Domowe sposoby na zgagę
Domowe sposoby na zgagę, pomocne informacje i sposoby, przeczytaj i zwalcz zgagę domowymi sposobami. Zgaga to niezwykle uciążliwy problem. Kto raz jej doświadczył z pewnością nie chce przeżywać tego drugi raz. Objawia się potwornym paleniem w okolicach mostka oraz smakiem (o ile można nazwać to smakiem) goryczy w ustach. Jedyne, o czym wtedy myślimy to pozbyć się tego niemiłego uczucia.
Zgaga spowodowana jest najczęściej przez przejedzenie. Żołądek nie jest w stanie przetrawić tego wszystkiego i cofa pokarm z powrotem do przełyku. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się leki na zgagę, jednakże domowe sposoby na zgagę są o wiele skuteczniejsze i łagodniej oddziałuje na nasz organizm. Teraz nasuwa się pytanie – jakie naturalne sposoby na zgagę działają najlepiej?
1. Przede wszystkim należy wiedzieć, że szybkie spożywanie posiłków, co na zgage działa jak płachta na byka nie jest wskazane. Kiedy towarzyszy nam stres to może ona dopaść nas jeszcze szybciej i dotkliwiej. Więc jedz spokojnie i powoli, bez żadnych stresów.
2. Herbata z melisy to wspaniały sposób na zgagę. Pita regularnie, dwa razy dziennie, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Aby ją przyrządzić należy zalać łyżkę suszonej melisy dwoma szklankami wrzątku. Przykrywamy to na około 10 minut, aby się zaparzyło, a następnie przecedzamy. Taki napar ma przyjemny, cytrynowy zapach.
3. W wyszukiwarce internetowej ze stajni Google bardzo często przewija się hasło “co na zgagę domowe sposoby”. Odpowiedź jest banalnie prosta – migdały. Po zjedzeniu 10 takich migdałów pieczenie i gorycz w ustach powinny minąć jak ręką odjął. Mają one działanie łagodzące, szczególnie dla kobiet w ciąży, którym te dolegliwości towarzyszą bardzo często.
4. Szklanka ciepłego mleka też może pomóc. Mleko to znany od dawna domowy sposób na zgagę, którego używały nasze babcie, a zapewne także ich matki. Jednakże, kiedy zgaga męczy nas regularnie to ciepło mleko może nie tylko nie pomóc, ale jeszcze nasilić dolegliwości.
5. Siemię lniane. Dwie łyżki siemienia zalewamy wrzątkiem i po zaparzeniu wypijamy zawiesinę. Sposób ten również pochodzi z grupy “metody na zgage naszych przodków”. Działą nie tylko na zgagę, ale również pomaga w trawieniu oraz buduje ściany żołądka.
6. Imbir to świetny pomysł na walkę z ta przykrą dolegliwością. Możemy go rzuć, sporządzić napar z kłącza czy dodać do herbaty. Imbir pochłania kwasy z naszego przełyku i ma działanie łagodzące.
7. Kminek działa podobnie jak imbir, tyle tylko że możemy dodawać go bezpośrednio do spożywanych potraw, zwłaszcza tych ciężkostrawnych. Stymuluje on wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu żołądek ma czym strawić to, co zjedliśmy. Jednak należy uważać z tą przyprawą, gdyż działa wiatropędnie.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |