Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PIENINY
   
COUNTRY:
         
 

 
 

 
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 
 
   
Gorczański Park Narodowy  
   
 
   
Alpy  
Tatry  
Morskie Oko  
Przewodnicy  
Polskie Góry  
   
Alpinizm  
Wspinaczka  
   
Vip Travel  
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Dlaczego Pieniny

Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r. Obejmuje swym zasięgiem Pieniny. Jest to urokliwy zakątek w skali Europy. Występujące tutaj góry maja charakterystyczny kształt i barwę, zbudowane są z wapieni jurajskich, kredowych oraz piaskowców. Skały te należą do tych, które ulegają szybkiej erozji, a co za tym idzie dają się łatwo formować.

Więcej o Pieninach

Największy udział w formowaniu ma przepływający tędy Dunajec, który od tysiącleci kształtuje dolinę. Jest on jednocześnie największą atrakcja regionu. Organizowane na nim spływy flisackie pozwalają podziwiać przełom Dunajca, szczyty Trzech Koron (982 m n.p.m.). Przełom Dunajca jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie. Można go podziwiać z wcześniej wspomnianych organizowanych spływów przez flisaków oraz z okolicznych szczytów. W skład Trzech Koron wchodzi najwyższy szczyt Pienin Okrąglica (982 m n.p.m.). Szczyt ten ma niezwykle ciekawą barwę fioletowo- żółtą, której przyczyną jest aster alpejski. Jeśli uda nam się wspiąć na Trzy Korony to przywita nas piękny widok. Falujące góry porośnięte lasem z elementami wapiennych skał. Jeszcze lepszy efekt można zaobserwować w okresie jesiennym, kiedy to drzewa przybierają różnokolorową szatę. Kolejnym szczytem wartym odwiedzenia jest Sokolica (747 m n.p.m.). Na jej szczycie występują wiekowe sosny, których skarłowaciały wygląd wzmacnia wrażenie ich wieku. Niektóre z nich jakby chciały wyglądnąć poza brzeg skał i zobaczyć majestat doliny Dunajca. Sprawia to niesamowite wrażenie.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Zwiedzaj razem z Grupa Media Informacyjne

- Schronisko Trzy Korony

Można tu odpocząć zjeść w restauracji i napić się napojów orzeźwiających.

Schronisko Trzy Korony jest przystankiem na trasie do Czerwonego klasztoru.

Schronisko położone jest na wysokości 470 m n.p.m.

Schronisko oferuje miejsca noclegowe oraz regionalną kuchnię.

Szlak żółty żółty szlak kończy się w miejscowości Sromowce Niżne.

Schronisko PTTK Trzy Korony – adres:

Sobczańska 91, 34-443 Sromowce Niżne

Schronisko Trzy korony – nocleg

Cennik noclegów w schronisku w sezonie:

Cennik nie obowiązuje w okresach świątecznych, długich weekendów i wakacji.

Rodzaj pokoju Stawka za osobę/noc Stawka za pokój/noc
Pokój 2 osobowy z łazienką i pościelą 102,- zł/osoba 204,- zł
Pokój 3 osobowy z łazienką i pościelą 68,- zł/osoba 204,- zł
Pokój 4 osobowy z łazienką i pościelą 67,- zł/osoba 268,- zł
Pokój 5 osobowy z łazienką i pościelą 65,- zł/osoba 325,- zł
Studio 2 pokojowe składające z pokoju 2-osobowego oraz pokoju 3-osobowego 68,-zł/osoba 340,-zł

Cennik pozasezonowy

Cennik nie obowiązuje w okresach świątecznych, długich weekendów i wakacji. Aby poznać aktualne stawki obowiązujące w tych okresach zapraszamy do kontaktu mailowego ze schroniskiem.

Rodzaj pokoju Stawka za osobę/noc Stawka za pokój/noc
Pokój 2 osobowy z łazienką i pościelą 102,- zł/osoba 204,- zł
Pokój 3 osobowy z łazienką i pościelą 68,- zł/osoba 204,- zł
Pokój 4 osobowy z łazienką i pościelą 67,- zł/osoba 268,- zł
Pokój 5 osobowy z łazienką i pościelą 65,- zł/osoba 325,- zł
Studio 2 pokojowe składające z pokoju 2-osobowego oraz pokoju 3-osobowego 68,-zł/osoba 340,-zł

Schronisko Trzy Korony pobiera opłatę klimatyczną: 1 zł.

Dodatkowe informacje dla rezerwacji noclegu:

Pobyt Dzieci w Schronisku:

- Dzieci do lat 3 nocują w schronisku bezpłatnie.
- Dzieciom do lat 8 mają 30% zniżki.

Czy można przyjechać do Schroniska z psem lub innym pupilem?

Tak, możemy przyjechać z naszym zwierzakiem, jednak dodatkowa opłata wynosi 30,-zł/dzień. est to miejsce przyjazne zwierzętom.

Ile trwa doba hotelowa w schronisku?

Doba hotelowa startuje o godzinie 16:00 i kończy w dniu wyjazdu o godzinie 10:00.

Taniej dla Honorowych Dawców Krwi:

- 20% zniżki w miesiącach październik-kwiecień z wyłączeniem okresu świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkanocy oraz długiego weekendu majowego.

Czy trzeba wpłacić zadatek?

Należy wpłacić bezzwrotny zadatek. W przypadku rezygnacji lub niewykorzystania pobytu z przyczyn niezależnych od Schroniska pieniądze zostają w kasie Schroniska.

Warunki i zasady rezerwacji pokoju w Schronisku

- Dokonujemy rezerwacji wysyłając zapytanie czy w określonym terminie są wolne pokoje. Wypełnijmy formularz rezerwacyjny znajdującego się na stronie Schroniska lub mailem na adres trzykorony@trzykorony.pl (zaznacz, że trafiłeś na stronę schroniska z mojego portalu informacyjnego).
- Następnie zostanie przesłane potwierdzenie dokonania wstępnej rezerwacji. Poinformowani zostanie o koszcie pobytu oraz o kwocie  zadatku do wpłaty jaki trzeba wpłacić w określonym terminie i  na określony nr konta bankowego.
- W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko oraz datę rezerwacji oraz w przypadku wystawienia faktury Vat, dodać dopisek „Faktura Vat”.
- Pozostałą należność za pobyt należy wpłacić w Schronisku, w dniu przyjazdu.
- Rezerwacje można anulować na pisemną prośbę Gościa.

Przedstawiłem podstawowe informacje dot. warunków i zasad dokonania rezerwacji pokoju w Schronisku Trzy Korony. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej schroniska.

Co można zjeść w schronisku Trzy Korony?

Restauracja w Sromowcach Niżnych:

- domowe śniadania:

- jajecznica na maśle, jajecznica z cebulką, jajecznica z kiełbasą, jajka na boczku, kiełbasa gotowana, kiełbasa smażona z cebulą, ser żółty, wędlina, kiełbaski wiedeńskie, twarożek z cebulką, dżem, miód.

- domowe obiady:

- kwaśnica z żeberkiem, zupa pomidorowa, żurek z jajkiem i kiełbasą, barani udziec w kapuście, pstrąg górski, janosikowy placek, kotlet po flisacku z ziemniakami i surówka, kotlet po góralsku z ziemniakami i surówka, gulasz po myśliwsku, bigos po góralsku, pierogi z bryndzą, pierogi bacowskie, pienińskie, ruskie, czy z jagodami, naleśniki, oscypek z żurawiną.

- gorące napoje:

- herbata z cytryną, herbata z sokiem malinowym, herbata zielona, herbata owocowa, kawa parzona, kawa z ekspresu ciśnieniowego, kawa latte, gorąca czekolada, piwo grzane z miodem.

- zimne napoje

- napoje gazowane i soki, woda i kilka rodzajów słowackich piw.

Restauracja w Schronisku jest czynna cały rok (Restauracja w górach). jest to jedyny nocleg w Pieninach oferujący tak piękny widok na szczyt Trzy Korony oraz Przełom Dunajca.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Schronisko PTTK „Trzy Korony” – górskie schronisko turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego położone w Pieninach Właściwych, w miejscowości Sromowce Niżne, na wysokości 470 m n.p.m. Zlokalizowane jest w atrakcyjnym miejscu, na południowym stoku pod szczytem Trzech Koron, w pobliżu wylotu Wąwozu Szopczańskiego.

