Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
Tytuły naukowe  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
Encyklopedie GMI  
 
 
 
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA
 

Rozpoczynamy nowy rok akademicki

Rozpoczynamy kolejny rok akademicki w historii Akademii Grupa Media Informacyjne. Jest to jednocześnie rok, w którym podejmujemy nowe wyzwania i obowiązki. W tym uroczystym momencie chciałbym skierować do całej Społeczności Akademickiej serdeczne słowa powitania.

W pierwszej kolejności witam Studentów. Większość z Was przekracza próg naszej Uczelni po raz kolejny. Ale są też tacy, którzy te progi przekraczają po raz pierwszy. Studentów pierwszego roku, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Akademią GMI, witam, więc w sposób szczególny. To Wy - nasi Studenci - jesteście głównym powodem, dla którego Akademia GMI istnieje. Jednocześnie jesteśmy dumni, że możemy brać udział w Państwa edukacji.

Na progu nowego roku akademickiego życzę Wam, aby ten moment Waszego życia był czasem ważnym, kształtującym osobowość oraz zasoby wiedzy potrzebnej w późniejszym życiu zawodowym. Ufam, że oczekiwania, co do Akademii GMI zostaną spełnione. Mądrość, tradycja, wysoki poziom edukacji niech będą podstawą relacji pomiędzy Akademią, wykładowcami a studentami. Ze swej strony liczę na to, że w pełni zrealizujecie swe pragnienia i cele życiowe właśnie tutaj, na Akademii GMI. Dołożę wszelkich starań, by na tej drodze Was wspierać i byście nie zawiedli się w Waszych oczekiwaniach.

Witam również osoby odpowiedzialne za redakcję i przygotowanie materiałów dydaktycznych. To w Waszych rękach spoczywa, jakość edukacji.

W szczególny sposób witam Administrację GMI - to Państwo dbacie, o jakość Naszego wspólnego życia na Akademii GMI.  

Akademia GMI jest wspólnotą, która rozwija się dzięki nam wszystkim i dzięki której rozwija się każdy z członków tej wspólnoty.

Nadchodzący rok akademicki to również wyzwania i zmiany w samej Akademii. Zostanie odnowiona fasada uczelni, powstanie nowy kampus, biblioteka oraz księgarnia. Naszym celem jest również podniesienie poziomu edukacji oraz komunikacji. W tym celu priorytetem będą działania w zakresie innowacji, badań naukowych, rozbudowy bazy dydaktycznej. Współczesne kształcenie to również praktyka połączona z umiejętnością wdrożenia jej w życie, poszczególne sektory gospodarki.

ROZPOCZĘTY ROK AKADEMICKI UWAŻAM ZA OTWARTY - ADAM NAWARA & GRUPA MEDIA INFORMACYJNE

Hymn - Gaudeamus Igitur - GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA
 
 
Nowy Campus Dziekanat Władze uczelni Biblioteka Księgarnia Administracja
                       
 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
Jak napisać dobrą pracę licencjacką?
 
 

Można powiedzieć, że praca licencjacka to twój pierwszy test na przyszłego badacza, wszak to właśnie ona ma być owocem twoich intensywnych i wielomiesięcznych badań, czy to wśród ludzi, czy to wśród książek. Choć wcale nie jest trudno ja obronić jeśli sam ją napisałeś, a obrona jest zazwyczaj tylko formalnością, to jednak warto porządnie przygotować się do tego zadania, zwłaszcza, że jest on również wprowadzeniem do pisania dużo poważniejszej rozprawy, czyli pracy magisterskiej. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, ten artykuł pomoże ci się zorganizować.

Teza

Najważniejsze jest to, co chcesz swoją pracą przekazać. Jeśli będziesz znał jej przewodnią myśl, to naprawdę najważniejsza część za tobą. Nie musisz od razu formułować całego tytułu rozprawy, ale kiedy będziesz już miał na nią pomysł, to zastanów się nad tym jednym, głównym zdaniem, który będzie oddawał jej istotę. Jeśli postawisz tezę, którą potem oczywiście możesz obalić, będzie ci łatwiej zbierać materiały, pisać kolejne rozdziały, a przede wszystkim będziesz wiedział pod jakim kątem prowadzić badania.

Materiały

Kolejnym krokiem jest zbieranie potrzebnych ci materiałów. Mogą to być publikacje naukowe, publikacje popularnonaukowe, powieści, artykuły z czasopism – tak naprawdę wszystko zależy od tematu twojej rozprawy. Warto jednak zebrać literaturę wcześniej i chociaż pobieżnie ją przeczytać, żeby wiedzieć, czy też miał się do czego odwoływać i jakich badań jeszcze nie przeprowadzano. Twoja praca nie musi być nowatorska, ale nie ma sensu wyważać już otwartych na oścież drzwi. Materiałów szukaj przez Internet, w bibliotekach miejskich i uniwersyteckich, ale także w samych książkach, które już wypożyczyłeś. Zauważ, że każdej z nich na końcu znajduje się bibliografia. Przejrzyj ją – może tam trafisz na kolejne, dobre źródła wiedzy.

Rozłożenie pracy

Rzecz jasna, niektórym studentom pracuje się najlepiej pod presją czasu i zaczynają pisać swoją pracę na dwa tygodnie przed ustalonym terminem obrony. Można tak pracować, ale wówczas stres jest o wiele większy, a i o niedociągnięcia łatwo. Dlatego lepiej rozłożyć sobie pracę. Październik pozostaw na dokładne opracowanie pomysłu, konspektu rozprawy oraz wstępny projekt badań. Listopad i grudzień przeznacz na zbieranie materiałów i ich czytanie. Możesz już wówczas rozpocząć swoje badania. Od stycznia zacznij pisać rozdziały pracy. Nie musisz zaczynać od pierwszego, ale ten ostatni pozostaw na koniec, bo to właśnie w nim omówisz wyniki badań. Postaraj się całość zakończyć w połowie maja. Wtedy promotor będzie miał czas, żeby nanieść uwagi, a ty zdążysz dokonać korekty przed przekazaniem rozprawy recenzentowi.

Badania

Badania prowadzone w ramach pracy licencjackiej nie muszą być bardzo rozbudowane i skomplikowane, ale i tak należy się do nich przyłożyć. Zaplanuj sobie plan swoich badań, terminy ich wykonywania oraz osoby, z którymi chciałbyś porozmawiać albo prosić je o pomoc. Na bieżąco zapisuj kolejno nasuwające ci się wnioski, żebyś o nim nie zapomniał. Wysnuwane przypuszczenia zweryfikujesz podczas pisania ostatniego rozdziału.

Konsultuj się

Dobra praca licencjacka jest wynikiem twojej pracy, ale także pracy twojego promotora. To on będzie się podpisywał pod twoją rozprawą i ręczył za nią swoim imieniem, więc mu także zależy, aby była ona merytorycznie oraz technicznie poprawna. Z powyższych powodów, nie wahaj się pytać go, kiedy będziesz miał jakieś wątpliwości. Twój opiekun ma dużo większe doświadczenie niż ty i już nie jednokrotnie czytał rozprawy studentów, więc z pewnością ci doradzi.

Czytaj również działy w Biblioteka GMI ...

Piszemy pracę

1. Czym jest praca dyplomowa? Podstawowe wymogi

1.1. Uwagi ogólne
1.2. Wybór tematu i tytułu pracy
1.3. Struktura i plan pracy
1.4. Jak napisać „Wstęp"
1.5. Jak napisać zakończenie „Zakończenia"
1.6. Poszczególne rozdziały i ich układy
1.7. Forma pisarstwa naukowego

2. Gdzie szukać informacji potrzebnych do napisania pracy dyplomowej

2.1. Internet
2.2. Biblioteki
2.3. Naukowcy
2.4. Przedstawiciele branżowi
2.5. Pozostałe

3. Usystematyzowanie prac oraz zasad gromadzenia, selekcji materiałów

3.1. Zaczynamy?
3.2. Poszukiwanie odpowiednich źródeł i opracowań?
3.3. Gdy już mamy zgromadzony potrzebny materiał

4. Sposoby cytowania materiałów zaczerpniętych z różnych źródeł (Internet)

4.1. Przypisy
4.1.1. Zasady
4.1.2. Rodzaje przypisów - kryterium funkcji i celu
4.1.3. Rodzaje przypisów - kryterium źródła
4.1.4. Zasady cytowania - ciąg przypisów
4.1.5. Najczęściej stosowane skróty bibliograficzne
4.2. Odniesienie do bibliografii
4.2.1. Zasady ogólne
4.2.2. Źródła i opracowania
4.2.3. Dalsze kryteria podziału
4.2.4. Forma zapisu poszczególnych pozycji

5. Słowo o plagiacie?

5.1. Co to jest plagiat?
5.2. Praca dyplomowa a prawa autorskie?
5.3. Jakie są rodzaje plagiatu?
5.4. Konsekwencje popełnienia plagiatu?
5.5. Rodzaje plagiatu?.
5.6. Konsekwencje popełnienia plagiatu?

6. Ghostwriting w pracach dyplomowych

6.1. Co to jest ghostwriting?     
6.2. Umowa o napisanie pracy dyplomowej
6.3. Autorstwo pracy dyplomowej a prawo autorskie
6.4. Odpowiedzialność dyscyplinarna i administracyjna studenta
6.5. Zamawianie pracy dyplomowej a prawo

7. Publikowanie tekstów w Internecie - aspekty prawne

7.1. Publikowanie własnej pracy dyplomowej?
7.2. Publikowanie fragmentów pracy dyplomowej a problem współautorstwa
7.3. Co to jest głębokie linkowanie

8. Tradycyjne biblioteki

9. Przeczytaj również

| Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych | Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym | Kodeks cywilny (wybrane artykuły) | Kodeks karny (wybrane artykuły) |

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
 
 
News - Akademia
 
   
News - Praca dyplomowa  
News - News  
News - News  
   
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.