Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - HERBACIANY SMAK
   
COUNTRY:
         
 
   
Home news
   
Info
   
Multimedia
   
Galerie
Podcast
Wideo
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Inne
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   

 

 
 Herbaciany smak
     

 Herbaciany smak to smaki herbaty z całego świata, sposoby jej przygotowywania i podawania. W Polsce pierwsze wzmianki o herbacie pochodzą z 1662 roku. W liście Jana Kazimierza do żony Marii Ludwiki. Powszechność picia herbaty to XIX wiek.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
 Przepisy herbaciane na każdy dzień w roku

Herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jednocześnie niewielu z Nas odkrywa jej prawdziwy, wspaniały smak i aromat. Pytanie, dlaczego? Wydaje się, że Czas i pośpiech powodują, że nie poświęcamy uwagi na odpowiednie jej parzenie. Również nie dokonujemy selekcji najlepszych gatunków herbat dla Nas. Rynek w tym zakresie ma naprawdę wiele do zaoferowania. Czas to zmienić. Wybierz z Grupa Media Informacyjne najlepszy gust połączony z najlepszym dla Ciebie smakiem.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
Sposoby zaparzania
Gatunek herbaty Liczba łyżeczek na 1 filiżankę Temperatura wody Czas parzenia
Biała 1 70 - 85 st. C 7 - 9 min
Zielona Gunpowder 1 70 - 80 st. C 3 - 4 min
Zielona Chun Mee 1 70 st. C 3 - 4 min
Zielona chińska 1 75 - 90 st. C 3 - 4 min
Zielona japońska 1 60 - 75 st. C do 2 min
Czarna 1/2 -1 95 st. C 4 - 5 min
Czarna Darjeeling 1/2 -1 95 st. C 3 min
Czerwona Oolong 1/2 -1 95 5 st. C 5 min
Czerwona Pu-Erh 1/2 -1 95 st. C 3 - 5 min
Rooibos 1 95 st. C 3 - 5 min
Mate 1 70 st. C 3 - 5 min
La Pacho 1 Gotować na wolnym ogniu 5 - 15 min - odsrtawić na 5 min - odcedzić
 
 
  Strona 1 | 2
 
32          
  Herbata Herbata a LA MOUNT EVEREST

Składniki: 6 filiżanek świeżo zaparzonej, mocnej czarnej herbaty (najlepiej Darjeeling), kostki lodu, cukier, 1-2 jabłka, 1 cytryna, garść świeżych listków mięty lub melisy.

Herbatę osłodzić do smaku. Jabłka pokroić na cienkie plasterki, usuwając gniazda nasienne. Cytrynę dobrze wyszorować i pokroić w półplasterki (razem ze skórką). Do dużego szklanego dzbanka włożyć cytrynę i jabłka oraz listki mięty, zalać her­batą i odstawić na pół godziny. Przed podaniem dodać dużo kostek lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
33          
  Amerykańska herbata na skałach

Składniki: 4 szklanki dobrej źródlanej wody, 4 szklanki wody mineralnej, 1/3 filiżanki liściastej herbaty (może być aromatyzowana), kostki lodu, sok z cytryny, cukier.

Przygotowania: Liście herbaty zaparzyć czterema szklankami wrzącej wody, przykryć i parzyć 5 mi­nut. Następnie przecedzić i wlać do dzbanka z silnie schłodzoną wodą mineralną. Wymieszać, dodać cukier i sok z cytryny. Przelać do szklanek, do każdej wrzucając kostki lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
34          
  Earl grey pod jabłonką

Składniki: 6 szklanek świeżo zaparzonej mocnej herbaty Earl Grey, ćwierć szklanki miodu, 2 szklanki soku jabłkowego, pół cytryny.

Gorącą herbatę wymieszać z miodem. Wlać sok jabłkowy. Cytrynę pokroić w pla­sterki, dodać do herbaty. Ostudzić, a następnie schłodzić w lodówce. Podawać w szklanym dzbanku, z dodatkiem dużej porcji lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
35          
  Uśmiech maharani

Składniki: 4 szklanki świeżo zaparzonej herbaty, 1 cukier waniliowy, 1 łyżeczka mielonego kardamonu, cukier, cytryna w plasterkach.

