się w obowiązujące w Polsce zima ciemne ubrania!

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2013          
  Motoryzacja

Polska firma Solaris produkująca doskonałej jakości autobusy hybrydowe poszerza rynki zbytu. Kolejnym krajem decydującym się na zakup autobusów tej marki jest Finlandia a dokładnie miasteczko Tampere.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Motoryzacja

Polska firma Solaris produkująca doskonałej jakości autobusy hybrydowe poszerza rynki zbytu. Kolejnym krajem decydującym się na zakup autobusów tej marki jest Finlandia a dokładnie miasteczko Tampere.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Motoryzacja

Polska firma Solaris produkująca doskonałej jakości autobusy hybrydowe poszerza rynki zbytu. Kolejnym krajem decydującym się na zakup autobusów tej marki jest Finlandia a dokładnie miasteczko Tampere.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
Wykaz stacji benzynowych
 
                       
                 
                       
                 
                       
   

1-2 -3

INNE

             
 
 
Uwaga wypadek - postępowanie w razie wypadku, numery alarmowe w Polsce i Europie  
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.