Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - WODY I ALKOHOLE
   
COUNTRY:
         
 

Home news
   
Info
   
Multimedia
   
Galerie
Podcast
Wideo
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Inne
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
   
   
   

 

 
 Wody i alkohole Grupa Media informacyjne
     

Wody i alkohole Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
 
 
 
 

 Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Więcej o alkoholach w dziale | Fashion Drinks | Nalewki | Piwa świata | Wina |

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA
 
   
   
 
   
  Page 1 | 2 | 3
   
 
 
19 - 11.01.2013          
  Porównanie pH popularnych wód mineralnych w Polsce

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Wody mineralne

Woda jest najbardziej rozpowszechnionym składnikiem skorupy ziemskiej. Pokrywa ona ponad 70% powierzchni naszego globu (morza, oceany, rzeki itd.), ale mało kto zastanawia się nad tym, że woda wypełnia również każdą pustkę w skorupie ziemskiej (szczeliny, groty, gąbczaste w swojej budowie piaski, iły itd.). Nieważne w jakim miejscu na ziemi zaczynamy wiercić otwór głębinowy, to bądź pewny, że w końcu dowiercimy się do wody, nawet na pustyni. Różna jest oczywiście głębokość jej zalegania, bo to zależy od budowy geologicznej skał w danym miejscu. Takich otworów wywiercono w ostatnim stuleciu w Polsce dziesiątki tysięcy, szczególnie że dzięki nowoczesnym maszynom i technologiom, wiercić możemy je dzisiaj szybciej i taniej. W ten sposób znaleziono w Polsce dziesiątki tysięcy wód głębinowych zalegających w różnych miejscach kraju.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  O wodach słów kilka

Woda, aby mogła służyć zdrowiu, musi wyróżniać się odpowiednią czystością chemiczną i bakteriologiczną oraz właściwościami mającymi znaczenie fizjologiczne, powodującymi korzystne oddziaływanie na zdrowie ludzi. Takie warunki spełniają naturalne wody mineralne o określonym składzie chemicznym, wydobywane z pokładów podziemnych, pierwotnie czyste i zabezpieczone w odpowiednim opakowaniu przed skażeniem. Szczegółowe wymagania jakościowe i technologiczne dla wody mineralnej określa obecnie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie naturalnych wód mineralnych, naturalnych wód źródlanych i wód stołowych, które będzie w niedługim czasie zastąpione nowym rozporządzeniem opartym na dyrektywie UE z dnia 26 czerwca 2009 r.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 1410 – czyli o produkcji domowych alkoholi i ich legalności

Niedawno Rosja słynąca z walki z alkoholizmem zalegalizowała produkcję domowego bimbru, whisky oraz innych trunków wytwarzanych ze zbóż, ograniczając tym samym szarą strefę. Rodzi się zatem pytanie kiedy wreszcie władza w naszym kraju zamiast ciągle represjonować, zacznie wspomagać swoich obywateli i zezwoli na tak tradycyjną przecież w Polsce domową produkcję?

Znalezienie polskich trunków nie jest łatwe. Zmiany ustrojowe i wyprzedaż polskich firm zachodniemu kapitałowi doprowadziło do sytuacji, w której chcąc kupić rodzime trunki musimy się nieźle nagłowić. Wielkie, uznane dotąd marki przeszły w obce ręce, a na rynku pozostało już niewiele z rodzimych trunków. Nie chodzi tutaj tylko o mocne alkohole. Również w przypadku piwa w większości mamy do czynienia z kapitałem zagranicznym. Na szczęście pojawiły się ruchy oddolne. Powstaje coraz więcej regionalnych browarów, które produkują ciekawe i dobrej jakości piwa. Niestety dla wielu Polaków barierą w spróbowaniu tych alkoholi jest ich cena, dlatego polecamy domową produkcję, która jest nie tylko znacznie tańsza, lecz również daje wiele satysfakcji o czym opowiadali nam domowi producenci.

 1410 – polska magiczna liczba

Nie chodzi tutaj oczywiście o bitwę pod Grunwaldem, lecz o proporcje stosowane przy wyrabianiu domowego bimbru. 1 kg cukru, 4 litry wody (niektórzy podają 4,5) oraz 10 dekagramów drożdży piekarskich. Ta stara receptura była znana w Polsce od setek lat. Szczególnym miejscem, gdzie tradycja wręcz zobowiązuje do domowej produkcji jest region Podlasia. Nawet do dziś wieczorową porą nad lasami można zetknąć się z unoszącym się charakterystycznym białym dymkiem. Z tych terenów pochodzi również wiele receptur, m.in. na podlaski koniak czy też znaną na cały kraj krzakówkę. Nalewki w I Rzeczpospolitej obok miodów pitnych zajmowały bardzo ważne miejsce. Wyrabiane z owoców, warzyw oraz ziół stanowiły barwny element domowego barku. Tradycja produkcji została niestety przerwana. Wprowadzono zakazy i zaczęto karać domowych wytwórców. Dziś całe szczęście zaczynamy wracać do tradycji nie tylko w kuchni i potrawach lecz również w przypadku napojów. Powstają stowarzyszenia i fora, gdzie można poznać przepisy oraz wszelkie tajniki produkcji. Przykładem może być Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, które wydaje własną gazetę oraz organizuje konkursy na najlepiej wykonany trunek. Zaangażowanie ludzi spowodowało również powrót na rynek starych, polskich odmian piwa, czego przykładem może być piwo grodziskie, którego tradycja produkcji sięga czasów średniowiecza. Więcej na temat piwa grodziskiego. Poza starymi gatunkami powstają również nowe np. PIPA, czyli polska interpretacja IPA.

 Domowy wyrób alkoholi

Polska ma dobry smak. Polacy powoli zaczynają ponownie to rozumieć kupując dobrej jakości produkty, odkurzając stare receptury i wznawiając wytwarzanie produktów, o których zapomnieliśmy. W takiej sytuacji przydałaby się jakaś pomoc, która pozwoliłaby rozwinąć skrzydła inicjatywom powrotu do dobrej polskiej kuchni. Jednak jak to jest w naszym kraju? Po wielu latach miłościwie nam panujący wreszcie pozwolili od roku 2016 kupować bezpośrednio u rolników, co jest przecież tak naturalne w zachodnich państwach. Mimo zmiany wciąż jednak istnieje wiele ograniczeń. Czy polskie państwo zawsze musi być represyjne wobec swoich obywateli? Może w końcu przejdzie od dojenia zwykłych ludzi do ich wspomagania i uwolnienia przedsiębiorczości. Jak widać w przypadku produkcji przez zwykłych ludzi zrozumiała to tak „opresyjna” Rosja. Kiedy zrozumie to Polska?

 
 
 
 
 Czy można produkować alkohol na własne użycie?

Przepisy wskazują, że osoba prowadząca działalność gospodarczą aby rozpocząć produkcję musi uzyskać wpis do rejestru prowadzonego przez Ministra Rolnictwa. Ten przepis dotyczy również wytwarzania na własny użytek. Za złamanie przepisu grozi kara do roku pozbawienia wolności, natomiast w przypadku dużych ilości do lat dwóch.  Zgodnie z polskim prawem nie możemy produkować bimbru, co więcej sąd może również nakazać konfiskatę aparatury do jej wytwarzania. Co jednak z innymi alkoholami?

Nalewki – prawo dopuszcza ich przygotowanie pod warunkiem, że wykorzystany spirytus będzie pochodził z legalnych źródłem. Krótko mówiąc jeśli chcemy przygotować ten staropolski trunek, główny składnik musimy kupić w sklepie.

Miody pitne i wina – bez żadnych obaw i ograniczeń może je produkować na własny użytek. Do ich przygotowania musimy posiadać odpowiednio duże gąsiory, garnki, dobrej jakości produkty i sporo cierpliwości. Im miód starszy tym lepszy.

Piwo i cydr – podobnie jak w przypadku win możemy bez problemu przygotować je w domowych warunkach. Wystarczy zakupić składniki w specjalistycznym sklepie, zorganizować duże garnki, fermentor, butelki i kapslownicę by cieszyć się smakiem ulubionego piwka w domu.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
16          
  Zobacz również - Nalewki

Powraca moda na tradycję, również w temacie naturalnych trunków do spożycia. Czas, odpoczynek łączymy ze spożywaniem nalewek, win, miodów sporządzonych w domach według starodawnych receptur. Co za nimi przemawia. Na pewno smak, satysfakcja z samodzielnego przygotowania. Ich walory możemy szczególnie docenić w okresie zimowym. Oprócz walorów smakowych często posiadają one również walory medyczne. W tym dziale postaramy się nieco przybliżyć temat domowego wykonania tego rodzaju trunków.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
15          
  Zobacz również - Wina

Szlachetny trunek alkoholowy, produkowany najczęściej w rejonach o umiarkowanym klimacie w wyniku fermentacji. Smak, jakość, prestiż jest w dużym stopniu uzależniony od pochodzenia geograficznego. Geografia dalej specyfika gleby, klimatu, odmian winorośli i sposobu wytwarzania decydują o jakości wina. Jak można się spodziewać najlepsze wina są pozyskiwane w regionach o długoletniej tradycji winiarskiej. To One wprowadzają na rynek najbardziej wykwintne smakowo wina. Dopełnieniem są tutaj wina pozyskiwane w regionach, które nie mogą poszczycić się takimi tradycjami.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   


 
14          
  Zobacz również - Piwa

Na tej stronie staramy się zaprezentować gatunki piw godnych uwagi. Znajdziesz tu opisy wyrobów poszczególnych browarów oraz komentarze użytkowników na ich temat. W szczególności wyrobów rodzimych producentów, zarówno tych dużych, jak i mniej znanych browarów regionalnych, których produkty postaramy się przybliżyć. Poniższa lista będzie stale powiększana. Zachęcamy Państwa do oceny i wyrażania własnych opnii na temat prezent. piw.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 

 Wiekowy alkohol

To, że niektóre alkohole im dłużej pozostają nietknięte tym dla nich lepiej powszechnie wiadomo. Whisky znaleziona w 2006 roku bije wszelkie rekordy ustanowione przez ten trunek. Whisky wydobyto rozkuwając lody Antarktyki. Pozostaje pytanie jak stary jest wydobyty alkohol. 

Ustalenie tego zajęło trochę czasu, ale naukowcy doszli do wniosku, że skład musi pochodzić z zapasów niejakiego Shackletona, wędrującego na biegun. Zapewne nie zdawał sobie sprawy, że skarb, który porzucił w 1907 roku kiedyś wzbudzi aż taką sensację. Marzeniem niejednego amatora tego trunku byłoby skosztować szklaneczkę dobrze schłodzonego, wiekowego trunku. Pracownicy muzem w Christchurch, do którego trafiły skrzynki z „woda życia” zapewne na to nie pozwolą…

 
 
 
13          
  Prohibicja

Prohibicja zazwyczaj kojarzy nam się z bardzo konkretnym rejonem i okresem, czyli z latami 20. w Stanach Zjednoczonych. Jednak podobne rozwiązania wprowadzano na początku XX w. w różnych krajach – całkowity zakaz sprzedaży alkoholu wprowadziły u siebie np. Islandia (w jego efekcie aż do 1989 r. zakazana była tam sprzedaż piwa), Norwegia czy Kanada.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
12          
  Alkohol - długa historia

O tym, że alkohol pod niemal niezliczoną ilością postaci, smaków i kolorów na stałe wpisał się w spożywczy krajobraz większości społeczeństw nikomu opowiadać nie trzeba. Natomiast o tym, gdzie historia wielości form alkoholowych się rozpoczęła i jaką funkcję trunki procentowe pełniły kiedyś – napisać warto. Choćby po to, żeby przy następnej degustacji toskańskich win zabłysnąć wśród przyjaciół ciekawostką: dlaczego spożywano alkohol już w paleolicie…

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
11          
  Gentleman i alkohol – o piciu z klasą

Przed nami Sylwester, karnawał, długi okres tańców i zabaw. Przy takich okazjach chętnie chwytamy za napoje alkoholowe. Obojętnie jednak czy to wino, whisky, koniak czy tradycyjnie wódka. Trzeba umieć pić to, co się sobie nalewa. Gentlemana bowiem łatwo poznać po tym jak postępuje z alkoholem i pod jego wpływem. Ci co muszą później mówić: „Przepraszam, byłem pijany”, po prostu nie dorośli do miana mężczyzny z klasą.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
10          
  Pij zdrowo

Codzienne picie alkoholu może być częścią... zdrowego trybu życia. Tak przynajmniej uważa profesor Imre Janszky z Norweskiego Instytutu Nauki i Technologii (NTNU). Uczony mówi, że umiarkowana ilość alkoholu korzystnie wpływa na nasze serce i nie ma znaczenia, czy pijemy wino, piwo czy też mocniejsze alkohole. Alkohol powoduje, że w naszych organizmach zwiększa się ilość dobrego cholesterolu. Ale podnosi też ciśnienie. Dlatego też najlepiej pić często umiarkowane ilości - stwierdza uczony.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
9          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
6          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
5          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
4          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
   
 
3          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Wody i alkohole

Zobacz, które wody mają alkaliczny odczyn pH, a w których jest on wyraźnie kwasowy. Pamiętaj, że nie tylko ilość ale również jakość wody, którą pijesz ma znaczenie dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
   
 
   
  Page 1 | 2 | 3
   
 
 
 
 
News - News
 
   
News - News  
News - News  
News - News  
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.