Herbatę wymieszać z cukrem waniliowym i kardamonem, osłodzić do smaku, ostu­dzić do temperatury pokojowej, a następnie schłodzić w lodówce. Podawać w wy­sokich szklankach z kostkami lodu, umieszczając w każdej szklance cienki plasterek cytryny. Jeśli lubimy mocne aromaty, można herbatę zaparzyć w dzbanku, dodając od razu kardamon i przekrojony wzdłuż kawałek laski wanilii.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
36          
  Herbaciany poncz imieninowy

Składniki:  4 torebki świeżo zaparzonej mocnej herbaty Earl Grey, 1 litr soku jabłkowego, pół litra soku ananasowego, cukier do smaku, kostki lodu.

Herbatę posłodzić i wymieszać z sokami owocowymi. Schłodzić w lodówce. Przed podaniem dodać kostki lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
37          
  Herbata czerwone słoneczko

Składniki: torebka herbaty owocowej, 2 łyżki syropu z malin, truskawek, wiśni lub żurawin, garść świeżych owoców (maliny, truskawki, wydrylowane wiśnie lub czereśnie, porzeczki itp.) cukier kostki lodu.

Herbatę zalać w dzbanku wrzącą wodą, przykryć i parzyć 5 minut. Dodać syrop owocowy, ewentualnie dosłodzić do smaku. Ostudzić, a następnie schłodzić w lodówce. Przed podaniem dodać świeże owoce i lód.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
38          
  Herbata sahara

Składniki: 5-6 niedużych grejpfrutów, 5 szklanek mocnej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty, 5 łyżek cukru, kostki lodu.

Grejpfruty dokładnie wyszorować, sparzyć wrzątkiem i razem ze skórką, pokroić w cienkie plasterki, a każdy plasterek przekroić na połowę lub cztery części. Przeło­żyć do salaterki, przesypując cukrem i zalać świeżo zaparzoną, gorącą herbatą. Od­stawić na kilka godzin, najlepiej na noc. Następnego dnia przecedzić i przelać do dzbanka albo termosu, dodając kostki lodu. Można także wycisnąć z grejpfrutów sok i wymieszać ze świeżo zaparzoną herbatą, posłodzić do smaku, jednak ta wer­sja jest zdecydowanie mniej aromatyczna.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
39          
  Herbata po Turkiestańsku

Składniki: 12 łyżeczek herbaty chińskiej, 4 szklanki źródlanej wody, 1 płaska łyżeczka mielonego imbiru, 1 płaska łyżeczka mielonego cynamonu, 4 potłuczone goździki, 10 roztartych zielonych liści mięty, sok z 3 cytryn, cukier, kostki lodu.

Przygotowanie: Herbatę razem z przyprawami włożyć do wyparzonego dużego dzbanka albo ter­mosu i zalać wrzątkiem. Przykryć i odstawić na 5 minut. Doprawić do smaku sokiem cytrynowym i cukrem, przecedzić, a następnie schłodzić. Herbatę podawać z kostkami lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
40          
  Księżycowa serenada

Składniki: 1 szklanka schłodzonej, mocno osłodzonej herbaty 1 szklanka ciemnego rumu, sok z połowy cytryny, 1 szklanka wiśni z kompotu, lód.

Przygotowanie: Sok z cytryny, herbatę i rum wymieszać. Do szklanek włożyć wiśnie i kostki lodu. Zalać napojem herbacianym. Podawać ze słomką.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
41          
  Herbata po eskimosku

Składniki: 4 płaskie łyżki herbaty, 8 kulek mocno zamrożonych lodów śmietankowych, sok pomarańczowy, starta skórka z 1 dużej pomarańczy, 1 szklanka śmietanki kremówki, 3 łyżki cukru pudru i cukier waniliowy, 1 łyżka miodu.

Przygotowanie: Sok pomarańczowy wymieszać z potową szklanki przegotowanej wody i zamrozić w pojemniku do kostek lodowych. Liście herbaty zalać trzema szklankami wody i zaparzyć (najlepiej w termosie), a następnie przecedzić i wymieszać z miodem. Schłodzić w lodówce. Schłodzoną kremówkę ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, a następnie dalej ubijając dodawać cukier puder i cukier waniliowy. Herbatę przelać do filiżanek, do każdej włożyć 2-3 kostki mrożonego soku, 2 gałki lodów i przybrać bitą śmietaną. Posypać startą skórką pomarańczową.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
42          
  Cień wysokiego drzewa

Składniki: 4 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty, pół szklanki skondensowanego słodkiego mleka, garść świeżych listków mięty lub melisy, kostki lodu.

Herbatę ostudzić, a następnie schłodzić w lodówce. Przed podaniem wymieszać z mlekiem i przelać do wysokich szklanek, z kostkami lodu. Każdą porcję obficie posypać listkami mięty.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
43          
 

Herbata po Bombajsku

Składniki: 6 torebek lub 6 łyżeczek czarnej herbaty, 12 goździków, 12 ziarenek ziela angielskiego, szczypta cynamonu lub kawałek kory cynamonowej, 1 mała cytryna.

Przygotowanie: Liście herbaty zaparzyć pięcioma szklankami wrzącej. Cytrynę wyszorować, sparzyć wrzątkiem i obrać ze skórki. Goździki i ziele angielskie lekko potłuc. Skórkę cytrynową oraz przyprawy przełożyć do rondelka, zalać jedną szklanką wody i gotować na małym ogniu około 5 minut, przecedzić. Herbatę wymieszać z wywarem korzennym i mocno schłodzić. Cytrynę pokroić w talarki, dodać do schłodzonej herbaty. Tak przygotowaną herbatę zazwyczaj pije się bez słodzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
44          
 

Sen nocy tropikalnej

Składniki: 1 szklanka świeżo zaparzone, delikatnej w smaku zielonej lub białej herbaty, 1 szklanka nektaru albo soku ananasowego, kostki lodu.

Herbatę ostudzić, wymieszać albo zmiksować z nektarem ananasowym. Do szklanek włożyć po kilka kostek lodu i zalać mieszanką herbacianą.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
45          
  Herbata po Polinezyjsku

Składniki: 1 puszka ananasa w zalewie, sok z połowy cytryny, 4 torebki esencjonalnej herbaty (czarna lub smakowa, np. malinowa), mielony imbir, półtora litra (6 szklanek) wody gazowanej cukier (najlepiej brunatny).

Przygotowanie: Liście herbaty zaparzyć pięcioma szklankami wrzącej wody (najlepiej w termosie). Ananas odsączyć (zalewę zachować), pokroić w niewielką kostkę i zalać herbatą, dodać sok z cytryny i cukier do smaku, ostudzić. Dodać zalewę, wymieszać i schłodzić w lodówce. Przed podaniem wymieszać ze schłodzoną wodą gazowaną i szczyptą imbiru. Podawać w wysokich szklankach, do każdej można także wrzu­cić kilka kostek lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
46          
  Herbata Królewska

Składniki: 5 łyżek lub 4 torebki herbaty (czarna lub owocowa), 6-7 łyżeczek cukru, pół laski wanilii lub 1 cukier waniliowy.

Przygotowanie: Herbatę w dzbanku zalać dwiema szklankami wrzącej wody (najlepiej źródlanej). Dwie szklanki wody zagotować na małym ogniu z cukrem i wanilią albo cukrem waniliowym. Mieszać do chwili, aż cukier całkiem się rozpuści. Połączyć herbatę (torebki należy usunąć) i syrop waniliowy, ostudzić, a następnie schłodzić w lodówce. Podawać lodowatą, najlepiej ze słomką i kostkami lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
47          
  Herbata Hamakowa

Składniki: 3 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty, skórka cienko skrojona z połowy cytryny, 1-2 goździki, ćwierć laski wanilii 2 pomarańcze,1 kieliszek rumu lub koniaku cukier do smaku kostki lodu.

Przygotowanie: Do dzbanka włożyć pokrojoną wanilię, goździki i skórkę cytrynową, zalać świeżo zaparzoną herbatą. Osłodzić do smaku, wymieszać i ostudzić, a następnie schłodzić w lodówce. Pomarańcze obrać i pokroić na ćwierćkrążki, usuwając pestki, dodać do herbaty i ponownie wstawić do lodówki na 20-30 minut. Do schłodzonej herbaty wlać alkohol, wymieszać i przelać do wysokich szklanek z kilkoma kostkami lodu. Przybrać plasterkiem pomarańczy.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
48          
  Letnia bryza

Składniki: 4 szklanki świeżo zaparzonej herbaty cytrynowej lub białej herbaty, 1 szklanka białego musującego wina, cukier do smaku kostki lodu.

Liście herbaty zalać trzema szklankami wrzącej wody. Herbatę osłodzić (nie powin­na być zbyt słodka, można też w ogóle zrezygnować z cukru) i ostudzić, a następ­nie schłodzić w lodówce. Przed podaniem wymieszać w dzbanku z musującym wi­nem, podawać w wysokich szklankach z kostkami lodu i słomką. Podobnie można także podawać czarną herbatę zaparzaną z listkami trawy cytrynowej.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
49          
  Herbata Imperial

Składniki: 4 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej herbaty czarnej, białej, zielonej, aromatyzowanej, cukier lub miód do smaku, pół cytryny lub limonki, ćwierć arbuza ewentualnie pół szklanki brandy lub koniaku.

Przygotowanie: Miąższ arbuza oczyścić z pestek, pokroić w kostkę. Skropić odrobiną soku z cytry­ny. Herbatę posłodzić miodem, dodać pokrojoną na kawałki cytrynę i, ewentualnie, brandy, mocno schłodzić. Przelać do wysokich szklanek, wrzucając do każdej garść kostek lodu, kilka kostek arbuza i 1-2 plasterki cytryny. Można również specjalnym przyrządem wyciąć z arbuza kulki. Zamiast arbuza możemy wykorzystać także i melon.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
   
50          
  Sopocka Bowla Herbaciana

Składniki: 5 łyżek lub 5 torebek czarnej herbaty, 4 szklanki wody, 10-15 dag cukru, cytryna, pomarańcze, 1 szklanka soku pomarańczowego, szklanka soku cytrynowego, 15-20 dag drobnych lub drobno pokrojonych owoców: truskawki, poziomki, wiśnie, morele, ananas, brzoskwinie, banany, jabłka, gruszki, 2 szklanki gazowanej wody mineralnej.

Liście herbaty zalać trzema szklankami wrzącej wody (najlepiej w termosie). Parzyć 5 minut, przecedzić, osłodzić do smaku, a następnie połączyć z sokami. Cytrynę i pomarańczę sparzyć wrzątkiem i dobrze wyszorować, a potem pokroić na ćwierćplasterki, przy okazji usuwając pestki. Jeśli wykorzystuje­my mrożone owoce, należy je uprzednio rozmrozić. Wszystkie owoce wymieszać z przygotowaną herbatą, schłodzić w lodówce. Przed podaniem wymieszać z wodą gazowaną i od razu podawać. Można także dodać kostki lodu. Doskonałym uzu­pełnieniem są listki świeżej melisy, dodane bezpośrednio przed podaniem.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
51          
 

Przy kominku

Składniki: 4 torebki herbaty, najlepiej czarna lub jabłkowa, 1 pomarańcza z grubą skórką, 4 goździki, szczypta cynamonu, cukier lub miód.

Przygotowanie: Goździki lekko potłuc, przełożyć do dzbanka, dodać cynamon i torebki herbaty, zalać czterema szklankami wrzącej wody i parzyć 5 minut. Posłodzić do smaku. Pomarańczę razem ze skórką pokroić na pół plasterki, usuwając nasiona. Plasterki pomarańczy wrzucić do dzbanka, dokładnie wymieszać - odstawić jeszcze na minutę, a następnie przelać. W innej wersji do każdej szklanki należy włożyć 1-2 plasterki po­marańczy i zalać herbatą.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
52          
  Herbataka z dodatkiem jabłka

Składniki: pół jabłka, 4 torebki lub 4 łyżeczki czarnej herbaty, cukier lub miód.

Przygotowanie: Herbatę zaparzyć. Jabłko pokroić na cienkie plasterki, a potem każdy kawałek pokroić na 4 części. Kawałki jabłka dodać do herbaty i zaparzać jeszcze kilka minut. Przelać kubków i posłodzić. Herbatę można zaparzyć z dodatkiem szczypty cynamonu i pokruszonych goździków. Zamiast świeżych jabłek można użyć suszonych; można też wykorzystać brzoskwinie.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
53          
  Orginalny smak

Składniki: herbata Earl Grey, 3-4 goździki, po szczypcie mielonego cynamonu i imbiru, 3-4 ziarna kolendry i ziela angielskiego.

Do dzbanka lub termosu włożyć herbatę (w ilości 1 torebka lub 1 łyżeczka na oso­bę oraz 1 łyżeczka dodatkowo). Dodać przyprawy i zalać gorącą wodą. Parzyć 5 minut. Dosłodzić do smaku i pić bardzo gorącą.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
54          
  Herbata po Śląsku

Składniki: 3 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej herbaty, pół cytryny wraz ze skórką, 1 szklanka rumu, cukier.

Przygotowanie: Zaparzamy herbatę, przelewamy do dzbanka i uzupełniamy rumem. Dodajemy gruby plasterek cytryny i osłodzimy do smaku. Najlepiej smakuje gorąca.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
55          
  Herbatka Szkocka

Składniki: 3 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty, miód, 1/2-1 szklanka whisky.

