Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - ZDROWE I PIĘKNE OCZY
   
COUNTRY:
         
 
   
Magazyn GMI
   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara- Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 

Zdrowe i piękne oczy

Narząd wzroku jest bardzo ważnym zmysłem człowieka, dzięki któremu możemy postrzegać otaczającą Nas rzeczywistość. Jednocześnie jest tym narządem, któremu poświęcamy bardzo mało czasu i uwagi.

Piękno i precyzja

Oczy to narząd bardzo precyzyjny i delikatny, zmysł, dzięki któremu możemy się swobodnie poruszać. Mówią one nam o stanie zdrowia, odczuwanych emocjach. Zdrowe są piękne i warto zadbać o to, by ich stan nie ulegał pogorszeniu. Zagrożeń jest wiele, zwłaszcza ze strony "współczesnego trybu życia". Nasilona praca przed komputerem, oglądanie telewizji, zanieczyszczone powietrze pełne alergenów i dymu tytoniowego, klimatyzacja i do tego nieregularna, mało urozmaicona dieta to czynniki, które wpływają nie korzystnie na nasze oczy. Jest wiele metod, dzięki, którym możemy dbać o Nasze oczy zarówno domowych jak i oferowanych przez przemysł kosmetyczno - farmaceutyczny. Warto również okresowo poddawać sie kontroli okulistycznej, dzięki, której będziemy mieli pewność stanu Naszego zdrowia. Z Naszej strony postaramy się przybliżyć tematykę profilaktyki i metod dbania o blask Naszych oczu.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas potrzebne porady w zakresie dbałości o wzrok.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi stylistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Aby oczy były zdrowe i pełne blasku

Zdrowe i zadbane oczy o świeżym i błyszczącym spojrzeniu są ozdobą każdego człowieka, a zwłaszcza kobiety. Aby takie były przez całe życie, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Tym bardziej że obecnie nasze oczy są o wiele bardziej narażone na zmęczenie i choroby niż dawniej. Największymi zagrożeniami dla oczu są niewątpliwie: dłuższe oglądanie telewi¬zji, komputer, Internet i przebywanie w zadymionych pomieszczeniach.

Nasze oczy, zmuszane do bezustannego wysiłku (oprócz snu), mrugania, mrużenia, pracy przy komputerze, wystawione na działanie promieni słonecznych itp., z czasem słab¬ną i podatne są na różne choroby. Poprzez odpowiednią profilaktykę wielu schorzeniom i dolegliwościom można zapobiec. Zdrowie i wygląd oczu zależą w znacznym stopniu od nas samych i od tego, jak je pielęgnujemy.

Sińce pod oczami

Brązowawe lub sine otoczki pod oczami to skutek przemęczenia, niedotlenienia, niedo-spania lub nadużywania alkoholu. Uwidaczniają się dlatego, że krew zbyt wolno przepływa przez naczynka włosowate w tych miejscach i tworzące się zastoiny prześwitują przez skó¬rę. U osób o śniadej lub oliwkowej karnacji podkówki pod oczami przybierają zabarwienie brązowawe, gdyż w okolicach oczu gromadzi się u nich więcej pigmentu. Jedne osoby są bardziej, a inne mniej podatne na zasinienia pod oczami, co zależy od skłonności dziedzicz¬nych. Niekiedy sińce sąjednym z objawów chorobowych, na przykład w przypadku nieżytu żołądka, zaparć i zaburzeń pracy nerek.

Sińce pod oczami można niwelować za pomocą kosmetyków lub domowymi sposobami. Dobry skutek przynoszą preparaty z wyciągiem z miłorzębu japońskiego {Ginkgo biloba) oraz krem z witaminą E i wyciągiem z czerwonych alg.

Z domowych sposobów warto polecić masowanie podkrążonych oczu kostką lodu lub kompres z naparu z arniki.

Do zatuszowania sińców makijażem wystarczy użycie podkładu lub korektora i przypu-drowanie tych miejsc.

Podpuchnięte oczy

Opuchlizna pod oczami najczęściej jest spowodowana zbyt wolnym przepływem limfy lub zakłóceniami w pracy nerek, a niekiedy po prostu przemęczeniem.

Pomocne w tym przypadku są kremy z wyciągiem z rumianku, malwy lub świetlika, a z domowych sposobów przyłożenie schłodzonego w lodówce noża lub łyżki. Można też użyć kompresu z czarnej herbaty (może być wykorzystana już torebka herbaty ekspreso¬wej), rumianku lub lipy.

„Kurze łapki"

Zmarszczki wokół kącików zewnętrznych oczu są efektem mrużenia oczu (na przykład wskutek silnego nasłonecznienia, bieli śniegu lub niedostatecznego oświetlenia). Aby tego uniknąć, należy nosić okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne. Okulary osłaniają przed wiatrem drażniącym spojówki, a te z filtrem UV chronią oczy przed szkodliwym promienio­waniem.

Jeśli zmarszczki już powstaną to można sprawić, że będzie gładsze, za pomocą zabie­gów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim trzeba na co dzień stosować kremy nawilżające i ujędrniające z witaminami A, E, F, zawierające też ceramidy, krzem, magnez i wyciągi roślinne, na przykład z zielonej herbaty lub skrzypu. Wskazane jest również wcieranie olejku właściwościach przeciwzmarszczkowych, jak choćby z awokado lub migdałów. Pomaga także nałożenie kompresu z babki lancetowatej. W tym celu posiekaj 10 listków babki, do­daj łyżkę oleju (jeśli masz taką możliwość, dodaj kilka kropli soku z czerwonej porzeczki) utrzyj. Namocz dwa waciki i na 20 minut nałóż na powieki.

Zaczerwienienie oka

Przyczyn podrażnienia, pieczenia lub łzawienia oka może być wiele, między innymi wiatr, kurz, chlorowana woda, kosmetyki itp. Objawy te łagodzi nałożenie kompresu z herbaty lub przyłożenie na krótko kostki lodu zawiniętej w chusteczkę higieniczną. Wskazane jest też przemycie oczu roztworem soli fizjologicznej, która wypłucze zanieczyszczenia.

Przekrwienie gałki ocznej

Spowodować je może uraz fizyczny lub przemęczenie, na przykład długotrwałym siedze­niem przy komputerze czy niedostatecznym oświetleniem. Jeśli nie jest to przekrwienie chroniczne lub spowodowane wirusem, to po kilku dniach minie samoistnie. W przypad­ku przemęczenia oka wystarczy dobrze się wyspać i zrobić sobie przerwę od nużącej czynności. Przyspieszyć to może położenie na powieki kostek lodu zawiniętych w chu­steczki.

Jęczmień

Dolegliwość ta spowodowana jest miejscowym zapaleniem oka bakteriami gronkowca. Stan zapalny samoistnie mija po kilku dniach. Ulgę przynoszą domowe sposoby, na przykład pocieranie jęczmienia złotym przedmiotem (złoto ma właściwości jonizujące) lub wpięcie w kołnierzyk ostro zakończonego przedmiotu, na przykład igły, szpilki (ostrzem do góry).

Zapalenie spojówek

To dość powszechne schorzenie oczu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Gdy nas swędzą oczy, przecieramy je palcami, często wywołując zapalenie spojówek. Tarcie gałek ocznych to nie jedyna przyczyna ich podrażnienia. Mogąje wywołać również kosmetyki, zanieczysz­czone powietrze, silne słońce, przesiadywanie przed komputerem i inne.

Zapalenie spojówek odczuwamy w postaci swędzenia, pieczenia oczu oraz uczucia, jakbyśmy mieli piasek pod powiekami. Dyskomfort potęguje jeszcze silne zaczerwienienie oczu, silne łzawienie, nadwrażliwość na światło, zlepianie się powiek podczas snu, a niekie-dy również pojawienie się ropnej wydzieliny.

Jeśli podejrzewamy zapalenie spojówek, powinniśmy zgłosić się do okulisty, aby stwier-dził rodzaj zakażenia. Może być bowiem ono pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Każde z nich wymaga nieco innego leczenia. W przypadku zapalenia bakteryjnego apliko-wane są maści zawierające antybiotyk, a w przypadku zapalenia wirusowego - leki prze-ciwwirusowe. Zapalenie wirusowe zwykle po kilku dniach mija samoistnie, natomiast stoso¬wanie kropli o działaniu przeciwzapalnym znacznie łagodzi skutki zapalenia i przyspiesza gojenie.

Zamiast kropli i maści można spróbować domowych sposobów, na przykład przemywa¬nia oczu dwa razy dziennie herbatką rumiankową i położenia na oczy okładu ze świetlika, herbaty lub nagietka.

Nie wolno zapominać, że zapalenie spojówek jest chorobą zakaźną, często przenoszo¬ną przez dotyk. Dlatego nie należy dotykać oczu rękami, a wyłącznie wacikami lub chu¬steczkami jednorazowymi.

Chroń oczy przy komputerze

Korzystanie przez dłuższy czas z komputera skutkuje przemęczeniem wzroku, i to niezależ¬nie od wieku osoby obsługującej. Stanowi temu można przeciwdziałać przez zachowanie określonych warunków użytkowania komputera. Nasze rady służą właśnie temu celowi.

- Ustawienie monitora. Powinien on być ustawiony 50-70 cm od oczu (w praktyce - na odległość wyciągniętej ręki).

- Oświetlenie. Powinno być takie światło, aby nie trzeba było przy czytaniu tekstów wytꬿać wzroku. Zaleca się światło łagodne, kontrastowe, ale nie oślepiające. Lampkę należy mocować z lewej strony ekranu. Stosowanie żarówki zwykłej jest dla oczu dużo mniej męczące niż halogenowej.

- Jasność monitora. Obraz monitora nie powinien być zbyt jaskrawy, męczący dla oczu. Zawsze lepiej, aby był nieco ciemniejszy niż zbyt jasny.

- Światło słoneczne. Może być uciążliwe. Aby nie zasłaniać okna, możesz przysłonić ekran. Z tektury lub plastiku zrób daszek, zagnij boki i gotowe. Możesz go wysuwać lub cofać, zależnie od potrzeby.

- Okulary. Jeśli słabiej widzisz tekst na ekranie, to zamiast przysuwać się do monitora lub mrużyć oczy, używaj odpowiednich okularów. Jeśli nie chcesz się wybierać do gabinetu okulistycznego, okulary dobrać możesz w każdym renomowanym zakładzie optycznym, gdzie komputerowo bada wzrok lekarz okulista. Zawsze wybieraj szkła słabsze niż moc-niejsze, bo oczy bardzo szybko przyzwyczajają się do szkieł mocniejszych, a więc bez okularów będziesz widział wtedy coraz gorzej.

- Ból oczu. Jeśli odczuwasz ból w jednym oku lub nadwrażliwość na światło, koniecznie zasięgnij porady lekarskiej, aby zapobiec pogłębieniu się schorzenia.

- Rób przerwy. Co godzinę odejdź od komputera na kilka minut, przespaceruj się, wyko¬naj kilka ruchów rozciągających itp.

- Szanuj oczy. Co jakiś czas zamykaj oczy. Możesz w tym czasie zatelefonować na przy-kład do kogoś bliskiego i rozmawiaj z zamkniętymi oczami.

- Ćwiczenia oczu. Od czasu do czasu mrugaj powiekami, patrz za okno aż po horyzont, wykonaj kilka okrężnych ruchów gałkami ocznymi, patrz w lewo, w prawo, w górę i w dół. Już samo mruganie oczyszcza i masuje gałki oczne.

- Kompresy. Bardzo korzystne dla zmęczonych oczu są kompresy z herbaty. Można tu posłużyć się zużytymi herbatami ekspresowymi. Połóż wilgotne torebki na zamknięte oczy i potrzymaj około 10 minut. W tym czasie zrelaksujesz się również psychicznie.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Wzrok

Piękny i zdrowy narząd wzroku wymaga dbałości, profilaktyki, czasami zabiegów okulistycznych. Jak dbać o wzrok postaramy się odpowiedzieć na łamach tego działu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Wzrok

Piękny i zdrowy narząd wzroku wymaga dbałości, profilaktyki, czasami zabiegów okulistycznych. Jak dbać o wzrok postaramy się odpowiedzieć na łamach tego działu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Wzrok

Piękny i zdrowy narząd wzroku wymaga dbałości, profilaktyki, czasami zabiegów okulistycznych. Jak dbać o wzrok postaramy się odpowiedzieć na łamach tego działu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.