Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - ZDROWE I PIĘKNE OCZY
   
COUNTRY:
         
 
   
Magazyn GMI
   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Kontakt
   
 

Adam Nawara- Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 

Zdrowe i piękne oczy

Narząd wzroku jest bardzo ważnym zmysłem człowieka, dzięki któremu możemy postrzegać otaczającą Nas rzeczywistość. Jednocześnie jest tym narządem, któremu poświęcamy bardzo mało czasu i uwagi.

Piękno i precyzja

Oczy to narząd bardzo precyzyjny i delikatny, zmysł, dzięki któremu możemy się swobodnie poruszać. Mówią one nam o stanie zdrowia, odczuwanych emocjach. Zdrowe są piękne i warto zadbać o to, by ich stan nie ulegał pogorszeniu. Zagrożeń jest wiele, zwłaszcza ze strony "współczesnego trybu życia". Nasilona praca przed komputerem, oglądanie telewizji, zanieczyszczone powietrze pełne alergenów i dymu tytoniowego, klimatyzacja i do tego nieregularna, mało urozmaicona dieta to czynniki, które wpływają nie korzystnie na nasze oczy. Jest wiele metod, dzięki, którym możemy dbać o Nasze oczy zarówno domowych jak i oferowanych przez przemysł kosmetyczno - farmaceutyczny. Warto również okresowo poddawać sie kontroli okulistycznej, dzięki, której będziemy mieli pewność stanu Naszego zdrowia. Z Naszej strony postaramy się przybliżyć tematykę profilaktyki i metod dbania o blask Naszych oczu.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas potrzebne porady w zakresie dbałości o wzrok.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi stylistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 

Szkła korygujące poprawiające wzrok

Najczęstsze wady wzroku to nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm. Leczyć je można okularami korekcyjnymi (mineralnymi bądź organicznymi) lub ortokorekcją. Jeśli nie chcemy nosić okularów, możemy zastąpić je soczewkami kontaktowymi twardymi i miękkimi.

Zdrowe oczy - nie wymagają nadzwyczajnych zabiegów. Jednak męczą się szybko, gdy dużo czytasz, oglądasz TV, pracujesz przy komputerze, szyjesz, sporo czasu spędzasz w zadymionych albo klimatyzowanych pomieszczeniach. Co można zrobić, żeby się nie męczyły? Dzisiaj okulary są bardzo lekkie, wytrzymałe i estetyczne. Jeśli nie chcemy niczego nosić na nosie, do dyspozycji mamy soczewki kontaktowe. A gdy i te nie spełnią naszych oczekiwań, możemy laserem skorygować wzrok.

Najczęstsze wady wzroku wymagające korekcji

Byśmy wyraźnie widzieli, promienie świetlne wpadające do oka powinny skupić się dokładnie na siatkówce - warstwie wyściełającej tył gałki ocznej. Jej liczne włókna nerwowe odbierają sygnały świetlne i przekazują je nerwem wzrokowym do mózgu. To on interpretuje docierające do niego sygnały i „mówi” nam, co widzimy. Niestety, nie zawsze promienie świetlne skupiają się na siatkówce i wtedy mówimy o wadach wzroku. Najczęstsze, to:  

Nadwzroczność

Promienie świetlne skupiają się za siatkówką. Dalekowidz lepiej widzi przedmioty z pewnej odległości niż z bliska. Tę wadę korygują soczewki skupiające. Ich moc określa się w dioptriach ze znakiem + (plus). Odmianą nadwzroczności jest starczowzroczność - wada rozwijająca się z wiekiem, gdy oko traci zdolność do ostrego widzenia z bliska.

Krótkowzroczność

Promienie świetlne skupiają się przed siatkówką, dlatego krótkowidz wyraźniej widzi przedmioty znajdujące się blisko niego. Krótkowzroczność koryguje się soczewkami rozpraszającymi. Ich moc określa się w dioptriach ze znakiem - (minus)

Astygmatyzm

Towarzyszy zwykle krótko- lub nadwzroczności. Jego przyczyną bywa nieprawidłowa krzywizna rogówki. Promienie świetlne, które na nią padają, załamywane są tak, że nie skupiają się w punkcie, ale jakby w dwóch płaszczyznach. Astygmatyk, patrząc np. na krzyż, widzi dobrze jego pion lub poziome ramię. Tę wadę korygują soczewki cylindryczne.

Rodzaje okularów

U optyka możemy wybierać pomiędzy soczewkami mineralnymi (szklanymi) a organicznymi z tworzyw sztucznych, o których popularnie mówi się „plastiki”. Optycy mogą nam zaoferować soczewki:

o wyższym współczynniku załamania. Mocniej załamują promienie świetlne, dlatego mogą być cieńsze od tradycyjnych o 25-50 proc. Te o mocy np. minus 5 dioptrii wyglądają jakby miały moc zaledwie minus 1,5 dioptrii.

asferyczne. Są bardziej płaskie niż „pocieniane” o tej samej mocy. Dzięki temu oczy krótkowidza nie wydają się mniejsze, a dalekowidza większe niż są naprawdę. Niestety, spłaszczenie krzywizny soczewki powoduje, że na jej obrzeżach powiększa się strefa gorszej ostrości widzenia. Bardzo dobrze widzimy tylko w centrum. Im bardziej w bok, tym ostrość jest niższa.

progresywne. Dla osób ze starczowzrocznością, które mają okulary i do czytania, i chodzenia po ulicy lub noszą szkła dwuogniskowe z wyraźną granicą („kreską”) pośrodku. Ta soczewka zmienia się płynnie: nad tzw. kanałem progresji, czyli „kreską”, może mieć np. minus 5 dioptrii, a u dołu np. plus 2 dioptrie. Gdy chcemy widzieć wyraźnie coś, co jest daleko - patrzymy przez górną część szkła, a blisko - przez dolną.

fotochromowe. Pod wpływem światła ciemnieją i chronią oczy przed porażeniem.

Na soczewki optycy nakładają ochronne powłoki. Ważna jest kolejność ich nakładania, dlatego już podczas zamawiania okularów musimy sprecyzować, czego po nich oczekujemy.
- anty UV. Powłoka ta zatrzymuje szkodliwe dla oczu promieniowanie ultrafioletowe.
- antyrefleks. Dzięki niej światło nie odbija się od powierzchni soczewki. Jest zalecana osobom dużo pracującym przy komputerze.
- polaryzująca. Porządkuje wiązkę światła, zanim wpadnie ona do oka. Unikamy oślepienia światłem odbitym, np. od tafli wody, śniegu.
- blueblocker. Nie dopuszcza do oczu promieni UV. Poprawia kontrast widzenia, np. o zmroku.
- hydrofobowa. Odpycha krople wody od powierzchni szkieł. Mniej zaparowują, gdy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia z mrozu.
- antystatyczna. Zapobiega osadzaniu się na szkłach kurzu i pyłu.

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
3          
  Wzrok

Piękny i zdrowy narząd wzroku wymaga dbałości, profilaktyki, czasami zabiegów okulistycznych. Jak dbać o wzrok postaramy się odpowiedzieć na łamach tego działu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Wzrok

Piękny i zdrowy narząd wzroku wymaga dbałości, profilaktyki, czasami zabiegów okulistycznych. Jak dbać o wzrok postaramy się odpowiedzieć na łamach tego działu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Wzrok

Piękny i zdrowy narząd wzroku wymaga dbałości, profilaktyki, czasami zabiegów okulistycznych. Jak dbać o wzrok postaramy się odpowiedzieć na łamach tego działu Grupa Media Informacyjne.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.