Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - Hobby & Pasja Nurkowanie
   
COUNTRY:
         
 
 
   
Nurkowanie magazyn
   
Home news
   
Podstawowe inf.
   
Nurkowanie na świecie
Kdeks nurka
Planowanie podróży
Szkolenia nurkowe
Fotografia podwodna
Organizacje nurkowe
Fauna i flora
Zdrowie
   
Morze Karaibskie
   
Florida Keys
Little Bahama Bank
Wyspy Turks i Caicos
Isla de la Juventud
Kajmany
Cozumel i Jukatan
Belize
Grenada i "Bianca C"
   
Ocean Atlatycki
   
Scapa Flov
Porthkerris i Manacles
Lundy
Wyspy Skelling
Outer Banks
Fernando de Noronha
Gansbaai
   
Morze Śródźemne
   
Wyspy Medas
Sardynia
Ustica
Zenobia
   
Morze Czerwone
   
Thistlegorm
Brothers
Dahab
Zatoka Akaba
Sha'ab Rumi
   
Ocean Indyjski
   
Aliwal Shoal
Sodwana
W. Inhaca i Bazaruto
Jezioro Malawi
Park Morski Watamu
Wielki Komor
W. Mauritius i Rodrigues
Aldabra i Amiranty
At. Lhaviyani i Felidhoo
Wyspy Similan
Komodo
Bali
Ningaloo Reef
W. Neptuny i Dangerous Reef
   
Ocean Spokojny
   
Catalina
Morze Korteza
Cocos i Malpelo
Wyspy Galapagos
Rangiroa
Bora Bora
Atol Bikini
Laguna Chuuk
Wyspy Yap
Archipelag Palau
Rafy Tubataha
Sipadan
Cieśnina Lembah
East. Fields i Kimbe Bay
Wyspy Gizo i Uepi
SS "Presidrnt Coolidge"
Archipelag Fidżi"
Wielka Rafa Koralowa
Morze Koralowe
"Yongala"
Wyspy Poor Knights"
Lermontow
   
Słowniczek
   
Skala beauforta
   
Vademecum
   
Multimedia
   
Inne
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 
Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne
     

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc. Opis obejmuje również bazę logistyczną i usługową funkcjonującą w otoczeniu opisywanych nurkowisk. Jest to oczywiście informacja poglądowa, jednak stworzona przy współudziale pasjonatów nurkowania, wielu specjalistów. Mamy nadzieję, że osoby odwiedzające Nasz portal docenią wykonaną przez Nas pracę i wspólnie z Nami będą współtworzyć ten portal i tym samym przyczyniać się do propagowania tej pięknej pasji.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Ocean Atlantycki nurkowanie

Proponujemy wam, jeżeli jeszcze nie macie planów na wakacje, kilka najciekawszych miejsc do wakacyjnego nurkowania - w obszarze basenu Oceanu Atlantyckiego.

Meksyk

Meksyk jest często wymieniany jako numer jeden wśród miejsc do nurkowania. Riviera Maya to wyjątkowe miejsce, nie tylko z powodu doskonałej widoczności w Morzu Karaibskim ale również ze względu na niesamowicie barwne życie raf. W grudniu przy odrobinie szczęścia można spotkać migrujące rekiny wielorybie. Największą atrakcją Jukatanu są nurkowania jaskiniowe czyli tzw. cavern i cave diving. W sercu meksykańskiej dżungli istnieje prawie 150 cenotów. Cenoty, zwane Studniami Majów to systemy podwodnych jaskiń i pieczar, w których krystalicznie czysta woda, niepowtarzalna gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów tworzą bajkową scenerię.

Bonaire

Bonaire często plasuje się jako jedno z najbardziej przyjemnych miejsc do wakacyjnego nurkowania. Bonaire to niewielka karaibska wyspa położona tylko 80 km na północ od wybrzeży Wenezueli. ".Bonaire to miejsce z najlepiej zachowaną rafą koralową na Karaibach. Rafa jest objęta całkowitą ochroną. Wody otaczające wyspę należą do wodnego parku narodowego (Bonaire Marine Park). Wyjątkowy, ale też zrozumiały jest bezwzględny zakaz kotwiczenia wokół całej wyspy. Za to Marine Park oferuje miejsca postojowe dla jachtów na specjalnych, dobrze utrzymanych bojach. Łagodny, płaski brzeg i bliskie położenie rafy koralowej pozwalają podziwiać cudowny świat podwodny z każdego miejsca na wyspie bez specjalnego sprzętu nurkowego.

