Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - OCHRONA MIENIA
   
COUNTRY:
         
 
   
Home news
 
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Inne
   
Promowane
   
Ogłoszenia
   
 
 
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
   

 

 
   

 

 
Ochrona mienia
     

Ochrona mienia - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Kim jest pracownik ochrony?

Pracownikiem ochrony jest osoba odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa w placówkach handlowych, w miejscach użyteczności publicznej, w trakcie imprez masowych lub konwojująca pieniądze czy towary. Może nim być również pracownik zajmujący się planowaniem i realizacją systemu ochrony dla firm i instytucji w wielu aspektach: ochrony osób, mienia, zabezpieczeń elektronicznych, zabezpieczeń danych, systemów przeciwpożarowych i innych.

Predyspozycje

Najważniejsze cechy osobowości pracownika ochrony to umiejętność logicznego myślenia, brak podatności na emocje, zdolność do działania w stresie, opanowanie, a także sprawność fizyczna i wiedza z zakresu prawa oraz procedur administracyjnych. Konieczna jest rzetelność, dyspozycyjność, odpowiedzialność i uczciwość. Minęły już czasy, kiedy ochroniarzy kojarzono wyłącznie z siłą i przemocą. Niezdyscyplinowany pracownik ochrony nie ma czego szukać w profesjonalnych firmach ochroniarskich. Pracownik ochrony musi być osobą o nieposzlakowanej opinii i posiadać pełnię praw publicznych. Z racji swych kontaktów z jednej strony z przestępstwami, a z drugiej ze służbami policji, nie powinien budzić jakichkolwiek wątpliwości prawnych.

Status społeczny

Wiele osób kojarzy zawód ochroniarza wyłącznie z zapewnieniem bezpieczeństwa. Dlatego w ich odczuciu stawisko pracownika ochrony nie wiąże się ze zbyt dużym uznaniem, Jednak warto podkreślić, że branża ochroniarska prężnie się rozwija, a zakres obowiązków pracowników w niej zatrudnianych jest naprawdę szeroki. Kompetencje ochroniarzy wymagają umiejętności planowania, znajomości procedur administracyjnych, zapobieganiu zagrożeniom, a nie tylko  bezpośredniej likwidacji zagrożeń.

Jak zostać pracownikiem ochrony?

Kandydat ma przed sobą dwie drogi, których wybór zależy od jego ambicji. Można ukończyć szkołę policealną, przygotowującą do zajmowania niższych stanowisk w branży lub studia wyższe z odpowiednią specjalnością i starać się o zajęcie bardziej eksponowanej pozycji w branży (kadra zarządzająca, projektanci systemów, właściciele firm ochroniarskich). Najłatwiej i najszybciej można zostać pracownikiem ochrony wybierając naukę w jednej z wielu szkół policealnych. W trakcie zajęć zalicza się przedmioty administracyjne, prawne, zajęcia sprawnościowe, uzyskuje się licencję pracownika ochrony II stopnia. Szlify ochroniarskie nadają słuchaczom przedmioty zawodowe: ochrona osób i mienia, dokumentacja ochrony osób i mienia, środki ochrony fizycznej. Wśród przedmiotów praktycznych są: samoobrona, techniki interwencyjne, wyszkolenie strzeleckie czy pierwsza pomoc przedlekarska. Całość programu zwykle wzbogacają zajęcia z języka angielskiego, komunikacji interpersonalnej oraz wychowania fizycznego. Każdy słuchacz musi odbyć staż w firmie ochrony osób i mienia, by poznać specyfikę pracy. Staże takie są zwykle zapewniane przez szkoły. Studium kończy się egzaminem przed Państwową Komisją Egzaminacyjną, w skład której wchodzą przedstawiciele komendy wojewódzkiej policji. Niekiedy dodatkowo absolwenci uzyskują tytuł technika ochrony fizycznej osób i mienia oraz zaświadczenie o ukończeniu realizowanego równocześnie z programem kursu detektywistycznego, uprawniającego do przystąpienia do egzaminu na licencję detektywistyczną.

Inny scenariusz to ukończenie studiów wyższych na jednej z kilkunastu uczelni niepublicznych. Specjalności oferowane przez te placówki przygotowują do pracy w administracji państwowej, policji, wojsku, obronie cywilnej czy w samorządzie lokalnym. Część nastawia się na wykształcenie samodzielnych detektywów i specjalistów od ochrony oraz od zarządzania bezpieczeństwem. Studia kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata. Student może tu liczyć na zdobycie niezbędnej wiedzy z zakresu prawa karnego i postępowania karnego, w tym także procedur dotyczących wykroczeń i postępowań w sprawach nieletnich. Niezwykle ważnym przedmiotem w ramach tej specjalności jest kryminalistyka, której znajomość ułatwi absolwentom pracę w takich organach, jak policja, sądy, organy nadzoru bezpieczeństwa publicznego oraz we własnej firmie detektywistycznej. Niezależnie od zajęć teoretycznych, sporą wagę przykłada się do sprawności fizycznej studentów. Znajomość sportów walki, umiejętność samoobrony i stosowania technik interwencyjnych to ważny element wykształcenia. Każdy ze studentów musi posiadać umiejętność skutecznego używania broni palnej.

Gdzie do pracy?

Pracownik ochrony może znaleźć zatrudnienie w firmie ochroniarskiej na różnych szczeblach. Jeśli na początku jest szeregowym pracownikiem ochrony, może trafić do działu konwojowania, działu, ochrony imprez masowych, stałej ochrony obiektów lub do ochrony konkretnych osób. Pracownicy ochrony mogą także szukać zatrudnienia w policji, w bankach, w instytucjach ubezpieczeniowych czy urzędach skarbowych. Zatrudnienie mogą znaleźć także na samodzielnych stanowiskach w administracji samorządowej, administracji  rządowej, w sektorze bezpieczeństwa publicznego (straż miejska, urzędy celne). Praca w ochronie daje spore możliwości awansu jak i specjalizacji. Można świadczyć usługi detektywistyczne, usługi wywiadu gospodarczego czy windykacji należności. Wielu ochroniarzy z licencją zakłada własne firmy i prowadzi szkolenia, np. z technik samoobrony czy survivalu. Można otworzyć własną szkołę sztuk walki lub zostać wykładowcą technik ochronnych.

Zarobki

Wszystko zależy od rodzaju zatrudnienia oraz zakresu działalności. W agencji ochrony nie zarabia się na początku wiele. Poziom płac zaczyna się od 1400 zł miesięcznie, ale można zarobić też 2,4 tys. złotych. Specjaliści ds. szczegółowych zadań otrzymują znacznie więcej.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
19 - 11.01.2013          
  vip

OCHRONA MIENIA - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  vip

OCHRONA MIENIA - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  vip

OCHRONA MIENIA - w ramach szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób, mienia i danych, można zaproponować różnorakie wyspecializowane usługi w zakresie omawianej tematyki.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.