Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PORADNIK BUDOWLANY
   
COUNTRY:
         
 
 
   
 
 
 
Magazyn GMI
   
Home news
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 

 
 
   
   
 
   
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
Poradnik budowlany
     

Współczesne budownictwo indywidualne, komercyjne stawia przed projektantami, producentami jak i wykonawcami coraz większe wymagania. Łączenie budownictwa tradycyjnego z nowoczesnym to stosowania nowych rozwiązań w zakresie materiałów, technologii i architektury. Celem Naszego poradnika jest pełne przedstawienie zagadnień budowlanych, które pozwoli wybierać najlepsze dla Nas rozwiązania. Współpracujemy z wieloma ekspertami, to pozwala Nam budować, Fanpage oparty o wiedzę i doświadczenie. Zapraszamy do współpracy.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Materiały budowlane

Rodzaje izolacji wodochronnych (parochronne, przeciwwilgociowe, przeciwwodne), przykłady stosowania, rozwiązania materiałowe.

Izolacje wodochronne stosuje się w budynkach wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność ochrony pomieszczeń lub materiałów budowlanych przed szkodliwym wpływem zawilgocenia.

Budynki mogą być narażone na działanie wody z zewnątrz – poprzez opady atmosferyczne (deszcz lub śnieg) i wilgoć przenikającą z gruntu. Wszystkie elementy, po których spływa woda wymagają więc specjalnych zabezpieczeń. Wilgoć może pochodzić także z wnętrza budynku.

Rodzaje izolacji wodochronnych:

- Parochronne – stosowane w celu ochrony przegród budowlanych przed działaniem pary wodnej, np. w stropodachach, ocieplanych połaciach dachowych, tarasach
- Przeciwwilgociowe – stosowane w celu ochrony przed działaniem wody nie wywierającej ciśnienia hydrostatycznego, np. wody z opadów atmosferycznych, wody błonkowej (stanowiącej otoczkę ziaren gruntu), wody podciąganej kapilarnie; tego rodzaju izolacje stosuje się do ochrony fundamentów i piwnic położonych powyżej poziomu wody gruntowej, ścian i stropów pomieszczeń mokrych (np. łazienek) oraz tarasów i balkonów.
- Przeciwwodne – stosowane w celu ochrony przed działaniem wody wywierającej ciśnienie hydrostatyczne (tzw. woda naporowa); tego rodzaju izolacje stosuje się do ochrony fundamentów i piwnic położonych poniżej poziomu wody gruntowej oraz w zbiornikach wypełnionych wodą (baseny, osadniki itp.)

Materiały izolacyjne

Materiały stosowane do wykonywania izolacji muszą być nienasiąkliwe i nieprzepuszczające wody. Można je podzielić na trzy grupy:

- Materiały bitumiczne powłokowe płynne i plastyczne – asfalty z dodatkami rozpuszczalników, wypełniaczy, plastyfikatorów, itp. Tworzące emulsje, masy izolacyjne, lepiki;
- Stosuje się je do gruntowania powierzchni przed ułożeniem dalszych warstw izolacji, do klejenia izolacji z materiałów rolowych, do wykonywania izolacji przy mało intensywnym działaniu wilgoci oraz do konserwacji pokryć dachowych
- Materiały bitumiczne rolowe – papy, złożone z osnowy nasyconej bitumem; rozróżnia się: papy izolacyjne, podkładowe, wierzchniego krycia – dwie ostatnie z dodatkową warstwą posypki mineralnej, zabezpieczającą przed sklejaniem się papy w rolkach i chroniącą przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych; papę izolacyjną (na tekturze) – stosuje się do wykonywania izolacji par ochronnych i przeciwwilgociowych wewnętrznych, nie należy jej używać do wykonywania pokryć dachowych, układów izolacji zewnętrznych oraz izolacji zabezpieczającej przed wodą pod ciśnieniem; papę podkładową stosuje się do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i wodoszczelnych oraz jako wierzchnią warstwę pokryć dachowych
- Materiały z tworzyw sztucznych – folie z polichlorku winylu (PCW), polietylenu o małej gęstości (LDPE) lub o dużej gęstości (HDPE) – z charakterystycznymi wytłoczeniami oraz membrany EPDM produkowane z kauczuku syntetycznego;
- folie o gr. Co najmniej 0,2 mm mogą być stosowane jako paroizolacje; grubsze folie stosuje się jako izolacje przeciwwilgociowe, a membrany EPDM wykorzystywane są jako izolacje przeciwwodne, stosuje się też materiały powłokowe z tworzyw sztucznych, tzw.
Folie w płynie

Izolacje części budynku stykających się z gruntem (izolacje typu lekkiego, średniego i ciężkiego), dobór izolacji w zależności od rodzaju gruntu i poziomu wody gruntowej.

Izolacje typu lekkiego:

- Stanowią je dwu- lub trzywarstwowe powłoki z mas bitumicznych bez wkładek o gr. Nie mniejszej niż 2mm (powłoki gruntujące i izolacje z mas powłokowych), powłoki z żywic syntetycznych, środki uszczelniające powierzchnię materiałów.
- Stosuje się je w celu ochrony budowli przed wnikaniem wilgoci, najczęściej w kierunku bocznym. Izolacje ścian piwnic i ścian fundamentowych w gruntach suchych i dobrze przepuszczających wodę

Izolacje typu średniego:

- Izolacje bitumiczne z jedną, dwiema lub trzema warstwami wkładek z papy asfaltowej, izolacje z asfaltów lanych, izolacje z folii z tworzyw sztucznych gr. Co najmniej 1mm, izolacje z wypraw wodoszczelnych.
- Stosuje się je w celu zabezpieczenia przed wodą opadową bezpośrednią lub przesączającą się w kierunku przegrody, na dachach tarasach, ścianach i podłogach piwnic w gruntach o dużym zawilgoceniu.
Izolacje typu ciężkiego:
- Izolacje bitumiczne z wkładkami, np. z papy (3 lub 4 warstwy), z tworzyw sztucznych lub z blach metalowych (1 lub 2 warstwy).
- Stosowane są w celu zabezpieczenia budowli przed wodą naporową, np. w częściach podziemnych budynku położonych poniżej zwierciadła wody gruntowej.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
9          
  News

Jakość wykonania jest skorelowana z jakością użytych materiałów budowlanych. Obecnie możemy dokonywać wyboru wsród wielu producentów. Rozwiązania sa różne i warto je poznać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
8          
  News

Jakość wykonania jest skorelowana z jakością użytych materiałów budowlanych. Obecnie możemy dokonywać wyboru wsród wielu producentów. Rozwiązania sa różne i warto je poznać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
7          
  News

Jakość wykonania jest skorelowana z jakością użytych materiałów budowlanych. Obecnie możemy dokonywać wyboru wsród wielu producentów. Rozwiązania sa różne i warto je poznać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.