Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PORADNIK BUDOWLANY
   
COUNTRY:
         
 
 
   
 
 
 
Magazyn GMI
   
Home news
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 

 
 
   
   
 
   
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
Poradnik budowlany
     

Współczesne budownictwo indywidualne, komercyjne stawia przed projektantami, producentami jak i wykonawcami coraz większe wymagania. Łączenie budownictwa tradycyjnego z nowoczesnym to stosowania nowych rozwiązań w zakresie materiałów, technologii i architektury. Celem Naszego poradnika jest pełne przedstawienie zagadnień budowlanych, które pozwoli wybierać najlepsze dla Nas rozwiązania. Współpracujemy z wieloma ekspertami, to pozwala Nam budować, Fanpage oparty o wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy do współpracy.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Materiały budowlane

Materiały ścienne i stropowe

Materiały ścienne przekazują obciążenia z elementów wyżej położonych ( stropy, ściany, więźba) na fundamenty, dlatego ważne, żeby miały odpowiednią nośność (wytrzymałość), a w przypadku ścian konstrukcyjnych zewnętrznych dodatkowo odpowiednią izolacyjność termiczną.

Prawidłowo wykonane ściany posiadają wymiary zgodne z projektem, zachowaną pionowość oraz brak odchyłek od płaszczyzny.
Rodzaje materiałów ściennych:

- Beton komórkowy - jest lekki i łatwy w obróbce - bez trudu można go ciąć zwykłą piłą. Najważniejszą właściwością betonu komórkowego jest jego gęstość objętościowa. Produkuje się bloczki różnej gęstości (odmiany 400, 500, 600, 700, 800). Im wyższa gęstość, tym większa jest wytrzymałość na ściskanie, ale równocześnie - tym mniejsza izolacyjność cieplna materiału. Z betonu komórkowego wykonuje się ściany jedno-, dwu- i trójwarstwowe.

- Ceramika poryzowana - nazywana też "ciepłą ceramiką", bo w porównaniu ze zwykłą ceramiką ma znacznie lepszą izolacyjność termiczną. Produkowane z niej cegły i pustaki mają klasę: 5; 7,5; 10; 15. Z elementów ceramicznych wykonuje się ściany jedno-, dwu- i trójwarstwowe.

- Ceramika zwykła - tania, znana od dawna i uważana za "zdrową". Produkuje się z niej elementy pełne (cegły) oraz drążone (cegły i pustaki modularne, dziurawki, kratówki) klasy: 3,5; 5; 7,5; 10; 15; 20 (im wyższa klasa, tym większa wytrzymałość na ściskanie). Ceramiki zwykłej nie stosuje się na ściany jednowarstwowe ze względu na jej niską izolacyjność termiczną. Z cegieł i pustaków muruje się ściany dwu- i trójwarstwowe.

- Keramzytobeton - beton na kruszywie keramzytowym. Lekki, wytrzymały, odporny na wilgoć i niską temperaturę. Wyroby z niego mają kolor szary lub różowo-ceglasty. Oprócz zwykłych pustaków dostępne są też bardzo ciepłe bloczki z wkładką ze styropianu. Wznosi się z nich ściany jedno-, dwu- i trójwarstwowe.

- Silikaty - dobry i niedrogi materiał, powszechnie uważany za jeden z najzdrowszych. Cegły, kształtki i bloczki silikatowe mają klasę: 5; 7,5; 10; 15; 20; 25; 35; 40; 60. Oprócz naturalnych w kolorze białym, produkuje się też kolorowe cegły elewacyjne. Z silikatów muruje się ściany dwu- i trójwarstwowe; ze względu na małą izolacyjność termiczną nie używa się ich na ściany jednowarstwowe.

Systemy kominowe – opis, zalety, przydatność

Systemy kominowe cieszą się stale rosnącą popularnością – nic dziwnego, bowiem ze względu na swoje zalety, stanowią one bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kominów murowanych. Przed zdecydowaniem się na zastosowanie ich w konkretnym projekcie, warto poznać ich specyfikację, a także przeanalizować najważniejsze zalety i wady. Przedstawiamy szczegółową charakterystykę systemów kominowych, która pomoże w podjęciu decyzji!

Czym są kominy systemowe?

Do niedawna niemal we wszystkich projektach budowlanych stosowano kominy murowane. Wiązało się to jednak ze sporymi kosztami, a także koniecznością przeprowadzenia czasochłonnych i wymagających robót. Alternatywą dla nich stały się kominy systemowe, które składają się z prefabrykowanych elementów. Dzięki nim montaż kominów jest znacznie uproszczony, co już na starcie czyni je bardzo ciekawym rozwiązaniem. Ponadto zastosowane w konstrukcjach materiały pozwalają na wykorzystanie ich w różnych typach instalacji – zarówno wykorzystujących paliwa stałe, jak i ciekłe.

Zalety kominów systemowych

Można uznać, że systemy kominowe stanowią bardzo silną konkurencję dla tradycyjnych kominów murowanych. Wynika to m.in. z ich licznych zalet, takich jak:

- prosty i szybki montaż – podczas instalacji komina systemowego, prace montażowe ograniczone są do minimum – z powodzeniem można zamontować go nawet samodzielnie. Narzędzia, które są niezbędne do instalacji, nie kosztują dużo i znaleźć je można niemal w każdym sklepie budowlanym – bogaty wybór gwintowników, wkrętów czy śrub w Żarach oferuje firma Rolmasz. Przetransportowanie prefabrykowanych elementów nie jest kłopotliwe, ponadto nie zajmują one wiele miejsca, co ma szczególne znaczenie w przypadku domów o niewielkim metrażu,
- bezpieczna eksploatacja – kominy tego typu wykonane są z materiałów najwyższej jakości, które gwarantują maksymalną szczelność całej instalacji oraz swobodę i bezpieczeństwo eksploatacji,
- uniwersalność – są one kompatybilne z wieloma systemami grzewczymi, a także mogą zostać umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku,
- ekologia – elementy systemów kominowych wytwarzane są głównie z elementów naturalnych, co czyni je przyjaznymi środowisku.

Choć jest to kwestia poboczna, nowoczesne kominy systemowe cechują się ciekawym designem, przez co z łatwością można dopasować je do koloru elewacji, pozwalając sobie tym samym na dużą swobodę aranżacyjną.

Kiedy warto zdecydować się na system kominowy?

Decyzja dotycząca wyboru komina powinna być podjęta przede wszystkim w oparciu o rodzaj paliwa, które będzie wykorzystywane do ogrzewania. Często jednak osoby, które inwestują w komin murowany, po pewnym czasie żałują swojej decyzji. Aby uniknąć więc niepotrzebnych rozczarowań i bolączek, a także by zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, warto już na etapie projektowania budowy obiektu zdecydować się na komin systemowy. Jest to bowiem rozwiązanie, które zdecydowanie przynosi wiele korzyści!

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
9          
  News

Jakość wykonania jest skorelowana z jakością użytych materiałów budowlanych. Obecnie możemy dokonywać wyboru wsród wielu producentów. Rozwiązania sa różne i warto je poznać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          
  News

Jakość wykonania jest skorelowana z jakością użytych materiałów budowlanych. Obecnie możemy dokonywać wyboru wsród wielu producentów. Rozwiązania sa różne i warto je poznać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  News

Jakość wykonania jest skorelowana z jakością użytych materiałów budowlanych. Obecnie możemy dokonywać wyboru wsród wielu producentów. Rozwiązania sa różne i warto je poznać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.