Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - HERBACIANY SMAK
   
COUNTRY:
         
 
   
Home news
   
Info
   
Multimedia
   
Galerie
Podcast
Wideo
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Inne
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   

 

 
 Herbaciany smak
     

 Herbaciany smak to smaki herbaty z całego świata, sposoby jej przygotowywania i podawania. W Polsce pierwsze wzmianki o herbacie pochodzą z 1662 roku. W liście Jana Kazimierza do żony Marii Ludwiki. Powszechność picia herbaty to XIX wiek.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Przepisy herbaciane na każdy dzień w roku

Herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jednocześnie niewielu z Nas odkrywa jej prawdziwy, wspaniały smak i aromat. Pytanie, dlaczego? Wydaje się, że Czas i pośpiech powodują, że nie poświęcamy uwagi na odpowiednie jej parzenie. Również nie dokonujemy selekcji najlepszych gatunków herbat dla Nas. Rynek w tym zakresie ma naprawdę wiele do zaoferowania. Czas to zmienić. Wybierz z Grupa Media Informacyjne najlepszy gust połączony z najlepszym dla Ciebie smakiem.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
Sposoby zaparzania
Gatunek herbaty Liczba łyżeczek na 1 filiżankę Temperatura wody Czas parzenia
Biała 1 70 - 85 st. C 7 - 9 min
Zielona Gunpowder 1 70 - 80 st. C 3 - 4 min
Zielona Chun Mee 1 70 st. C 3 - 4 min
Zielona chińska 1 75 - 90 st. C 3 - 4 min
Zielona japońska 1 60 - 75 st. C do 2 min
Czarna 1/2 -1 95 st. C 4 - 5 min
Czarna Darjeeling 1/2 -1 95 st. C 3 min
Czerwona Oolong 1/2 -1 95 5 st. C 5 min
Czerwona Pu-Erh 1/2 -1 95 st. C 3 - 5 min
Rooibos 1 95 st. C 3 - 5 min
Mate 1 70 st. C 3 - 5 min
La Pacho 1 Gotować na wolnym ogniu 5 - 15 min - odsrtawić na 5 min - odcedzić
 
 
  Strona 1 | 2
 
1 - 11.01.2013          
  Mieszanka wieloskładnikowa

Składniki: około 10 dag czarnej herbaty liściastej, pół laski cynamonu, 1 łyżeczka goździków, kilka gwiazdek anyżu

Przygotowanie: Składniki wymieszać i przetrzymać w hermetycznie zamknietym pojemniku przez pięć dni. Po tym czasie można parzyć jak zwykłą herbatę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Herbata dobra na zimę

Składniki: 10 dag czarnej herbaty liściastej, cienko skrojona i wysuszona skórka z 1 dużej pomarańczy, 7 lekko potłuczonych goździków, pół laski cynamonu, 3-4 łyżeczki kolendry.

Przygotowanie: Wysuszone składniki pokruszyć i wymieszać z pozostałymi składnikami. Całość zamknąć w hermetycznym pojemniku na około pięć dni. Po tym czasie mieszankę można parzyć jak zwykłą herbatę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
3          
  Herbata aromatyczno-rozgrzewająca

Składniki: 10 dag czarnej herbaty granulowanej, szczypta startej skórki pomarańczowej, szczypta startej skórki cytrynowej, 1 łyżeczka gałki muszkatołowej, 1 łyżeczka goździków, łyżka cynamonu

Przygotowanie: Skórkę pomarańczy i cytryny zetrzeć na tarce. Wszystkie składniki wymieszać i przechowywać przez okres 5 do 7 dni. Po tym czasie tak przygotowaną mieszankę można parzyć jak zwykłą herbatę.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
4          
  Herbata kominkowa - Angielska

Składniki: 10 dag czarnej herbaty, 4 kawałki cynamonu, cieniutko skrojona i wysuszona skórka z 1 małej lub połowy dużej cytryny, 1 łyżeczka goździków

Przygotowanie: Goździki i Cynamon lekko potłuc. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i przechowywać przez okres około tygodnia w hermetycznym pojemniku. Parzyć jak zwykłą herbatę, około 3-4 minut. Dobrze smakuje bez cukru.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
5          
  Herbata produktowa - pomarańcza

Składniki: 5 torebek czarnej herbaty, ewentualnie pięć łyżeczek, skrojona skórka pomarańczowa,  pół szklanki soku z pomarańczy, cukier oraz miód dopełniający smak.

Przygotowanie: Herbatę wrzucić do dzbanka razem ze skórką pomarańczy, zaparzyć trzema szklankami wrzącej wody. Dodać sok pomarańczowy i ewentualnie posłodzić.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   


 
6          
  Herbata produktowa domowa

Składniki: 6 torebek czarnej herbaty, ewentualnie 6 łyżeczek, 1 szklanka malin, 1 szklanka porzeczek, pół szklanki cukru, pół cytryny.

Przygotowanie: Owoce zmiksować lub przetrzeć przez sito. Herbatę zaparzyć sześcioma szklankami wrzącej wody, posłodzić do smaku. Dodać cytrynę pokrojoną w plasterki lub sok cytrynowy. Ostudzić. Następnie mieszamy przygotowana herbatę z przecierem owocowym. Schładzamy w lodówce. Podajemy z kostkami lodu i słomka. Produktem zastępującym mieszane owoce mogą być maliny, same porzeczki, truskawki i jeżyny równie w postaci mrożonej. Do smaku można dodać cukier waniliowy.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  Herbata korzenna

Składniki: 4 torebki czarnej herbaty, ewentualnie 4 łyżeczki, 1 łyżeczka goździków, kawałek kory cynamonowej lub szczypta cynamonu 4 ziarenka ziela angielskiego lekko potłuczone sok z połowy cytryny cukier lub miód do smaku.

Przygotowanie: Herbatę zalać czterema szklankami wrzącej wody, zaparzyć. Przecedzić do dzbanka, dodać sok z cytryny i posłodzić do smaku.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          
  Herbata szlachecka

Składniki: 6 torebek czarnej herbaty, ewentualnie 6 łyżeczek, jedna skórka cytryny i pomarańczy oraz sok z nich, szczypta cynamonu, cukier waniliowy, pół szklanki cukru,

Przygotowanie: Skórki cytryny i pomarańczy zalać trzema szklankami wody i zagotować na małym ogniu. Dodać cukier i odrobinę cynamonu, wymieszać. W międzyczasie zalać herbatę pięcioma szklankami wrzącej wody.  Wywar przecedzić. Do herbaty dodać syrop cukrowy oraz sok z cytrusów i dokładnie wymieszać. Dodać cukier jeśli potrzebny do smaku. Uzupełnieniem może być rum, brandy lub koniak.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
9          
  Herbata winna

Składniki: 1-2 szklanki porzeczek lub malin, 1 szklanka cukru, 4-6 szklanek mocnej, świeżo zaparzonej czarnej herbaty.

Przygotowanie: Porzeczki wsypać do słoja, zasypać cukrem. Słój przykryć gazą zabezpieczoną gumką, umieścić na słońcu na jeden dzień. Następnego dnia porzeczki wymieszać ze świeżo zaparzoną herbatą, ewentualnie dla smaku dosłodzić. Można pić na ciepło, można też schłodzić i podawać z lodem. Jeśli ktoś lubi „smak wina", może pozostawić owoce na słońcu nawet przez 2-3 dni, sok zacznie wtedy fermentować.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
10          
  Herbata orientu

Składniki: 6 łyżeczek herbaty czarnej, zielonej, białej, 4 łyżeczki suszonej mięty,  pół lub więcej szklanki cukru.

Przygotowanie: Zaparzamy dwoma szklankami wody herbatę, w podobny sposób przygotowujemy miętę. Przygotować jeszcze dwie szklanki zagotowanej wody w których należy rozpuścić cukier. Herbatę i miętę przecedzić, połączyć z cukrowym syropem, ostudzić i schłodzić w lodówce. Latem najlepiej podawać z kostkami lodu i gałąź świeżej mięty.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
11          
  Herbata owocowa

Składniki: 4 szklanki świeżo zaparzonej herbaty, 4 połówki brzoskwini lub plastry ananasa z puszki plus cukier do smaku

Przygotowanie: Owoce pokroić w drobne części, włożyć do dzbanka i to zalać gorącą herbatą. Odstawić na 5 minut. Do herbaty można dodać zalewę z puszki lub plasterek cytryny na szklankę. Kieliszek rumu lub brandy też nie zaszkodzi.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
12          
  Herbata z cytrusów

Składniki: 6 szklanek mocnej, świeżo zaparzonej herbaty, może być czarna, zielona, biała, aromaty­zowana, 2 pomarańcze, 1 mała cytryna lub pół dużej, pół szklanki cukru, 6 goździków.

Przygotowanie: Cieniutko skroić skórkę cytrusów lub zetrzeć ją na tarce. Zalać jedną szklanką wrzącej wody i gotować na małym ogniu pod przykryciem około 5 minut. Dodać cukier, sok z cytrusów i lekko potłuczone goździki, dokładnie wymieszać. Przecedzić i wymieszać z herbatą. Najlepiej smakuje gorąca.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
13          
  Herbata cytrusowo-koniakowa

Składniki: 4 szklanki mocnej, świeżo zaparzonej dobrej czarnej herbaty, 1 duża pomarańcza, 1 szklanka koniaku, cukier.

Przygotowanie: Herbatę słodzimy wedle uznania. Pomarańczę kroimy razem ze skórką na cienkie plasterki, i dalej na mniejsze elementy usuwając pestki. Tak przygotowane wkładamy do dzbanka z herbatą, a następnie zalewamy koniakiem. Schładzamy w lodówce i podajemy z kostkami lodu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
14          
  Herbata po Krymsku

Składniki: 4 - 6 torebek lub 6 łyżek herbaty czarnej, zielonej, białej,  pół szklanki cukru, 4 łyżki dobrego dżemu (wiśniowy, malinowy, żurawinowy, porzeczkowy, tru­skawkowy itp.), sok z 1 pomarańczy, sok z 1 cytryny, 6 lekko potłuczonych goździków, cynamon.

Przygotowanie: Liście herbaty zaparzyć pięcioma szklankami wrzącej wody. Przyprawy zalać szklanką wody, zagotować na małym ogniu. Dodać cukier i mieszać aż się rozpuści, przecedzić i wymieszać z dżemem, a następnie z her­batą i sokami z cytrusów. Podawać gorące.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
15          
  Herbata cynamonowa

Składniki: 1 torebka mocnej czarnej herbaty, szczypta cynamonu, ćwierć szklanki mleka, cukier.

Przygotowanie: Herbatę zalać trzy czwarte szklanki wody, dodać cynamon i zaparzyć pod przykryciem. Dolać mleko i posłodzić. Podawać najlepiej w filiżance, dodatkiem może być bita śmietana (może być w sprayu).

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
16          
  Herbata arystokratyczna

Składniki: 5-6 łyżek lub 4 torebki czarnej herbaty lub 6 łyżeczek, 1 szklanka słodkiej śmietanki, cukier.

Przygotowanie: Liście herbaty zaparzyć trzema szklankami wrzącej wody. Śmietankę mocno podgrzać. Świeżo zaparzoną herbatę przelać do filiżanek do wysokości ¾ resztę uzupełnić  gorącą śmietanką. Posłodzić do smaku.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Tradycyjna Bawarka

Składniki: 5 torebek czarnej herbaty, 1 szklanka mleka, cukier.

Przygotowanie: W dzbanku zaparzyć herbatę czterema szklankami wrzącej wody. Oddzielnie zagotować mleko. Do każdej szklanki wlewać około ćwierć szklanki mleka i uzupełnić do pełna herbatą. Posłodzić.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Herbata power

Składniki: mocna czarna herbata, cukier, mleko skondensowane.

Przygotowanie: Liście herbaty zaparzyć dwiema lub trzema szklankami wrzącej wody. Odstawić na kwadrans. Po tym czasie dodać mleko i cukier. Podawać na gorąco.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
19          
  Herbata karmelowa

Składniki: 2 szklanki mleka, 3 torebki czarnej herbaty, 5 łyżek cukru, 2 żółtka.

Przygotowanie: Herbatę zaparzyć jedną szklanką wrzącej wody. Cukier podgrzewać na patelni mieszając do chwili, aż powstanie karmel. Gotowy karmel pokruszyć i dodać do mleka, zagotować. Z herbaty usunąć torebki, przelać do pojemnika miksera razem z mlekiem i dwoma żółtkami. Dokładnie zmiksować. W wersji dla dorosłych można dolać jeszcze kieliszek koniaku lub brandy.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
20          
  Herbata Książęca

Składniki: 4 torebki mocnej czarnej herbaty lub herbaty owocowej, 1 szklanka śmietany kremówki, 1 torebka cukru waniliowego, 4 łyżeczki cukru pudru, 4 kieliszki rumu, szczypta soli.

Przygotowanie: Herbatę zalać trzema szklankami wrzącej wody. Schłodzoną śmietankę ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, a następnie dalej ubijać dodając cukier waniliowy i cukier puder. Herbatę przecedzić i przelać do filiżanek, do każdej wlać kieliszek rumu i przybrać „czapą" bitej śmietanki. Inna wersja, herbatę możemy zaparzyć z dodatkiem szczypty cynamonu i lekko potłuczonych goździków, natomiast w wersji ekspresowej - możemy wykorzystać bitą śmietankę w sprayu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
21          
  Herbata Holsztyńska

Składniki: 4 szklanki mleka, 4 łyżeczki czarnej herbaty, 3 żółtka, 3 czubate łyżeczki cukru ewentualnie cukier waniliowy.

Przygotowanie: Herbatę zalać wrzącym mlekiem, odstawić na 5 minut, a następnie przecedzić. Żółt­ka utrzeć na krem z cukrem (miłośnicy bardziej aromatycznej herbaty mogą dodać także cukier waniliowy) i, stale mieszając, dolać kilka łyżek ciepłej wody, a następ­nie połączyć z zaparzoną herbatą, uważając, aby się żółtka nie ścięty. Jeśli herbata w międzyczasie wystygnie, można napój lekko podgrzać, uważając, aby go nie za­gotować.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
22          
  Herbata mietowe pola

Składniki: 3 szklanki świeżo zaparzonej czarnej herbaty, pół szklanki słodzonego mleka skondensowanego, garść zgniecionych listków świeżej mięty.

Przygotowanie: Herbatę wymieszać z mlekiem skondensowanym i przelać do szklanek. Przed poda­niem do każdej szklanki wrzucić łyżeczkę listków mięty. Taką herbatę można poda­wać na ciepło i schłodzoną.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
23          
  Masala czaj

Składniki: 1-2 łyżeczki czarnej herbaty granulowanej, 2 szklanki wody, 1 szklanka mleka, 1 łyżeczka świeżo zmielonego zielonego kardamonu,1 goździk ubity w moździerzu, mały kawałek kory cynamonu - dokładnie zmielony ze szczyptą: gałki muszka­tołowej, suszonego imbiru, kilka plasterków (2-3) świeżego imbiru opcjonalnie: trawa cytrynowa ćwierć łyżeczki anyżu.

Przygotowanie: Mleko i wodę wlać do rondelka, wsypać przyprawy i zagotować na wolnym ogniu. Następnie wsypać herbatę i znowu zagotować. Zdjąć z ognia. Odstawić na kilka mi­nut, przelać herbatę przez sitko do kubeczków i posłodzić.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
24          
  Herbata

Składniki: 2 szklanki świeżo zaparzonej herbaty, 2 szklanki mleka, imbir w proszku.

Przygotowanie: Herbatę należy zaparzyć w garnku lub termosie, wodę zagotować. Do kubków wlewać pół szklanki herbaty, dopełnić mlekiem i doprawić szczyptą imbiru do smaku.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
25          
  Herbata po Szwedzku

Składniki: 5 -6 łyżek herbaty liściastej, 3 szklanki mleka.

Przygotowanie: Herbatę wsypać do kubka lub termosu i zalać wrzącym mlekiem. Zaparzyć trochę dłużej niż zwykłą herbatę, następnie odcedzić i posłodzić. Można pić na gorąco lub na zimno po wcześniejszym schłodzeniu. Można również przygotować herbatę z kwiatu lipowego. Słodzić dobrze jest miodem.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
26          
  Herbata Romance

Składniki: 1 torebka mocnej czarnej herbaty, szczypta cynamonu, ćwierć szklanki mleka cukier.

Przygotowanie: Herbatę zalać trzy czwarte szklanki wody, dodać cynamon i zaparzyć pod przykryciem. Dolać mleko i posłodzić. Podawać najlepiej w filiżance, dodatkiem może być bita śmietana (może być w sprayu).

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
27          
  Ekspresowa Ambrozja

Przy przygotowaniu deserów często korzystamy z pysznych owoców w zalewie, brzoskwini, ananasa, mandarynek czy mieszanek tropikalnych. Czasami pozostaje nam zalewa, dla której nie ma w danym momencie praktycznego zastosowania. Taką zalewę najlepiej przelać do woreczków lub pojemników na kostki lodu i zamro­zić w zamrażarce - można je przechowywać bardzo długo. Kiedy gorąco daje się nam we znaki, wystarczy zaparzyć ulubioną herbatę i wrzucić do niej kilka takich smakowych kostek, a herbata stanie się wspaniałym napojem. Podobne smakowe kostki można także przygotować z soków ze świeżych owoców albo nieco rozcieńczonych syropów owocowych.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
28          
  Herbatka Dopingująca

Składniki: 5 torebek lub 5 łyżeczek liściastej czarnej herbaty, 1 cytryna, cukier lub miód, 1 szklanka zimnej wody, 1 gałązka świeżej mięty, kostki lodu.

Przygotowanie: Połowę cytryny pokroić w cienkie plasterki, z połowy wycisnąć sok. Liście herbaty zalać trzema szklankami wrzącej wody, posłodzić do smaku, dodać sok z cytryny i szklankę zimnej wody. Wymieszać. Podawać w szklankach z kostkami lodu, pla­sterkiem cytryny i łyżeczką listków mięty.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
29          
  Herbata a LA LORD BYRON

Składniki: 3 szklanki dobrego mleka, 6 łyżeczek czarnej aromatycznej herbaty, najlepiej earl Grey, 8 łyżeczek cukru, 4 kieliszki brandy lub koniaku.

Przygotowanie: Mleko zagotować i ostudzić do temperatury pokojowej. Herbatę zalać szklanką wrzątku i zaparzyć pod przykryciem, a następnie przecedzić. Herbatę połączyć z mlekiem, posłodzić i schłodzić w lodówce. Przed podaniem wlać alkohol, wymie­szać i przelać do wysokich szklanek lub filiżanek. Można także wrzucić do każdej szklanki po 1-2 kostki lodu. Jeśli ktoś lubi napoje bardzo aromatyczne, można do gotującego się mleka dodać jeszcze kawałeczek laski wanilii.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
30          
  Czarna wisienka

Składniki: 4-5 torebek czarnej mocnej herbaty, pół szklanki wiśni z kompotu lub z zalewy, 2 szklanki soku pomarańczowego, cukier do smaku, kostki lodu, ewentualnie woda gazowana.

Przygotowanie: Liście herbaty zalać trzema szklankami wrzącej wody (najlepiej w termosie), a na­stępnie usunąć torebki. Wymieszać z sokiem pomarańczowym, ostudzić i schłodzić w lodówce. Podawać w pucharkach, z dodatkiem wiśni i kostek lodu. Można przed podaniem dodać schłodzoną wodę gazowaną i/lub 1 kieliszek wiśniówki albo bran­dy czy rumu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
31          
  Mrożona herbata klasyczna

Składniki: 5 łyżek lub 4 torebki herbaty (czarna lub owocowa), 6-7 łyżeczek cukru, sok i skórka starta z połowy cytryny.

Herbatę przelać do dzbanka i zalać dwiema szklankami wrzącej wody, przecedzić. Dwie szklanki wody zagotować na małym ogniu z cukrem, sokiem cytrynowym i skórką. Mieszać do chwili, aż cukier całkiem się rozpuści. Ostudzić. Połączyć Herbatę i syrop cytrynowy, a następnie silnie schłodzić w lodówce. Podawać lodowatą, najlepiej ze słomką i kostkami lodu. Cytrynę można zastąpić pomarańczą, można także wzmocnić aromat syropu dodatkiem cukru waniliowego.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
  Strona 1 | 2
 
 
 
News - Herbaciany smak
 
News - News
News - News
News - News
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.