Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - HERBACIANY SMAK
   
COUNTRY:
         
 
   
Home news
   
Info
   
Multimedia
   
Galerie
Podcast
Wideo
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
Inne
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   

 

 
 Herbaciany smak
     

 Herbaciany smak to smaki herbaty z całego świata, sposoby jej przygotowywania i podawania. W Polsce pierwsze wzmianki o herbacie pochodzą z 1662 roku. W liście Jana Kazimierza do żony Marii Ludwiki. Powszechność picia herbaty to XIX wiek.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Herbaty ziołowe

Herbata miętowa, jedna z najpopularniejszych herbat ziołowych.

Herbaty ziołowe, które nazywa się także „naparami”, to herbaty przygotowywane z ziół – zwykle z liści albo kwiatów. Herbaty ziołowe pije się zwykle z powodu właściwości leczniczych, chociaż olbrzymia różnorodność ziół i ich smaków oraz aromatów sprawia, że sporo osób pije herbaty ziołowe głównie ze względu na ich smak, korzystając z właściwości zdrowotnych jako skutku ubocznego.

Jak produkowane są herbaty ziołowe?

Dostępne w sklepach herbaty ziołowe są zwykle produkowane z wysuszonych liści danego ziela (np. z mięty czy melisy) lub jego kwiatów (jak w przypadku hibiskusa). Rzadziej wykorzystuje się korzenie (np. w przypadku żeń-szenia). Herbatę ziołową łatwo przyrządzić własnoręcznie – wystarczy zakupić sadzonkę ziela, pozwolić mu trochę podrosnąć i co pewien czas zrywać garść świeżych liści do zaparzenia lub wysuszać je.

Rodzaje herbat ziołowych

Niektóre herbaty ziołowe są dostępne w hipermarketach jako herbata w torebkach. Bardziej wyspecjalizowane mieszanki ziołowe można zwykle dostać w aptekach. Herbaty ziołowe często miesza się z herbatami owocowymi lub z herbatami z herbaty chińskiej, np. dodając miętę do herbaty zielonej czy kwiat hibiskusa do herbaty malinowej (kwiat hibiskusa jest dodawany do większości herbat owocowych).

Właściwości zdrowotne herbat ziołowych

Herbaty ziołowe są tradycyjnie wykorzystywane przez człowieka ze względu na swoje właściwości lecznicze od setek lat. Każde z ziół ma inne właściwości zdrowotne, a mieszanki ziół mogą przynosić jeszcze lepsze efekty. Dla przykładu przedstawimy kilka różnych ziół i powiązane z nimi właściwości zdrowotne.

Herbata miętowa

1. Łagodzi symptomy zespołu jelita drażliwego

Badanie przeprowadzone przez włoskich naukowców sugeruje, że olejek z mięty pieprzowej jest skuteczny w łagodzeniu symptomów zespołu jelita drażliwego. Wystarczyły 4 tygodnie, by pacjenci cierpiący na zespół jelita drażliwego zaobserwowali złagodzenie symptomów tej choroby. Herbata miętowa może przynosić podobne efekty, chociaż należy podkreślić, że nie przeprowadzono do tej pory żadnych badań z udziałem ludzi i herbaty miętowej.

2. Uspokaja

Napar z liści mięty ma właściwości uspokajające i rozluźniające. Z tego powodu zaleca się pić herbatę miętową przed snem – pomoże ona zapaść w głębszy sen i ułatwi zasypianie osobom zmagającym się z bezsennością. Ponieważ herbata miętowa ma właściwości uspokajające, może także pomóc przy różnego rodzaju bólach, zespole napięcia przedmiesiączkowego oraz bólach głowy i przeziębieniach. Należy podkreślić, że brakuje rzetelnych badań klinicznych, które mogłyby potwierdzić te właściwości mięty.

3. Poprawia koncentrację

Naukowcy z uniwersytetu w Cincinnati w stanie Ohio donoszą, że zapach olejku z mięty poprawia pamięć i koncentrację. Zapach herbaty miętowej może przynosić podobne efekty, dlatego konsumpcję (a raczej inhalację) mięty zaleca się wszystkim tym, którzy chcą poprawić swoje zdolności umysłowe.

Herbata z pokrzywy

1. Łagodzi objawy alergii

Wstępne badania kliniczne przeprowadzone na 69 pacjentach z alergiami sugerują, że pokrzywa może chociaż w małym stopniu złagodzić objawy alergii.

2. Łagodzi symptomy chorób reumatycznych

70% ze 152 pacjentów cierpiących na choroby reumatyczne zauważyło poprawę po konsumpcji 1,54 grama ekstraktu z liści pokrzywy dziennie. Możliwe, że herbata z pokrzywy przynosi podobne efekty.

3. Ma pozytywny wpływ na prostatę

Napar z pokrzywy może być skuteczny przy łagodzeniu symptomów przerostu prostaty. Schorzenie to utrudnia oddawanie moczu. Z jednego z badań (opublikowanego w „Journal of Herbal Pharmacotherapy”) przeprowadzonego na 600 pacjentach wynikło, że 81% pacjentów przyjmujących preparat z pokrzywy zauważyło pozytywne zmiany w porównaniu do grupy otrzymującej placebo.

4. Obniża ciśnienie

Herbata z pokrzywy ma właściwości diuretyczne (zwiększa wydalanie moczu) i jest tradycyjnie wykorzystywana w niektórych krajach (np. w Maroko) jako naturalny lek obniżający ciśnienie. Nie jest jednak pewne (brakuje badań klinicznych na ludziach) czy właściwości pokrzywy przynoszą permanentne skutki czy tylko tymczasowe.

Herbata z hibiskusa

1. Obniża ciśnienie

Kilka badań przeprowadzonych na ludziach sugeruje, że herbata z hibiskusa jest bardzo skuteczna przy obniżaniu ciśnienia krwi.
Jedno z badań, przeprowadzone na grupie pacjentów z cukrzycą typu 2, pokazało że miesiąc picia herbaty z hibiskusa obniżył ich ciśnienie skurczowe ze 134.8 mmHg na 112.7 mmHg.

Inne badanie, przeprowadzone na 65 osobach z łagodnym nadciśnieniem pokazało, że wypijana 3 razy dziennie herbata z hibiskusa (240 ml) obniżyła po 6 tygodniach ciśnienie skurczowe przeciętnie o 7 mmHg. Ponadto u osób, których ciśnienie skurczowe przekraczało 129 mmHg, zaobserwowano spadek ciśnienia aż o 14 mmHg.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Argentyny i Meksyku dowiodło, że herbata z hibiskusa jest nieco mniej skuteczna w obniżaniu ciśnienia krwi niż lek lizynopryl, obniżając ciśnienie krwi z 146.48/97.77 do 129.89/85.96 mmHg.

Jeszcze inne badanie, porównujące efektywność herbaty z hibiskusa do captoprilu (popularnego leku na nadciśnienie) dowiodło, że skuteczność hibiskusa przy obniżaniu ciśnienia jest taka sama jak leku.

2. Reguluje poziomy cholesterolu

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego Chung Shan na Tajwanie przeprowadzili badanie, z którego wynikło, że hibiskus zawiera przeciwutleniacze, które mogą pomagać w regulacji poziomów cholesterolu. Badania przeprowadzone na zwierzętach dowiodły, że hibiskus może obniżyć poziomy złego cholesterolu LDL i zredukować nagromadzenie się złogów tłuszczowych w tętnicach.

3. Wspiera spalanie tłuszczu

Konsumpcja herbaty z hibiskusa po posiłku stymuluje metabolizm pomagając w rozkładaniu skrobi i cukrów prostych. Dzięki temu może ona wspierać spalanie tłuszczu.

4. Zawiera duże ilości witaminy C

Herbata z hibiskusa jest bogata w witaminę C. Chociaż spożywanie witaminy C w większych ilościach nie zmniejsza ryzyka przeziębienia, to większe dawki witaminy C kiedy już przeziębienie złapiemy mogą skrócić czas trwania choroby.

W przypadku gdy planujesz pić herbaty ziołowe by zaradzić na jakieś dolegliwości lub schorzenie, pamiętaj aby najpierw skonsultować się z lekarzem. Chociaż niektóre z ziół mogą być potencjalnie bardzo skuteczne w leczeniu niektórych schorzeń (np. herbata z hibiskusa w przypadku nadciśnienia) wciąż nie powinieneś na nich polegać bez nadzoru lekarza – szczególnie gdy przyjmujesz już leki, które mogą wchodzić w interakcje z zażywanymi ziołami.

Pamiętaj, że wiele z ziół ma skutki uboczne lub może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Szczególną uwagę powinny zachować kobiety w ciąży – wiele z herbat ziołowych może uszkodzić płód lub nawet spowodować poronienie. Z tego powodu zawsze należy przed wypiciem herbaty ziołowej (szczególnie przyrządzonej z mniej popularnych ziół) sprawdzić jakie ma skutki uboczne i czy jest bezpieczna dla kobiet w ciąży.

Przypomnienie dla kierowców – nie zaleca się picia uspokajających herbat ziołowych jeżeli zamierzasz później prowadzić samochód. Niektóre herbaty ziołowe mają właściwości usypiające, co może obniżyć koncentrację za kółkiem.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
Ostatnio dodane - News
 
   
3          
  Promowane

Herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jednocześnie niewielu z Nas odkrywa jej prawdziwy, wspaniały smak i aromat. Pytanie, dlaczego? Wydaje się, że Czas i pośpiech powodują, że nie poświęcamy uwagi na odpowiednie jej parzenie.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Promowane

Herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jednocześnie niewielu z Nas odkrywa jej prawdziwy, wspaniały smak i aromat. Pytanie, dlaczego? Wydaje się, że Czas i pośpiech powodują, że nie poświęcamy uwagi na odpowiednie jej parzenie.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Promowane

Herbata jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jednocześnie niewielu z Nas odkrywa jej prawdziwy, wspaniały smak i aromat. Pytanie, dlaczego? Wydaje się, że Czas i pośpiech powodują, że nie poświęcamy uwagi na odpowiednie jej parzenie.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
 
News - Herbaciany smak
 
News - News
News - News
News - News
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.