HP
Marka HP jest znana obecnie na całym świecie. Nie każdy jednak wie, że zaczynała od niewielkiego przedsiębiorstwa prowadzonego w… garażu. Z czasem dopiero rozwinęła się na tyle, by obecnie stać się popularną niemal na całym świecie. Poznaj historię marki HP od początku aż do dziś.
Początki marki HP
Marka HP, a tak właściwie Hewlett–Packard, jest firmą informatyczną, która powstała w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Palo Alto w Kalifornii. Założyła ją dwójka znajomych, którzy poznali się na Uniwersytecie Stanford. Był to William Hewlett oraz Dave Packard. Nietrudno więc zgadnąć, że to od ich nazwisk wywodzi się nazwa marki.
Siedziba firmy początkowo ulokowana była w garażu mieszczącym się na małej posesji. Garaż ten jest zresztą symboliczny i bywa nazywany zalążkiem powstania międzynarodowej korporacji o wielkich rozmiarach. W fazie „garażowej” założyciele byli skupieni na pracy na rzecz pobliskiej kręgielni, kliniki, czy obserwatorium astronomicznego. Jednak już niedługo potem William i Dave stworzyli pierwszy własny produkt, czyli oscylator dźwiękowy wykorzystywany do mierzenia częstotliwości dźwięku. Urządzenie zostało wykorzystane nawet przez Walt Disney Studio! Kolejne wynalazki to była kwestia czasu. Firmę HP uważa się za pierwszą, która stworzyła komputer osobisty.
Technologie od Hewlett-Packard
Obecnie Hewlett-Packard jest międzynarodową firmą, która stanowi jedną z największych w swoich branży. Jej siedziba mieści się w Palo Alto. Nazwa firma nie uległa zmianie, ale obecnie można rozróżnić HP Inc. (HP.com) oraz Hewlett-Packard Enterprise (HPE.com). HP jest odpowiedzialna za rozwój nowych technologii, HPE z kolei skupia się na rozwoju oprogramowania.
Działalność firmy obejmuje technologię informatyczną oraz doskonale znane produkty, takie jak: drukarki laserowe, atramentowe, wieloformatowe czy drukarki 3D. Można zakupić również laptopy, serwery, tablety i komputery PC marki HP oraz monitory. Firma ma w swojej ofercie także kamery internetowe, myszy i klawiatury, elementy sieciowe, kalkulatory naukowe, skanery, urządzenia wielofunkcyjne czy aparaturę cyfrową. Można zakupić również tonery HP, wkłady atramentowe HP i materiały drukarskie powiązane z informacjami oraz drukiem.
Najnowsze rozwiązania na rynku
HP to nie tylko zaawansowany technologicznie sprzęt, ale i najnowsze rozwiązania na rynku. Nowoczesne usługi HP to na przykład Inteligentny system druku HP+. Nowoczesne usługi HP w tym wydaniu to mechanizm, który pozwala przewidzieć zużycie wkładu drukującego, dzięki czemu Twoje urządzenie będzie zawsze gotowe do pracy. Ponadto, inteligentny system pozwala drukować bezpieczniej, wydajniej i w ekologicznej formie.
Nowoczesne usługi HP oznaczają również, że w ramach Inteligentnego systemu druku HP+ otrzymujesz dodatkowe korzyści. Jest to na przykład nowa chmura, która pozwala automatycznie sygnalizować problemy z łącznością i naprawiać je oraz 6—miesięczny okres próbny bez dodatkowych opłat na usługę HP Instant Ink, dzięki której otrzymasz pod drzwi nowe tusze lub tonery jeszcze zanim poprzednie się skończą.
HP+ to również rozszerzona gwarancja HP, nowy system monitorowania Smart Security, który zadba o to, by Twojego urządzenia nie zaatakowało złośliwe oprogramowanie oraz funkcja natywnego drukowania z poziomu systemu operacyjnego. Funkcja Forest First pozwoli natomiast równoważyć drukowane strony inwestycjami w ochronę i odnowę lasów, a Private Pickup zwalnia dokumenty dopiero w momencie, gdy stoisz przy urządzeniu drukującym. Poznaj bliżej markę HP i przekonaj się o tym, jak nowoczesne rozwiązania oferuje.
Zrównoważony rozwój marki
Rozwój marki HP nie oznacza, że przedsiębiorstwo bezrefleksyjnie marnuje zasoby i nie patrzy naprzód. Kilka miesięcy temu firma zainicjowała HP Amplify Impact, który stanowi pierwszy tego typu program zakładający ocenę partnerów na zasadach zrównoważonego rozwoju. Priorytetem jest planeta z naciskiem na klimat, wspólnota oraz jej cyfrowy kapitał, a także ludzie, w tym kwestie równości społecznej i praw człowieka. To istotne, że tak duże przedsiębiorstwo nie jest nastawione wyłącznie na zysk.
©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |