Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - OCHRONA MIENIA
   
COUNTRY:
         
 
   
Home news
 
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Inne
   
Promowane
   
Ogłoszenia
   
 
 
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
   

 

 
   

 

 
Ochrona mienia
     

Ochrona mienia - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Zakładamy agencje ochrony część 7

Instrukcja Ochrony

Masz już licencję pracownika ochrony fizycznej, a za parę tygodni otrzymasz koncesję, dlatego domyślam się, że wiesz, co to takiego instrukcja ochrony obiektu. Zapewne uczyłeś się jak napisać instrukcję, która spełnia warunki obiektu obowiązkowej ochrony. Na pewno wiesz, jakie są procedury, by taka instrukcja weszła w życie, dlatego pominę tą część. Zajmę się pisaniem instrukcji na obiekt niepodlegający obowiązkowej ochronie. Taka instrukcja jest tylko do wiadomości zleceniodawcy i zleceniobiorcy. Pamiętaj, że obiekty niepodlegające liście wojewody nie są obiektami ustawowymi, wobec czego planu ochrony nie musisz uzgadniać z KWP.
Z czego składa się instrukcja ochrony i jak zabrać się za sporządzenie takiego planu? Pamiętasz zapis twojej umowy ze zleceniodawcą? W obowiązkach zleceniobiorcy został zapisany termin 30 dni od czasu fizycznego „wejścia” na obiekt, czyli masz miesiąc czasu na przygotowanie instrukcji. Pierwsza instrukcja jest najtrudniejsza do zrobienia. Dopiero się uczysz i możesz popełnić błędy. Spróbujemy je zminimalizować lub całkowicie wykluczyć. Ważne, żebyś szybko wyciągał wnioski z tych błędów i udoskonalał się z dnia na dzień. Instrukcja ta będzie fundamentem do tworzenia innych instrukcji na kolejne obiekty, które z czasem przejmiesz pod ochronę.

W czasie 30 dni musisz poznać zasady panujące na obiekcie, ważna jest również specyfika obiektu. Pod kątem charakteru działalności obiektu zaczniesz sporządzenie planu ochrony. Każdy obiekt różni się od siebie wieloma czynnikami. Na początek jednak wymienimy rodzaje obiektów. Są to osiedla mieszkaniowe, obiekty biurowe, magazynowe, biurowo magazynowe, zakłady produkcyjne, zaplecza budowy, obiekty handlowe. Każdy z tych obiektów różni się sposobem prowadzenia działań ochronnych.

Czynniki wpływające na działania pracowników ochrony to m.in. godziny otwarcia obiektu, dostępność osób postronnych, zasady poruszania się i parkowania na obiekcie samochodów osobowych i ciężarowych, zasady poruszania się po obiekcie osób itp.

Opis sporządzenia instrukcji ochrony przedstawię w skrócie, czyli zaprezentuję, co może i musi zawierać taka instrukcja.

Po pierwsze instrukcja ma zawierać adres obiektu oraz telefony kontaktowe do osób funkcyjnych, czyli takich, które podejmują ważne decyzje wpływające zarówno na bezpieczeństwo obiektu jak i stan zabezpieczenia mechanicznego i technicznego.

Dodatkowo powinieneś zadbać o wykaz telefonów alarmowych, czyli policja, straż pożarna itp. Pracownicy ochrony dzięki temu będą mogli szybko wybrać właściwy numer.

Inne(w skrócie) ważne elementy instrukcji to:

Charakterystyka obiektu-, czyli należy wypisać położenie obiektu, z jakimi innymi obiektami graniczy nasz obiekt. Jest to bardzo istotne ze względu na bezpieczeństwo obiektu. Jeżeli np. z jednej strony obiekt graniczy z innym obiektem to istnieje ryzyko włamania, ale już nie takie jak w sytuacji, gdy obiekt sąsiaduje z ogródkami działkowymi. Dodatkowe informacje w tym punkcie to dojazd do/z obiektu do najbliższego szpitala, posterunku policji itp. Można zamieścić mapkę obiektu z zaznaczonymi bramami/furtkami itp.

Zagrożenia mogące wystąpić na Obiekcie- w zależności od charakterystyki obiektu mogą to być np. pożary(magazyny farb, lakierów itp.), kradzieże pracownicze(zakład produkujący półfabrykaty, płyny, proszki itp.), kradzież z włamaniem(zagrożenie każdego obiektu), bójki(hotele, kluby itp.) . Podałem kilka przykładów, które są zależne od rodzaju obiektu. Jest oczywiście więcej zagrożeń, niż te, które wymieniłem, a wszystkie zależą od rodzaju i charakterystyki obiektu.

Ogólne zadania oraz zakres czynności pracowników ochrony- Jest to bardzo ważny punkt instrukcji. Dane zapisane w tym punkcie to harmonogram dnia pracy pracownika ochrony. Informacje tu zawarte to m.in. godzina rozpoczęcia pracy, sprawdzanie ruchu osobowego i materiałowego, wykonywanie obchodów terenu obiektu, zasady parkowania i poruszania pojazdów mechanicznych, zasady wpuszczania osób postronnych na teren obiektu itp. Punkt ten sporządza się, jako ostatni, czyli po zapoznaniu się m.in. z zagrożeniami i zasadami panującymi na obiekcie jak np. czas pracy pracowników biurowych, przyjazd ekip sprzątających itp.

Mechaniczne i elektroniczne zabezpieczenie terenu obiektu- punkt bardziej dla twojej wiedzy oraz twoich pracowników. Informacje, które są tu zapisane dotyczą mechanicznych zabezpieczeń zastosowanych na obiekcie takich jak np. bramy, furtki, ogrodzenie, kłódki, kraty w oknach, blokady na drodze itp. Elektroniczne zabezpieczenie terenu obiektu to m.in. wszelkiego typu alarmy ruchowe, ppoż., kontrole dostępu, system telewizji przemysłowej itp.

Zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i mienia- w tym punkcie musisz szczegółowo opisać zasady postępowania pracowników w szczególnych sytuacjach, takich jak np. bójka na obiekcie, włamanie lub pożar.

Postanowienia końcowe- w tym bardzo ważnym dla ciebie punkcie musisz wypisać wszelkie uzgodnione z osobą zarządzającą uwagi i postanowienia, które nasunęły się po okresie 4 tygodni od wprowadzenia obiektu. Istnieje możliwość, że zarządca sam poda ci postanowienia, które wcześniej sprawdziły się na obiekcie i nie ma sensu ich zmieniać. Czyli w punkcie tym zapiszesz m.in. zasady wpuszczania osób na obiekt, zasady parkowania, od której godziny, do której obiekt ma być otwarty itd.

Zakres uprawnień pracowników ochrony z licencją oraz bez licencji- pracownicy ochrony bez licencji maja swoje prawa, które muszą znać i które powinny znaleźć się w instrukcji dla bezpieczeństwa obiektu. Nie ma nic gorszego od niewiedzy pracownika, który nie ma pojęcia, co mu wolno, a co nie. Wiele razy spotkałem się z brakiem kompetencji pracowników, którzy pomimo braku uprawnień dokonywali przeszukania osoby, czy bagażu osoby ujętej! Niekiedy ta niewiedza pracownika ochrony może kosztować cię sprawą sądową lub utratą obiektu, dlatego powinieneś szkolić swoich pracowników. Poniżej przedstawię uprawnienia pracownika, który nie posiada licencji.

Pracownik bez licencji ma prawo do czynności na terenie obiektu chronionego:

Poproszenia o sprawdzenie tożsamości osób w celu potwierdzenia czy dana osoba ma prawo przebywać na obiekcie.
Wezwania do opuszczenia chronionego obiektu osobę, która nie ma uprawnień do przebywania na obiekcie.
Wezwania do opuszczenia chronionego obiektu osobę, która swoim zachowaniem zakłóca porządek na chronionym obiekcie lub może zagrozić życiu i zdrowiu pracownikom zleceniodawcy lub agentowi ochrony.

Zgodnie z art. 243 kpk. każdy ma prawo do ujęcia osoby. W naszym przypadku osoby, która swym zachowaniem zagraża życiu i zdrowiu pracownikom zleceniodawcy, agentowi ochrony lub chronionemu mieniu, a wszelkie próby wyprowadzenia w/w osoby były niewystarczające. Ujęcie stosuje się w sytuacji, gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy, zatarcia przez niego śladów przestępstwa lub w sytuacji, kiedy ustalenie danych osoby jest niemożliwe.

Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji i sporządzić stosowną notatkę służbową z czynności ujęcia.

Osobę ujętą należy traktować godnie i z poszanowaniem jej dóbr osobistych.

Ujęcia nie stosuje się wobec osoby, którą znamy a jej ujęcie jest bezcelowe (nie zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu).

Agent ochrony podczas ujęcia stosuje tylko siłę fizyczną próbując obezwładnić osobę bez wyrządzenia jej umyślnie jakiejkolwiek krzywdy.

Pracownik ochrony z licencją ma uprawnienia i obowiązki, które gwarantuje mu ustawa o ochronie osób i mienia 1997 roku. Uprawnienia te ustawodawca zamieścił w Rozdziale 6, art., 36 do 42.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
19 - 11.01.2013          
  vip

OCHRONA MIENIA - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  vip

OCHRONA MIENIA - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  vip

OCHRONA MIENIA - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.