Biokominek, czyli ognisty powiew luksusu w Twoim domu, mieszkaniu i ogrodzie
Jeszcze do niedawna wizją posiadania własnego kominka cieszyli się wyłącznie właściciele domów z możliwością podłączenia instalacji do przewodów kominowych. Jednak firma Kratki.pl wyszła naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, wprowadzając na rynek nowoczesne biokominki. Od tej pory każdy inwestor może cieszyć się ciepłem i widokiem prawdziwego ognia w swoim domu bądź mieszkaniu. Poniżej podpowiemy na czym polega zasada działania biokominków, jakie są zalety ich posiadania oraz możliwości montażowe.
Czym wyróżniają się biokominki?
Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Podczas spalania opału z biokominka wydobywa się jedynie para wodna, ciepło oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla (porównywalne z zawartością dwutlenku w wydychanym powietrzu). Biopaliwo spala się bezwonnie i bezdymnie, dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia użytkowników.
Warto także dodać, że urządzenie poprawia mikroklimat panujący w pomieszczeniach i może zostać wykorzystane do aromaterapii. Jego niezaprzeczalnym atutem pozostaje łatwość montażu, a także wszechstronne możliwości wykorzystania. Montaż biokominka nie wymaga budowy zaawansowanej instalacji dymowej. Co więcej, podłączenie nie wiąże się z koniecznością uzyskiwania żadnych pozwoleń.
Nowoczesne biokominki nadają się zarówno do przestronnych domów jednorodzinnych, niewielkich mieszkań, jak również do luksusowych apartamentów. Szeroka oferta handlowa sprawia, iż każdy inwestor będzie w stanie dobrać urządzenie do własnych potrzeb, możliwości nieruchomości oraz upodobań wizualnych.
Ponadczasowy styl i elegancja
Ogień wprowadza do pomieszczeń luksusowy, ponadczasowy styl. Biokominki mogą podkreślić wiodącą stylistykę aranżacyjną, ogrzewać wnętrza, a jednocześnie nadawać im luksusowego charakteru. W ofercie firmy Kratki.pl znajdziemy zarówno modele wolnostojące, wiszące jak i przeznaczone do zabudowy w ścianie. Z łatwością odnajdziemy biokominek, który podkreśli styl aranżacyjny pomieszczenia i nada mu niebanalny charakter. Bardziej wymagający inwestorzy mogą zakupić model wysadzany kryształami Swarovskiego, bądź zamówić biokominek przygotowany według indywidualnego projektu. Dzięki temu wybór jest niemal nieograniczony i dopasowany do preferencji każdego klienta.
Łączenie żywiołów
Biokominek może znaleźć zastosowanie w nietypowych miejscach. Jednym z nich jest aranżacja łazienkowa. Połączenie żywiołu wody i ognia od zawsze przyciąga wzrok tworząc wspaniałe wrażenia wizualne. Duża łazienka z biokominkiem może być zatem jednym z najbardziej eleganckich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu.
Biokominek sprawdzi się także w przypadku łazienki połączonej z sypialnią. Umiejętnie wkomponowany oddzieli poszczególne strefy pomieszczeń, a jednocześnie stworzy luksusową dekorację.
Wyprowadzamy żywioły do aranżacji zewnętrznych
Nowoczesne biokominki mogą znaleźć zastosowanie na tarasach, balkonach oraz we wnętrzach altan ogrodowych. Elegancko ożywią przestrzeń, a jednocześnie zwiększą jej walory użytkowe. Biokominki zewnętrzne ogrzeją użytkowników w chłodniejsze wieczory, a wrażenie ciepła umili wypoczynek i wprowadzi wrażenie harmonii z naturą. Płonący ogień uświetni uroczystości okolicznościowe, a przy okazji sprawi, że ogród wyróżni się spośród pobliskich aranżacji. Większość biokominków zewnętrznych posiada konstrukcje mobilną. Z łatwością przeniesiemy je z miejsca na miejsce modyfikując design ogrodu.
Aspekty bezpieczeństwa
Biokominki to urządzenia bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Dodatkowa szyba zabezpiecza przed poparzeniem i przypadkowym zaprószeniem ognia. Biopaliwo spala się bezwonnie i nie wytwarza dymu. Jednak do bezpiecznego użytkowania urządzenia konieczna będzie wydajna wentylacja pomieszczenia. Ogień należy rozpalać wyłącznie w specjalnie przygotowanym pojemniku, używając zapalarek bądź długich zapałek. Wygaszanie następuje poprzez przekręcenie pokrywy, która odcina dopływ powietrza. Eksperci podkreślają, że korzystanie z biokominka nie stanowi żadnego ryzyka. Wystarczy stosować się do zasad bezpieczeństwa i używać dobrej jakości, atestowanego biopaliwa.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |