News
Długotrwałe przebywanie poza cywilizacja wiąże się z koniecznością dostarczenia organizmowi wysokokalorycznego pożywienia czyli mięsa. Wiąże się to z koniecznością nabycia umiejętności w zakresie polowania na zwierzynę.
Polowanie to czynność do której należy się dobrze przygotować, może stanowić zagrożenie oraz zabiera dużo wysiłku i czasu.
Technika polowania może być różna w zależności od posiadanych środków. Jeśli mamy broń to sytuacja jest ułatwiona, jeśli jej nie mamy to musimy poświęcić czas na jej przygotowanie.
Najprostszym narzędziem do polowania jest pałka. Odpowiednio duża może służyć do zabijania nawet dużych ssaków.
Oszczep do rzucania lub pchania. Do rzucania powinien mieć około 1 metra a do pchania 2 metry. Ostrze możemy zahartować nad ogniem lub wykonać bardziej trwałe z kamienia, szkła lub stali.
Za narzędzie do polowania mogą również posłużyć kamienie, proca, bolas, łuk, kusza.
Podchodzenie zwierzyny to czynność wymagająca spokojnych ruchów w jak najniższej postawie. W razie potrzeby nie tracąc równowagi powinniśmy mieć możliwość zatrzymania się.
Podchodzenie do zwierzyny możemy połączyć z kamuflażem, który utrudni rozpoznanie kształtów człowieka, upodobni barwę do naturalnej.
Polowanie to czynność wymagająca znajomości zachowań zwierząt, rozpoznawania ich śladów. Najlepszą porą dnia jest brzask lub zmierzch w tym czasie aktywność zwierząt jest największa, zwierzęta gromadzą się wokół wodopojów zaczynają polować.
Pierwsza faza polowania wiąże się z koniecznością wytropienia zwierzyny. Nawiązanie kontaktu wzrokowego ze zwierzyna to kolejny etap polowania, w którym musimy zbliżyć się w sposób niezauważony na taką odległość, aby można było wykorzystać posiadaną broń. Należy podchodzić pod wiatr w taki, aby zwierzyna nie zmieniała swojego zajęcia, jeśli widać oznaki niepokoju to się zatrzymujemy aż do momentu, kiedy zwierzyna ponownie zacznie się zachowywać naturalnie.
Sam atak powinien być zdecydowany, którego celem powinno być zabicie zwierzyny.
Pułapki są nieco inną technika polowania. Wykorzystują rozwiązania przyciągania, zabijania i łapania zwierzyny. Pułapki powinny być tak konstruowane, aby nie pozostawało na nich zapachu zwierzyny. Dobrym preparatem jest błoto, którym możemy wysmarować dłonie podczas budowy pułapki.
Prostym narzędziem do polowania są różnego rodzaju pętle wykonane z drutu lub sznura. Ich zaciśnięcie na szyi dusi zwierzynę lub zatrzymuje w przypadku zaciśnięcia na kończynie. Sztuką w tym przypadku jest określenie szlaków poruszania się zwierzyny. Dodatkiem może być tutaj zanęta wabiąca zwierzynę.
Innym rodzajem pułapek są paści, których mechanizm działania polega na zabijaniu poprzez upadek ciężaru wywołanego poprzez szarpnięcie linki lub przynęty.
Kolejnym przykładem pułapek są pułapki ostrzowe. Wykorzystujemy w tym przypadku napięta gałąź z zamocowanymi do niej ostrzami. Połączenie gałęzi i palika linka pozwala na wykonanie mehanizmu zwalniającego.
Pułapki na ptaki.
Łowienie ryb. Ryby stanowią stosunkowo łatwy element zdobywania pożywienia. Do ich połowu możemy użyć lin, Haczyków, pułapek, sieci, oszczepem.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |