Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - NURKOWANIE
   
COUNTRY:
         
 
 
   
Nurkowanie magazyn
   
Home news
   
Podstawowe inf.
   
Nurkowanie na świecie
Kdeks nurka
Planowanie podróży
Szkolenia nurkowe
Fotografia podwodna
Organizacje nurkowe
Fauna i flora
Zdrowie
   
Morze Karaibskie
   
Florida Keys
Little Bahama Bank
Wyspy Turks i Caicos
Isla de la Juventud
Kajmany
Cozumel i Jukatan
Belize
Grenada i "Bianca C"
   
Ocean Atlatycki
   
Scapa Flov
Porthkerris i Manacles
Lundy
Wyspy Skelling
Outer Banks
Fernando de Noronha
Gansbaai
   
Morze Śródźemne
   
Wyspy Medas
Sardynia
Ustica
Zenobia
   
Morze Czerwone
   
Thistlegorm
Brothers
Dahab
Zatoka Akaba
Sha'ab Rumi
   
Ocean Indyjski
   
Aliwal Shoal
Sodwana
W. Inhaca i Bazaruto
Jezioro Malawi
Park Morski Watamu
Wielki Komor
W. Mauritius i Rodrigues
Aldabra i Amiranty
At. Lhaviyani i Felidhoo
Wyspy Similan
Komodo
Bali
Ningaloo Reef
W. Neptuny i Dangerous Reef
   
Ocean Spokojny
   
Catalina
Morze Korteza
Cocos i Malpelo
Wyspy Galapagos
Rangiroa
Bora Bora
Atol Bikini
Laguna Chuuk
Wyspy Yap
Archipelag Palau
Rafy Tubataha
Sipadan
Cieśnina Lembah
East. Fields i Kimbe Bay
Wyspy Gizo i Uepi
SS "Presidrnt Coolidge"
Archipelag Fidżi"
Wielka Rafa Koralowa
Morze Koralowe
"Yongala"
Wyspy Poor Knights"
Lermontow
   
Słowniczek
   
Skala beauforta
   
Vademecum
   
Multimedia
   
Inne
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 
Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne
     

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc. Opis obejmuje również bazę logistyczną i usługową funkcjonującą w otoczeniu opisywanych nurkowisk. Jest to oczywiście informacja poglądowa, jednak stworzona przy współudziale pasjonatów nurkowania, wielu specjalistów. Mamy nadzieję, że osoby odwiedzające Nasz portal docenią wykonaną przez Nas pracę i wspólnie z Nami będą współtworzyć ten portal i tym samym przyczyniać się do propagowania tej pięknej pasji.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

PRZEWODNIK NURKOWY- FILIPINY - CEBU

PRZEWODNIK NURKOWY - FILIPINY - CEBU

Wyspa znajduje się pomiędzy dwoma cieśninami oraz między innymi trzema wyspami w środkowej części Filipin i jest najgęściej zaludnioną częścią kraju. Powierzchnia Cebu, dziewiąta co do wielkości filipińska wyspa, jest większości górzysta, jedynie na wybrzeżu znajdują się niziny, gdzie mieszkańcy ulokowali swoje uprawy. Cebu była skolonizowana jako pierwsza i katolicyzm też był wprowadzany najpierw tutaj. Ale poza tym wyspa Cebu to także kolejne, filipińskie piękne miejsca do nurkowania i niezapomniane atrakcje. Główne miasta wyspy to Cebu, Manduaue, Danao, Talisay.

Nurkowanie: potrzebne dokumenty itp. Od nurka wymaga się posiadania własnego adaptera INT, jednak są bazy nurkowe, które je wypożyczają. Należy mieć ze sobą świadectwo zdrowia, logbook z bieżącymi wpisami, posiadane certyfikaty. Nurkując na wyspie Cebu ma się lepszy dostęp do komory dekompresyjnej w razie potrzeby, ponieważ miasto Cebu jest jednym z zaledwie trzech miejsc na całych Filipinach, gdzie taka komora jest dostępna.

Miejsca do nurkowania

Dona Marilyn. Wrak statku pasażerskiego, który leży na głębokości 32m, jest częstym celem dla nurków. Ponieważ statek leży tam już od ponad 20 lat, to został znacznie porośnięty przez korale i zaanektowany na miejsce zamieszkania wielu gatunków ryb. Miejsce przeznaczone zasadniczo dla doświadczonych nurków, bowiem prądy są tu silne i nieprzewidywalne.

Wyspa Gato. Jedno z miejsc, skąd przywozi się wyjątkowe zdjęcia podwodne raf i kolorowych ryb. Można tu spotkać rzadkie skorupiaki i inne gatunki, które są widoczne jak na dłoni dzięki piaszczystej i równej powierzchni dna. Ale wyspa Gato to nie tylko rafy, to także atrakcja dla tych bardziej odważnych nurków. Z jednego końca wysepki na drugi wiedzie podwodna jaskinia w kształcie tunelu, długa na 80 m. Jest tam odrobinę klaustrofobicznie, można spotkać węża morskiego lub rekina, ale jeśli to nie stanowi problemu to można podziwiać żyjące tu liczne kraby, homary, krewetki, a także kolonie gąbek oraz twardych i miękkich korali. Należy pamiętać o zabraniu latarki.

Monad Shoal. W tym miejscu na nurków czeka podwodna góra i możliwość zobaczenia unikalnych, nigdzie indziej nie występujących w tych wodach, kosogonów. Pływają w ławicach, podobnie jak młoty. Warto zachowywać się w ich obecności dość uważnie, a w szczególności zwrócić uwagę na ich ogony, które służą im do ogłuszania ofiar. Ponadto można tu obserwować majestatyczne manty, rekiny wielorybie, żarłacze srebrnopłetwe, rekiny młoty, rekiny whitetips i wiele innych gatunków. Przeważnie nurkowie wracają tu kilka razy, ponieważ nie sposób zobaczyć wszystkie cuda za jednym razem.

Wyspy Moalboal i Pescador. Bardzo uczęszczane miejsca nurkowe, co widać po kursujących tam wciąż statkach. Maleńkie wyspy niedaleko Cebu cieszą się dużym powodzenie, a to dlatego, że sporo tu nurkowych atrakcji. Prądy są co prawda dość silne, ale i tak widoczność dochodzi do 25m. Rafy mają ciekawe kształty, nie brak tu ścian udekorowanych gorgoniami i koralami staghorn, a także koralowymi tworami, które do złudzenia przypominają ludzki mózg. Zagłębienia ścian i powstałe tam skalne półki zamieszkują ryby wielu gatunków, od małych papugoryb czy lucjanów do sporych rozmiarów barakud, rekinów rafowych czy tuńczyków. Wokół skał krążą też manty i rekiny wielorybie. Poza tym mnogość korali miękkich i twardych oraz barwne ławice, powodują, że żaden nurek nie wraca z tych okolic bez uśmiechu.

Rejsy nurkowe

Wokół Cebu sporo jest miejsc, które ogląda się nurkując z pokładu statku, ale sporo jest także miejsc nieco oddalonych od wyspy. Cebu jest świetną bazą wypadową, stąd też sporo rejsów dla nurków.

Anilao. Miejsce, gdzie nurkowie chętnie wracają, aby zrobić kolejne zdjęcia, wykonać nurkowanie makro i spotkać się z nurkami z innych krajów.

Tubbataha. Tam udają się zwolennicy podziwiania ogromnych mant i rekinów w otoczeniu pięknych formacji korali. Okolica jest dostępna w określonej porze roku i wyłącznie z pokładu statku.

Bohol. Z Cebu kursują statki, których celem są rafy wokół Bohol, gdzie królują gorgonie, barwne korale miękkie, rozgwiazdy, a dodatkowo gatunki wężorybne, nagoskrzelne, antenariusy czy skorpeny.

Coron i Apo Reef. To kolejne miejsce, gdzie warto zajrzeć pod wodę. Tutejsza rafa Apo nie ustępuje w niczym słynnej Tubbataha.
Leyte. Będąc na Cebu warto wybrać się na Leyte. Okolice tej wyspy są okresowo odwiedzane przez liczne okazy rekinów wielorybich, a poza tym skalne ściany pokryte koralowcami i towarzyszące temu ławice kolorowych ryb zapewnią niesamowite wrażenia. Takie wyprawy połączone są zwykle z pobytem na Malapascua.

PRZELOTY I POBYT - FILIPINY - CEBU

Baza noclegowa. Na Cebu znajdziemy hotele znajdujące się w większych miastach wyspy, a w nadmorskich miejscowościach popularne są ośrodki z domkami careta i bungalowami. Jeśli celem jest nurkowanie, warto poszukać bazy nurkowej przy jakimś resorcie albo wybrać się na rejs nurkowy z noclegami.

Dojazd i transport. Nie ma bezpośrednich lotów z Polski na Filipiny. Jeśli chcemy się tam dostać, musimy szukać lotów z Londynu lub Berlina. Turyści wybierający się na Cebu są w komfortowej sytuacji, bowiem loty z Europy odbywają się do Manilii i właśnie do Cebu. W tym przypadku dojazd jest pozbawiony wielu przesiadek.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - FILIPINY - CEBU

Miasto Cebu. Tu znajduje się większość lądowych atrakcji wyspy. Na początek godne zwiedzenia są zabytki związane z wiarą i to nie tylko katolicką. Na Cebu żyje spora populacja Chińczyków, którzy mają tu swoją świątynię taoistyczną. Sama świątynia nie jest efektowna, ale widok na miasto godny jest uwagi. Ponadto wokół niej można podziwiać ekskluzywne rezydencje. Na Cebu jest też Bazylika Dzieciątka Jezus, wybudowana w XVI w., a później odbudowywana po pożarach. W jej wnętrzu znajduje się figurka Dzieciątka Jezus, która jest tu obiektem kultu i licznych pielgrzymek. W Cebu znajduje się także rotunda z 1841 r., w której stoi drewniany krzyż. Według tutejszych przekazów są w nim elementy pierwotnego krzyża postawionego tu przez Magellana w 1521 r. Zdarzenie to upamiętniają malowidła na sklepieniu rotundy. Miejsc upamiętniających podróżnika jest tu zresztą więcej. W Lapu Lapu znajduje się miejsce upamiętniające ostatnie starcie Magellana z tubylcami, w wyniku którego zmarł. Cebu to nie tylko atrakcje historyczne czy sakralne. Warto odwiedzić Jumalon Butterfly Sanctuary, w tłumaczeniu Sanktuarium Motyli, gdzie turyści mogą podziwiać motyle w różnych stadiach rozwoju i wiele dowiedzieć się na ten temat, oczywiście po angielsku. Ciekawe są także mozaiki wykonane ze skrzydeł tych owadów. Inna atrakcja to muzeum pianin i zbiory orchidei. Warto wziąć też udział w jednej z parad, które są w Cebu organizowane. Najbardziej znana to Sinolog, parada poświęcona świętemu obrazowi z Dzieciątkiem Jezus. Inna to Carcar Fiesta, ku czci św. Katarzyny oraz Festiwal Mango wieńczący zbiory tych owoców.

BAZY / CENNIK - FILIPINY - CEBU

Bazy nurkowe

Dive Point Alcoy. Baza nurkowa prowadzona przez niemieckich właścicieli, która działa według standardów SSI. Codziennie oferuje kilka wypraw nurkowych, wypożyczalnię sprzętu, a do dyspozycji są butle o pojemności 12 i 15l z zaworami DIN i adapterami INT. Wykupując pakiet dziesięciu nurkowań, co tutaj nie jest trudne, otrzymuje się nitroks jako gratis. Wyprawy na nurkowania odbywają się na pokładach dwóch łodzi typu bangka, wyposażonych w radio, tlen i apteczkę. W czasie wyprawy organizator zapewnia przekąski i napoje. Na terenie bazy oferowane są także liczne kursy nurkowe. Wiele miejsc nurkowych znajduje się w odległości zaledwie około 10 minut od wyspy, natomiast inne miejscówki, jak np. Panglao, Sumilon czy Cabilao to trasa na około 60-90 minut. Atrakcyjna jest także darmowa, przybrzeżna strefa nurkowania, która jednak przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych nurków. Baza oferuje też nurkowania nocne z filipińskimi przewodnikami.

Kasai Village Dive Base. Położona jest w resorcie o tej samej nazwie, więc noclegi można mieć na miejscu. W bazie można zrobić kurs PADI na każdym poziomie, a oprócz tego także kursy nitroksowe, techniczne oraz specjalny program dla niepełnosprawnych nurków. Kursy odbywają się w klimatyzowanych salach wyposażonych w sprzęt audio video i dostępne są w różnych wersjach językowych, angielskim, francuskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Baza dysponuje wypożyczalnią sprzętu, także dziecięcego, butli o pojemności 12 i 15l oraz kamer do uwieczniania podwodnych wrażeń. W ciągu dnia organizowane są dwie wyprawy nurkowe z użyciem łodzi o nazwie „Hammer”, na której jest przechowalnia sprzętu, tlen, gaśnice, apteczka, telefon, sprzęt ratunkowy oraz woda pitna. Poza tym, przy bazie znajduje się bezpłatne miejsce nurkowe ze stromą ścianą pokryta koralowcami.

Malapascua Exotic Divers. Jedyna baza sygnowana przez National Geografic, w której można odbyć w nowoczesnych salach kursy National Geografic Open Water i inne specjalizacje. Z bazy wyruszają trzy wyprawy dziennie, a dodatkowo nurkowania nocne i wrakowe. Ośrodek ma 5 łodzi bankga oraz jedną łódź motorową. Nieopodal dostępna jest także rafa przybrzeżna, gdzie znajduje się zatopiona taksówka jeepney, betonowy ogromny kosogon, a to wszystko porośnięte rafą.

Moalboal White Beach Scuba Divers. Baza leży tuż przy Dolphin House, więc jest to idealne położenie nurkowo-noclegowe. Do dyspozycji wodoszczelne suszarnie, nitroks, cztery łodzie, kursy PADI na każdym poziomie, przybrzeżne rafy i świetną atmosferę stworzoną przez właściciela. Organizowane są stąd wyprawy nurkowe z jednym lub dwoma zejściami. Posiłki w czasie wypraw oraz nurkowanie w miejscach chronionych są dodatkowo płatne.

PRZEWODNIK NURKOWY - FILIPINY - CEBU

Wyspa znajduje się pomiędzy dwoma cieśninami oraz między innymi trzema wyspami w środkowej części Filipin i jest najgęściej zaludnioną częścią kraju. Powierzchnia Cebu, dziewiąta co do wielkości filipińska wyspa, jest większości górzysta, jedynie na wybrzeżu znajdują się niziny, gdzie mieszkańcy ulokowali swoje uprawy. Cebu była skolonizowana jako pierwsza i katolicyzm też był wprowadzany najpierw tutaj. Ale poza tym wyspa Cebu to także kolejne, filipińskie piękne miejsca do nurkowania i niezapomniane atrakcje. Główne miasta wyspy to Cebu, Manduaue, Danao, Talisay.

Nurkowanie: potrzebne dokumenty itp. Od nurka wymaga się posiadania własnego adaptera INT, jednak są bazy nurkowe, które je wypożyczają. Należy mieć ze sobą świadectwo zdrowia, logbook z bieżącymi wpisami, posiadane certyfikaty. Nurkując na wyspie Cebu ma się lepszy dostęp do komory dekompresyjnej w razie potrzeby, ponieważ miasto Cebu jest jednym z zaledwie trzech miejsc na całych Filipinach, gdzie taka komora jest dostępna.

Miejsca do nurkowania

Dona Marilyn. Wrak statku pasażerskiego, który leży na głębokości 32m, jest częstym celem dla nurków. Ponieważ statek leży tam już od ponad 20 lat, to został znacznie porośnięty przez korale i zaanektowany na miejsce zamieszkania wielu gatunków ryb. Miejsce przeznaczone zasadniczo dla doświadczonych nurków, bowiem prądy są tu silne i nieprzewidywalne.

Wyspa Gato. Jedno z miejsc, skąd przywozi się wyjątkowe zdjęcia podwodne raf i kolorowych ryb. Można tu spotkać rzadkie skorupiaki i inne gatunki, które są widoczne jak na dłoni dzięki piaszczystej i równej powierzchni dna. Ale wyspa Gato to nie tylko rafy, to także atrakcja dla tych bardziej odważnych nurków. Z jednego końca wysepki na drugi wiedzie podwodna jaskinia w kształcie tunelu, długa na 80 m. Jest tam odrobinę klaustrofobicznie, można spotkać węża morskiego lub rekina, ale jeśli to nie stanowi problemu to można podziwiać żyjące tu liczne kraby, homary, krewetki, a także kolonie gąbek oraz twardych i miękkich korali. Należy pamiętać o zabraniu latarki.

Monad Shoal. W tym miejscu na nurków czeka podwodna góra i możliwość zobaczenia unikalnych, nigdzie indziej nie występujących w tych wodach, kosogonów. Pływają w ławicach, podobnie jak młoty. Warto zachowywać się w ich obecności dość uważnie, a w szczególności zwrócić uwagę na ich ogony, które służą im do ogłuszania ofiar. Ponadto można tu obserwować majestatyczne manty, rekiny wielorybie, żarłacze srebrnopłetwe, rekiny młoty, rekiny whitetips i wiele innych gatunków. Przeważnie nurkowie wracają tu kilka razy, ponieważ nie sposób zobaczyć wszystkie cuda za jednym razem.

Wyspy Moalboal i Pescador. Bardzo uczęszczane miejsca nurkowe, co widać po kursujących tam wciąż statkach. Maleńkie wyspy niedaleko Cebu cieszą się dużym powodzenie, a to dlatego, że sporo tu nurkowych atrakcji. Prądy są co prawda dość silne, ale i tak widoczność dochodzi do 25m. Rafy mają ciekawe kształty, nie brak tu ścian udekorowanych gorgoniami i koralami staghorn, a także koralowymi tworami, które do złudzenia przypominają ludzki mózg. Zagłębienia ścian i powstałe tam skalne półki zamieszkują ryby wielu gatunków, od małych papugoryb czy lucjanów do sporych rozmiarów barakud, rekinów rafowych czy tuńczyków. Wokół skał krążą też manty i rekiny wielorybie. Poza tym mnogość korali miękkich i twardych oraz barwne ławice, powodują, że żaden nurek nie wraca z tych okolic bez uśmiechu.

Rejsy nurkowe

Wokół Cebu sporo jest miejsc, które ogląda się nurkując z pokładu statku, ale sporo jest także miejsc nieco oddalonych od wyspy. Cebu jest świetną bazą wypadową, stąd też sporo rejsów dla nurków.

Anilao. Miejsce, gdzie nurkowie chętnie wracają, aby zrobić kolejne zdjęcia, wykonać nurkowanie makro i spotkać się z nurkami z innych krajów.

Tubbataha. Tam udają się zwolennicy podziwiania ogromnych mant i rekinów w otoczeniu pięknych formacji korali. Okolica jest dostępna w określonej porze roku i wyłącznie z pokładu statku.

Bohol. Z Cebu kursują statki, których celem są rafy wokół Bohol, gdzie królują gorgonie, barwne korale miękkie, rozgwiazdy, a dodatkowo gatunki wężorybne, nagoskrzelne, antenariusy czy skorpeny.

Coron i Apo Reef. To kolejne miejsce, gdzie warto zajrzeć pod wodę. Tutejsza rafa Apo nie ustępuje w niczym słynnej Tubbataha.
Leyte. Będąc na Cebu warto wybrać się na Leyte. Okolice tej wyspy są okresowo odwiedzane przez liczne okazy rekinów wielorybich, a poza tym skalne ściany pokryte koralowcami i towarzyszące temu ławice kolorowych ryb zapewnią niesamowite wrażenia. Takie wyprawy połączone są zwykle z pobytem na Malapascua.

PRZELOTY I POBYT - FILIPINY - CEBU

Baza noclegowa. Na Cebu znajdziemy hotele znajdujące się w większych miastach wyspy, a w nadmorskich miejscowościach popularne są ośrodki z domkami careta i bungalowami. Jeśli celem jest nurkowanie, warto poszukać bazy nurkowej przy jakimś resorcie albo wybrać się na rejs nurkowy z noclegami.

Dojazd i transport. Nie ma bezpośrednich lotów z Polski na Filipiny. Jeśli chcemy się tam dostać, musimy szukać lotów z Londynu lub Berlina. Turyści wybierający się na Cebu są w komfortowej sytuacji, bowiem loty z Europy odbywają się do Manilii i właśnie do Cebu.

W tym przypadku dojazd jest pozbawiony wielu przesiadek.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - FILIPINY - CEBU

Miasto Cebu. Tu znajduje się większość lądowych atrakcji wyspy. Na początek godne zwiedzenia są zabytki związane z wiarą i to nie tylko katolicką. Na Cebu żyje spora populacja Chińczyków, którzy mają tu swoją świątynię taoistyczną. Sama świątynia nie jest efektowna, ale widok na miasto godny jest uwagi. Ponadto wokół niej można podziwiać ekskluzywne rezydencje. Na Cebu jest też Bazylika Dzieciątka Jezus, wybudowana w XVI w., a później odbudowywana po pożarach. W jej wnętrzu znajduje się figurka Dzieciątka Jezus, która jest tu obiektem kultu i licznych pielgrzymek. W Cebu znajduje się także rotunda z 1841 r., w której stoi drewniany krzyż. Według tutejszych przekazów są w nim elementy pierwotnego krzyża postawionego tu przez Magellana w 1521 r. Zdarzenie to upamiętniają malowidła na sklepieniu rotundy. Miejsc upamiętniających podróżnika jest tu zresztą więcej. W Lapu Lapu znajduje się miejsce upamiętniające ostatnie starcie Magellana z tubylcami, w wyniku którego zmarł. Cebu to nie tylko atrakcje historyczne czy sakralne. Warto odwiedzić Jumalon Butterfly Sanctuary, w tłumaczeniu Sanktuarium Motyli, gdzie turyści mogą podziwiać motyle w różnych stadiach rozwoju i wiele dowiedzieć się na ten temat, oczywiście po angielsku. Ciekawe są także mozaiki wykonane ze skrzydeł tych owadów. Inna atrakcja to muzeum pianin i zbiory orchidei. Warto wziąć też udział w jednej z parad, które są w Cebu organizowane. Najbardziej znana to Sinolog, parada poświęcona świętemu obrazowi z Dzieciątkiem Jezus. Inna to Carcar Fiesta, ku czci św. Katarzyny oraz Festiwal Mango wieńczący zbiory tych owoców.

BAZY / CENNIK - FILIPINY - CEBU

Bazy nurkowe

Dive Point Alcoy. Baza nurkowa prowadzona przez niemieckich właścicieli, która działa według standardów SSI. Codziennie oferuje kilka wypraw nurkowych, wypożyczalnię sprzętu, a do dyspozycji są butle o pojemności 12 i 15l z zaworami DIN i adapterami INT. Wykupując pakiet dziesięciu nurkowań, co tutaj nie jest trudne, otrzymuje się nitroks jako gratis. Wyprawy na nurkowania odbywają się na pokładach dwóch łodzi typu bangka, wyposażonych w radio, tlen i apteczkę. W czasie wyprawy organizator zapewnia przekąski i napoje. Na terenie bazy oferowane są także liczne kursy nurkowe. Wiele miejsc nurkowych znajduje się w odległości zaledwie około 10 minut od wyspy, natomiast inne miejscówki, jak np. Panglao, Sumilon czy Cabilao to trasa na około 60-90 minut. Atrakcyjna jest także darmowa, przybrzeżna strefa nurkowania, która jednak przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych nurków. Baza oferuje też nurkowania nocne z filipińskimi przewodnikami.

Kasai Village Dive Base. Położona jest w resorcie o tej samej nazwie, więc noclegi można mieć na miejscu. W bazie można zrobić kurs PADI na każdym poziomie, a oprócz tego także kursy nitroksowe, techniczne oraz specjalny program dla niepełnosprawnych nurków. Kursy odbywają się w klimatyzowanych salach wyposażonych w sprzęt audio video i dostępne są w różnych wersjach językowych, angielskim, francuskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Baza dysponuje wypożyczalnią sprzętu, także dziecięcego, butli o pojemności 12 i 15l oraz kamer do uwieczniania podwodnych wrażeń. W ciągu dnia organizowane są dwie wyprawy nurkowe z użyciem łodzi o nazwie „Hammer”, na której jest przechowalnia sprzętu, tlen, gaśnice, apteczka, telefon, sprzęt ratunkowy oraz woda pitna. Poza tym, przy bazie znajduje się bezpłatne miejsce nurkowe ze stromą ścianą pokryta koralowcami.

