Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - Diety GMI
   
COUNTRY:
         
 
 
Magazyn diety
   
Home news
   
Otyłość
   
Odchudzanie
   
Wskaźnik BMI
   
Index glikemiczny
   
Diety odchudzające
   
Dieta 1000 kalorii
Dieta 5 czynników
Dieta 7 dni
Dieta Andersona
Dieta antycellulitowa
Dieta antystresowa
Dieta Atkinsa
Dieta bananowa
Dieta Cambridge
CDieta Charlesa Clarka
Chronometryczna
Dieta cukrzycowa
Dieta dla 20,30,40 L
Dieta dla biegaczy
Dieta dla dwojga
Dieta dla "gruszki"
Dieta dla "jabłka"
Dieta garstkowa
Dieta grejpfrutowa
Dieta grup krwi
Dieta dwudniowa
Dieta hiszpańska
Dieta hollywoodzka
Dieta jogurtowa
Dieta kefirowa
Dieta kapuściana
Dieta kopenhaska
Dieta mleczna
Dieta Montignac
Dieta na bazie soków
Dieta na dobry humor
Dieta na mroźne dni
D na włosy i paznokcie
Dieta odtruwająca
Dieta ostatniej szansy
Dieta orientalna
D owocowo-warzywna
Dieta owsiana
Dieta piękności
Dieta paleo
Dieta proteinowa
Dieta pszenna
Dieta przetworowa
Dieta przy anemii
D przy wrzod. żołądka
Dieta rodzinna
Dieta rozdzielna
Dieta ryżowa
Dieta South Beach
Dieta strukturalna
D szwedz. 1000 kalorii
D śródziemnomorska
Dieta tropikalna
Dieta Turbo
Dieta Wall Street
Dieta wodna
   
Adresy
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Kontakt
 
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne
   
 

 
 
   
 
 

 

 
Diety
     

Diety Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego.

 
 
   
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
             
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
Znakowanie składu środków spożywczych w prawie Unii Europejskiej

Obecne prawo żywnościowe (patrz piśmiennictwo) nakłada obowiązek zamieszczania na etykiecie wykazu wszystkich składników zawartych w produkcie żywnościowym włącznie z wodą i dodatkami wyliczanymi wg masy tych składników w porządku malejącym. Należy wymienić również komponenty bardziej złożonych składników, chyba że zostały one już wcześniej wymienione jako składniki produktu lub ich zawartość jest na niskim poziomie, uznanym za nie oddziaływujący potencjalnie alergizująco.

Dodatkowo ustalona jest lista 12 potencjalnie działających alergizująco składników żywności, których obecność musi być jasno zaznaczona na etykiecie (tabela 1). Ponadto istnieją specyficzne zasady znakowania substancji dodatkowych do żywności, substancji słodzących, aromatów oraz składników pochodzących z organizmów modyfikowanych genetycznie, podobnie jak składników poddanych napromieniowaniu

Jeśli jakieś składniki pojawiają się w nazwie produktu, są naturalnie związane z tym produktem lub gdy są w jakiś sposób wyróżnione na etykiecie (podkreślone, narysowane etc.) należy ilość tych głównych składników produktu spożywczego wyrazić jako procent całości składu.

Poniżej podajemy informacje o kilku wybranych, popularnych ale dla wielu osób zagadkowych składników żywności.

  • Mączka chleba świętojańskiego (karob) - produkowana z jadalnych nasion pochodzących ze strąków drzewa chlebowca świętojańskiego. Słodki przecier jest stosowany jako alternatywa czekolady a z nasion ekstrahowana jest guma karobowa używana jako stabilizator, emulgator i substancja żelująca (E410) w produkcji wyrobów cukierniczych, napojów i piekarniczych.
  • Karagen jest naturalnie występującym węglowodanem, który jest ekstrahowany z czerwonych wodorostów morskich. Jest używany jako substancja żelująca, zagęstnik lub stabilizator (E407) i można go znaleźć w deserach, sosach i przetworach mięsnych.
  • Guma guar jest polisacharydem wyekstrahowanym z nasion guar. Dokładnie oczyszczona guma guar jest stosowana w produktach żywnościowych jako zagęstnik i stabilizator (E412), zwłaszcza w żelkach, lodach i sosach sałatkowych.
  • Uwodorniony olej roślinny jest nazwą rodzajową określającą oleje roślinne poddane utwardzeniu do stanu stałego lub półstałego w procesie zwanym uwodornieniem. Wszystkie uwodornione oleje roślinne (np. słonecznikowy, sojowy i in.) są określane tym jednym terminem. Uwodornienie sprzyja powstaniu bardziej pożądanej tekstury (np. w produktach piekarniczych), ale może również powodować powstawanie kwasów tłuszczowych trans, które są czynnikiem ryzyka chorób serca. Konsumenci są często uprzedzeni w stosunku do słów uwodorniony lub częściowo uwodorniony umieszczanych na liście składników, bowiem podejrzewają obecność w produkcie kwasów tłuszczowych trans. Jednak taki tok myślenia jest tylko częściowo uzasadniony. Częściowo uwodornione oleje zawierają pewną ilość kwasów tłuszczowych trans (zależnie od stopnia uwodornienia), ale w pełni uwodornione oleje są wolne od tych związków. Obecnie w produkcji twardych margaryn i innych stałych teksturowanych tłuszczów i olejów stosowane są coraz częściej metody alternatywne.
  • Hydrolizat białka roślinnego jest otrzymywany z białka kukurydzy, soi lub pszenicy, które zostało poddane procesowi kwaśnej lub enzymatycznej hydrolizy (podział białka na pojedyncze aminokwasy). Substancja ta ma mięsny aromat i często jest stosowana w produktach pikantnych.
  • Lecytyna jest substancją tłuszczową, którą można znaleźć np. w nasionach soi, żółtku jaja i oleju słonecznikowym. Używana jest głównie jako emulgator (E322) w produktach takich jak czekolada, sosy do sałatek i mrożone desery.
  • Skrobia jest naturalnie występującym węglowodanem pochodzącym ze źródeł roślinnych (ziarno, warzywa korzeniowe, nasiona roślin strączkowych).

