Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
                                                   
     
     
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - CINEMA HD
   
COUNTRY:
         
 

 

Tematyka filmowa

 
Filmy informacyjne
Filmy GMI
Filmy różne
Filmy sportowe
Filmy motoryzacyjne
Filmy przyrodnicze
Filmy dla dzieci
Filmy muzyczne
Filmy kulturalne
Filmy erotyczne
Filmy fashion
Filmy edukacyjne
Filmy naukowe
Filmy kulinarne
Filmy reklamowe
Filmy zdrowie i uroda
Filmy polskie
Filmy zagraniczne
Tv program
   
   
Cinema GMI
   
   
Mobile News
   
   
Tv Mobile GMI
   
   
Reperyuar kin
 
 
GMI Media
 
 
Recenzje filmów
 
 
Oscars
 
   
 
   

 
Kontakt:  
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 

 
   

 

 
 
 
 

Popularni aktorzy

Jackie Chan
Biografia
Jackie Chan pochodzi z Hongkongu. W wielu kręgach uchodzi za najciekawszego dziś aktora azjatyckiego. Czerpiąc inspirację z twórczości takich geniuszy burleski jakimi byli Buster Keaton i Harold Lloyd, stara się podwyższyć poziom azjatyckiego kina sztuk walki. W filmach, w których sam występuje (częstokroć je także reżyserując i produkując), w ślad za swymi mistrzami łączy nadzwyczajną sprawność fizyczną z komizmem, a sam wciela się przeważnie w pozytywnych i sympatycznych bohaterów, którzy jednakże muszą ciężko zapracować na uznanie i zaufanie otoczenia.
Kinematografia hollywoodzka dopiero teraz korzysta z doświadczeń Chana, niekiedy zresztą przy udziale zadomowionych w USA reżyserów z Azji, którzy współpracowali z nim jeszcze w Hongkongu. Mowa o Johnie Woo ("Bez twarzy"), Tsui Harku ("Ryzykanci", "Za ciosem"), czy Stanleyu Tongu ("Pan Magoo"). Należałoby również wspomnieć o aktorce Michelle Yeoh, znanej z filmu o Jamesie Bondzie "Jutro nie umiera nigdy". Jackie Chan w wieku 7 lat trafił do szkoły Opery Pekińskiej. Nauka trwała 10 lat i odbywała się w warunkach surowej dyscypliny, wymagającej pracy przez 19 godzin dziennie. Program zajęć obejmował grę aktorską, śpiew, taniec, pantomimę, akrobacje i najróżniejsze style walk Wschodu. Po ukończeniu szkoły Chan trafił do wytwórni braci Shaw, gdzie po dwóch latach wytężonej pracy awansował z kaskadera na szefa ekipy kaskaderów. Pewien producent, doceniwszy osiągnięcia Chana na tym polu, powierzył mu poważną rolę w filmie "Little Tiger from Canton". Jednakże dopiero w 1978 roku, dzięki sukcesom odniesionym przez filmy "Wąż i cień orła" i "Pijany mistrz", Chan zapewnił sobie wpływ na artystyczny kształt komedii kung fu - gatunku, który stał się znakiem firmowym kinematografii Hongkongu. W 1980 roku Jackie Chan zadebiutował jako reżyser obrazem pt. "Młody mistrz", od którego rozpoczęła się również jego wieloletnia, owocna współpraca z producentem Raymondem Chow.
Po sukcesie "Młodego mistrza" Chan skierował swoje kroki do USA, gdzie zagrał w "Wielkiej rozróbie" i "Wyścigu Armatniej Kuli". W tym drugim filmie partnerował w niewielkiej roli gwiazdom takim jak Burt Reynolds, Roger Moore i Farrah Fawcett. Przyjrzawszy się amerykańskim technikom realizacji filmu, Chan powrócił do Hongkongu z zamiarem przeniesienia ich na tutejszy grunt, w celu podniesienia poziomu kina azjatyckiego. Operacja się udała, co było widać w filmie "Project A". Chan ponownie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by wystąpić w filmach "Wyścig Armatniej Kuli 2" i "Protektor". W 1986 roku jego film "Policyjna opowieść" pojawił się w programie Nowojorskiego Festiwalu Filmowego, co było dla artysty niewątpliwym wyróżnieniem. We własnym kraju Chan nakręcił następnie "Project A 2" i "Policyjną opowieść 2" oraz "Zbroję Boga". Ten ostatni obraz wywołał pierwsze oznaki zainteresowania amerykańskich krytyków kinem Hongkongu. To zainteresowanie niepomiernie wzrosło, kiedy na amerykańskie ekrany, staraniem New Line Cinema, weszła udana komedia "Draka w Bronksie", wyprodukowana przez Hongkong, ale zrealizowana w Kanadzie. W ślad za nią pojawiły się inne filmy z Chanem, m.in. "Przyjemniaczek". Po "Godzinach szczytu" Jackie Chan zdążył już wystąpić w kolejnym obrazie, zatytułowanym "Zgadnij kim jestem?".
Jackie Chan urodził się w Hong Kongu. Jego prawdziwe nazwisko brzmi Chan Kwong San, czyli urodzony w Hong Kongu. Pochodzi z bardzo biednej rodziny, jego ojciec był kucharzem w ambasadzie francuskiej, a matka nie pracowała. W wieku ośmiu lat rodzice byli zmuszeni oddać go do Opery Pekińskiej, gdyż nie było ich stać na jego utrzymanie.
Wyjechali do Australii, a mały Chan musiał zostać w szkole. Po pół roku dostał rolę w filmie "Duży i mały Wong Tin Bar". W szkole uczył się dyscypliny, sztuk walki, tańca, śpiewania, czytania, pisania, akrobatyki i aktorstwa. Przez dziewiętnaście godzin na dobę musiał ostro trenować. Bywało tak, że musiał wykonywać jeden ruch kilkadziesiąt tysięcy razy i tak było codziennie. Następnie wystąpił w kilku filmach, gdzie grał role dziecięce (m.in. "Dotyk Zen"). W międzyczasie spotykał się z rodzicami. W wieku siedemnastu lat ukończył szkołę. Po kilku miesiącach zagrał w swoim pierwszym ważnym filmie, mianowicie "Jednorękim bokserze". Zajął się kaskaderstwem i wystąpił w kilku filmach dublując Bruce'a Lee. Możemy go ujrzeć w jednej scenie filmu "Wejście smoka", w którym wystąpił także Sammo Hung, przyjaciel Chana ze szkoły. Po śmierci mistrza Lee, Jackie'go przejął Lo Wei, dobry reżyser szukający następcy Bruce'a. Wystąpił w kilku produkcjach takich jak "Ręka śmierci" czy "Siedem pięści". W 1978 roku został przedstawiony znanemu reżyserowi Yuen'owi Woo-Ping'owi. Zagrał w jego dwóch filmach "Pijany mistrz" i "Wąż i cień orła", które przyniosły Jackiemu ogromne pieniądze i sukces na skale całej Azji. W 1979 roku zadebiutował w roli reżysera i zarazem głównego bohatera filmu "Nieustraszona hiena". Chan chciał zaistnieć w Stanach Zjednoczonych i zagrał w filmie produkcji USA, "Wielka rozróba", który okazał się klapą. Tak samo jak dwie późniejsze produkcje "Wyścig Armatniej Kuli". Po nieudanych próbach gry w amerykańskim kinie, Jackie wrócił do Hong Kongu, by nakręcić "Opowieść policyjną". Film stał się znany w całej Azji i zarobił ogromne pieniądze. Zadebiutował jako piosenkarz wydając kilka albumów. Później nadszedł czas na "Zbroję Boga" oraz "Opowieść policyjną 2", po tych filmach był najsławniejszym aktorem Azji.
W latach dziewięćdziesiątych doszło do powstania drugiej części "Pijanego mistrza", która stała się jednym z jego najlepszych filmów. Rok później powstał film reżyserii Stanley'a Tong'a "Draka w Bronxie", który odniósł wielki sukces w USA i stał się wizytówką Jackie Chana do Hollywoodu. Następnie powstały filmy:"Opowieść policyjna 4" i "Przyjemniaczek". W 1998 roku wystąpił wraz z Chris'em Tucker'em w filmie "Godziny szczytu", dzięki któremu Chan stał się znany w całym Hollywood. W roku 2000 powstał film "Kowboj z Szanghaju", pierwsza produkcja, w której połączono kino kopane z westernem. W roku 2003 powstał "Medalion", pierwszy film z Chan'em, gdzie użyto efektów specjalnych.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
Nasi partnerzy
 
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
   

Zaplanuj przyszłość z Media Informacyjne

 

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną Akademii Media Informacyjne. Gwarantujemy najlepszą kadrę wykładowców oraz zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wszystko na miarę trzeciego tysiąclecia.

   
 
 
 
 
   
Media Informacyjne
 
       
 
         
 
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.