Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - NURKOWANIE
   
COUNTRY:
         
 
 
   
Nurkowanie magazyn
   
Home news
   
Podstawowe inf.
   
Nurkowanie na świecie
Kdeks nurka
Planowanie podróży
Szkolenia nurkowe
Fotografia podwodna
Organizacje nurkowe
Fauna i flora
Zdrowie
   
Morze Karaibskie
   
Florida Keys
Little Bahama Bank
Wyspy Turks i Caicos
Isla de la Juventud
Kajmany
Cozumel i Jukatan
Belize
Grenada i "Bianca C"
   
Ocean Atlatycki
   
Scapa Flov
Porthkerris i Manacles
Lundy
Wyspy Skelling
Outer Banks
Fernando de Noronha
Gansbaai
   
Morze Śródźemne
   
Wyspy Medas
Sardynia
Ustica
Zenobia
   
Morze Czerwone
   
Thistlegorm
Brothers
Dahab
Zatoka Akaba
Sha'ab Rumi
   
Ocean Indyjski
   
Aliwal Shoal
Sodwana
W. Inhaca i Bazaruto
Jezioro Malawi
Park Morski Watamu
Wielki Komor
W. Mauritius i Rodrigues
Aldabra i Amiranty
At. Lhaviyani i Felidhoo
Wyspy Similan
Komodo
Bali
Ningaloo Reef
W. Neptuny i Dangerous Reef
   
Ocean Spokojny
   
Catalina
Morze Korteza
Cocos i Malpelo
Wyspy Galapagos
Rangiroa
Bora Bora
Atol Bikini
Laguna Chuuk
Wyspy Yap
Archipelag Palau
Rafy Tubataha
Sipadan
Cieśnina Lembah
East. Fields i Kimbe Bay
Wyspy Gizo i Uepi
SS "Presidrnt Coolidge"
Archipelag Fidżi"
Wielka Rafa Koralowa
Morze Koralowe
"Yongala"
Wyspy Poor Knights"
Lermontow
   
Słowniczek
   
Skala beauforta
   
Vademecum
   
Multimedia
   
Inne
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 
 Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne
     

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc. Opis obejmuje również bazę logistyczną i usługową funkcjonującą w otoczeniu opisywanych nurkowisk. Jest to oczywiście informacja poglądowa, jednak stworzona przy współudziale pasjonatów nurkowania, wielu specjalistów. Mamy nadzieję, że osoby odwiedzające Nasz portal docenią wykonaną przez Nas pracę i wspólnie z Nami będą współtworzyć ten portal i tym samym przyczyniać się do propagowania tej pięknej pasji.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Niebezpieczeństwa oceanu

Ocean to środowisko bardzo niebezpieczne, pełne tajemnic i zagadek. Nie jest tam pewne, dlatego chcąc nurkować w ocenia i podziwiać jego niesamowite uroki, należy być przygotowanym dosłownie na wszystko. Zanim podejmiemy decyzję o zwiedzaniu podwodnego świata, należy się dwa lub nawet trzy razy porządnie zastanowić, zanim podejmiemy ogromne ryzyko. Wielu nurków właśnie w tych głębinach straciło życie, chcąc jedynie przeżyć niesamowitą przygodę. Istnieje duże prawdopodobieństwo poparzenia, ukłucia czy ugryzienia zarówno przez zwierzęta jak i żyjące w oceanie rośliny.

Największe zagrożenia

Przy niezachowaniu ostrożności, nurek może zostać dotkliwie zraniony. Bardzo ważne jest więc odpowiednie zachowanie pod wodą, którego profesjonaliści uczą się od wielu lat. Pod wodę nie powinien schodzić żaden amator, który ze środowiskiem oceanu ma bardzo niewiele wspólnego. Wielokrotnie wszelkie rany, które odnoszą osoby nurkujące w ocenia, same są sobie temu winne, ponieważ w jakiś sposób prowokują do ataku zwierzęta, lub podpływają zbyt blisko nieznanych i niebezpiecznych roślin.

Jak zachować się pod wodą?

Najważniejszą zasadą, jaką powinien wyznawać każdy nurek jest „Jeśli nie wiem z czym mam do czynienia, trzymam się od tego z daleka”. Zanim wybierzemy się w podróż po głębinach, powinniśmy zapoznać się z listą niebezpiecznych zwierząt morskich i roślin, a przede wszystkim z ich zdjęciami, ponieważ same nazwy i opisy na niewiele się nam zdadzą. Widzący rybę podobną do płaszczki nie zawsze musimy uciekać, ponieważ może ona w ogóle nie stanowić dla nas zagrożenia. Pod wodą najważniejsze jest zachowanie trzeźwego umysłu, spokoju i opanowania. Panika jest najbardziej niewskazanym zachowaniem, które może tylko sprowokować oceaniczne organizmy do ataku, a tego chcemy za wszelką cenę uniknąć.

Niebezpieczne zwierzęta

Nie sposób wymienić je wszystkie, jednak istnieją okazy, na które trzeba uważać szczególnie. Mogą być dla nas wyjątkowo niebezpieczne i stanowić zagrożenie dla naszego życia. Większość zwierząt prowadzi osiadły tryb życia, a człowiek nie zdając sobie z tego sprawy, często na nie nadeptuje. To powoduje atak ze strony organizmu morskiego, ponieważ odczuwa ono zagrożenie. W ten właśnie sposób ludzie najczęściej prowokują zachowania tego typu.

Na jakie zwierzęta trzeba najbardziej uważać?

Każdy z nas doskonale wie, że jednym z największych zagrożeń w oceanach są rekiny. Pokazuje to nie tylko film szczęki, ale już nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, że to „zła” ryba. Uważać trzeba również na takie okazy jak mureny, płaszczki, szkaradnice, skorpeny, skrzydlice, węże morskie, ukwiały, ślimaki, jeżowce i meduzy, a także ośmiornice. Na nie trzeba zwrócić szczególną uwagę.
Atak ze strony których zwierząt jest najbardziej niebezpieczny?

Zdecydowanie największe zagrożenie dla człowieka, bo śmiertelne, stanowią rekiny, węże morskie, ośmiornice (odmiana niebieska), osa morka i szkaradnica (popularna jako ryba kamień). Wykluczając rekina, który nie kąsi, a zwyczajnie pożera swoją ofiarę, pozostałe zwierzęta gryzą lub parzą swoje ofiary. W przypadku jakiegokolwiek kontaktu z nimi i powstania rany, niezbędna jest specjalistyczna opieka lekarska i jak najszybsze podanie zaatakowanemu specjalnego antidotum, lekarstwa, które zniweluje jad zwierząt.

Jaką ranę mogą zadać nam zwierzęta oceaniczne?

Wśród najpopularniejszych znajdują się przede wszystkim ugryzienia. Im większe, tym człowiek powinien jak najszybciej zareagować. Oczywiście to rekiny gryzą najbardziej, a taka rana bardzo często prowadzi do silnych krwotoków, ran otwartych, utraty kończyn, a nawet śmierci. Inne zwierzęta morskie, które gryzą to mureny, rogatnice zielone i barakudy. Jeśli przytrafiło Wam się takie zdarzenie, nie należy go lekceważyć. Pierwsza rzecz, którą powinniście zrobić to wyjście z wody i jak najszybsze opatrzenie rany, zatamowanie silnego krwotoku i pilna wizyta u lekarza.

Kolejnym niebezpiecznym urazem są ukłucia. Jeśli chodzi o częstotliwość ich występowania, to chyba najczęstszy uraz, który przytrafia się osobom, które nurkują w środowisku oceanicznym. Niestety wiele zwierząt podczas ukłucia wstrzykuje swoim ofiarom trujący jad, co w wielu przypadkach wymaga natychmiastowego podania antidotum. Ukłuć mogą zarówno jeżowce jak i płaszczki. O ile jeżowiec nie wstrzykuje nam jadu, to jednak rany po jego kolcach goją się bardzo długo i niestety często dostają się do nich infekcje. Ranę trzeba bardzo dokładnie zdezynfekować i przede wszystkim wyjąć kolce, co może być niestety bardzo bolesne. Ukłucie płaszczki może być bardzo niebezpieczne, dlatego trzeba omijać ja w oceanie szerokim łukiem. Prosto w serce został ukłuty przez płaszczkę sam Łowca Krokodyli. Niestety w kilka minut zmarł.

Wielokrotnie ukłucia związane są z wstrzyknięciem ofierze trującego jadu. Konsekwencje mogą być różne, jednak prowadzą również do śmierci. W zależności od tego, jak intensywne będzie ukłucie oraz jakie zwierzę to zrobiło, można uratować człowieka specjalnym antidotum. Najbardziej niebezpieczny jad może jednak doprowadzić nawet do zatrzymania akcji serca.

Człowiek może w ocenia doznać również licznych poparzeń, których najczęstszymi sprawcami są meduzy, ukwiały i wieloszczety. Nie wolno pod żadnym pozorem ich dotykać, ponieważ parzydełka mają dosłownie wszędzie. Jeśli jednak wydarzy się sytuacja, że doznaliście poparzenia, a parzydełka zostały na Waszej skórze, jak najszybciej je usuńcie. Najbardziej odpowiednia będzie do tego pęseta, jednak nie zapomnijcie także o rękawiczkach i słonej wodzie! Woda słodka jest absolutnie zakazana!

W oceanie można również zostać poparzonym prądem. Istnieją ryby takie jak drętwy, które są wyposażone w prawdziwe organy elektryczne, których nie należy lekceważyć. Poparzenie tego typu w wodzie może doprowadzić do nagłej śmierci lub zatrzymania akcji serca nurka. To sytuacje, które potwierdzają zasadę, że pod wodą nurek nie powinien znajdować się samotnie, a przynajmniej w towarzystwie jednej, dodatkowej osoby. Zachowanie bezpieczeństwa pod wodą to kwestia priorytetowa, a każdy kto chce przeżyć te podwodną przygodę, powinien to mieć na uwadze.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
3          
  Nurkowanie

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Nurkowanie

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Nurkowanie

Nurkowanie z Grupa Media Informacyjne to zestawienie najciekawszych informacji dla amatorów, profesjonalistów i pasjonatów świata podwodnego i związanego z nim nurkowania. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o nurkowaniu, informacje teleadresowe, o organizacjach nurkowych, najciekawszych miejscach nurkowych wraz z opisem tych miejsc.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.