    Z naturalnej skrobi uzyskuje się:
    1. Dekstryny i maltodekstryny - małocząsteczkowe węglowodany powstałe w procesie hydrolizy skrobi. Dekstryny zazwyczaj wytwarzane są ze skrobi kukurydzianej, pszennej lub ziemniaczanej i stosowane jako substancje wypełniające i zagęszczające w słodyczach, produktach wygodnych (np. zupy w proszku), w żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego (dietetycznej) oraz jako nośnik aromatów.
    1. Syrop glukozowy - słodki wodny roztwór cukrów/ sacharydów uzyskany w procesie częściowej hydrolizy skrobi przy użyciu kwasów spożywczych (pochodzących z żywności) i/lub enzymów. Syrop glukozowy stosowany jest zazwyczaj jako substancja słodząca do wyrobów cukierniczych i słodkich napojów oraz jest naturalnym substratem w procesie otrzymania alkoholu.
    1. Skrobie modyfikowane - produkty otrzymane z naturalnej skrobi (np. skrobi kukurydzianej, pszennej i ziemniaczanej) poddanej działaniu różnych czynników chemicznych, fizycznych lub biologicznych (np. wstępne podgotowanie) w celu uzyskania pożądanych właściwości. Są one stosowane w przemyśle spożywczym jako zagęstniki, stabilizatory, substancje żelujące, wiążące oraz emulgatory w produkcji m.in. sosów, zup, dań głęboko mrożonych oraz wyrobów cukierniczych. Inną formą modyfikacji skrobi jest jej wstępne zżelowanie, które pozwala na tworzenie żelu w kontakcie z zimną wodą, co jest stosowane w wytwarzaniu wielu deserów typu instant.
  • Poliole alkohole cukrowe lub uwodornione węglowodany. Znane są również jako zamienniki cukru, wypełniające substancje słodzące i bezcukrowe substancje słodzące. Niektóre poliole występują naturalnie w różnych owocach i warzywach np. sorbitol w jabłkach i gruszkach. Najczęściej używane są: sorbitol, mannitol, maltitol, izomalt, laktitol, ksylitol i erytritol. W żywności poliole stosuje się głównie jako substancje słodzące zastępujące cukier. Ponadto pełnią inne funkcje technologiczne, w tym wypełniaczy, emulgatorów, zagęstników, substancji do stosowania na powierzchnię i przeciwdziałających spiekaniu. W przeciwieństwie do pozostałych węglowodanów poliole nie powodują próchnicy zębów i nie podwyższają stężenia glukozy we krwi po ich spożyciu. Dostarczają mniej energii w porównaniu z innymi węglowodanami. Poliole można znaleźć w produktach bezcukrowych, produktach typu "light" bez dodanego lub o zredukowanej zawartości cukru, bezcukrowych słodyczach oraz gumach do żucia.

Tabela 1. Lista UE potencjalnych alergenów, które powinny być wymieniane na etykietach produktów spożywczych.

Zboża zawierające gluten (tj. ziarno pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, orkiszu, kamutu lub ich odmian hybrydowych) oraz produkty z nich wytworzone

Skorupiaki oraz produkty z nich wytworzone

Jaja oraz produkty z nich wytworzone

Ryby oraz produkty z nich wytworzone

Orzechy arachidowe oraz produkty z nich wytworzone

Soja oraz produkty z niej wytworzone

Mleko oraz produkty z niego wytworzone (włącznie z laktozą

Orzechy tzn. migdały (Amygdalus communis L.), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), nerkowce (Anacardium occidentale), pekany (Carya illinoiesis), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), pistacje (Pistacia vera), orzechy makadamia (Macadamia ternifolia) oraz produkty z nich wytworzone

Seler oraz produkty z niego wytworzone

Gorczyca oraz produkty z niej wytworzone

Ziarno sezamu oraz produkty z nich wytworzone

Dwutlenek siarki i siarczany w stężeniu >10mg/kg lub 10mg/l wyrażonych jako SO2

 
 
3          
  Diety

Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego. Panujący obecnie kult idealnej figury można uznać za zjawisko pozytywne. Dbanie o sylwetkę jest dbaniem o Siebie i dlatego odpowiedź na pytanie czy warto się odchudzać powinno brzmieć TAK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej popularnych i skutecznych dietach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Diety

Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego. Panujący obecnie kult idealnej figury można uznać za zjawisko pozytywne. Dbanie o sylwetkę jest dbaniem o Siebie i dlatego odpowiedź na pytanie czy warto się odchudzać powinno brzmieć TAK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej popularnych i skutecznych dietach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Diety

Doskonała sylwetka to jest to do czego często dążymy, dla wielu z Nas jest to po prostu konieczność z racji wykonywanego zawodu, ale może być też drogą do dobrego samopoczucia, komfortu psychicznego. Panujący obecnie kult idealnej figury można uznać za zjawisko pozytywne. Dbanie o sylwetkę jest dbaniem o Siebie i dlatego odpowiedź na pytanie czy warto się odchudzać powinno brzmieć TAK. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej popularnych i skutecznych dietach.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.