Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - ZDROWIE I URODA
   
COUNTRY:
         
 

   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Encyklopedia zdrowia
   
   
Kontakt
 
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
 
Czytaj również
   
Hormony
   
Mężczyzna
   
Kobieta
   
Popraw krążenie
   
Zdrowie na wiosnę
   
Alergie
   
Przeziębienie
 
 
   
Ciąża i macieżyństwo
   
   
Niepełnosprawność
   
   
Tabela kalorii
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Zdrowie

Dbanie o Nasze dobre zdrowie jest Nasza najlepszą inwestycją. Warto w nie inwestować.

Zdrowie

Profilaktyka poparta wiedzą, właściwa diagnoza, prawidłowe prowadzenie leczenia to elementy, które składają się na dobry stan zdrowia.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas porady w zakresie profilaktyki, informacje odnoszące się do zdrowia, usługodawców w tym zakresie jak i informacje branżowe.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wybór dobrego ubezpieczenia pozwala na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Postaw na Zdrowie

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi specjalistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Pasożyty

Pasożyty – objawy, leczenie, profilaktykaPasożyty – objawy, leczenie, profilaktyka

W ludzkim organizmie może przebywać ponad 300 gatunków pasożytów. Można je odkryć w każdej części naszego ciała – w skórze, na włosach, w płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, przełyku, krwi, oczach, a także mózgu. Im większą wiedzę na ich temat posiadamy, tym skuteczniej możemy się przed nimi chronić.

Jest to temat wstydliwy, lecz niestety nadal nam towarzyszący. Wydawałoby się, że już w połowie XX wieku problem chorób pasożytniczych został rozwiązany. Jednak mimo poprawy warunków sanitarnych i metod zwalczania pasożytów obserwuje się powrót tego typu zakażeń.

Krótki przegląd pasożytów

Nauka o pasożytach to parazytologia. Słowo pasożyt – parazyt pochodzi od greckiego słowa parasitos – współbiesiadnik. Pasożytnictwo jest związkiem pomiędzy jednym gatunkiem (pasożytem) a drugim gatunkiem (żywicielem). Związek ten jest korzystny tylko dla pasożyta. Żywiciel stanowi pokarm oraz środowisko do życia i sam przez ten „układ” jest znacznie osłabiany. Przede wszystkim pasożytnictwo w świetle medycyny należy kojarzyć z chorobotwórczością. Pasożyty mogą być pośrednią przyczyną zagrożenia życia, ponieważ wytwarzają (np. nicienie i roztocza) substancje powodujące silne reakcje alergiczne i zapalne. Dodatkowo przenoszą bakterie, wirusy, riketsje, pierwotniaki. Niewątpliwie są dużym zagrożeniem dla żywiciela, zwłaszcza gdy jest nim słaby organizm, np. dziecko.

Najczęściej występujące

1. Owsik ludzki. Występuje najczęściej u dzieci. Szacuje się, że ok 38% dzieci w wieku 7-14 lat jest zakażonych owsikiem oraz ok 17% dorosłych. Jego obecność początkowo może nie dawać objawów, w miarę samozakażania pojawia się swędzenie okolicy odbytu nasilające się nocą, objawy ze strony układu nerwowego – nadmierna pobudliwość, bezsenność i zmęczenie. Jeśli w rodzinie choruje jedna osoba, to na pewno w niedługim czasie zarazi się cała rodzina.

2. Włosogłówka ludzka Występuje najczęściej po owsiku. Żyje w jelicie grubym człowieka. W przypadku intensywnej inwazji można spotkać się z objawami ze strony układu pokarmowego, nerwowego i krążenia. Są to bóle w dolnej części brzucha, śluzowa biegunka i stolec pokryty krwią, bezsenność, bóle i zawroty głowy, niedokrwistość.

3. Glista ludzka. Pasożyt występujący w jelicie cienkim u ok ¼ ludności świata. Występuje masowo, samica składa do 200 tysięcy jaj, może osiągać długość 40 cm. Reakcja człowieka na obecność glisty w organizmie może być bardzo odmienna i zależy od wrażliwości osobniczej. Pierwsze objawy to uporczywa pokrzywka, zaburzenia nerwowe i jelitowe. Pozostałe objawy związane są z wędrówką larw w organizmie człowieka i są to: obrzęki twarzy i rąk, zapalenie spojówek, suchy kaszel, bezsenność, niespokojny sen, pobudliwość nerwowa.

