Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - Hobby & Pasja Travel
   
COUNTRY:
         
 

Magazyn podróże
   
Home news
   
Podróże
   
Gdzie warto pojechać
Najdroższy wypoczynek
Najtańszy wypoczynek
Najpiekniejsze miejsca
   
Multimedia
   
Galerie
Wideo
Podcast
   
Przygotowanie
   
Jak wypoczywać
   
Zabytki
   
Pomniki przyrody
   
Inne
   
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

   
   
   
   
   
Travel World
   
 
   
Vip Travel
   
 
   
 
Wiadomości GOPR
   
GMI Articles In English
 
Special Articles
 
 
GO Poland
 
 
A beautiful world
 
 
Państwa świata
 
 
 
 
   
   
   
 
 Travel razem z Grupa Media Informacyjne
     

 Podróże razem z Grupa Media Informacyjne to wspaniały sposób na odpoczynek. Piękne miejsca warte zobaczenia są obecnie stosunkowo łatwo dostępne, również koszty uległy znacznemu obniżeniu. Wspaniałe widoki, wrażenia z odwiedzanych miejsc pozostają w pamięci przez wiele lat. Gdzie są urokliwe miejsca na całym świecie, na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na łamach portalu Grupa Media Informacyjne.

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
 Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

 Przywry

Przywry: Zobacz czym się różni przywra krwi od przywry wątrobowej lub jelitowej.
Przywry są jednymi z najgroźniejszych pasożytów, które bytują w ciele ludzkim. Zobacz jakie są objawy tej choroby, cykl rozwojowy i czy można skutecznie się ich pozbyć.
Czym są przywry?
Przywry dojrzewają głównie w wodzie. Larwy tego pasożyta trafiają do wody, w momencie wydalania ich przez zwierzęta takie, jak: owce, kozy, krowy, króliki lub świnie, które uważane są ostatecznych żywicieli. Pijąc wodę z zakażonego źródła, można się zarazić tymi niebezpiecznymi pasożytami. Warto wspomnieć, że przywry są stosunkowo duże, ponieważ osiągają wielkość nawet do 2 cm!. Zarazić się można także tym pasożytem, spożywając produkty umyte, jednak niewiadomego pochodzenia. Jeśli na opakowaniu produktu jest napisane, że produkt (zwykle warzywa) był myty, zawsze warto umyć go ponownie. Przywry przebywają w zbiornikach zanieczyszczonych, lecz także mogą pojawić się w zbiornikach zdatnych do kąpieli. Jedną z najgroźniejszych przywr, występującą w ludzkim organizmie jest motylica wątrobowa. Przywry należą do grupy robaków i pierwotniaków, można wyróżnić m.in. przywry wątrobowe i jelitowe, nie ma określonego terytorium, w którym przebywają te pasożyty, bardzo często można je spotkać także w Polsce. Co ciekawe, larwy przywr mogą być przenoszone także przez karaluchy, szczury oraz muchy.
Przywra
Przywry i jej objawy
Najczęstszymi objawami zarażenia się przywrami są typowe symptomy chorobowe:
ból w okolicach wątroby
stany gorączkowe
kichanie
brak apetytu
osłabienie
nudności
biegunka
alergiczne swędzenie skóry
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że ból brzucha, biegunka, czy zwyczajne objawy zakażenia pokarmowego mogą być spowodowane wystąpieniem przywr w ciele ludzkim. Nawet alergie skórne: kichanie, swędzenie oczu, wysypka, mogą być oznaką obecności tych pasożytów w ciele ludzkim.
Innymi, znaczącymi objawami występowania przywr jest: astma, zmęczenie, ból głowy, ogólne rozbicie. Mogą występować także kłopoty z trawieniem, pod postacią jelita drażliwego. Przywry występują pod postacią kilku odmian, w zależności od tego, gdzie się ulokują, pojawia się ból. Może on być zlokalizowany w okolicach m.in. trzustki, wątroby lub płuc. Bardzo często pojawia się także uczucie wysadzania gałek ocznych. Przywry żyją do około roku i w tym czasie składają jaja. Pasożyty te mogą być przyczyną występowania wielu różnorodnych chorób w ciele człowieka. U osób chorujących na cukrzycę, wykryto przywry w trzustce. Nieleczone przywry mogą powodować choroby nowotworowe lub obniżyć odporność człowieka do tego stopnia, że złapie on choroby autoimmunologiczne.
Jeśli pasożyty te „zadomowią” się w ciele człowieka na dłużej i przejdą w fazę przewlekłą, najczęściej może dojść do cyklicznych ataków bólu wątroby, śledziony lub jelit, znacząco powiększa się także śledziona. Bardzo często pacjenci skarżą się na chroniczne zapalenie wątroby. W początkowej fazie zazwyczaj przywry są trudno wykrywalne.
Przywry i ich rodzaje
Można wyróżnić kilka rodzajów przywr. Pasożyty te dzielą się na kilka grup, w zależności od miejsca, w którym występują. I tak, w ciele ludzkim rozpoznaje się: przywry jelitowe, wątrobowe, płucne, krwi i trzustki.
- Przywra jelitowa ( Przywrzyce jelitowe ) jest niezwykle niebezpiecznym pasożytem, żerującym w jelitach ludzkich. To ona najczęściej powoduje u ludzi biegunki, wymioty, wysoką gorączkę, a nawet zespół jelita drażliwego. Przywra ta jest zazwyczaj płaska może osiągać nawet 12 milimetrów. Można się nią zarazić najczęściej poprzez spożywanie wody z nieznanych źródeł. Co ciekawe, ten rodzaj przywry, najczęściej Fasciolopis buskii, można odnaleźć w jelitach w przypadku występowania raka u chorego, choroby Alzheimera, choroby Crohna, czy mięsaka Kaposiego. Jej żywicielem pośrednim jest zazwyczaj ślimak, w ciele człowieka może rozwinąć się aż o 5 stadiów wyżej! Przywry bardzo często chodzą w reakcje ze związkami chemicznymi, które znajdują się w ciele człowieka.
- Przywra wątrobowa ( Przywrzyce wątrobowe ) objawia się w ciele człowieka poprzez chorobę zwaną motylica wątrobowa. Zarazić można się nią, spożywając nieprzetworzone produkty mleczne, pochodzenia koziego i owczego oraz pijąc skażoną wodę z nieznanych źródeł. Należy wystrzegać się także spożywania nieprzebadanego mięsa tych zwierząt. Przywry, które lokują się w wątrobie, są z reguły przezroczyste, nieco szare. Motylica wątrobowa bardzo często zalega także drogach żółciowych, może prowadzić do marskości wątroby.Charakterystycznym objawem przywry płucnej jest uporczywy, poranny kaszel, duszności i specyficzny świst, wydobywający się z gardła podczas nabierania powietrza. Jaja pasożyta wydalane są ze stolcem (pasożyty w kale). Przywra ta nosi nazwę Paragonimus westermani i można się nią zarazić, spożywając surowe lub półsurowe mięso krabów, marynowanych langust itp. Przywra płucna może powodować spore zmiany w obrębie płuc, jest jednak możliwe całkowite wyleczenie tego schorzenia.
- Przywra krwi ( Przywrzyce krwi ) bytuje głównie w naczynkach krwionośnych w obrębie miednicy. Zarazić się nią można poprzez kontakt z wodą – przebywanie w skażonej wodzie, picie jej. Przywry te rozwijają się w środowisku wodnym, gdzie osiągają kolejne stadia rozwojowe. Bardzo często można zdiagnozować ich obecność w moczu, ponieważ jaja przywr wyposażone są w ostry kolec, który ma zdolności przebijania ściany naczyń. Przywry krwi są najczęściej powodem wielu chorób układu moczowego. Ich ostatecznym żywicielem jest człowiek.
- Przywra trzustkowa  ( Przywrzyce trzustkowe ) jest jedną z najczęściej występujących pasożytów z tej grupy. Można zaobserwować przypadki ich wystąpienia także w Polsce. Pośrednim ich żywiciele jest konik polny oraz ślimaki. Będąc w Azji, należy się wystrzegać spożywania tych lokalnych potraw. Co ciekawe, przywry w trzustce mogą występować także u chorych na cukrzycę typu II. Zaobserwowano wiele przypadków występowania przywr trzustkowych, w momencie występowania u pacjentów cukrzycy. Bardzo często łączy się przywrę także z nowotworami trzustki oraz chorowania na schorzenie Leśniowskiego Crohna.
Badanie przywr
Przywry, tak, jak inne pasożyty diagnozuje się poprzez badanie krwi. Wiele pasożytów, zamieszkujących ludzki organizm wytwarza antygeny, w tym przywry. Organizm ludzki zaczyna produkować przeciwciała, aby móc zawalczyć z intruzami. Badania krwi szukają właśnie tych przeciwciał. W laboratorium można wykonać różnorodne badania, aby wykryć obecność przywr w ciele, np. serologiczne, immunologiczne, molekularne. Zwykle także sprawdza się liczbę eozynofilii, które świadczą o obecności w ciele ludzkim pasożytów, ponieważ walczą z nimi. Wyniki otrzymuje się po mniej więcej dwóch tygodniach. Co ważne, niekiedy badania mogą nie dawać w pełni odpowiedniego obrazu i wyjść fałszywe, choć tak naprawdę w organizmie znajdują się pasożyty. Wszelkie wątpliwości należy rozwiać, powtarzając badania.
Przywry leczenie
Leczenie pasożytów odbywa się zwykle poprzez podawanie leków przeciwpasożytniczych. Pacjenci nie muszą by hospitalizowani, jednak to zależy w dużej mierze od tego, w jakim stopniu zaawansowania chorobowym, jest zainfekowany organizm. Jeśli w ciele ludzkim zadomowiła się, np. motylica wątrobowa, może dojść do powiększenia śledziony lub uszkodzenia wątroby, dlatego niezbędna będzie także kuracja wspomagająca, czyli leczenie szpitalne.
Niezwykle skuteczne w leczeniu przywr okazują się zioła. Naturalne metody nie tylko wspomagają regenerację organizmu, ale także nie wpływają negatywnie na pozostałe organy w ciele. Zaleca się stosowanie żywicy z balsamowca mirra, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, świetnie działa w połączeniu z komosą piżmową, która bardzo dobrze zwalcza wszelkiego rodzaju pasożyty, w tym przywry. Pozwala w całości usunąć pasożyty z organizmu. Wskazane jest także stosowanie nopalu, który idealnie oczyszcza organizm z toksyn.
Może Cię również zainteresować : Borelioza, Gorączka krwotoczna
Przywry: profilaktyka
Profilaktyka w przypadku przywr jest niezwykle prosta. Zaleca się niepicie wody bezpośrednio ze źródła. Nawet w rzece, czy jeziorze powszechnie uważanych za czyste, mogą się rozwijać niebezpieczne bakterie i pasożyty. Przywry głównie dojrzewają w środowisku mokrym, to wtedy mogą przejść aż 5 postaci rozwojowych. Warto także nie kąpać się w jeziorach, czy rzekach, w których obowiązuje zakaz. Ponadto, zaleca się mycie dokładnie wszystkich produktów: warzyw, owoców, nawet jeżeli na etykiecie jest napisane, iż produkt był myty. Nigdy nie wiadomo pod jakim źródłem wody, dany produkt był płukany.
Uwaga!
- Powyższa porada jest jedynie sugestią i spisem informacji z wielu renomowanych źródeł i w przypadku problemów zdrowotnych nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Zawsze w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem !
- Informacje opierają się na stanie wiedzy z dnia publikacji 13.07.2018 i mogą ulec zmianie.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
 
 
19 - 11.01.2013          
  Travel

Podróże razem z Grupa Media Informacyjne to wspaniały sposób na odpoczynek. Piękne miejsca warte zobaczenia są obecnie stosunkowo łatwo dostępne, również koszty uległy znacznemu obniżeniu. Wspaniałe widoki, wrażenia z odwiedzanych miejsc pozostają w pamięci przez wiele lat. Gdzie są urokliwe miejsca na całym świecie, na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na łamach portalu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
18          
  Travel

Podróże razem z Grupa Media Informacyjne to wspaniały sposób na odpoczynek. Piękne miejsca warte zobaczenia są obecnie stosunkowo łatwo dostępne, również koszty uległy znacznemu obniżeniu. Wspaniałe widoki, wrażenia z odwiedzanych miejsc pozostają w pamięci przez wiele lat. Gdzie są urokliwe miejsca na całym świecie, na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na łamach portalu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
17          
  Travel

Podróże razem z Grupa Media Informacyjne to wspaniały sposób na odpoczynek. Piękne miejsca warte zobaczenia są obecnie stosunkowo łatwo dostępne, również koszty uległy znacznemu obniżeniu. Wspaniałe widoki, wrażenia z odwiedzanych miejsc pozostają w pamięci przez wiele lat. Gdzie są urokliwe miejsca na całym świecie, na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na łamach portalu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
 Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.