Japoński Manicure
Manicure japoński, inaczej nazywany P. Shine, to zabieg, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Niewiele osób jednak wie, że manicure japoński powstał już 400 lat temu w Japonii, gdzie z jego dobroczynnych właściwości korzystały tamtejsze arystokratki. Jak wygląda zestaw do manicure japońskiego? Jak go wykonać samodzielnie?
Manicure japoński – na czym polega?
Manicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku. Co znajduje się w zestawie do manicure japońskiego? Otóż składa się on z: pasty, polerki zielonej, pudru, polerki różowej, pilniczka dwustronnego, który służy do zmatowienia płytki paznokcia, pilniczka drewnianego do nadania kształtu paznokciom oraz szpatułki, którą należy odsunąć skórki.
Kosmetyki znajdujące się w zestawie bogate są między innymi w takie składniki, jak: witamina A, E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z morza japońskiego. Składniki te odżywiają paznokcie i korzystnie wpływają na ich stan, dodatkowo ruch wykonywany podczas ich aplikowania wpływa na poprawę krążenia krwi.
Manicure japoński polecany jest osobom, które mają kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Warto podkreślić, że japoński manicure można wykonywać nawet u kobiet w ciąży, jest to jego ogromny atut, biorąc pod uwagę fakt, że w tym okresie panie muszą rezygnować z większości zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne.
Japoński manicure – opis zabiegu
Przystępując do wykonania japońskiego manicure, należy zwrócić uwagę, w jakim stanie jest płytka paznokcia. Prawdą jest, że zabieg ten dedykowany jest osobom posiadającym kruche, łamliwe, nieestetycznie wyglądające paznokcie. Natomiast w przypadku, gdy paznokcie są w bardzo złym stanie, są zniszczone, a ich struktura jest uszkodzona, należy zrezygnować z wykonywania tego zabiegu aż do momentu poprawy stanu płytki paznokcia. Zatem, jeśli stan paznokci pozwala na wykonanie manicure japońskiego, można przystąpić do działania.
Na początek należy tak przygotować paznokcie, aby nie było na nich żadnego lakieru. Jeśli paznokcie były wcześniej pomalowane, należy usunąć kolor. P. Shine wykonuje się na czystej płytce paznokcia.
Kolejno, aby efekt końcowy był estetyczny, warto nadać paznokciom odpowiedni kształt. Ważne jest to, aby przy piłowaniu paznokci wykonywać ruch tylko w jednym kierunku. Piłowanie paznokci w obu kierunkach może przyczynić się do ich rozdwajania.
Następnie warto odsunąć lub wyciąć skórki. Trzeba pamiętać, że zabieg ten należy wykonywać powoli, starannie i bardzo uważnie. Nieumiejętne usuwanie skórek może doprowadzić nawet do infekcji czy uszkodzenia paznokcia. Najbezpieczniej udać się do kosmetyczki lub kosmetologa, który w profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny sposób przeprowadzi zabieg. Oczywiście, nawet jeśli wycinanie czy odsuwanie skórek odbywa się w domowych warunkach, konieczne jest zdezynfekowanie dłoni, a także zadbanie o higienę narzędzi.
Manicure japoński krok po kroku
Tak przygotowana płytka paznokcia gotowa jest do wykonania manicure japońskiego. Dwustronnym pilniczkiem należy zmatowić płytkę, kolejno niewielką ilość pasty P. Shine z zielonego pojemniczka należy nanieść na zieloną polerkę. Następnie nabrany produkt wmasować w płytkę paznokcia za pomocą polerki. Bardzo ważny jest sposób aplikowania. Wcierając kosmetyk w paznokcie, należy trzymać się jednego kierunku ruchu, nie wykonujemy ruchu od lewej do prawej, czy na odwrót! Pastę rozprowadzamy do momentu, aż płytka paznokcia będzie się błyszczała.
Następnie należy przejść do kolejnego, ostatniego już kroku, którym jest nałożenie pudru P. Shine, który znajduje się w różowym pojemniczku. Produkt wcieramy różową polerką. Sposób aplikowania tego kosmetyku jest analogiczny do sposobu nakładania pasty z zielonego pojemniczka.
Ile trwa wykonanie manicure japońskiego?
Cały zabieg jest krótki, trwa około 30–40 minut.
Jak często wykonywać manicure japoński?
Zabieg powinien być powtarzany co około 2–3 tygodnie. Połysk widoczny na płytce utrzymuje się około 5 dni, natomiast działanie odżywcze około 2 tygodni. Manicure japońskiego nie zmywa się.
Manicure japoński – efekty przed i po
Przede wszystkim japoński manicure nadaje paznokciom widoczny połysk. Płytka paznokcia po zabiegu wygląda tak, jakby na jej powierzchnię został zaaplikowany lakier bezbarwny. Paznokcie wyglądają zdrowo, a co najważniejsze są wzmocnione, odżywione i zregenerowane.
Czy manicure japoński można wykonywać po hybrydzie?
Japoński manicure można wykonywać na płytce paznokcia, która jest nieuszkodzona, a jej warstwa nie jest przetarta czy zbyt cienka. Niestety bardzo często po usunięciu manicure hybrydowego płytka paznokcia jest naruszona, cieńsza – wtedy nie zaleca się wykonywania manicure japońskiego. Należy pamiętać, że podczas P. Shine również wykonujemy charakterystyczne ruchy wcierające, dlatego nadmierne naruszenie płytki paznokcia nie wyjdzie im na dobre.
Warto podejść do tematu zdroworozsądkowo i jeśli stan paznokci na to nie pozwala, nie należy wykonywać zabiegu na siłę. Najlepiej odczekać kilka tygodni i dopiero wtedy wykonać manicure japoński.
Zdarza się również, że po wykonaniu manicure japońskiego panie chcą od razu pomalować swoje paznokcie, gdyż najczęściej są przyzwyczajone do posiadania koloru na płytce. Powstaje zatem pytanie: czy można malować paznokcie po japońskim manicure? Nie zaleca się malowania paznokci zaraz po wykonaniu zabiegu, można to zrobić dopiero po około 4–5 dniach od wykonania manicure japońskiego. Wynika to z faktu, że płytka paznokcia po tym zabiegu jest dość mocno natłuszczona, co znacznie wpływa na długość utrzymywania się lakieru.
Manicure japoński – w domu czy u kosmetyczki?
Sam manicure japoński w wykonaniu nie jest trudny, można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że jest on dosyć banalny. Dlatego można wykonać go w warunkach domowych. Jedyną rzeczą, która jest nam niezbędna do wykonania zabiegu jest zestaw do manicure japońskiego. W sieci produkt jest łatwo dostępny, dlatego bez problemu można w niego się zaopatrzyć. Cena zestawu P. Shine waha się w granicach 90–150 złotych.
Dla osób, które nie czują się na siłach, aby samemu wykonać ten zabieg lub po prostu lubią skorzystać z fachowej usługi, mogą udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Wykonanie zabiegu przez kosmetyczkę równa się z możliwością odpoczynku i chwili relaksu oraz gwarantuje efekt zdrowych i błyszczących paznokci. Ceny manicure japońskiego w salonie zaczynają się od 50 złotych.
Przeciwwskazania do wykonania manicure japońskiego
Przede wszystkim przeciwwskazaniami do manicure japońskiego są: grzybica, stany zapalne, niegojące się rany, przerwana ciągłość naskórka, brodawki, a także uszkodzona, zbyt cienka lub zbyt mocno spiłowana płytka paznokcia.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |