Olejki kosmetyki
Olejki są to lotne substancje zawierające wyciągi roślinne. Ze względu na swoje właściwości znajdują zastosowanie w lecznictwie, do produkcji leków, do masażu ciała, do inhalacji oraz do kąpieli.
OLEJEK BERGAMOTA- działa odświeżająco, poprawia nastrój, ma działanie antyseptyczne. Jest stosowany w depresjach, pobudza apetyt, pomaga w trawieniu a także poprawia oddychanie. Znalazł on również zastosowanie w leczeniu infekcji dróg moczowych. W kosmetyce wykorzystuje się go jako lek przeciwtrądzikowy, do pielęgnacji cery tłustej oraz w leczeniu infekcji skórnych. Olejek bergamota stosuje się także do kompresów przy leczeniu czyraków. Nie wolno uzywać tego olejku na odsłoniętą skórę i bez rozcieńczenia gdyż powoduje on przebarwienia skóry.
OLEJEK CEDROWY- ma właściwości aseptyczne, dlatego też jest dodawany do męskich kosmetyków oraz jest stosowany w leczeniu łupieżu i dolegliwości skóry głowy. Jest także używany jako łagodny środek ściągający, znalazł również zastosowanie w leczeniu trądzika.
OLEJEK CYPRYSOWY - ma działanie relaksujące, odświeżające i ściągające. Jest stosowany w leczeniu zaburzenia krążenia, zapalenia krtani, stłuczeniach mięśni oraz przy ropniach skórnych. Olejku cyprysowego używa się także do pielęgnacji cery tłustej, dzięki czemu regulowana jest ilość wydzielanego sebum. Dobrze się sprawdza także w leczeniu nadmiernej potliwości stóp.
OLEJEK CYTRYNOWY - działa on odświeżająco, wzmacniająco a także odkażajaco. Stosuje sie go w leczeniu kłopotów z oddychaniem i krążeniem, przy bólach gardła. Używa się go także przy leczeniu odcisków i brodawek oraz pękających naczyń krwionośnych.
OLEJEK EUKALIPTUSOWY - działa pobudzająco, przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Znajduje zastosowanie w leczeniu biegunki, przeziębienia, kłopotów z oddychaniem oraz zadrapań i zranień. Stosuje się go także przy wypryskach skórnych, obrzękach, zakarzeniach, łagodzi góle reumatyczne i mięśniowe.
OLEJEK GERANIOWY - działa odświeżająco, rozluźniająco i ściągająco. Leczy się nim zaburzenia wątrobowo-nerkowe i kłopoty z miesiączką. Stosowany jest w leczeniu cellulitu oraz reguluje wydzielanie łoju w organizmie.
OLEJEK DRZEWA HERBACIANEGO - ma właściwości przeciwgnilne, antyseptyczne. Jest stosowany przy kłopotach z oddychaniem, infekcjach skórnych i zranieniach. Olejek ten ma także szerokie zastosowanie w kosmetyce, stosuje się go w leczeniu grzybicy stóp i paznokci, w leczeniu trądzika pospolitego. Ponadto ma zastosowanie przy pękaniu, wysychaniu i swędzeniu skóry, w oparzeniach skóry, w leczeniu opryszczki.
OLEJEK JAŚMINOWY- ma działanie relaksujące i uspokajające. Stosuje się go w leczeniu depresji, w kłopotach z oddychaniem. Korzystnie wpływa na suchą, spierzchniętą skórę. Jest stosowany w produkcji toników do wrażliwej skóry.
OLEJEK LAWENDOWY - ma właściwości odświeżające, uspokajające, a także odkaża i łagodzi ostre bóle. Znalazł swoje zastosowanie w leczeniu bezsenności, niestrawności, bólów głowy, łagodzi ukąszenia owadów i drobne poparzenia. Stosuje się go także w leczeniu dolegliwości skórnych. Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry dlatego też jest składnikiem wielu kremów, toników i płynów do pielęgnacji.
OLEJEK RÓŻANY - ma właściwości relaksujące oraz przeciwdepresyjne. Łagodzi stres, poprawia złe krążenie i trawienie, uśmieża bóle głowy. Jest zalecany w pielęgnacji cery suchej, wrażliwej i starzejącej się, działa ściągająco na skórę i naczynia krwionośne.
OLEJEK RUMIANKOWY - ma działanie odświeżające, relaksujące i przeciwbólowe. Stosowany jest w leczeniu depresji, bezsenności oraz złego trawienia. Zastosowanie znalazł również w pielęgnacji cery wrażliwej, czerwieniejącej i łuszczącej się a także w leczeniu pokrzywki i alergii.
OLEJEK SOSNOWY - ma właściwości odświeżające, odkażające i przeciwgnilne. Stosuje się go w leczeniu nerek, w kłopotach z oddychaniem, przy astmie i zapaleniu zatok a także w leczeniu przeziębień, katarów i bólów gardła.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA |