Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MAKIJAŻ
   
COUNTRY:
         
 
 
Magazyn makijaż
   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 

Makijaż

Już nieduża "kreska" pod okiem pozwala na lepsze samopoczucie i poprawę wizerunku, jest również przyjemnym, zauważalnym elementem otoczenia.

Make-ap współczesny

Makijaż zwany popularnie make-ap to umiejętność nanoszenia kosmetyków na różne części ciała w szczególności na twarz. Dobrze wykonany make-ap pozwala wyeksponować urodę, podkreślić oczy, usta, policzki a także wyrazić Naszą osobowość, subtelność, lub zamaskować niedociągnięcia Naszej cery. Może być łagodny, stonowany, ledwo dostrzegalny, na co dzień lub bardzo wyrazisty z szeroką paletą barw. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i piękną. Współczesnym, pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze odwzorowanie aktualnie obowiązujących kanonów piękna i urody. Zapraszamy do poznania technik doskonałego makijażu.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas potrzebne porady w zakresie umiejetności właściwego wykonania makijażu, jego doboru, stosowanych kosmetyków, rozwiązań branżowych.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi stylistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Makijaż

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up – kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody. Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up – kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

 

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody. Wiadomości z dziedziny najdawniejszej wschodniej kosmetyki są bardzo skąpe, często bowiem należały do wiedzy tajemnej, pilnie strzeżonej przez kapłanów. Na przykład w starożytnej Japonii makijaż był bardzo zaawansowaną sztuką, ale o bliższe szczegóły trudno. Do naszych czasów dotarły tylko informacje, że malowanie się Japonek, szczególnie gejsz, przypominało niemal charakteryzację, a japońskie łaźnie są starsze od słynnych łaźni rzymskich o wiele stuleci.

Szczególny okres nasilenia makijażu w rejonie Europy przypada na okres baroku i klasycyzmu, kiedy to Wersal wyznaczał kanony mody europejskiej, a we Francji lekarze zakazywali mycia się, sądząc, że sprzyja ono szerzeniu się chorób. Mężczyźni i kobiety nierzadko ograniczali wtedy poranną toaletę do nakładania grubych warstw pudru, stylizując się na aktorów starożytnej Grecji. Obecnie z makijażem kojarzy się głównie kobiety i modelki, jak również członków subkultur – przede wszystkim punkowej i gotyckiej. Powrót tego typu makijażu zainspirował m.in. rockowy zespół KISS, którego członkowie występowali w latach 70. i 80. z całkowicie zamalowanymi twarzami. Psychologia makijażu.

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności. Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy. Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę – im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda. Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał. Malowanie policzków, pudrowanie itp. związane jest z dążeniem do sprawienia wrażenia młodego wyglądu. Zdrowa skóra jest we wszystkich kulturach kojarzona z atrakcyjnością fizyczną (zarówno mężczyzn jak i kobiet) i jest to cecha niezmienna ze względu na epokę. Prawdopodobnie kojarzona jest ze zdrowiem. W europejskim kręgu kulturowym wszelkie cechy wyglądu związane z młodością podnoszą atrakcyjność kobiety (np. sprężysty chód, błyszczące oczy, wigor itp.). Makijaż ma za zadanie podkreślenie cech związanych z młodością (a więc atrakcyjnością fizyczną). Makijaż permanentny. Makijaż permanentny – makijaż stały, polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, efekt utrzymuje się 2 do 5 lat. Polega na wprowadzeniu metabolicznie obojętnych granulek pigmentu pod skórę.

Makijaż dla ciemnej karnacji.

Posiadaczki ciemnej karnacji mają nie lada problem ze znalezieniem odpowiednich kosmetyków do makijażu. Oferta większości firm kosmetycznych w Polsce jest dostosowana do słowiańskiego typu urody o jasnej karnacji. Na szczęście wraz z wejściem na polski rynek nowych marek (szczególnie tych amerykańskich) gama kolorów się rozszerza. W skrajnych przypadkach puder można zastąpić bronzerem bez brokatu.

Ciemną karnację kobiet pochodzących z południa Europy, Bliskiego Wschodu oraz Azji cechuje jednolity koloryt oraz skłonność do powstawania zmarszczek. Często mimo młodego wieku wyglądają starzej od rówieśniczek. Ich makijaż powinien dodawać skórze blasku i promienności. W przypadku Afroamerykanek sytuacja wygląda odwrotnie. Długo wyglądają młodo, z kolei ich skóra często jest matowa, a jednocześnie ma skłonność do przetłuszczania się.

Jakie kolory w makijażu ciemnej karnacji.

Lepiej zrezygnować z jaskrawych róży i czerwieni (szczególnie na ustach), które przy ciemnej karnacji wyglądają tandetnie. Kilka prostych reguł bardzo ułatwia wybór właściwych barw:

Fluid – powinien być dobrany do koloru szyi. Odpowiednie będą odcienie pomarańczu, które optycznie ocieplą cerę. Puder – może być o ton jaśniejszy niż podkład. Rozświetlacz w płynie lub puder rozświetlający na skronie w jasnym odcieniu to obowiązkowy punkt codziennego makijażu. Kolor różu, który podkreśli piękno ciemnej skóry, to brzoskwinia, pomarańcz oraz wszelkie odcienie ciemnego, zimnego różu. Szminki i błyszczyki – tu pojawia się więcej opcji kolorystycznych: brzoskwinia, morela, beż, karmel, pudrowy róż, ciemna czerwień, wyrazisty fiolet. Kolory cieni do powiek – muszą być dobranego do koloru oczu, ale w większości przypadków sprawdzą się barwy ziemi, jasny brąz, ciemne złoto, khaki, granat, ciemny szary. Trzeba ostrożnie działać z bardzo jasnymi cieniami, np. srebrnym, a czarny eyeliner lepiej zostawić na wieczór, ponieważ przy takim rodzaju karnacji zapewnia on bardzo wyrazisty, seksowny look. Makijaż brwi – warto użyć dwóch cieni lub kredek, żeby uniknąć ”efektu kruka”. Ciemniejszym podkreślić je od zewnętrznej strony, a jaśniejszym od wewnętrznej albo wcale. Bronzer – kobiety o bardzo ciemnej skórze mogą zastąpić klasyczny bronzer czarnym lub ciemnoszarym cieniem do powiek o lekkiej pigmentacji.

Makijaż dzienny – krok po kroku – dla ciemnej karnacji.

Makijaż oczu. Miejsca pod łukiem brwiowym podkreśl pomarańczowym korektorem lub rozświetlaczem za pomocą pędzelka. Górną część powiek pomaluj matowym cieniem w kolorze kawy z mlekiem. Na ruchomą część powieki i dolną powiekę nałóż matowy cień w kolorze przytłumionej brzoskwini. Linię nad rzęsami możesz podkreślić metalicznym brązem. Zgięcie ruchomej powieki zaznacz ciemnym pomarańczowym cieniem wychodząc lekko na zewnątrz. Makijaż rzęs i brwi. Dokładnie wytuszuj rzęsy. Wyczesz brwi i kredką zaznacz je od połowy, kierując się w stronę skroni. Następnie jeszcze przejedź szczoteczką, aby wyrównać kolor. Makijaż całej twarzy. Na oczyszczoną i nawilżoną skórę nałóż podkład w taki sposób, jak lubisz. Pomarańczowym rozjaśniaczem pomaluj grzbiet nosa, środek czoła, obszar pod oczami i boczne krawędzie żuchwy. Wklep emulsję beauty blenderem. Nałóż puder, a kości policzkowe podkreśl brzoskwiniowym różem. Ściągając usta „w rybkę”, muśnij bronzerem zapadnięcia od ucha do połowy twarzy. Makijaż ust. Usta pomaluj transparentnym błyszczykiem lub morelową szminką. Makijaż wieczorowy krok po kroku – do ciemnej karnacji.

Nałóż na powieki bezbarwną bazę. Po 10 minutach pomaluj je beżowym cieniem, a na linii zgięcia mocniejszym odcieniem pasującym do koloru twoich oczu. Na ruchomą część powieki powoli nakładaj eyeliner w żelu za pomocą płaskiego pędzelka. Kulkowym lub okrągłym pędzelkiem rozblenduj eyeliner w stronę brwi. Nałóż na pędzelek brązowy cień i nadal blenduj do góry. Staraj się uzyskać równomierny efekt na obu oczach. Zewnętrzne kąciki oprósz wyrazistym cieniem o jasnym odcieniu (pomarańczowym, złotym, zielonym). Jeśli cień opadł na policzki, oczyść te miejsca chusteczką. Wewnętrzny kącik dolnej powieki i linię wodną podkreśl białą kredką. Skośnym pędzelkiem nałóż na dolną linię rzęs grafitowy, granatowy lub czarny eyeliner, rozpoczynając od zewnętrznej strony oka. Rozblenduj, kierując się w bok ku górze, żeby połączyć kreskę z cieniem nałożonym na górną powiekę. Pomaluj rzęsy, brwi i twarz jak w instrukcji do makijażu dziennego. Usta zaznacz fioletową szminką lub karmelowym błyszczykiem.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Makijaż

Możesz starannie obrysować przypudrowane usta konturówką w odcieniu szminki, nie wychodząc jednak zbyt daleko poza naturalną linię ust. Konturówką pomaluj również środek warg, a następnie wypełnij kontury szminką. Malując wargi pomadką, warto omi¬nąć kąciki, aby usta nie niwelowały efektu ich optycznego poszerzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Makijaż

Możesz starannie obrysować przypudrowane usta konturówką w odcieniu szminki, nie wychodząc jednak zbyt daleko poza naturalną linię ust. Konturówką pomaluj również środek warg, a następnie wypełnij kontury szminką. Malując wargi pomadką, warto omi¬nąć kąciki, aby usta nie niwelowały efektu ich optycznego poszerzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Makijaż

Możesz starannie obrysować przypudrowane usta konturówką w odcieniu szminki, nie wychodząc jednak zbyt daleko poza naturalną linię ust. Konturówką pomaluj również środek warg, a następnie wypełnij kontury szminką. Malując wargi pomadką, warto omi¬nąć kąciki, aby usta nie niwelowały efektu ich optycznego poszerzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.