Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PORADNIK BUDOWLANY
   
COUNTRY:
         
 

 
 

 
Magazyn wnętrza
   
Home news
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 

 
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Poradnik budowlany
     

Wnętrze powinno być funkcjonalne, komfortowe oraz powinno Nam zapewnić dobre samopoczucie. Użyte materiały i designe mają tutaj wiele do powiedzenia.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
 

Biokominek w Twoim domu - co musisz wiedzieć?

Biokominki są odpowiedzią na potrzebę, która jest matką wynalazców. Jeśli nie mamy instalacji kominowej, lub posiadamy niewystarczający metraż do założenia kominka - biokominek jest odpowiedzią na nasze oczekiwania. Jest to rozwiązanie także dla tych, którzy chcą mieć w mieszkaniu żywy ogień bez wszystkich tego przykrych konsekwencji, takich jak dym czy popiół. Biokominki posiadają różnorodny kształt i aranżacja wnętrz może tylko zyskać na ich wykorzystaniu. Opowiemy jakie są rodzaje kominków na biopaliwo, przedstawimy ich zalety i wady, a także zorientujemy się w cenach tych urządzeń.

Charakterystyka i rodzaje biokominków

Biokominek to specyficzny rodzaj kominka. Nie spala się w nim węgla, brykietu czy drewna, w związku z tym nie powstaje zapach, dym ani popiół. Do biokominka używa się specjalnego paliwa, które nie wydziela zapachu. Istnieje też biopaliwo zapachowe które wypełni pomieszczenie przyjemnym aromatem. Paliwo do biokominka to substancja żelowa lub płynna produkowana najczęściej na bazie alkoholu etylowego. Biokominek jest urządzeniem mobilnym, można go instalować i przenosić w różne miejsca w zależności od potrzeby. Biokominek w odróżnieniu od kominków tradycyjnych nie potrzebuje instalacji kominowej.

Biokominki można podzielić na rodzaje w zależności od różnych kryteriów. Jednym z nich jest rodzaj paliwa nazywany bioetanolem (jest to substancja ekologiczna). Paliwo do biokominka istnieje w dwóch głównych typach: w wersji żelowej oraz płynnej. Paliwo płynne wlewa się do zbiornika i podpala - podobnie jest z paliwem żelowym, jednak jest ono sprzedawane w puszkach, które należy ustawić w biokominku. Paliwo do biokominka powinno bezwzględnie posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny. Warto też wspomnieć, że biopaliwo zapachowe jest najczęściej trochę droższe niż zwykłe, jednak w pomieszczeniu za jego sprawą może się unosić zapach kawy, lasu lub wanilii.

Drugim kryterium podziału tego rodzaju kominków jest forma w jakiej występują na rynku. Rozróżniamy biokominki wiszące, nazywane naściennymi, wolnostojące oraz specyficzne. Do specyficznych rodzajów możemy zaliczyć biokominek narożny, misy do wykorzystania jako palenisko na zewnątrz budynku oraz stoły. Na rynku osiągalne są różnorodne formy - od geometrycznych do klasycznych.

Projekty i realizacje wzornicze biokominków potrafią zaskoczyć niejednego estetę. Obecnie biokominek nie jest tylko urządzeniem które ma służyć jako podkreślenie atmosfery ogniska domowego, ale może również stanowić ozdobę samą w sobie.

To jednak nie wszystko. Można śmiało wyprowadzić twierdzenie, że istnieje cały przemysł około-biokominkowy. W sklepach dekoratorskich i z wyposażeniem wnętrz jest ogromny wybór różnorodnych akcesoriów do biokominków. Akcesoria do biokominków to nie tylko elementy ozdobne takie jak kamyki czy drewienka ceramiczne, ale przede wszystkim rozmaite pojemniki, przeszklenia, lejki, wkładki, kratki oraz płotki do biokominka.

Zalety i wady biokominków

Jak każde sprzęty i urządzenia, kominki na biopaliwo posiadają zarówno zalety jak i wady. O niektórych zaletach wspomnieliśmy na wstępie. Biokominek nie dymi, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu i w procesie spalania paliwa nie powstaje popiół. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

Podstawową zaletą biokominka jest jego uniwersalność. To rozwiązanie dla każdego mieszkania, można go zamontować czy ustawić w dowolnym pomieszczeniu. Biokominek to urządzenie które pozwoli nadać wyjątkowego charakteru wnętrzu. Ze względu na szeroki wybór modeli zarówno klasycznych jak i awangardowych, biokominki stanowią doskonałą dekorację. Biokominek może pełnić funkcję wystroju również na balkonie, przy wejściu do domu, czy w ogrodzie.

Kolejnym atutem jest uzyskanie za jego sprawą dodatkowego źródła ciepła. Biokominki są ponadto lekkie i można je przestawiać, jeśli zapragniemy zmienić aranżację. Niezależnie czy wybierzemy biokominek z szybą, biokominek narożny czy wolnostojący możemy być pewni, że będzie miał stabilną konstrukcję. Obudowa tego typu kominków jest odporna na ciepło. Są to kominki bezpieczne, również ze względu na stosowane ekologiczne paliwo do biokominka.

Niestety kominki bio, podobnie zresztą jak te elektryczne mają wady. Zresztą kominki elektryczne i biokominki są bardzo często porównywane jako wzajemne substytuty. Opinie klientów w tym względnie są podzielone. Kominki elektryczne charakteryzują się wyższą ceną. Ponadto są to urządzenia, których eksploatacja ze względu na pobór prądu nie należy do najtańszych.

Jednak kominki elektryczne są tylko z pozoru mniej ekonomiczne. Jako koszt eksploatacji biokominków wliczamy przecież zakup biopaliwa. Niestety biokominek jest bardzo paliwożerny. Wszystko zależy od tego przez ile godzin w ciągu dnia będziemy go używać.

Z drugiej strony warto wspomnieć, że kominki elektryczne są osiągalne również w wersji ledowej, co pozwala na oszczędności energii (ciekawie to brzmi – kominki energooszczędne. Jeśli chodzi o kominki bio, mimo że mają różny wygląd, technologia we wszystkich jest podobna.

Zarówno kominki elektryczne, jak i biokominki mają z reguły małą moc grzewczą, nie mogą więc stanowić jedynego ani głównego źródła ogrzewania. Nawet w małych pomieszczeniach są tylko uzupełnieniem. Mimo, iż opinie na temat biokominków są podzielone, dominują opinie o wydźwięku pozytywnym. Cena biokominka zależy od modelu jaki wybierzemy. Akcesoria do biokominków są natomiast dość drogie.

Cena biokominków

Wachlarz cenowy biokominków jest bardzo szerokie – od tanich, podstawowych modeli do drogich i ekskluzywnych. Wszystko zależy od walorów dekoracyjnych, wykorzystanych materiałów, jak i  wielkości danego biokominka. Nie bez znaczenia jest również renoma producenta.

Urządzanie wnętrz - gdzie postawić biokominek?

Za pomocą biokominka można szybko i w prosty sposób wzbogacić wnętrze mieszkania czy domu jednorodzinnego. Ustawienie czy powieszenie biokominka w pomieszczeniu pozwoli podkreślić styl i atmosferę wnętrza w zależności od wybranego modelu.

Jednak przy odrobinie fantazji za pomocą biokominków można ozdobić i udekorować ogród, taras czy balkon. Biokominki przybierają rozmaite formy. Możemy zakupić biokominki do ogrodu czy na taras w kształcie kolumn czy totemów - które będą stanowić doskonałą oprawę podczas organizacji wieczornych przyjęć w ogrodzie.

Inna koncepcja to wykorzystanie biokominków w formie pochodni stojących czy palenisk. Również niewielki biokominek z szybą o oryginalnym design może stanowić dekorację stołu na patio czy podkreślać nastój wieczoru w altanie ogrodowej.

We wnętrzach zdecydujmy się na biokominek narożny lub wolnostojący. Biokominki wiszące są doskonałą ozdobą salonu, podobnie jak kominki elektryczne. Przy aranżacji wnętrza pamiętajmy, że kominek powinien być dostosowany wzorniczo do pomieszczenia, a nie na odwrót. W sklepach jest ogromna możliwość wyboru - więc na pewno uda się dobrać biokominek który swoim stylem będzie podkreślał aranżację w pomieszczeniu.

Postawienie biokominka jest możliwe również w łazience lub salonie kąpielowym. W zależności od wielkości przestrzeni możemy wybrać biokominek do zabudowy, na przykład przy pomocy betonu architektonicznego lub hartowanego szkła. Alternatywnie na rynku dostępne są biokominki do wbudowania w ścianę. Przy pomocy betonu architektonicznego lub szkła możemy stworzyć nietuzinkową kompozycję w rodzaju "palącej się fontanny".

Jak wspomniano wcześniej, opinie na temat biokominków są przeważnie pozytywne. Kominki elektryczne nie mają z reguły tak "dobrej prasy". Jednak opinie to tylko jedno z kryteriów wyboru kominków. Do każdego wnętrza należy je dobierać w sposób indywidualny i spersonalizowany.

Kiedy wybierzemy już nasz wymarzony biokominek, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Biokominki to nie kominki elektryczne. W biokominkach pali się realny, prawdziwy ogień. W bliskim sąsiedztwie nie powinny znajdować się jakiekolwiek przedmioty (zaleca się odległość przynajmniej kilkudziesięciu centymetrów).

Paliwo do biokominka nie powinno być dolewane podczas pracy urządzenia, kiedy jeszcze nie wygasł płomień. Po dopaleniu biopaliwa należy odczekać i dopiero wtedy dodać następną dawkę płynu lub żelu. Kwestie bezpieczeństwa powinny stać zawsze na pierwszym miejscu, wtedy będziemy mogli cieszyć się naszym biokominkiem w sposób kompletny.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2013          
  Kominek

Wnętrze powinno być funkcjonalne, komfortowe oraz powinno Nam zapewnić dobre samopoczucie. Użyte materiały i designe mają tutaj wiele do powiedzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Kominek

Wnętrze powinno być funkcjonalne, komfortowe oraz powinno Nam zapewnić dobre samopoczucie. Użyte materiały i designe mają tutaj wiele do powiedzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Kominek

Wnętrze powinno być funkcjonalne, komfortowe oraz powinno Nam zapewnić dobre samopoczucie. Użyte materiały i designe mają tutaj wiele do powiedzenia.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 

 

 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.