Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - Hobby & Pasja Garden
   
COUNTRY:
         
 

Magazyn ogród
   
Home news
   
Garden
   
Zakładanie ogrodu
Projektowanie ogrodów
Style ogrodowe
   
Encyklopedia roślin
   
Drzewa liściaste
Krzewy liściaste
Iglaki
Pnącza
Byliny
Cebulowe
Jednoroczne i dwuletnie
Zioła
Balkonowe i tarasowe
Doniczkowe
Warzywa
Owoce
   
Dekoracje ogrodowe
   
Rok w ogrodzie
   
Inne
   
Zieleń wokół firmy
Zieleń miejska
Zielone dachy
Ogrody przydomowe
Werandy i balkony
Ogrody zimowe
Słownik pojęć
Kuchnia ogrodowa
   
Narzędzia instalacje
   
Inspiracje
   
Ogrodzenia
   
Nawierzchnie
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Galerie
   
Garden
   
Inne
   
Ogłoszenia
   
   
 
   
   
Promowane
   
   
 
   
 
   
 
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
   
 
   
 
 
 
 
 
 
 
   
   
   

 

 
Garden - Grupa Media Informacyjne
     

Ogrodnictwo razem z Grupa Media Informacyjne Ogrody są pasją, której trzeba poświęcić wiele lat. Najpiękniejsze zachwycają wyszukaną archtekturą., tajemniczością, bogactwem występujących kwiatów., drzew. Wiele osobowości stawiało lub stawia sobie za cel posiadanie pięknego ogrodu, w którym można odnaleźć poczucie swobody, odprężyć lub pokazać znajomym wypracowany przez lata efekt. Zobacz również: | Rolnictwo | Sadownictwo | Ogrodnictwo |

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Poradnik rośliny - część druga

ROJE MUSZEK nad roslinami łatwo wytępić, jeśli nasypiemy na wierzch doniczki fusy od herbaty.

PAPROTKA uchodzi jest rosliną korzystną dla zdrowia. Potrafi osiągać znaczne rozmiary, jeśli zapewnimy jej dużą wilgotność i niezbyt nasłonecznione stanowisko. Źle znosi wyższe temperatury i przeciąg. Najlepiej ustawić doniczkę na podstawce z wodą i regularnie zraszać roślinę.

PRZESADZAĆ rośliny nalerzy zawsze do nieco większej doniczki, pamiętając równocześnie, że najlepszym okresem na takie czyn­ności jest przełom lutego i marca, kiedy zakończy się jej okres spoczynku, a nie zacznie jeszcze nowy okres wegetacji.

POJEMNIKI PO JAJACH doskonale nadaja się do przygotowania sadzonek. Należy je wypełnić ziemią i wsiać do niej nasiona kwiatów lub ziół. Gdy rośliny wzejdą, można je wsadzić razem z tekturowym pojemnikiem do gruntu.

Kawałki POTŁUCZONYCH GLINIANYCH DONIC doskonale nadaja się do drenażu w innych donicach. Wilgoć będzie się w nich dłużej utrzymywała, jeśli włożymy na dno zużyte saszetki po herbacie ekspresowej, które przy każdym podlewaniu będą wchłaniać zapas wody.

Do PODLEWANIA KWIATÓW DONICZKOWYCH nadaje się woda z ugotowanych ziemniaków czy jajek, zawiera ona cenne mikroelementy.

Zimą dobrze jest uprawiać drobne rośliny parapetowe, których pędy dostarczą nam witamin, soli mineralnych, białka roślinnego i węglowodanów. PĘDY CIECIORKI, SOCZEWICY CZY SOI można wykorzystać już po 3-4 dniach od założenia hodowli.

Rośliny balkonowe wymagają codziennego podlewania i cotygodniowego nawożenia nawozem wieloskładnikowym. PIERWSZE NAWOŻENIE należy wykonać w 5 tygodni po zasadzeniu rośliny.

PRZESADZANIE KAKTUSA do nowej doniczki jest ułatwione, jeśli użyjemy gazety, złożonej w gruby, wąski pasek. Należy owinąć nim roślinę i zacisnąć na tyle mocno, aby dało się ją utrzymać, ale nie uszkodzić kolców. Trzymając kaktus w gazecie, należy odwrócić doniczkę i delikatnie nią stukając - wysunąć z niej roślinę. Następnie należy przenieść kaktus do nowej doniczki (z warstwą drenażu na dnie), obsypać ziemią i lekko ją ugnieść.

Okres zimowy powoduje OSŁABIONE ROŚLIN, pojawiają się choróby i szkodniki. Najczęściej atakują je mszyce, wełnowce, tarczniki, mączliki i przędziorki. Rośliny doniczkowe najczęściej chorują na szarą pleśń, plamistość liści, rdzę i sadzaki.

ŻYWOTNOŚĆ CIĘTYCH KWIATÓW można przedłużyć, jeśli wrzucimy do wazonu pół łyżeczki cukru lub miedzianą monetę.

Przechowywane przez zimę ROŚLINY BALKONOWE I KUBŁOWE można w lutym przyciąć i przesadzić do świeżej ziemi. Należy je postawić w cieplejszym miejscu, pamiętając, by początkowo tem­peratura nie przekraczała 15°C. Potem może wolno wzrastać.

ROŚLINY DONICZKOWE nie stawiamy w wodzie, dlatego by usunąć nadmiar wilgoci, należy na podstawkę nasypać kociego żwirku.

Nadmierne ZIMOWE SŁOŃCE może wpływać niekorzystnie dla niektórych roślin doniczkowych, dlatego lepiej je przestawić w mniej nasłonecznione miejsce.

ROŚLINOM DONICZKOWYM trzeba regularnie doglądać. Jeśli mają matowe liście, oznacza to, że mają za dużo światła, są pokryte kurzem lub brudem. Plamy lub przebarwienia mogą być wynikiem zbyt skąpego podlewania. Więdnące liście oznaczają skąpe lub nadmierne podlewanie albo za wysoką temperaturę czy za ciasną doniczkę. Opadające, zwijające się liście mogą świadczyć o zbyt niskiej temperaturze, nadmiarze wody czy zimnych przeciągach.

Aby ROŚLINY DONICZKOWE miały odpowiednią wilgotność, zwłaszcza w pomieszczeniach z kaloryferami, należy je często spryskiwać lub ustawiać w sąsiedztwie innych kwiatów.

ROŚLINY DONICZKOWE powinno się podlewać wtedy, gdy ziemia jest już sucha. Nadmiar wody na podstawce należy usunąć w pół godziny po podlaniu. Woda nie powinna być zbyt zimna; najlepsza deszczówka, woda mineralna lub odstała przez noc woda z kranu.

Aby ROŚLINY NASIENNE szybciej wschodziły, można je postawić w skrzynkach z zasiewem na kaloryferze. Można też zmieszać nasiona z wilgotnym piaskiem i wystawić w pojemniku na słońce. Należy co jakiś czas sprawdzać wilgotność i potrząsać pojemnikiem, by ułatwić im kiełkowanie.

STORCZYKI będą doskonale sie prezentowały, jeśli zamiast do zimnej, wstawimy je do letniej wody.

SZAŁWIA to zioło stosowane w kuchni, również jest popularną rośliną ogrodową. Aby uzyskać aromatyczną przyprawę, trzeba przed kwitnieniem zerwać listki szałwi i dobrze wysuszyć. Dobrze nadaje się do dań z dziczyzny i mięs duszonych, jest również rośliną leczniczą.

ROŚLINY DONICZKOWE lepiej rosną, jeśli co jakiś czas doda­my do ziemi fusy z herbaty lub czarnej kawy, popiół drzewny albo rozpuszczone drożdże.

TULIPANY nie zwiędną zbyt szybko, jeśli ich łodygi nakłujemy od czasu do czasu szpilką, by łatwiej mogły wchłaniać wodę. Tulipany, które zaczynają więdnąć, można ożywić, jeśli postawi się je na dwie godziny pod świecącą lampą.

Aby zapobiec złemu zapachowi WODY SPOD KWIATÓW, można wrzucić do wazonu kawałek węgla drzewnego.

Na początku lutego należy ZASILIĆ NAWOZEM rośliny doniczkowe, także te, które wiosną będziemy przesadzać. By ZASILIĆ ROŚLINY DONICZKOWE, ,ożna nasypać na podstawkę w pobliżu otworka w doniczce pokruszone kości, z których roślina pobierze cenne składniki mineralne.

Rośliny podlewane lub opryskiwane WODĄ Z SZARYM MYDŁEM (500 g na 10 litrów wody) zabezpieczymy przed działaniem szkodników, zwłaszcza mszyc.

WYSIANE DO SKRZYŃ KWIATY warto po jakimś czasie rozsadzić do pojedynczych doniczek, by nasze stokrotki, bratki czy niezapominajki były bardziej okazałe. Należy jednak pamiętać o ciągłym podlewaniu i nawożeniu.

Podczas sezonie grzewczego ROŚLINY CZĘSTO TRACA LIŚCIE. Oznacza to, że mają za mało światła, zbyt wysoką temperaturę powietrza lub zbyt małe nawilżenie.

Na początku lutego należy ZASILIĆ NAWOZEM rośliny doniczkowe, także te, które wiosną będziemy przesadzać. By ZASILIĆ ROŚLINY DONICZKOWE, można nasypać na podstawkę w pobliżu otworka w doniczce pokruszone kości, z których roślina pobierze cenne składniki mineralne.

ŻÓŁKNĄCE LIŚCIE roślin doniczkowych sa przejawem, że używamy zbyt twardej wody do podlewania, o zbyt dużej zawartości wapnia, żółknące końce liści - niedostateczne lub nadmierne podlewanie, brak lub nadmiar słońca.

Odmiany kwiatów wrażliwych na przymrozki, takich jak frezje, gladiole i dalie, można sadzić dopiero po tzw. ZIMNYCH OGRODNIKACH (12-14 maja). Petunie, werbeny, pelargonie, surfinie są również wrażliwe na przymrozki, dlatego należy je sadzić do skrzynek balkonowych dopiero w drugiej połowie maja.

     
------------------------------------------------ --------------------------------------------
     

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Ogród

Ogrodnictwo razem z Grupa Media Informacyjne Ogrody są pasją, której trzeba poświęcić wiele lat. Najpiękniejsze zachwycają wyszukaną archtekturą., tajemniczością, bogactwem występujących kwiatów., drzew. Wiele osobowości stawiało lub stawia sobie za cel posiadanie pięknego ogrodu, w którym można odnaleźć poczucie swobody, odprężyć lub pokazać znajomym wypracowany przez lata efekt.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Ogród

Ogrodnictwo razem z Grupa Media Informacyjne Ogrody są pasją, której trzeba poświęcić wiele lat. Najpiękniejsze zachwycają wyszukaną archtekturą., tajemniczością, bogactwem występujących kwiatów., drzew. Wiele osobowości stawiało lub stawia sobie za cel posiadanie pięknego ogrodu, w którym można odnaleźć poczucie swobody, odprężyć lub pokazać znajomym wypracowany przez lata efekt.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Ogród

Ogrodnictwo razem z Grupa Media Informacyjne Ogrody są pasją, której trzeba poświęcić wiele lat. Najpiękniejsze zachwycają wyszukaną archtekturą., tajemniczością, bogactwem występujących kwiatów., drzew. Wiele osobowości stawiało lub stawia sobie za cel posiadanie pięknego ogrodu, w którym można odnaleźć poczucie swobody, odprężyć lub pokazać znajomym wypracowany przez lata efekt.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.