Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - MAKIJAŻ
   
COUNTRY:
         
 

 

 

Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 

 
 

 
   
 

 
 
Strony tematyczne  

 
   
 

 SZYCIE NA CO DZIEŃ

Od codziennych strojów po wieczorowe kreacje, od zasłon po kołdry, WSZYSTKO O SZYCIU daje ci wszystko, co musisz wiedzieć, żeby stworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Bez względu na to, czy jesteś osobą początkującą, czy doświadczoną szwaczką, korzystając z tej działu GMI poczujesz się, jakby na każdym etapie siedział obok ciebie ekspert krawiectwa!

 SZYCIE PROFESJONALNE

To szycie któremu poświecamy wiele czasu, dzieki któremu powstają ciekawe kreacje, projekty, wreszcie domy mody, poznajemy wspaniałych projektantów, ich talent

 DLACZEGO WARTO

Stwórz pierwszą swoją profesjonalną kreację a poczujesz dlaczego warto. Kupując gotowy projekt nie zdajesz sobie sprawy ile trzeba było niemu poświęcić uwagi

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Techniki szycia odzieży

Często otrzymujemy od Was pytania dotyczące technik szycia odzieży. Zastanawiacie się

między innymi nad tym:

● Na czym polegają konkretne techniki szycia ubrań?
● Do czego służą?
● Jaki dają efekt?
● Jaka jest ich największa wartość?
● Jaką technikę szycia zastosować do konkretnego typu odzieży?

Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pozwoli nam rzeczowo podzielić się naszą wiedzą
–odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Was pytania i rozwiać Wasze wątpliwości.

Rodzaje technik szycia odzieży

Rodzajów technik szycia odzieży jest bardzo dużo. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim:

● stębnówka,
● overlock,
● flatlock,
● renderka,
● szwy podklejane.

Dokładnie opisujemy je poniżej.

Stębnówka – co to?

Stębnówka to podstawowa (najpopularniejsza, najpowszechniejsza i najważniejsza) maszyna do szycia zarówno w każdym małym zakładzie krawieckim, jak i w każdej dużej szwalni. Jej głównym zadaniem jest zszywanie ze sobą dwóch materiałów. Pozwala na precyzyjnie wykonywanie podstawowych działań w procesie szycia. Wyróżnia się stębnówki jednoigłowe i oraz dwuigłowe. Stębnówki jednoigłowe szyją ściegiem pojedynczym, stębnówki dwuigłowe – ściegiem podwójnym. Stębnówki jednoigłowe pozwalają na tworzenie ozdobnych ściegów na wierzchniej stronie materiału. Tworzą one nieprzerwaną linię. Założeniem powstania stębnówek dwuigłowych było sprawienie, aby czynność zszywania była wykonywania dwukrotnie. Podwójny ścieg prosty wykorzystywany jest głównie w przypadkach, w których łączenie, czyli szew, musi być wyjątkowo mocny. Opisywany ścieg cechuje się więc dużą wytrzymałością i elastycznością. Stosuje się go przede wszystkim w produkcji odzieży, która powinna cechować się ponadprzeciętną trwałością. Jest to odzież codzienna, odzież robocza i odzież sportowa.

Overlock – co to?

Overlocki to „zaawansowane” maszyny, które można znaleźć głównie w dużych szwalniach. Wykorzystuje się je do estetycznego zabezpieczania brzegów ubrań przed pruciem. Ściegi overlockowe są stosowane głównie przy szyciu odzieży z dzianin, takiej jak dresy czy bluzy. Szycie przy pomocy overlocków jest równoznaczne z wykorzystaniem dwóch, trzech, czterech, a nawet pięciu nitek jednocześnie. Zwiększenie liczby nici znacząco wpływa nie tylko na to, że ściegi są mocne, ale także na ich wyjątkową elastyczność. Opisywane maszyny krawieckie pozwalają na ponadprzeciętną precyzję wykonania. Dzieje się tak za sprawą noża, który znajduje się obok igieł i który równomiernie ścina nadmiar materiału. Dzięki temu szew overlockowy znajduje się przy samym brzegu ubrania. Kolejną zaletą tej techniki jest możliwość marszczenia i „prostowania” materiałów w zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy. Tworzenie marszczeń i usuwanie ich jest możliwe dzięki regulacji dyferencjału. Regulacja ta pozwala uzyskać wspomniane już wyjątkowo elastyczne materiały. Overlocki mają o wiele więcej możliwości – przy ich użyciu można obcinać materiał (w niektórych przypadkach także bez użycia noża) oraz regulować: długości ściegu, szerokości ściegu, dociski stopki i naprężenia nici. Pozwalają też z dużą dokładnością obszywać krawędzie na kołnierzach, rękawach, mankietach i nogawkach.

Flatlock – co to?

Flatlock jest nazywany jeszcze ściegiem płaskim, szwem płaskim lub – dokładniej –owerlokowym/overlockowym szwem płaskim. Technika ta pozwala na uzyskiwanie estetycznych, ozdobnych szwów, które można „otwierać” już po wyszyciu po obu stronach materiału. W tym przypadku nie mamy więc do czynienia z lewą i prawą stroną, a z dwoma prawymi stronami. Świetny wygląd ściegów płaskich jest uzależniony od dobrze dobranych naprężeń na chwytaczu bądź chwytaczach – tu zalecana jest standardowa wartość (naprężenie na poziomie czwartym) lub zwiększenie standardowej wartości (naprężenie na poziomie szóstym bądź siódmym). Zapewnia go także odpowiednie naprężenie na igle, które – im bardziej zostaje zmniejszone, tym lepsze efekty pozwala uzyskać (naprężenie na poziomie zerowym bądź pierwszym). W technice flatlock ważne jest podjęcie decyzji dotyczącej użycia bądź nieużycia noża oraz wykorzystywanej liczby nitek (dwie bądź trzy). My najczęściej wykorzystujemy trzy nici (czyli nici na igle i na dwóch chwytaczach), by wzmocnić szew. Flatlock jest szeroko stosowany – używa się go do szycia bielizny, do łączenia materiałów elastycznych ze zdobieniami, a także do grubszych materiałów. Technikę tę zdecydowanie należy więc uznać za wielofunkcyjną.

Renderka – co to?

Renderka jest uważana za niezbędny element każdego niewielkiego zakładu krawieckiego i każdej dużej szwalni. Jest to maszyna przeznaczona do szwu drabinkowego, której używa się głównie do obszywania ubrań. Dzięki jej zastosowaniu odzież cechuje się dużą trwałością, przede wszystkim w miejscach, które najczęściej ulegają zniszczeniom w postaci prucia. Dzieje się tak dlatego, że ścieg drabinkowy – nawet kiedy nici zostają przerwane – wciąż trwale łączy ze sobą części materiału. Renderki doskonale nadają się do przyszywania na materiał elementów elastycznych, takich jak gumki. Przy obszywaniu renderką wykorzystywane są różne nici. Jedna z nich – nić chwytaczowa – jest niezwykle ważna, gdyż tworzy szew drabinkowy na wewnętrznej stronie ubrania. Pozostałe nici (minimum dwie) nawlekane są na igłę po to, aby łączyć szew na jego końcach. Nici nawleczone na chwytacz można zauważyć jedynie na wewnętrznej stronie odzieży, z kolei nici przewleczone przez igły – na zewnętrznej stronie. Dają one efekt podwójnego szwu, upodabniając się tym samym do stębnówki dwuigłowej, o której pisaliśmy powyżej. Liczba nici przewlekanych jest zależna od rozstawu szwu oraz od liczby szwów wierzchnich (mogą to być maksymalnie trzy szwy). Często wykorzystywaną funkcją renderki jest wprowadzanie dodatkowej nici przeplotowej, która daje ciekawy efekt w postaci „ozdobnej drabinki”.

Szwy podklejane – co to?

Szwy podklejane to dość innowacyjna technika. Stanowi ona odpowiedź na specjalne wymagania odzieży i dodatków wiatroszczelnych i wodoszczelnych. Tego typu ubrania i gadżety należy odpowiednio zabezpieczyć. Aby to zrobić, trzeba podkleić szwy specjalną taśmą uszczelniającą. Przykłada się ją do szwu dowolną stroną, kolejno przykrywa papierem (najlepiej pergaminowym, ale może być to także papier do pieczenia), a następnie przeprasowuje żelazkiem ustawionym na średnią temperaturę przez około dwadzieścia sekund. Dzięki taśmie uszczelniającej tworzy się elastyczna spoina, która „wtapia się” w podstawowy materiał, stając się tym samym niewidoczną. Szwy podklejane sprawdzają się szczególnie w szyciu ubrań z softshellu, na przykład kurtek softshell i spodni softshell. Wykorzystuje się je jeszcze do zabezpieczania plecaków, workoplecaków, toreb i innych akcesoriów. Szwy podklejane zapewniają wyżej wspomniane wiatroszczelność i wodoszczelność, dzięki czemu softshellowe kurtki i spodnie należycie spełniają swoje funkcje.

Techniki szycia ubrań – którą wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać, która z technik szycia ubrań jest najlepsza i na którą z nich należy się zdecydować. Z technikami szycia odzieży jest zupełnie tak jak z metodami znakowania odzieży, o których pisaliśmy w innym artykule. Ich dobór zależy od wielu czynników. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania dotyczące wyboru najodpowiedniejszej techniki szycia i wskażemy technikę, która sprawi, że będziecie cieszyć się najwyższą jakością personalizowanych ubrań i gadżetów przez długi czas!

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Szycie

Od codziennych strojów po wieczorowe kreacje, od zasłon po kołdry, WSZYSTKO O SZYCIU daje ci wszystko, co musisz wiedzieć, żeby stworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Bez względu na to, czy jesteś osobą początkującą, czy doświadczoną szwaczką, korzystając z tej działu GMI poczujesz się, jakby na każdym etapie siedział obok ciebie ekspert krawiectwa!

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Szycie

Od codziennych strojów po wieczorowe kreacje, od zasłon po kołdry, WSZYSTKO O SZYCIU daje ci wszystko, co musisz wiedzieć, żeby stworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Bez względu na to, czy jesteś osobą początkującą, czy doświadczoną szwaczką, korzystając z tej działu GMI poczujesz się, jakby na każdym etapie siedział obok ciebie ekspert krawiectwa!

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Szycie

Od codziennych strojów po wieczorowe kreacje, od zasłon po kołdry, WSZYSTKO O SZYCIU daje ci wszystko, co musisz wiedzieć, żeby stworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Bez względu na to, czy jesteś osobą początkującą, czy doświadczoną szwaczką, korzystając z tej działu GMI poczujesz się, jakby na każdym etapie siedział obok ciebie ekspert krawiectwa!

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
 
 
 
 
 
News - Szycie
 
   
News - Szycie  
News - Szycie  
News - Szycie  
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.