Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PORADNIK BUDOWLANY
   
COUNTRY:
         
 
 
 
   
   
Home news
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 

 
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

 
Poradnik budowlany - otoczenie budynku
     

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
 

Bramy wjazdowe

Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej to wybór pomiędzy możliwościami a funkcjonalnością. Brama i furtka to elementy poddawane obciążeniom i warto dołożyć wszelkich starań, by korzystanie z nich było proste, bezawaryjne oraz przyjemne. Na rynku możemy spotkać wiele rozwiązań wygodnych i efektownie ozdabiających naszą posesje.

Rodzaje bram wjazdowych

Wybór odpowiedniego rodzaju bramy wjazdowej zależy od naszego upodobania oraz od specyfiki posesji. W ofertach handlowych znajdziemy dwa typy, które dobrze sprawdzają się w nieco innych przestrzeniach.

Brama wjazdowa rozwieralna – to konstrukcja otwierająca się na boki, z  jednym lub dwoma skrzydłami. Z jednym skrzydłem dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich posesji. Pojedyncze skrzydło otwiera się w kierunku ogrodzenia, a dzięki temu nie utrudnia możliwości swobodnego przemieszczania się. Warto jednak pamiętać, iż pojedyncze skrzydło może być dość ciężkie. Większy ciężar może stanowić duże utrudnienie podczas częstego otwierania. Tego typu konstrukcje są też narażone na szybkie uszkodzenie, przez co nie zyskały zbyt dużej popularności.

Konstrukcje  dwuskrzydłowe są wygodniejsze i trwalsze. Przeważnie otwierają się w głąb posesji. Tego typu konstrukcje mogą zajmować dość dużo miejsca na podjeździe. Dwuskrzydłowa brama rozwieralna będzie dobrym rozwiązaniem na wąskich, ale głębokich posesjach.

Brama przesuwna – to bardziej nowoczesna konstrukcja o jednym skrzydle. Taka brama otwiera się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia. Nie zajmuje przestrzeni parkingowej ani podjazdu, dzięki czemu świetnie sprawdza się na małych aranżacjach.  Konstrukcja bramy przesuwnej jest dość szeroka, dlatego nie zamontujemy jej na wąskich posesjach. Musimy też pamiętać, że na odcinku po którym porusza się brama nie mogą znajdować się żadne przeszkody.

Ogrodzenia masywne pozwalają na  dobranie bramy osadzonej na specjalnych szynach. Owe szyny zapewniają płynną pracę mechanizmów, a jednocześnie ją podtrzymują. Ich obecność może być jednak dość problematyczna. Na szynach często gromadzą się drobne zabrudzenia, które będziemy musieli regularnie usuwać. Jeśli nie mamy na to zbyt dużo czasu, wówczas lepiej będzie wybrać lżejsze konstrukcje samonośne. Samonośne bramy przesuwne przytwierdza się do stabilnego słupka. Konstrukcja porusza się ponad ziemią i jest znacznie wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Na końcu każdej bramy samonośnej znajduje się tzw. przeciwwaga. Warto zarezerwować dla niej więcej miejsca i upewnić się, że cała konstrukcja zmieści się wzdłuż naszego ogrodzenia.

Brama ręczna czy automatyczna.

Większość bram rozwieranych otwiera się ręcznie. Konstrukcje przesuwne mogą być już znacznie cięższe. Ręczne zamykanie może przysporzyć dość dużych problemów. W ofertach handlowych znajdziemy wiele eleganckich konstrukcji automatycznych, które możemy nabyć za rozsądną cenę. Brama automatyczna otwiera się za pomocą pilota. Dzięki temu nie musimy wychodzić z samochodu lub nawet z domu. Z pewnością jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku intensywnie użytkowanych przestrzeni mieszkalnych.

Rozmiary bram wjazdowych

Według aktualnych zapisów prawa minimalna szerokość bramy wjazdowej powinna wynosić 2,4 metra. Jest to bardzo mała szerokość, która może utrudniać możliwość swobodnego wjeżdżania na posesję. W praktyce najczęściej montuje się bramy o szerokości od 3 do 4 metrów. Szeroka brama ułatwi nam wjeżdżanie oraz wyjeżdżanie z posesji. Będzie to szczególnie odczuwalne w przypadku samochodów o większych rozmiarach.

Kolejnym ważnym parametrem bram wjazdowych jest ich wysokość. Warto zamontować konstrukcję o minimalnej wysokości 1,3 metra. W praktyce przeważnie montuje się bramy o wysokości 1,50 do 1,75 metra. Wyższa brama zapewni większe poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Pamiętajmy jednak, że wysokie bramy są już dość ciężkie. Duża masa skrzydeł będzie wymagała większej siły podczas ręcznego otwierania. W przypadku konstrukcji automatycznych trzeba będzie zainstalować system napędowy o większej mocy.

Jakość bramy wjazdowej

Większość bram wjazdowych tworzy się z metalu oraz elementów drewnianych. Zwróćmy szczególną uwagę na ich jakość. Pamiętajmy, że brama będzie narażona na intensywną eksploatację oraz na zmienne warunki pogodowe. Konstrukcje z metalu powinny być pokryte cienką powłoką cynku. Ocynkowane bramy będą w pełni uodpornione na działanie korozji, a ich żywotność będzie bardzo wysoka. Bramy z nieocynkowanego metalu mogą być nieco tańsze, jednak wymagają regularnej konserwacji. Niekonserwowany metal po kilku latach może zostać zaatakowany przez rdzawy nalot.

W przypadku elementów drewnianych warto upewnić się, czy są one zaimpregnowane. Najlepszą metodą zabezpieczania drewna jest głęboka impregnacja ciśnieniowa. Preparat ochronny wnika w głąb struktury drewna i chroni je przez wiele lat. Nie bez znaczenia jest też gatunek drewna. Wybierajmy konstrukcje z dębu lub trwałego drewna egzotycznego (teaku, bangkirai). Pamiętajmy, że tylko najtrwalsze drewno może pozostawać na wolnym powietrzu przez okrągły rok. Zatem warto dołożyć nieco więcej pieniędzy i kupić bramę wjazdową, która będzie trwałym oraz efektownym rozwiązaniem przez długie lata.

Przed zakupem bramy wjazdowej zwróćmy też uwagę na jakość poszczególnych mocowań i mechanizmów. Najlepiej będzie wybrać model zaopatrzony w długi okres gwarancyjny.

Ogrodzenie kute – najmniejszym wydatkiem będzie zakup bramy otwieranej ręczne. Konstrukcje rozwieralne o standardowej wielkości (4m x 1,50m) będą wydatkiem rzędu 1.500 – 2.000zł. Cena dotyczy ocynkowanych konstrukcji metalowych. Ręczne bramy przesuwne można nabyć za 2.000-3.000zł. Co prawda w ofertach handlowych można spotkać także tańsze produkty, jednak z reguły nie są one zbyt żywotne.

Ceny automatycznych bram wjazdowych rozpoczynają się od 3.000zł. Ostateczna cena zależy od rodzaju napędu oraz od formy wypełnienia. Dobre jakościowo, ocynkowane konstrukcje samonośne kupimy od ok. 5.000zł. W tej cenie dostaniemy już dobrą jakościowo, elegancką bramę otwieraną za pomocą pilota. Bramy z dodatkowymi wzmocnieniami i mocniejszymi mechanizmami będą odpowiednio droższe.

Wybór dopasowany do potrzeb

Potrzeby, otoczenie, rozmiar posesji powinny określić charakterystykę bramy. Jeśli nie posiadamy samochodu lub otwieramy bramę sporadycznie, wówczas zakup bramy automatycznej jest bezzasadny. Podobna sytuacja dotyczy montażu bramy przy starym i zniszczonym ogrodzeniu. Stare ogrodzenia za kilka lat będą wymagały generalnego remontu. Zatem możemy w nich umieścić tanią, ręczną bramę dwuskrzydłową. W przyszłości, wraz z remontem ogrodzenia będzie można pomyśleć o zakupie konstrukcji automatycznych.

Zakup droższych bram automatycznych z pewnością opłaca się osobom, które często wjeżdżają i wyjeżdżają na posesję. Takie rozwiązanie bez wątpienia będzie znacznie wygodniejsze. Przesuwne bramy automatyczne świetnie sprawdzą się na szerokich, płytkich posesjach. Nie ograniczą wolnej powierzchni użytkowej i nie zablokują podjazdu. Bramy automatyczne nie są już tak drogie jak kilka lat temu. Możemy je nabyć za bardzo rozsądne pieniądze. Jest to dobre rozwiązanie dla osób wymagających, które szukają rozwiązań na długie lata. Musimy jednak pamiętać, że sam zakup bramy automatycznej nie jest jeszcze końcem wydatków. Tego typu konstrukcje są zasilane energią elektryczną, a ponadto wymagają regularnej konserwacji. Tańsze systemy napędowe ulegają też dość szybkiemu wyeksploatowaniu. Zatem brama automatyczna nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują ekonomicznych rozwiązań.

Opr. GMI

 
 
19 - 11.01.2013          
  News

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  News

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  News

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
 
 
 
9          
  News

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          
  News

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  News

Dobrze zagospodarowane otoczenia budynku to funkcjonalność połączona z estetyką. Warto poświęcić temu zagadnieniu odpowiednią uwagę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
             
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.