Bahamy

Bahamy rozciągają się na powierzchni ok. 250000 km², 80 km na południe od Florydy i 100 km na północ od Kuby. Wśród 700 wysp tylko 30 jest zamieszkanych, a zaledwie 15 z nich przeznaczonych jest dla turystów. Pozostaje więc jeszcze wiele wysepek oczekujących na odkrycie. Nurkowanie na Bahamach to przeżycie jedyne w swoim rodzaju, wśród Blue Holes, fascynujących korali, rekinów i spektakularnych wraków. Nurkowie jaskiniowi odnajdą swoje Eldorado w takich miejscach jak Mermaid’s Hole, Blue Holes przy Grand Bahama czy przy Cat Island. Na terytorium Bahamów znajduje się ok. 5% raf koralowych świata. Spotkania z delfinami i rekinami są prawie pewne. Na Walker's Cay można wziąć udział w karmieniu rekinów, zaś na Little Bahama Bank spotkać dziko żyjące delfiny.

Kajmany

Kajmany to położone w archipelagu Wielkich Antyli, na Morzu Karaibskim, trzy niewielkie wyspy: Wielki Kajman, Cayman Brac i Mały Kajman. To cudowne miejsce z tropikalna roślinnością, wilgotnym klimatem i ogromnym zapleczem, dobrze przygotowanych baz do nurkowania. Wszystkie miejsca nurkowe na Kajmanach wyróżniają się świetną widocznością i pięknymi porośnięciami w szczególności z gąbkami i koralami. Można tu spotkać całe bogactwo podwodnego świata Karaibów, dodatkowo są tu także wraki a przy Grand Cayman także bardzo znane miejsce nurkowe Stingray City. Nurkowania na Kajmanach są nie tylko pełne wrażeń, ale należą do dosyć łatwych, nawet te blisko ścian i wraków nie wymagają dużych umiejętności.

Wyspy Turks i Caicos

Położony na południe od Wspólnoty Bahamów archipelag składa się z dwóch grup z ponad 30 wyspami. Pierwsza grupa to wyspy Turk, czyli Grand Turk i 7 innych małych wysepek. Druga grupa to wyspy Caicos z 6 głównymi i większą ilością małych wysp. Miejsca nurkowe wokół Caicos pełne są wspaniale porośniętych stromych skał i płytkich ogrodów koralowych. Miejsca te wyróżniają się dobrą lub bardzo dobrą widocznością i typowymi dla Karaibów gąbkami, koralami i wieloma gatunkami ryb.

Ocean Atlantycki

Ocean Atlantycki to drugi co do wielkości ocean na świecie. Swoją nazwę zaczerpnął z mitologii greckiej i tłumaczy się ją jako „Morze Atlasa”.

Atlantyk zajmuje około 1/5 powierzchni całej Ziemi. Znajduje się on pomiędzy Europą, Afryką a Ameryką Północną i Południową oraz Antarktydą. Ocean Atlantycki łączy się z Oceanem Spokojnym, Oceanem Arktycznym i cieśniną Drake`a.

Powierzchnia Atlantyku wynosi ok. 106 450 000 km², co stanowi 30% wszechoceanu. Jego objętość to 354 700 000 km³ (z morzami) oraz 323 600 000 km³ (bez mórz). Średnia głębokość Oceanu Atlantyckiego równa jest 3600 m, zaś linia brzegowa rozciąga się na 111 855 km. Najniżej położonym punktem jest Rów Puerto Rico (9220 m.).

Atlantyk powstał w wyniku największego jak dotychczas pęknięcia skorupy ziemskiej. Było to przyczyną rozpadu superkontynentu Pangei (ok. 180 mln lat temu). W ten sposób narodziła się środkowa część Oceanu Atlantyckiego. Później zaś (ok. 135 mln lat temu) pękły dwa inne wielkie kontynenty: Gondwana i Laurazja. To zjawisko dało początek dzisiejszemu układowi lądów, a także położonemu między nimi Atlantykowi.

