Savoir Vivre
Elegancki mężczyzna
Elegancki mężczyzna wcale nie dostosowuje się ściśle do zbioru reguł. Dlaczego? Ponieważ męska elegancja nie była i nie jest tylko sztywnym kodeksem ubraniowym.
Będzie cechował się nienagannym zachowaniem. Będzie posiadać umiejętność noszenia ubrania (tak!) i dobierze swój strój stosownie do okoliczności, jak i względem swojej sylwetki. Bo elegancja to też właściwe proporcje. A dlaczego elegancki mężczyzna nie postępuje według ściśle określonych reguł? Wynika to z prostego faktu. Dżentelmen zawsze doskonale zna wszystkie reguły, ale może pozwolić sobie na pewną dozę nonszalancji, nutkę fantazji, niebanalności. I tym różni się od żołnierza, który ściśle przestrzega reguł i zawsze musi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik (dosłownie i w przenośni).
Męska elegancja
Współcześnie elegancki mężczyzna nie podąża ślepo za modą, ale też nie jest na nią kompletnie nieczuły. Jak we wszystkim – najlepszy jest umiar. Stąd w zupełności wystarczy wzbogacić klasyczną garderobę o jeden ciekawy element (na przykład: koszulę, krawat, oryginalne spinki do mankietów) – by nie być kompletnie nieczułym na męską modę.
Wygląd i styl byciaelegancki mężczyzna
Nie zależą tylko wyłącznie od ubrań. Styl zawsze tworzą dodatki i to one czynią strój bardziej wyjątkowym, czy wyrafinowanym. W filmach i literaturze często to detale definiują charakter postaci. Obecnie międzynarodowy dress code pozostawia tak niewielkie pole do działania, że tym bardziej drobne akcenty wpływają na zindywidualizowanie wizerunku mężczyzny. Toteż elegancki mężczyzna sięga po dobrej jakości akcesoria – wie jak bardzo są one pomocne w budowaniu stylowej całości. Akcesoria mogą mieć charakter użytkowy jak: portfel, etui na karty, składany nóż. Mogą być dekoracyjne jak: poszetka, spinki do mankietów, męska biżuteria. Mogą również dodawać stylu jak: pióro, parasol, okulary, kapelusz.
Elegancja zobowiązuje
Garnitur jest strojem formalnym zakładanym na eleganckie sytuacje, podkreśla profesjonalizm mężczyzny, dodaje autorytetu. Jednak trudno wyglądać profesjonalnie, gdy ma się powypychane kieszenie marynarki i spodni tworzące na ciele różne „wypustki”. Jakże często się o tym zapomina. Kieszenie w marynarce mają tak naprawdę znaczenie estetyczne i powinny służyć do noszenia tylko drobnych przedmiotów. Niektórzy zalecają nawet pozostawienie ich bez rozprucia. Podobna zasada dotyczy kieszeni spodni od garnituru. Spodnie te z założenia mają inną funkcję niż bojówki, w których każda kieszeń przystosowana jest do noszenia różnych przedmiotów.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |