Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - Hobby & Pasja Pszczelarstwo
   
COUNTRY:
         
 
 
   
Home news
   
Pszczelarstwo
   
Porady
Kalendarium
   
Multimedia
   
Galerie
Wideo
Podcast
   
Ciekawostki
   
Inne
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   
 
 
 
 
Rośliny w domu
Garden
Ogród
Róże
   
 
Pszczelarstwo
     

Pszczelarstwo hobby pasja, która dostarcza wiele satysfakcji. Jest również źródłem doskonałych produktów, zdrowych i smacznych. Prowadząc pasieki konieczne jest posiadanie dużej wiedzy. Dobrze prowadzona pasieka to pasieka oparta na wiedzy oraz doświadczeniu.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
Miód w kosmetyce

Gdy powstawały pierwsze fabryki kosmetyków w XIX w. miód był częstym ich składnikiem. Współczesne wytwórnie kosmetyków powracają do starych receptur i coraz częściej stosują miód w swoch wyrobach. Ostatnie badania naukowe potwierdzają bowiem silne działanie antybiotyczne miodu. Miód hamuje rozwój bakterii, grzybów, wirusów, pierwotniaków. .

Miód od wieków jest cenionym produktem pielęgnacyjnym. Już historyczna Kleopatra dodawała go do swoich kąpieli, żeby zachować młody i piękny wygląd skóry, natomiast żona Nerona – Popeea mieszała miód z mlekiem i powstałą miksturą okładała twarz w celu zahamowania procesów starzenia. Te wielkie damy doskonale zdawały sobie sprawę, jak ogromny potencjał pielęgnacyjny kryje się w miodzie. Ten naturalny, pszczeli produkt to nie tylko zdrowie i witalność, ale i uroda, którą mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki.

W czasach nowożytnych miód w masowej produkcji kosmetycznej pojawił się już w XIX wieku. Stosowany był tym chętniej, im więcej faktów na temat jego działania odkrywano. Największe jednak znaczenie miało to, że miód jest naturalnym antybiotykiem a na skórze wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Miód ponadto jest doskonałym środkiem nawilżającym skórę. Wykazuje on zdolność do zatrzymywania wody w warstwach naskórka oraz posiada działanie okluzyjne.

Odżywia i uelastycznia naskórek a także pomaga w zachowaniu naturalnego płaszcza lipidowego skóry. Miód wykorzystywany jest do produkcji kremów, pomadek, odżywek do włosów, balsamów do ciała, peelingów a także mydeł i środków zwalczających cellulit. Jego kojące i relaksujące właściwości wykorzystuje się nie tylko w celach stricte pielęgnacyjnych, ale także dla relaksacji ciała podczas zabiegów. Zniewalający zapach miodu znacznie podnosi komfort stosowania specyfików a także sprawia, że stosująca je osoba może poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Miód jest doskonałym produktem do pielęgnacji włosów, delikatnie je rozjaśnia, zapobiega puszczeniu i elektryzowaniu. Połączony z olejami i naniesiony na skalp koi podrażnioną skórę głowy a także przyspiesza porost włosów. Kąpiele z miodem uspokajając wrażliwą skórę oraz otaczają ją warstwą ochronną, dzięki czemu jest odporniejsza na działanie detergentów bądź niesprzyjających warunków pogodowych. Ponadto miód wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe oraz ujędrniające, jest nieodzowny do pielęgnacji suchej, odwodnionej skóry oraz skutecznie walczy z niedoskonałościami takimi jak krosty czy zaskórniki.

Najpopularniejsze przepisy na domowe kosmetyki z miodem:

Maseczka oczyszczająca: 2 łyżki miodu połączyć z łyżką mąki owsianej. Utrzeć i nakładać na skórę na 20 minut. Po tym czasie spłukać obficie ciepłą wodą.

Miodowo-sosnowa kąpiel: garść pędów sosny zalać 3 litrami wody i gotować pod przykryciem przez 10 minut. Ostudzić i wlać do wanny dodając jednocześnie 200 gram miodu. Dwudziestominutowa kąpiel w takiej mieszance zmniejszy bóle reumatyczne, uspokoi i jednocześnie pobudzi krążenie krwi oraz zadziała moczopędnie.

Odżywka do włosów z miodem: 3 łyżki oliwy z oliwek wymieszać w 100 gramach miodu. Włosy zwilżyć ciepłą wodą i dokładnie rozprowadzić na nich powstałą maseczkę. Najlepsze

działanie uzyskamy nakładając na głowę czepek i podgrzewając wszystko suszarką. Po około pół godziny maseczkę należy zmyć używając delikatnego szamponu.

Produkty pszczele w pielęgnacji ciała i włosów

Każdy doskonale wie, jak cenne są produkty pszczele. Ze smakiem zjadamy miód, suplementujemy się pyłkiem kwiatowym, wspomagamy leczenie propolisem czy pielęgnujemy skórę woskiem pszczelim. Zastosowań darów z ula jest naprawdę wiele, dlatego warto się nimi zainteresować i korzystać na co dzień z ich dobrodziejstwa. Drzemie w nich ogromny potencjał, o czym doskonale wie zarówno kosmetologia, jak również medycyna. Sztuką pszczelarską zajmowano się już w czasach starożytnych – wykorzystywano produkty pszczele do celów spożywczych i leczniczych. Obecnie ich niezwykłe właściwości zostały wielokrotne potwierdzone badaniami klinicznymi. Została nawet wyodrębniona dziedzina nauki zajmująca się produktami od pszczół, czyli apiterapia. Warto je włączyć nie tylko do swojego menu, ale też do pielęgnacji włosów i skóry.

Poznaj dobroczynne działanie miodu na skórę i włosy

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby smaku miodu, który używany jest jako naturalny słodzik. Może być nie tylko dodatkiem do deserów, ale też środkiem kosmetycznym do włosów i skóry. Znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce ze względu na swoje cenne właściwości. Mogą go zawierać w składzie kosmetyki takie jak krem do rąk i twarzy, serum, tonik, maseczka, balsam do ciała, pomadka do ust, odżywka i szampon do włosów. Miód ceniony jest przede wszystkim za swoje silne działanie nawilżające, chroni naskórek przed utratą wody. Można też liczyć na delikatne działanie rozjaśniające przebarwienia, napinające i spłycające zmarszczki. Zewnętrzne stosowanie miodu na skórę niweluje problem z nadmiernym wydzielaniem sebum, co w przypadku cery tłustej i trądzikowej sprawdza się rewelacyjnie. Ponadto miód przyspiesza procesy gojenia skóry, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.
Ze względu na sporą zawartość witaminy C miód okazuje się wspaniałym środkiem przy cerze naczynkowej, gdyż przeciwdziała powstawaniu nieestetycznych pajączków. Ujednolica też koloryt skóry, wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka, przeciwdziała wolnym rodnikom i stresowi oksydacyjnemu. Miód poprawia mikrokrążenie w skórze, odżywia ją, dotlenia i przywraca sprężystość. Jest też nieoceniony przy ranach i oparzeniach ze względu na swoje właściwości antybiotyczne. Przy różnego rodzaju problemach skórnych okazuje się nieocenionym remedium. Stosuje się go w leczeniu wielorakich chorób dermatologicznych. Wspomaga oczyszczanie skóry, pomaga usunąć martwe komórki naskórka, przywraca fizjologiczne pH skóry. Miód stosowany na włosy, rozjaśnia je, wygładza i nadaje połysk. Stają się miękkie i przyjemne w dotyku, szybciej rosną. Ten dar natury jest rewelacyjny przy włosach suchych, łamliwych, puszących się, zniszczonych.

Czy znasz cenne właściwości pyłku pszczelego?

Kolejnym cennym produktem pszczelim jest pyłek kwiatowy, który redukuje stan zapalny, ma działanie przeciwzmarszczkowe i odnawiające. Znajdziemy go w kremie, balsamie, serum, szamponie. Pyłek chroni skórę przed wysuszeniem, działa oczyszczająco i nawilżająco. Niweluje problemy z nadmierną produkcja łoju, regeneruje tkanki nabłonkowe, działa przeciwświądowo. Po pyłek pszczeli sięga się przy problemach z trądzikiem i różnych chorobach łojotokowych. Ten cenny produkt wspomaga metabolizm komórek skóry, wzmacnia naczynia krwionośne, rozjaśnia cerę, działa silnie przeciwstarzeniowo i przeciwdziała wolnym rodnikom. Co więcej, posiada właściwości antyalergiczne, pobudza syntezę włókien kolagenowych. Stosując pyłek kwiatowy zewnętrznie, można liczyć na szybszą regenerację tkanek i włosów. Wspomaga on także leczenie łysienia, łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry.

Wosk pszczeli

Wosk pszczeli jest bardzo popularnym produktem w kosmetykach, często stanowi ich bazę. Wykorzystuje się go nie tylko w pielęgnacji, ale też w lecznictwie. Okazuje się bardzo pomocny przy różnego rodzaju schorzeniach i defektach skórnych. Służy do natłuszczania skóry, tworząc ochronną warstwę okluzyjną. Zapobiega to utracie wody z naskórka, czyli wysuszeniu skóry. Wosk pszczeli stosowany na włosy sprawia, że stają się one niesamowicie miękkie, a skórę wygładza. Ten naturalny surowiec działa antybiotycznie, przeciwutleniająco. Wspomaga leczenie trądziku, łuszczycy, ropni, czyraków, wrzodów, ran, skaleczeń, schorzeń reumatycznych, łupieżu. Wosk pszczeli jest delikatny dla skóry, chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Niezwykle cenny propolis

Jednym z najcenniejszych produktów pszczelich jest propolis, z którego robi się nawet prozdrowotne, lecznicze nalewki. Wykazuje on działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Posiada też właściwości odżywcze i przeciwzapalne. Wzmaga syntezę kolagenu i procesy regeneracyjne oskórka. Propolis reguluje pracę gruczołów łojowych, regeneruje skórę i włosy, działa przeciwstarzeniowo i antyseptycznie, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, wspomaga procesy naprawcze skóry, uklasycznia i nawilża ją. Ten cenny dar natury znalazł zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń włosów typu łysienie i chorób skórnych – atopowe zapalenie skóry, trądzik, toczeń, łuszczyca.

Mleczko pszczele

Mleczko pszczele to produkt przede wszystkim bardzo odżywczy, stosuje się go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Polecany jest osobom borykajmy się z cerą suchą, tłustą i trądzikową. Może być używany także w pielęgnacji cery normalnej i dojrzałej. Mleczko pszczele chroni naskórek przed utratą wody, przeciwdziała nadmiernej produkcji sebum, łagodzi zmiany trądzikowe, reguluje pracę gruczołów łojowych. Stosowane na włosy nadaje im połysk. Surowiec ten wykazuje działanie rozjaśniające przebarwienia, uelastyczniające skórę, antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe, regenerujące, napinające i wygładzające zmarszczki. Mleczko pszczele doskonale nawilża skórę, wyrównuje jej koloryt, uszczelnia naczynia krwionośne, przeciwdziała cellulitowi, hamuje działanie bakterii i wirusów, przyspiesza gojenie oparzeń. Wykorzystuje się je wspomagająco w leczeniu łysienia, trądziku, łojotoku, gronkowca.

Miód w kosmetyce i metoda mycia się miodem

Historia miodu 

W 1922 roku odkryto naskalne malowidło w jaskini w okolicach Walencji przedstawiające człowieka wybierającego miód dzikim pszczołom. Malowidło datowane jest na epokę paleolitu, czyli około 9000 p.n.e. W 2006 roku w Indiach znaleziono z kolei pszczołę zatopioną w bursztynie, której wiek datuje się na 100 milionów lat! Wygląda na to, że pszczoły przetrwały kataklizm, którego nie przeżyły dinozaury, a z dobrodziejstwa produktów pszczelich człowiek korzystał od zarania dziejów.

Co oznacza kolor miodu?

Jakość miodu determinuje jakość kwiatów, z których pszczoły zbierały nektar, ponieważ miód zachowuje ich zapach, smak i właściwości. Kolor miodu zależy od surowca, z jakiego powstał. Może być biały, kremowy, żółty, brązowy, a nawet ciemnozielony. Jaśniejsze miody zazwyczaj są delikatniejsze w smaku. Dojrzały miód jest jak gęsty syrop, ale w okresie przechowywania podlega krystalizacji (która nie wpływa na pogorszenie właściwości miodu).

W Polsce jaśniejszy kolor mają miody akacjowy, rzepakowy, lipowy, koniczynowy i malinowy. Ciemniejsze są miody gryczane, wrzosowe i wielokwiatowe. Brązowe i ciemnozielone będą miody ze spadzi iglastych, spadzi liściastych oraz miody mieszane spadziowo-nektarowe.

Jak przechowywać miód?

Miód najlepiej przechowywać w temperaturze 10-20 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura i nasłonecznienie nie służy właściwościom miodu, ponieważ powoduje wytracanie inhibiny odpowiedzialnej za działanie bakteriobójcze miodu. Dojrzały miód może być przechowywany wiele lat i nie podlega procesom pleśnienia ani psucia. Mało tego, miód sam w sobie ma właściwości konserwujące i możemy wytwarzać ziołomiody, w których zmacerujemy np. kwiaty sosny.

Każdy miód po pewnym czasie krystalizuje. Aby stał się płynny, należy podgrzać go (na przykład w kąpieli wodnej) do 30-40 stopni Celsjusza. W wyższej temperaturze miód traci cenne enzymy.

Właściwości miodu 

Miód składa się z:

węglowodanów,
cukrów prostych (glukozy i fruktozy, a czasami niewielkie ilości maltozy i sacharozy),
wody (w świeżym miodzie stanowi 16-20%, następnie miód krystalizuje),
olejków eterycznych zawartych w nektarze,
kwasów organicznych (np. mrówkowy, mlekowy, jabłkowy, octowy, szczawiowy, cytrynowy, winowy),
barwników naturalnych,
enzymów (takich jak inwertaza, diastaza, katalaza, maltoza itp.),
mikroelementów (potas, fosfor, chlor, wapń, magnez, żelazo itd.),
witamin (z grupy A, B, C, ponadto kwas foliowy, pantotenowy i biotynę)
Dzięki bogatemu składowi miód wykazuje na skórę właściwości nawilżające, antyseptyczne, odżywcze, delikatnie ściągające i bakteriobójcze. Dzięki nim roztwór z miodu może być stosowany np. do przemywania trudno gojących się ran.

Zastosowanie miodu w kosmetyce

Miód jest substancją niezwykle odżywczą, dzięki czemu ujędrnia skórę i sprawia, że jest miękka, gładka i nawilżona. Ponadto ma właściwości odkażające, antyseptyczne i bakteriobójcze, dzięki którym sprawdza się w pielęgnacji problematycznej cery. Miód także koi skórę, dlatego w przypadku podrażnień i wrażliwości skóry można wypróbować metodę mycia się miodem.

Mycie się miodem

Miód może być stosowany jako środek do mycia bądź przemywania. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku cery suchej, atopowej, dojrzałej, ale też trądzikowej i podrażnionej.

Odrobinę miodu wystarczy nałożyć na wilgotne dłonie i zastosować zamiast środka myjącego. Z pewnością szybko zauważyć nawilżenie skóry, wzrost napięcia powierzchniowego oraz lepszy koloryt cery. Miód jako środek myjący nie uszkadza warstwy lipidowej skóry, dlatego jest skuteczny, a jednocześnie delikatny dla skóry.

Woda miodowa

Woda miodowa to po prostu roztwór miodu w ciepłej wodzie. Możemy przygotować np. roztwór 2 łyżeczek miodu w miseczce ciepłej wody. Tego typu wodę miodową możesz zastosować do mycia się, kąpieli, przemywania ran, przemywania skóry po depilacji

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
3          
  Kosmetyka

Pszczelarstwo hobby pasja, która dostarcza wiele satysfakcji. Jest również źródłem doskonałych produktów, zdrowych i smacznych. Prowadząc pasieki konieczne jest posiadanie dużej wiedzy. Dobrze prowadzona pasieka to pasieka oparta na wiedzy oraz doświadczeniu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Kosmetyka

Pszczelarstwo hobby pasja, która dostarcza wiele satysfakcji. Jest również źródłem doskonałych produktów, zdrowych i smacznych. Prowadząc pasieki konieczne jest posiadanie dużej wiedzy. Dobrze prowadzona pasieka to pasieka oparta na wiedzy oraz doświadczeniu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Kosmetyka

Pszczelarstwo hobby pasja, która dostarcza wiele satysfakcji. Jest również źródłem doskonałych produktów, zdrowych i smacznych. Prowadząc pasieki konieczne jest posiadanie dużej wiedzy. Dobrze prowadzona pasieka to pasieka oparta na wiedzy oraz doświadczeniu.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.