Przygotowanie: Świeżo zaparzoną herbatę słodzimy miodem i wlewamy whisky. Najlepiej smakuje gorąca.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
56          
  Herbata z czerwonego wina

Składniki: 1 butelka czerwonego wina, 2 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty, świeżo starta skórka z cytryny, cukier.

Przygotowanie: Wino mocno podgrzać, ale nie gotować. Wszystkie składniki połączyć i posłodzić.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
   
57          
  Herbatka rozgrzewająca

Składniki: 4 torebki czarnej aromatycznej herbaty, 8 łyżeczek cukru, szczypta startej gałki muszkatołowej, sok i skórka starta z 1 cytryny i 1 pomarańczy, 1 szklanka rumu lub brandy.

Przygotowanie: Liście herbaty zaparzyć w dzbanku trzema szklankami wrzącej wody. Jedną szklankę wody zagotować z cukrem, sokiem i skórką z cytrusów oraz szczyptą gałki muszkatołowej, podczas gotowania mieszać. Uzyskany gorący syrop połączyć z herbatą i alkoholem. Podajemy na gorąco. Doprawiamy cukrem do smaku, można również dodać 1 torebkę cukru waniliowego.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
58          
  Herbata deszczowa na przemoczenie

Składniku: cukier w kostkach 50 dag, woda 2 szklanki, pół szklanki mocnej esencji herbacianej, 4 duże cytryny lub pomarańcze, 4 kieliszki rumu.

Przygotowanie: Kostki cukru potarte o skórkę cytrynową zagotować z wodą, wlać mocną esencję z herbaty i sok wyciśnięty z cytrusów i dobrze wymieszać. Do gorącego grogu wlać rum. Pszyprawić plasterkiem cytryny.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
59          
 

Herbata Aromatyczna

Składniki: 5 łyżek liściastej herbaty, szczypta cynamonu lub pokruszona laska kory cynamonowej, 5 lekko potłuczonych goździków, szczypta anyżku lub 1 anyż gwiaździsty.

Przygotowanie: Wykorzystując samowar rozgrzać imbryczek na esencję. Wrzucić herbatę i przyprawy, zalać wrzątkiem do połowy, odstawić na kominie samowara i parzyć około 1 minuty, a następnie uzupełnić wrzątkiem. Po 5 minutach można przelać esencję do szklanek i dolać wrzącą wodę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
60          
  Herbata na przeziębienia

Składniki: 2 szklanki mleka, szklanka płynnego miodu, szklanki gorącej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty, 4 żółtka, 1 łyżka rumu na każdą szklankę ponczu.

Przygotowanie: Wymieszać żółtka z odrobiną zimnego mleka,  pozostałe mleko zagotować z miodem, w trakcie gotowania mieszać do całkowitego rozpuszczenia miodu. Wymieszać z gorącą herbatą, a następnie delikatnie połączyć z żółtkami. Dolewać po łyżce gorący płyn, uważając, aby żółtka się nie ścięły. Przelać do kubków, wlewając do każdej porcji łyżkę rumu. Najlepiej pić gorącą.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
61          
 

Herbatka na przeziębienia

Składniki: 6 szklanek mocnej, świeżo zaparzonej herbaty, 6 żółtek, pół szklanki miodu, sok z 2 cytryn.

Przygotowanie: Żółtka ucieramy z miodem do stanu uzyskania puszystego kremu, po uzyskaniu właściwej konsystencji nadal mieszając dodajemy po łyżce gorącej herbaty, uważając, aby się masa nie ścięła. Wymieszać z sokiem z cytryny. Najlepiej podawać na ciepło, można również podawać na zimno.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
 
62          
  Korzenna biała herbata

Składniki na 1 osobę: 1 torebka białej herbaty, 2 potłuczone goździki, duża szczypta cynamonu, szczypta imbiru, miód do smaku.

Przygotowanie: Przyprawy zalać jedną szklanką zimnej wody i zagotować na małym ogniu pod przykryciem. Tak przygotowanym naparem zaparzyć herbatę. Jeśli potrzeba posłodzić, można miodem. Podawać na gorąco z plasterkiem cytryny lub pomarańczy lub na zimno z kostkami lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
  Strona 1 | 2
 
 
 
News - Herbaciany smak
 
News - News
News - News
News - News
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.