4. Tasiemce bąblowcowe. Postacie dojrzałe występują w jelicie cienkim u zwierząt psowatych, natomiast postacie larwalne mogą występować u człowieka. Objawy bąblowicy człowieka zależą od umiejscowienia, wielkości oraz liczby pasożytów. Mogą one się zatrzymać m.in. w wątrobie, mózgu i gałce ocznej, czasami nawet doprowadzając do zgonu.

5. Toksoplasma gondii. Jest pasożytem żyjącym wewnątrz komórek człowieka, około 40% ludności miało kontakt z tym pierwotniakiem, co potwierdza obecność przeciwciał we krwi. Wywoływana przez niego toksoplazmoza przebiega z wysoką gorączką, bólami głowy, objawami zapalenia płuc i mięśnia sercowego, powiększeniem węzłów chłonnych i śledziony. Najbardziej niebezpieczna jest dla noworodków i kobiet w ciąży, u których często dochodzi do poronień z powodu zakażenia Toksoplasma gondii. Z kolei zakażenie u noworodka prowadzi do niedorozwoju umysłowego czy wodogłowia.

6. Wesz odzieżowa i wesz głowowa. Bardzo rozpowszechniony pasożyt zewnętrzny. Samica składa jaja w warstwach odzieży przylegających do ciała. Z jaj wylegają się nimfy, a potem dorosłe osobniki. Podczas wszawicy na skórze powstają swędzące wykwity. Nieleczona wszawica może doprowadzić do strupowatych zmian skórnych oraz zlepiania włosów na skutek sączącego się z ranek płynu surowiczego.

7. Nużeniec. Jest pasożytem podskórnym bytującym w mieszkach włosowych oraz gruczołach łojowych. Wywołuje on miejscowy świąd i reakcję alergiczną, zaczerwienie oraz krosty na skórze.

Jak się zarazić pasożytami?

Pasożyty dostają się do organizmu różnymi drogami: poprzez spożywanie niedomytych owoców i warzyw, picie nieprzegotowanej wody, spożywanie surowych, niedogotowanych potraw, brak higieny osobistej, zbyt bliski kontakt z ukochanym pupilem, którego nie odrobaczamy, w wyniku ukąszenia owadów, a nawet poprzez kurz, który unosi się w powietrzu, podczas kąpieli w zbiornikach wodnych.

Nie zawsze zakażenie może dać jakiekolwiek objawy. Często dopiero w wyniku znacznego spadku odporności pojawiają się specyficzne objawy zakażenia.

Naturalne leczenie

Matka natura wyposażyła nas w doskonały oręż w walce z pasożytami. Oczywiście stosowanie metod naturalnych powinno być konsultowane z lekarzem, ponieważ w niektórych wypadkach może nie być wystarczające.

1. Czosnek pospolity (Allium sativa). Jeden z najsilniejszych surowców roślinnych hamujących rozwój pasożytów. Już w medycynie ludowej stosowany głównie w przeziębieniach. Wykazuje m.in. aktywność przeciwbakteryjną i przeciwpasożytniczą. Może być stosowany doustnie, zewnętrznie do lewatywy, np. przy owsicy. Dzienna dawka to ok 3-4 g w zależności od masy ciała. Jest jednym z najskuteczniejszych środków. Należy stosować około tygodnia.

2. Kora dębu (Quercus cortex). Zawiera związki, które utrudniają rozwój pasożytów. Dodatkowo adsorbuje toksyny. Można stosować wewnętrznie oraz podobnie jak czosnek w postaci wlewek i do przemywania okolic odbytu w profilaktyce owsicy oraz zakażeń bakteryjnych. Tradycyjnie przygotowuje się także z kory dębu nasiadówki.

3. Krwawnik pospolity (Achillea millefolium). Tradycyjnie stosowany jako środek zwiększający wydzielanie soku żołądkowego oraz hamujący krwawienie. Dodatkowym atutem jest działanie przeciwzapalne, przeciwhistaminowe, przeciwdrobnoustrojowe. Skuteczny w walce z pasożytami. Stosowany doustnie i na skórę działa hamująco na procesy autoagresji immunologicznej, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany w fitoterapii chorób autoimmunologicznych typu łuszczyca, reumatyzm, toczeń.

Obecność pasożytów często powoduje nadreaktywność organizmu i prowadzi do reakcji alergicznych. Większość ziół o działaniu przeciwpasożytniczym dodatkowo wycisza wyrzut histaminy. W większości są to zioła zawierające związki gorzkie oraz aromatyczne. Picie dziennie 2-3 filiżanek naparu z krwawnika może stanowić metodę profilaktyki zakażeń pasożytami.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
2          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
1          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.