Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - FASHION TIME CLUB
   
COUNTRY:
         
 
 
Home news
   
Fashion
   
Multimedia
   
Galerie
Podcast
Wideo
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Inne
   
   

Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   

 

 
 Fashion Time Club
     

Fashion Time Club to wiadomości ze świata mody, obowiązujących trendów. Znajdziemy tutaj kolekcje znanych projektantów, informacje o stylach, materiałach, odpowiedzi na pytania, w co się ubrać.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
 Francja – kolebka światowej mody

Francja z pewnością zasługuje na miano kolebki światowej mody. Już przed wiekami, gdy jej pozycja w świecie wzrastała coraz bardziej, świat zdominowały dwa czynniki związane z tym krajem: język francuski, który stał się językiem światowych elit, a także moda. Od XII wieku z Francji rozprzestrzeniały się trendy, dyktujące światu, jak należy się ubierać. To tam decydowano o tym, co jest modne, a co wyszło już z obiegu, jakich materiałów należy używać oraz jakie dodatki i fryzury należy nosić do poszczególnych kreacji. Francuskie ubiory stawały się wzorem powszechnie obowiązującej elegancji.

Opis

Nieprzypadkowo chyba pierwsze czasopismo o modzie – „Le Journal du Gout” -  powstało właśnie w tym kraju, w 1768 roku (od nazwy tej wzięło się znane dziś określenie „żurnal”).

Tutaj również powstało haute couture – termin ten oznacza wysokie, wytworne krawiectwo. Określa się nim ubrania szyte w pojedynczych egzemplarzach. Pierwszy dom mody haute couture założył w roku 1858 Charles Frederic Worth. Szył w nim stroje na indywidualne zamówienia, m.in. dla cesarzowej Eugenii.

Dziś haute couture to esencja mody. Są to wyjątkowo eleganckie i drogie kreacje, szyte ręcznie z materiałów najwyższej jakości. Pracują nad nimi najlepsi krawcy. Ponieważ powstaje tylko jeden egzemplarz, na takie stroje mogą pozwolić sobie osoby zamożne. Przede wszystkim w świecie gwiazd filmu i muzyki oraz celebrytów zainteresowanie haute couture jest ogromne – decydując się na taką kreację, zyskuje się pewność, że żadna inna osoba nie założy identycznej.

Termin „haute couture” to zwrot zastrzeżony i chroniony przez prawo francuskie. Swoje kolekcje ubrań mogą nim nazywać jedynie członkowie stowarzyszenia Syndicale Chambre de la Haute Couture, m.in. znani, światowej sławy projektanci mody.

Pokazy haute couture we Francji cieszą się zawsze wyjątkową popularnością. Mimo że niewiele osób może sobie pozwolić na prezentowane na nich stroje, warto choć popatrzeć na tak zjawiskowe, nowatorskie i niepowtarzalne kreacje, które inspirując innych projektantów mody, zapoczątkowują nowe trendy w modzie.

Za tym, aby nazywać Francję kolebką światowej mody, przemawia również fakt, że właśnie tam tworzyli i tworzą najbardziej znani projektanci strojów, butów, perfum i kosmetyków. W szczególności Paryżowi można przyznać miano stolicy mody.

Do nazwisk, które są dziś symbolami mody francuskiej oraz marką samą w sobie, zaliczyć można następujące: Coco Chanel, Christian Dior, Pierre Cardin, Louis Vuitton, Yves Saint-Laurent, Jean-Paul Gaultier.

Coco Chanel (Gabrielle Bonheur Chanel) można uznać za jedną z najbardziej zasłużonych dla światowej mody projektantek, ikonę mody, szczególnie haute couture.  Urodziła się w 1883 roku, w małym francuskim miasteczku Saumur. Jako mała dziewczynka, po śmierci rodziców, na sześć lat trafiła do sierocińca. To tu właśnie podobno nauczyła się szyć. Po jego opuszczeniu od razu weszła w świat wyższych sfer. Zaczęła występować jako piosenkarka we francuskich kawiarniach, przyjmując pseudonim Coco. Swój pierwszy, niewielki sklep z ubraniami i kapeluszami założyła w 1913 r. Dość szybko zyskała popularność i w 1919 r. założyła dom mody pod marką Chanel. W 1923 r. wprowadziła na rynek najsłynniejsze chyba dziś perfumy świata – Chanel No.5. U szczytu swojej kariery zatrudniała ona 3500 osób, nie tylko we wspomnianym domu mody, ale też w fabryce tkanin, w pracowni biżuterii artystycznej oraz w laboratoriach wytwarzających perfumy. Można śmiało powiedzieć, iż Coco Chanel zrewolucjonizowała świat damskiej mody. Wprowadziła ona minimalistyczny styl, lansując modę na prosty, sportowy fason ubrań. Jej zasługą są sukienki i kostiumy z dzianiny, prochowiec, spodnie „dzwony”, marynarki do jazdy konnej, golfy, sztuczne perły, a także znana dziś bardzo dobrze sukienka tzw. „mała czarna”. Wszystkie jej projekty przyjmowane były entuzjastycznie i uchodziły za wzór elegancji. Także i dzisiaj klasyczna linia ubrań Chanel stale cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zaś styl lansowany niegdyś przez słynną ikonę mody jest wciąż żywy. Coco Chanel zmarła w 1971 roku, zaś od 1983 firmą Chanel kieruje Karl Lagerfeld.

Christian Dior – urodził się w 1905 roku, w Granville, w Normandii. Gdy miał pięć lat, jego rodzina przeniosła się do Paryża. Swoją karierę Dior rozpoczynał od sprzedawania szkiców sukni i kapeluszy rozmaitym paryskim domom mody. Jego rysunki ukazywały się w magazynie „Figaro”. Przed wybuchem II wojny światowej  rozpoczął pracę jako projektant u Roberta Pigueta. W czasie wojny został powołany do wojska, zaś po demobilizacji  zatrudnił się u projektanta Luciana Lelonga. W 1946 roku udało mu się otworzyć własny dom mody. Już w rok po otwarciu odbył się jego pierwszy pokaz, on zaś otrzymał znaczącą nagrodę Neimana Marcusa i stał się międzynarodową osobistością. Wkrótce on i jego przyjaciel z lat dziecinnych, Serge eftler Louiche, rozpoczęli współpracę, której owocem była wspólnie założona firma Christian Dior Parfums oraz pierwszy zapach – „Miss Dior”. Christian Dior był niekwestionowanym wzorem w świecie mody światowej, zaś stworzone przez niego perfumy stały się symbolem luksusu i kobiecości. Po jego śmierci (1957) dyrektorem artystycznym jego imperium został Yves Saint-Laurent.

Pierre Cardin – urodził się w 1922 roku we Włoszech. Wraz z rodzicami przeprowadził się do Paryża w 1945 r. Tam, po trwającej jakiś czas współpracy z Christianem Diorem i Elsą Shiaparelli, założył w 1950 r. swój własny dom mody. Charakteryzuje go awangardowy styl, zamiłowanie do geometrycznych kształtów i motywów oraz żywych kolorów. Warto nadmienić, że to on w latach 60-tych zrewolucjonizował męską modę, „ubierając” Beatlesów w pozbawione kołnierzyków, jednorzędowe marynarki. Ciekawostką jest fakt, że jest właścicielem zamku w Lacosta w Prowansji, należącego niegdyś do markiza de Sade. Regularnie organizuje tam festiwale teatralne.

Louis Vuitton – francuski projektant, żył w latach 1821 – 1892. Urodził się w miejscowości Lavans-sur-Valouse, zaś w roku 1835 przeprowadził się do Paryża. Dziś Louis Vuitton to luksusowy francuski dom mody. Torby i portfele sygnowane tą marką cieszą się ogromną popularnością wśród gwiazd. Do ich miłośników należą m.in.:  Madonna, Angelina Jolie, Pamela Anderson, Lindsay Lohan, Beyonce Knowles, Carmen Elektra, Jessica Simpson, Paris Hilton. Produkty firmy Louis Vuitton swoim nazwiskiem reklamują: Uma Thurman, Scarlett Johansson, Jennifer Lopez, Kate Moss, Christina Ricci, Naomi Campbell, Madonna.

Yves Saint-Laurent – urodził się w Oranie, w 1936 roku. W wieku 17 lat przybył do Paryża. Po tym, jak wygrał konkurs na projekt sukienki koktajlowej organizowany przez firmę Woolmark, zatrudnił go u siebie Christian Dior na stanowisku głównego projektanta. Po jego śmierci Laurent stanął na czele domu mody Dior. W czasie wojny francusko – algierskiej przebywał na froncie. W 1961 roku Laurent zakłada przy współudziale Pierre’a Bergé swój własny dom mody – Yves Saint-Laurent. Największe sukcesy odnosił w latach 60-tych i 70-tych. Laurent wykreował wiele przełomowych trendów w modzie, takich jak bitniki (krótkie kurtki i wysokie buty), tweedowe marynarki dla mężczyzn, smokingi dla kobiet. To właśnie on udowodnił, że kobieta może nosić codziennie spodnie, lansując ich wieczorowe modele. Wprowadził również na rynek wiele kobiecych zapachów:  Rive Gauche, Paris, Yvresse, In Love Again, Vice Versa. Projektował stroje dla artystów, tworzył także dekoracje do teatrów, filmów, baletów. W strojach jego autorstwa występowała Catherine Deneuve w filmie „Belle de Jour”. W 1998 roku Laurent zorganizował ogromny pokaz mody z udziałem 300 modelek, który odbył się przedfinałowym meczem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej we Francji. Warto dodać, że on był pierwszym projektantem, który zatrudniał czarne modelki. Zasłynął również z pierwszego internetowego pokazu mody. Laurent zmarł w 2008 r. Pod marką YSL nadal projektowana jest odzież damska i męska.

Jean-Paul Gaultier – urodził się w 1952 roku w Arcueil. Jest nie tylko projektantem, lecz również muzykiem. Chcąc zwrócić na siebie uwagę jako projektant, wysyłał swoje szkice do innych kreatorów mody. Wówczas to jego talent zauważył Pierre Cardin i zatrudnił go na stanowisku swojego asystenta. Był to rok 1970. Sześć lat później Gaultier zaprezentował swoją pierwszą kolekcję. Była ona nowoczesna, żartobliwa i swobodna. Kolejne jego kolekcje utrzymane były w stylu miejskim. Lubił zaskakiwać swymi projektami, tworząc np. spódnice dla mężczyzn, oparte na ludowych strojach rodem ze Szkocji. Projektował stroje dla gwiazd, filmowe kostiumy, perfumy oraz buty z recyklingu. Jego projekty wykorzystywane były m.in. w filmach: „Piąty element” (Luc Besson) i „Kika” (Pedro Almodovar). W strojach jego autorstwa występowała również Madonna, podczas swej trasy koncertowej w 1990 roku. Prowokacyjny styl Gaultiera przyniósł mu ogromną popularność na światową skalę.

Powyższe nazwiska należą do tych najsłynniejszych symboli mody francuskiej, charakteryzującej się ponadczasowym, innowacyjnym, wyrafinowanym stylem. Francja wciąż pozostaje liderem w świecie mody, zaś powstałe tam stroje stanowią dla wielu przedmiot pożądania. Organizowane dziś we Francji pokazy należą do najbardziej prestiżowych, zaś tamtejsi kreatorzy mody święcą triumfy na całym świecie. Francuska moda króluje, narzucając światu określone trendy. Stąd też Francja, a w szczególności Paryż, stanowi cel podróży dla wielu osób, pragnących poczuć klimat wielkiego świata mody.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  vip

FTC to wiadomości ze świata mody, obowiązujących trendów. Znajdziemy tutaj kolekcje znanych projektantów, informacje o stylach, materiałach, odpowiedzi na pytania, w co się ubrać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  vip

FTC to wiadomości ze świata mody, obowiązujących trendów. Znajdziemy tutaj kolekcje znanych projektantów, informacje o stylach, materiałach, odpowiedzi na pytania, w co się ubrać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  vip

FTC to wiadomości ze świata mody, obowiązujących trendów. Znajdziemy tutaj kolekcje znanych projektantów, informacje o stylach, materiałach, odpowiedzi na pytania, w co się ubrać.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
©® 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.