Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - PIĘKNY UŚMIECH
   
COUNTRY:
         
 
   
Magazyn GMI
   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 

Piękny uśmiech

Uśmiech jest Naszą wizytówką. Pomaga w życiu osobistym, czasami w pracy. Zadbaj o niego.

Make-ap współczesny

Piekny uśmiech to zęby, proste, równe i białe. Współczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które pomagają wyprostować, poprawić kształt, kolor, wielkość, dobudować, odtworzyć zęby, a przez to uzyskać oczekiwany efekt pięknego uśmiechu. Piękne, zadbane zęby, to dla wielu osób świetna życiowa inwestycja. Uśmiech jest Naszą wizytówką. Pomaga w życiu osobistym, czasami w pracy. Piękne zęby po prostu się opłacają.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas potrzebne porady w zakresie profilaktyki, metod, które pozwolą uzyskać efekt pięknego uśmiechu.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi specjalistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Dieta - zdrowe i piekne zęby

Dieta dobra dla zębów powinna zawierać dużo wapnia, tłuszcze oraz witaminy. Czy wiesz, że truskawki mają właściwości wybielające zęby, marchew oczyszcza przestrzenie międzyzębowe, a zielona herbata dostarcza fluoru? Sprawdź, co jeść, żeby twoje zęby były białe i zdrowe.

- Uśmiech jest najlepszą wizytówką człowieka, a zdrowe i białe zęby są jego podstawą. Osoby chcące zachować piękny uśmiech na wiele lat, poza odpowiednią higieną jamy ustnej i regularnymi wizytami kontrolnymi u stomatologa, powinny pamiętać o prawidłowej diecie, zawierającej odpowiednie ilości witamin oraz składników ułatwiających ich wchłanianie.

W celu zachowania zdrowych zębów konieczne jest również ograniczenie spożycia niektórych produktów, głównie cukrów będących najlepszym medium dla kwasów uszkadzających szkliwo i prowadzących do ubytków w tkance zęba. Nie przesadzajmy także ze spożyciem produktów utrudniających przyswajanie wapnia - mówi lek. stom. Adrianna Badora z Centrum Implantologii i Ortodoncji w Brennej.

Przetwory mleczne wzmocnią zęby

Zbawienny wpływ na zęby ma wapń. Jest on niezbędnym minerałem budulcowym, odpowiadającym za strukturę zębów. Najlepszym dostawcą wapnia są produkty mleczne, takie jak: jogurt naturalny, kefir czy maślanka. Niedobór wapnia może być natomiast poważnym problemem, objawiającym się częstymi złamaniami, kruchością i próchnicą zębów. Dlatego osoby uczulone na białko mleka krowiego, powinny regularnie stosować suplementy diety dostarczające wapń, lub pić mleko kozie, które również zawiera duże ilości wapnia.

Żółty ser zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy

Żucie żółtego sera podnosi pH płytki nazębnej, zmniejszając tym samym ryzyko rozwoju próchnicy i zapalenia dziąseł. Powodem natychmiastowego i długotrwałego wzrostu pH płytki nazębnej, po spożyciu żółtego sera, są najprawdopodobniej zawarte w nim substancje, które mocno stymulują wytwarzanie śliny, działającej jako swojego rodzaju bufor zabezpieczający przed spadkiem pH. Ser zawiera także difosforany, wykorzystywane często do produkcji past do zębów, których zadaniem jest wzmocnienie szkliwa poddawanego niekorzystnemu działaniu kwasów.

Tłuste ryby biorą udział w mineralizacji zębów

Wapń lepiej wchłaniany do organizmu, dzięki witaminie D. Najlepszym jej źródłem są tłuste ryby, takie jak łosoś i makrela. Witamina D ma kluczowe znaczenie dla twardości zębów i kości, ponieważ reguluje w organizmie gospodarkę wapniowo-fosforanową i odpowiada za prawidłową mineralizację szkliwa zębów.

Brokuły zawierają substancje chroniące przed paradontozą

Brokuły są najlepszym naturalnym źródłem koenzymu Q10, który wpływa na procesy energetyczne w organizmie. Zwiększa on odporność, wpływa na kondycję przyzębia i chroni dziąsła przed drobnoustrojami powodującymi groźną chorobę - paradontozę, na którą według szacunków może cierpieć nawet 70 proc. osób w podeszłym wieku.

Brokuły zawierają także spore ilości wapnia, zapobiegają odsłanianiu szyjek zębowych. Pamiętajmy jednak, że dla optymalnych wartości odżywczych brokułów, nie należy gotować dłużej niż pięć minut.

Pasta do zębów z olejem kokosowym?

- umieszczany przez wielu na czarnej dietetycznej liście, olej kokosowy niszczy szczepy drobnoustrojów odpowiedzialne za wytwarzanie kwasów uszkadzających szkliwo i zapobiega próchnicy. Jest również pomocny w zwalczaniu drożdży wywołujących pleśniawki oraz zwiększa wchłanianie wapnia i magnezu. Wyciąg z owocu kokosa jest tak skuteczny, że niektórzy badacze uważają, iż należy dodawać go do pasty do zębów dostępnych na rynku.

Marchew ma właściwości szczoteczki do zębów

- bogata w witaminę A marchew wzmacnia i utrzymuje w dobrym stanie dziąsła, mineralizuje zęby i stymuluje wytwarzanie śliny, która niszczy groźne bakterie powstałe w jamie ustnej. Surowa marchew może także w ekstremalnych sytuacjach zastąpić szczoteczkę do zębów, ponieważ świetnie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe z resztek pokarmowych, pomagając tym samym w walce z kamieniem nazębnym. Surowa marchew, ma także znaczenie dla zdrowia zębów małych dzieci. Spożywanie jej wpływa na formowanie prawidłowego zgryzu i prostuje zęby. Z tego względu, surową przekąskę śmiało można serwować maluchowi, od momentu kiedy tylko zaczną wyrzynać się pierwsze zęby.

Truskawki wybielają zęby

Choć truskawki nigdy nie zastąpią profesjonalnego wybielania w gabinecie, to zawierają spore ilości kwasu jabłkowego, który jest jednym z podstawowych składników past wybielających. Chcąc mieć zdrowe zęby, truskawki warto jeść jak najczęściej, ponieważ poza właściwościami wybielającymi, zapobiegają także osadzaniu się kamienia na zębach i odgrywają istotną rolę przy zapaleniach jamy ustnej. Te smaczne owoce skutecznie oczyszczają miejsca chorobowo zmienione, a także posiadają liczne właściwości regenerujące.

Zielona herbata fluoryzuje zęby

W jednej filiżance tego napoju znajduje się średnio 0,3 mg fluoru, który skutecznie walczy z próchnicą, wzmacnia zębinę i szkliwo zębów. Wypicie 3 filiżanek zielonej herbaty dziennie zapewnia niezbędną dawkę fluoru oraz dostarcza polifenole, substancje o właściwościach przeciwbakteryjnych.

Właściwa higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł. Ważne jest także przestrzeganie odpowiedniej diety.
Zdrowe zęby pozwalają nam czuć się nie ty pięknie i młodo, ale także umożliwiają odpowiednie rozdrobnienie różnego rodzaju pokarmów oraz właściwą wymowę słów. Profilaktyka to przede wszystkim prawidłowe, regularne, codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów. By czynności te okazały się skuteczne, należy wykonywać je właściwie dbając szczególnie o przestrzenie zewnętrzne, wewnętrzne oraz okolice przyzębowe dziąseł. Szczoteczka powinna być wymieniana co 2-3 miesiące. Mając jakiekolwiek wątpliwości przy wyborze rodzaju szczoteczek, past do zębów lub płynów do płukania jamy ustnej warto sięgnąć po poradę swojego lekarza stomatologa. Musimy jednak pamiętać, że tylko dzięki codziennej profilaktyce możemy uniknąć częstych i kosztownych wizyt stomatologicznych. Wczesnemu zdiagnozowaniu nawet małych zmian na zębach.

Przy zaniedbaniu podstawowej higieny jamy ustnej oraz częstym spożywaniu cukrów prostych może dochodzić do odkładania się płytki nazębnej w przestrzeniach międzyzębowych. W konsekwencji może dochodzić do zapalenia tkanek przyzębia, pierwszym objawem tego zjawiska jest krwawienie z dziąseł. Infekcje bakteryjne w jamie ustnej mogą w konsekwencji doprowadzić do wysiewu bakteryjnego przenoszącego się na inne narządy i powodującego takie schorzenia jak: choroby układu pokarmowego, choroby nerek, różnego rodzaju zapalenia itd. Ważne jest więc żeby w porę zdiagnozować próchnicę i zgłosić się do specjalisty jak najwcześniej, aby nie narażać siebie na dalsze konsekwencje w postaci np. leczenia kanałowego.

Dieta to podstawa!

Cukry są podstawą metabolizmu bakterii. Bakterie przekształcają cukry w kwas mlekowy co w konsekwencji osłabia płytkę nazębną. Najbardziej szkodliwym cukrem dla zębów jest sacharoza czyli biały krystaliczny cukier używany przez nas na co dzień. Mniej szkodliwe są cukry takie jak glukoza, fruktoza, mannoza czy laktoza. Najmniej niebezpieczna w powstawaniu próchnicy jest jedynie skrobia, która nie podlega całkowitemu strawieniu w jamie ustnej. Udowodniono, że codzienne spożywanie przez dzieci zdrowych 1 cukierka przez 6 tygodni powodowało wyraźną próchnicę.