Ocean Atlantycki nadal się poszerza. Dzieje się tak za sprawą rozsuwania się płyt kontynentalnych: południowoamerykańskiej, północnoamerykańskiej oraz karaibskiej od afrykańskiej i euroazjatyckiej. Z centralnej części Atlantyku (Grzbiet Śródatlantycki) wydostaje się magma, która potem zastyga. W ten sposób powstaje nowa skorupa ziemska typu oceanicznego.

Dno Oceanu Atlantyckiego pokrywają liczne wzniesienia Grzbietu Śródatlantyckiego, zajmujące ok. 1/3 powierzchni dna oceanu. Głebia Romanche (7 758 m) rozdziela ten grzbiet na Południowoatlantycki oraz Północnoatlantycki . Na wschód od tych grzbietów znajdują się baseny oceaniczne: Gwinejski, Afrykańsko-Antarktyczny, Angolski, Kanaryski, Islandzki, Hiszpański, Przylądkowy, Zachodnioeuropejski, Zielonego Przylądka i Sierra Leone. Na zachód od nich występują baseny: Argentyński, Brazylijski, Gujański, Północnoamerykański i Labradorski.

Ocean Atlantycki – pogoda i temperatury

Atlantyk umiejscowiony jest we wszystkich strefach klimatycznych. Jego północne części często nawiedzają sztormy, zaś u wybrzeży Ameryki Środkowej występują silne huragany.

Temperatura wody Atlantyku w lecie dochodzi do +26 °C (wybrzeże Afryki) do -1 °C (przy biegunach). Zimą waha się ona od +27 °C (okolice równika) do -1 °C (okolice biegunów). Średnia temperatura wód powierzchniowych Oceanu Atlantyckiego wynosi 16,9 °C, zaś średnie zasolenie tych wód- 3,53 %.

Ocean Atlantycki – geografia

W obrębie Atlantyku występują prądy morskie ciepłe (Brazylijski, Antylski, Karaibski, Północnoatlantycki, Północnorównikowy, Południoworównikowy, Gujański, Gwinejski, Zachodniogrenlandzki, Norweski, Zatokowy) oraz zimne (Benguelski, Kanaryjski, Labradorski, Falklandzki, Wschodniogrenlandzki, Dryf Wiatrów Zachodnich).

Wyspy i archipelagi należące do tego wielkiego zbiornika wodnego to: Wyspy Brytyjskie, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Wyspa Bouveta, Wyspa Świętej Heleny, Azory, Bahamy, Nowa Funlandia, Grenlandia, Islandia, Ziemia Baffina, Wielkie i Małe Antyle, Gough, Sandwich Południowy, Georgia Południowa oraz Tristan da Cunha.

W skład tego układu oceanicznego wchodzą morza: Azowskie, Adriatyckie, Archipelagowe, Alandzkie, Alborańskie, Celtyckie, Czarne, Bałtyckie, Balearskie, Egejskie, Północne, Marmara, Mirtejskie, Norweskie, Sargassowe, Hebrydzkie, Karaibskie, Kreteńskie, Jońskie, Irlandzkie, Labradorskie, Liguryjskie, Śródziemne, Trackie, Tyrreńskie, Wattowe, Scotia, Szkockie. Zalicza się do niego również zatoki: Biskajską, Gwinejską, Hudsona oraz Św. Wawrzyńca.

Największe rzeki, które uchodzą do Oceanu Atlantyckiego to: Amazonka, Nil, Kongo, Niger i Missisipi-Missouri.

Ocean Atlantycki – flora i fauna

Flora Oceanu Atlantyckiego składa się głównie z brunatnic, tasiemnic i zielenic. Jest ona słabo rozwinięta i niezbyt urozmaicona. Plankton roślinny zawiera bruzdnice, okrzemki, sinice i kokolitofory.

Do fauny Atlantyku zalicza się potężne łowiska ryb (m.in. dorsze, sardyny, śledzie, tuńczyki, makrele), ptaki oceaniczne (np. albatrosy), ssaki morskie (wieloryby, uchatki), krążkopławy oraz rurkopławy. Połowy atlantyckich ryb to około 50% wszystkich światowych połowów.

Ocean Atalantycki – gospodarka

Gospodarka Atlantyku opiera się na bogatych złożach gazu ziemnego, ropy naftowej, rud metali, żwiru oraz kamieni szlachetnych.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2013          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
16          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
15          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   


 
14          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
13          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
12          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
11          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
10          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
9          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
6          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
5          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
4          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
3          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  GMI

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 

 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.