Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - AKADEMIA MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
         
 
 
GO Poland  
 
 
GO World  
 
 
Akademia Media Informacyjne - Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

*nie jest grzechem nie wiedzieć, grzechem jest udawać, że się wie i nic z tym nie robić * nie wyważaj otwartych drzwi, staraj się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i dostępnych narzędzi, pytaj innych o ich doświadczenia * dzielimy się tym co najcenniejsze: swoimi doświadczeniami, wiedzą, pomysłami dotyczącymi obszarów związanych ze specyfiką realizowanych zadań jak i organizacją pracy; dla każdego z Nas są one dużym ułatwieniem i źródłem inspiracji * do tworzenia nowych produktów, narzędzi, procedur, standardów zapraszamy inne osoby zainteresowane danym tematem; wykorzystaj efekt synergii zespołu * wspólnie poszukujemy rozwiązań w przypadku, gdy pojawia się trudny problem *dla Nas najważniejszy jest Twój sukces; Twój sukces będzie Naszym sukcesem

 
 
Kontakt:

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Literatura patriotyczna  
 
   
Przedszkolak  
Uczeń  
Gimnazialista  
Szkoła średnia  
Szkoła techniczna  
Licencjat  
Magister  
Doktorat  
Profesor  
Tytuły naukowe  
   
 
Biblioteka GMI  
 
   
   
 
   
 
Encyklopedia
Columbus
GMI
 
 
Encyklopedie GMI  
 
 
 
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA
 

Rozpoczynamy nowy rok akademicki

Rozpoczynamy kolejny rok akademicki w historii Akademii Grupa Media Informacyjne. Jest to jednocześnie rok, w którym podejmujemy nowe wyzwania i obowiązki. W tym uroczystym momencie chciałbym skierować do całej Społeczności Akademickiej serdeczne słowa powitania.

W pierwszej kolejności witam Studentów. Większość z Was przekracza próg naszej Uczelni po raz kolejny. Ale są też tacy, którzy te progi przekraczają po raz pierwszy. Studentów pierwszego roku, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Akademią GMI, witam, więc w sposób szczególny. To Wy - nasi Studenci - jesteście głównym powodem, dla którego Akademia GMI istnieje. Jednocześnie jesteśmy dumni, że możemy brać udział w Państwa edukacji.

Na progu nowego roku akademickiego życzę Wam, aby ten moment Waszego życia był czasem ważnym, kształtującym osobowość oraz zasoby wiedzy potrzebnej w późniejszym życiu zawodowym. Ufam, że oczekiwania, co do Akademii GMI zostaną spełnione. Mądrość, tradycja, wysoki poziom edukacji niech będą podstawą relacji pomiędzy Akademią, wykładowcami a studentami. Ze swej strony liczę na to, że w pełni zrealizujecie swe pragnienia i cele życiowe właśnie tutaj, na Akademii GMI. Dołożę wszelkich starań, by na tej drodze Was wspierać i byście nie zawiedli się w Waszych oczekiwaniach.

Witam również osoby odpowiedzialne za redakcję i przygotowanie materiałów dydaktycznych. To w Waszych rękach spoczywa, jakość edukacji.

W szczególny sposób witam Administrację GMI - to Państwo dbacie, o jakość Naszego wspólnego życia na Akademii GMI.  

Akademia GMI jest wspólnotą, która rozwija się dzięki nam wszystkim i dzięki której rozwija się każdy z członków tej wspólnoty.

Nadchodzący rok akademicki to również wyzwania i zmiany w samej Akademii. Zostanie odnowiona fasada uczelni, powstanie nowy kampus, biblioteka oraz księgarnia. Naszym celem jest również podniesienie poziomu edukacji oraz komunikacji. W tym celu priorytetem będą działania w zakresie innowacji, badań naukowych, rozbudowy bazy dydaktycznej. Współczesne kształcenie to również praktyka połączona z umiejętnością wdrożenia jej w życie, poszczególne sektory gospodarki.

ROZPOCZĘTY ROK AKADEMICKI UWAŻAM ZA OTWARTY - ADAM NAWARA & GRUPA MEDIA INFORMACYJNE

Hymn - Gaudeamus Igitur - GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA
 
 
Nowy Campus Dziekanat Władze uczelni Biblioteka Księgarnia Administracja
                       
 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
Gdzie szukać zasobów naukowych w Internecie?
 
 

Choć większość z nas swoją podróż po Internecie rozpoczyna od wyszukiwarki Google, to podczas pisania pracy dyplomowej warto odwiedzić także i inne miejsca w Sieci. Szczególnie godne polecenia są wyszukiwarki głębokiego Internetu, wyszukiwarki naukowe czy katalogi naukowe. Gdzie szukać zasobów naukowych w Sieci?

Wszechobecne Google jest uznawane przez niektórych za synonim Internetu, jednak nie jest to prawdą. Trzeba obalić mit Google, który głosi, iż jedna wyszukiwarka zapewnia dostęp do wszystkich znajdujących się w Sieci informacji. Niestety, chyba nie wszyscy uświadamiają sobie, że korzystając tylko z Google, nie przeszukują całego Internetu, lecz jedynie zasoby zebrane na serwerach tejże wyszukiwarki.

Wyszukiwanie z Google  gwarantuje wprawdzie sprawność wyszukiwania, ale jednocześnie sprawia, że nie jesteśmy wyrozumiali wobec mniej intuicyjnych w obsłudze systemów wyszukiwawczych. Aby skutecznie przeszukiwać Internet, trzeba zapomnieć o micie Google, a więc pozbyć się przeświadczenia, że zasoby całego Internetu indeksuje tylko jedna wyszukiwarka.

W ukrytych zakamarkach Internetu można znaleźć wiele ciekawych informacji, w szczególności wartościowych źródeł naukowych: publikacji, artykułów, archiwów i danych. Strony te, zwykle trudno dostępne dla standardowych wyszukiwarek tworzą tzw. głębokiu/ukryty Internet (ang. deep/invisible web). Ze względu na dużą zawartość zasobów naukowych głęboki Internet określa się czasami mianem Niewidzialnej Sieci Naukowej.

Wyszukiwarki głębokiego Internetu, takie jak Complete Planet, Incywincy czy Geniusfindsą mniej przyjemne w obsłudze od Google, ale za to umożliwiają dostęp do informacji, do których nie dotarlibyśmy idąc na skróty.Gdzie jeszcze w Internecie można szukać specjalistycznej naukowej informacji?

Wyszukiwarki naukowe:

Koncentrują się tylko i wyłącznie na naukowych zasobach Sieci. Oto kilka przykładów takich wyszukiwarek:

Gdzie jeszcze w Internecie można szukać specjalistycznej naukowej informacji?

Wyszukiwarki naukowe:

Koncentrują się tylko i wyłącznie na naukowych zasobach Sieci. Oto kilka przykładów takich wyszukiwarek:

  • Scirus – obszerna wyszukiwarka naukowa, która pozwala na zawężenie wyszukiwania ze względu na: wydawnictwo, sieć czy rodzaj pliku.
  • CiteSeer – cyfrowa biblioteka i wyszukiwarka naukowa, działająca na zasadzie indeksu cytowań
  • Science.gov – wyszukiwarka zasobów naukowych
  • IngentaConnect – daje dostęp do artykułów naukowych w wersji online po opłaceniu subskrypcji.
  • High Wire  –  baza zasobów naukowych w wersji cyfrowej stworzona przy Stanford University. Dostęp do większości zasobów nich jest płatny. Każdorazowo jednak uzyskuje się bezpłatny dostęp do tzw. mapy cytowań – wizualizacji, ukazującej częstotliwość cytowań danego tekstu oraz wzajemne powiązania pomiędzy cytowaniami.
  • Google Scholar – wyszukiwarka tekstów naukowych w pełnej wersji lub tylko abstraktów. Wyniki wyszukiwania opatrzone są odnośnikami Cytowane przez i Cytowane artykuły, dzięki którym bibliografia rozrasta się błyskawicznie.

Katalogi naukowe

Są sporządzane przez ludzi, a nie roboty, co gwarantuje większą trafność wyszukiwania. Oto kilka wartych polecenia katalogów:

  • Intute – zbiór wyselekcjonowanych i zrecenzowanych źródeł sieciowych, działających na zasadzie katalogu oraz wyszukiwarki,
  • Digital Librarian – katalog sporządzany przez bibliotekarzy,
  • Galaxy– katalog zbierający głównie źródła naukowe.

Warto podkreślić, że omówione tu wyszukiwarki i katalogi umożliwiają korzystanie źródeł przede wszystkim anglojęzycznych. W jednym z kolejnych postów omówię zasoby Open Access, które zapewniają swobodny i bezpłatny dostęp do informacji naukowych.

Czytaj również działy w Biblioteka GMI ...

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
 
 
News - Akademia
 
   
News - Nauka i studia w Skandynawi  
News - News  
News - News  
   
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
 
 
         
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2017            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.