Do czarnej listy produktów powodujących próchnicę możemy zaliczyć:

  • Cukier biały
  • Kleiste cukierki
  • Lody
  • Ciasta i torty
  • Czekolady szczególnie z dodatkiem bakalii
  • Lizaki i landrynki
  • Chipsy, płatki śniadaniowe musli, które oblepiają zęby
  • Owoce cytrusowe spożywane w dużych ilościach
  • Słodzone napoje
  • Żelki

Produkty prozdrowotne dla zębów i dziąseł to:

  • Woda
  • Pieczywo pełnoziarniste oraz razowe
  • Produkty bogate w wapń takie jak mleko i jego przetwory
  • Ryby
  • Owoce suszone zamiast kandyzowanych
  • Gumy do żucia obniżające pH w jamie ustnej (żucie gumy nie może trwać dlużej niż 5 minut ponieważ może ono spowodować przerost mięśni żwaczowych)
  • Świeże warzywa i owoce
  • Orzechy

Świeże owoce: pomarańcze i jabłka a także warzywa takie jak marchew, rzodkiewka czy seler usuwają lekkie naloty z zębów. Orzechy podobnie jak inne produkty mają działanie oczyszczające dla zębów. Aby dokładnie zadbać o profilaktykę jamy ustnej należy jednak ograniczyć spożywanie głównie cukrów prostych.

Dla zębów podstawowe znaczenie mają 2 podstawowe składniki mineralne takie jak fluor i wapń:

Fluor:

Fluor to podstawowy składnik kości i zębów. Bierze udział w prawidłowej mineralizacji zębów oraz zapewnia większą odporność szkliwa na uszkodzenia. Jego niedobór może prowadzić do powstawania próchnicy, zmian w szkliwie zębów a nawet do osteoporozy. Brak fluoru w organizmie zwiększa też ryzyko złamań patologicznych.

Gdzie szukać fluoru?

Większość past występujących obecnie na rynku jest wzbogacona fluorem. Pierwiastek ten występuje także w produktach spożywczych pochodzenia naturalnego takich jak: ryby morskie, wątroba, mleko, czarna herbata, woda mineralna oraz soja.

Zarówno niedobory jak i nadmiary fluoru jak są dla organizmu bardzo szkodliwe. Jeśli będzie go zbyt dużo w naszej diecie wówczas może to doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, bólu stawów, zaburzeń żołądkowo – jelitowych a także niewydolności nerek, zaburzeń pracy układu mięśniowego i nerwowego.

Wapń:

99% wapnia zawarte jest w kościach. Pierwiastek ten podobnie jak fluor jest składnikiem mineralnym budującym nasze kości i zęby. Dzienna podaż wapnia dla osoby dorosłej powinna wynosić około 1200 mg. Większość wapnia zawarte jest w produktach pochodzenia mlecznego takich jak: mleko, jogurty, kefiry, maślanki, sery dojrzewające w tym żółte, sery twarogowe oraz serki topione. Ponadto wapń występuje także w rybach np. sardynkach, warzywach takich jak brokuł. Należy jednak pamiętać, że najlepszym źródłem tego pierwiastka pozostają nietopliwie produkty pochodzenia mlecznego. To z nich wapń wchłania się najlepiej nawet do 70%, z warzyw nieco ponad 10%. Niektóre warzywa takie jak szpinak, szczaw, rabarbar czy burak negatywnie wpływają na wchłanianie wapnia ponieważ zawierają one fityniany oraz szczawiany – związki chemiczne, które tworzą komplet wapniem nieprzyswajalne kompleksy. Nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w tłustych wędlinach, maśle czy smalcu także nie sprzyjają wchłanianiu wapnia tworzą one bowiem z tym pierwiastkiem nieprzyswajalne mydła.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  News

Piekny uśmiech to zęby, proste, równe i białe. Współczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które pomagają wyprostować, poprawić kształt, kolor, wielkość, dobudować, odtworzyć zęby, a przez to uzyskać oczekiwany efekt pięknego uśmiechu. Piękne, zadbane zęby, to dla wielu osób świetna życiowa inwestycja. Uśmiech jest Naszą wizytówką. Pomaga w życiu osobistym, czasami w pracy. Piękne zęby po prostu się opłacają.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  News

Piekny uśmiech to zęby, proste, równe i białe. Współczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które pomagają wyprostować, poprawić kształt, kolor, wielkość, dobudować, odtworzyć zęby, a przez to uzyskać oczekiwany efekt pięknego uśmiechu. Piękne, zadbane zęby, to dla wielu osób świetna życiowa inwestycja. Uśmiech jest Naszą wizytówką. Pomaga w życiu osobistym, czasami w pracy. Piękne zęby po prostu się opłacają.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  News

Piekny uśmiech to zęby, proste, równe i białe. Współczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które pomagają wyprostować, poprawić kształt, kolor, wielkość, dobudować, odtworzyć zęby, a przez to uzyskać oczekiwany efekt pięknego uśmiechu. Piękne, zadbane zęby, to dla wielu osób świetna życiowa inwestycja. Uśmiech jest Naszą wizytówką. Pomaga w życiu osobistym, czasami w pracy. Piękne zęby po prostu się opłacają.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.