Malapascua Exotic Divers. Jedyna baza sygnowana przez National Geografic, w której można odbyć w nowoczesnych salach kursy National Geografic Open Water i inne specjalizacje. Z bazy wyruszają trzy wyprawy dziennie, a dodatkowo nurkowania nocne i wrakowe. Ośrodek ma 5 łodzi bankga oraz jedną łódź motorową. Nieopodal dostępna jest także rafa przybrzeżna, gdzie znajduje się zatopiona taksówka jeepney, betonowy ogromny kosogon, a to wszystko porośnięte rafą.

Moalboal White Beach Scuba Divers. Baza leży tuż przy Dolphin House, więc jest to idealne położenie nurkowo-noclegowe. Do dyspozycji wodoszczelne suszarnie, nitroks, cztery łodzie, kursy PADI na każdym poziomie, przybrzeżne rafy i świetną atmosferę stworzoną przez właściciela. Organizowane są stąd wyprawy nurkowe z jednym lub dwoma zejściami. Posiłki w czasie wypraw oraz nurkowanie w miejscach chronionych są dodatkowo płatne.

HOTELE - CEBU - FILIPINY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

INNE INFORMACJE - FILIPINY - CEBU

Klimat. Filipińskie wyspy, w tym też Cebu, objęte są ciepłym i wilgotnym klimatem i temperaturami oscylującymi między 25ºC a 35ºC. Sezon najcieplejszy to okres od marca do maja. W innym okresie, to jest od czerwca do października trwa tutaj pora deszczowa, ale nadal jest ciepło. Ta pora to jednak okres, kiedy często szaleją tu tropikalne cyklony, a opady rosną ze średnich 48mm do 175mm.

Wizy. Polski turysta może przebywać do 21 dni na filipińskich wyspach bez żadnych opłat wizowych. Jeśli planowany pobyt ma być dłuższy, należy załatwić odpowiednie formalności wizowe, co kosztuje około 35 USD. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od terminu planowanego wylotu z wysp.

Przepisy celne. Na każdej wyspie, także na Cebu, obowiązują takie same przepisy. Surowo karane są próby wwiezienia broni, narkotyków, nagrań i publikacji erotycznych, a także próby wywiezienia chronionych gatunków roślin czy zwierząt, a także ozdób z ich użyciem.

Waluta. Waluta na wyspie Cebu to obowiązujące w całych Filipinach peso, stanowiące wartość 0,08 PLN.

Czas. Do polskiego czasu należy dodać 7 godzin.

Prąd. Napięcie to 220V, ale należy zabrać ze sobą przejściówki do amerykańskich gniazdek.

Zwyczaje. Na filipińskich wyspach mieszają się głównie zwyczaje zaczerpnięte z Hiszpanii i USA. Wpływy hiszpańskie to głównie wiara katolicka, a amerykańskie to powszechnie znany i używany język angielski, luz, popularne fast food’y oraz inne oznaki amerykańskiej komercji. Mieszkańcy Cebu zajmują się uprawami kukurydzy, tytoniu, trzciny cukrowej, palm kokosowych. Inne źródła dochodu to praca w turystyce, przemyśle włókienniczym, rybołóstwie oraz przy wydobyciu złota, srebra, węgla brunatnego i rud miedzi.

Filipińczycy są mili, gościnni i otwarci, lubią się bawić i pić piwo.

Opieka medyczna. Na Cebu, w większych miastach wyspy, opieka medyczna jest na dobrym poziomie i dostępna. Turystom zaleca się wykupienie przed podróżą ubezpieczenia zdrowotnego. Nie ma szczepień obowiązkowych, zaleca się jedynie zaszczepienie się na chorobę Heinego-Medina, tężec i żółtaczkę typu A i B. Należy pamiętać, że wybierając się na rejsy w oddalone zakątki, zdani jesteśmy jedynie na opiekę medyczną na statku.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
   
 
3          
  Nurkowanie

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Nurkowanie

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Nurkowanie

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.