Historia

Schronisko wybudowane zostało w latach 1929-1930 według projektu inż. arch. Jana Biasiona, dyrektora pierwszej polskiej szkoły budowlanej w Katowicach. Nosiło nazwę „Schronisko Śląskie” lub „Śląski Dom”, ponieważ jego właścicielem była Komisja Turystyki autonomicznego Województwa Śląskiego. Do 1939 służyło jako schronisko oraz dom kolonijny dla młodzieży śląskiej. Miało w nim swoje pokoje również Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. W czasie II wojny światowej Niemcy wykorzystywali je jako strażnicę graniczną, taką też funkcję pełniło bezpośrednio po wojnie. Od 1962 służyło jako dom wypoczynkowy dla żołnierzy WOP. W 1965 zostało przekazane Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu. Dysponował nim Oddział PTTK w Nowej Hucie, który z pomocą Huty im. Lenina przystosował obiekt do obsługi turnusów wczasowych dla pracowników huty, przeznaczając pewną liczbę miejsc noclegowych dla turystów indywidualnych. W 1973 schronisko przejęte zostało przez Okręgowe Zrzeszenie Gospodarki Turystycznej PTTK z Nowego Targu, które dokonało jego gruntownej modernizacji. Budynek posiadał wówczas 84 miejsca noclegowe w 20 pokojach od 2- do 6-osobowych oraz 2 salki rekreacyjne

Przeprowadzony ostatnio gruntowny remont budynku obejmował między innymi zmianę systemu ogrzewania, ocieplenie ścian, wymianę okien, wyposażenia pokoi a także remonty łazienek.

Oferta

Wysoki budynek, w stylu nawiązującym do drewnianego budownictwa podhalańskiego, na murowanym podpiwniczeniu pełniącym częściowo funkcję tarasu, posiada dwa piętra oraz dwie dodatkowe kondygnacje w stromym dachu. Oferuje 50 miejsc noclegowych w 17 pokojach od 2- do 5-osobowych z łazienkami. Schronisko posiada bufet, salę klubową i restaurację oferującą całodzienne wyżywienie. Ogrzewanie budynku piecem olejowym, na dachu kolektory słoneczne ogrzewające wodę dla celów użytkowych.

Schronisko czynne jest cały rok.

Ze schroniska widok na Pieniński Przełom Dunajca, Trzy Korony, Łysinę i Facimiech, Podskalnią Górę oraz Czerwony Klasztor, Pieniny słowackie i Tatry Bielskie.

W niewielkiej odległości od schroniska znajduje się przystań flisacka w Kątach, Jezioro Czorsztyńskie, wyciągi narciarskie na polanie Sosny.

Szlaki turystyczne

- szlak turystyczny żółty – żółty przez Wąwóz Szopczański, Przełęcz Szopka, Bajków Groń do Krościenka
- szlak turystyczny zielony – zielony przez południowe zbocza Trzech Koron i przełęcz Wyżni Łazek na polanę Koszarzyska, gdzie łączy się z głównym niebieskim szlakiem prowadzącym granią Masywu Trzech Koron i Pieninek.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2017          
  Gorce

Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r. Obejmuje swym zasięgiem Pieniny. Jest to urokliwy zakątek w skali Europy. Występujące tutaj góry maja charakterystyczny kształt i barwę, zbudowane są z wapieni jurajskich, kredowych oraz piaskowców. Skały te należą do tych, które ulegają szybkiej erozji, a co za tym idzie dają się łatwo formować.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Gorce

Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r. Obejmuje swym zasięgiem Pieniny. Jest to urokliwy zakątek w skali Europy. Występujące tutaj góry maja charakterystyczny kształt i barwę, zbudowane są z wapieni jurajskich, kredowych oraz piaskowców. Skały te należą do tych, które ulegają szybkiej erozji, a co za tym idzie dają się łatwo formować.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Gorce

Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r. Obejmuje swym zasięgiem Pieniny. Jest to urokliwy zakątek w skali Europy. Występujące tutaj góry maja charakterystyczny kształt i barwę, zbudowane są z wapieni jurajskich, kredowych oraz piaskowców. Skały te należą do tych, które ulegają szybkiej erozji, a co za tym idzie dają się łatwo formować.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.