Święta to czas, który należy spędzić w gronie rodzinnym. Dobrym pomysłem jest wspólny seans filmowy wraz z klasycznymi filmami świątecznymi. Dzięki nim możemy poczuć jeszcze bardziej atmosferę świąteczną, przywołać wspomnienia z dzieciństwa a nawet poczuć nutę magii. Klasyki w tej kategorii filmowej z pewnością będą przyczyną chwil pełnych uśmiechu i wzruszeń. Oto Nasza lista filmów wartych obejrzenia w okresie świątecznym.
Kevin sam w domu (1990)
Film oglądany przez miliony widzów na całym świecie. Jest nieodłącznym elementem bożonarodzeniowej tradycji. Kevin McCallister jest główną postacią tej Bożo Nardzeniowej historii. Będąc samemu w domu musi sprostać dwóm niezdarnym włamywaczom. Decyduje się na obronę domu. Różne pomysłowe zabiegi chłopca zmuszają włamywaczy do weryfikacji swoich planów. Film ten z pewnością rozśmieszy i wzruszy niejednego widza.
To właśnie miłość (2003)
Akcja filmu toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jest to historia miłosna kilku bohaterów. Od premiera, który zakochuje się w swojej pracownicy, przez wdowca walczącego z samotnością, aż po chłopca, który próbuje zdobyć serce swojej szkolnej sympatii. Bohaterowie filmu są przykładem, że miłość potrafi do nas przyjść w najmniej oczekiwanych momentach. W obsadzie filmu występuje Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Keira Knightley, Emma Thompson, Alan Rickman i wiele innych.
Listy do M. (2011)
Ta polska komedia romantyczna. Fabuła filmu koncentruje się wokół kilkunastu osób, których historie w nieoczekiwany sposób łączą się w Wigilię Bożego Narodzenia. Film jest wzruszający i pełen zwrotów akcji. Aktorzy wcielają się w rolę bohaterów różnych pokoleniowo i o różnych życiowych historiach, tworząc barwną mozaikę ludzkich losów. Film z pewnością jest przyczyna uśmiechu, pokazując uniwersalność ludzkich pragnień i potrzeb.
Elf (2003)
Elf to komedia świąteczna, trochę szalona i pełna uśmiechu. Fabuła filmu rozpoczyna się w Krainie Świętego Mikołaja. Mały chłopiec, Buddy, przypadkowo trafia do worka z prezentami i zostaje wychowany przez elfy. Odkrywa on jednak, że jest człowiekiem, postanawia wyruszyć do Nowego Jorku, by odnaleźć swojego biologicznego ojca.
Holiday (2006)
Amanda i Iris postanawiają zamienić się domami na czas świąt Bożego Narodzenia, skutki tego są nieoczekiwane. Obie postacie odmieniają swoje życie, do gry wkracza miłość. Dwie zupełnie różne kobiety, mieszkające w dwóch różnych krajach – Amanda to montażystka zwiastunów filmowych z Los Angeles, a Iris jest dziennikarką z Londynu. To, co je łączy, to złamane serce. Główne role odgrywane są przez Cameron Diaz i Kate Winslet.
Grinch: świąt nie będzie (2000)
Ten film to barwna adaptacja klasycznej opowieści Dr. Seussa. Film jest przyczyną uśmiechu ale i refleksję nad prawdziwym znaczeniem świąt Bożego Narodzenia. Fabuła filmu rozgrywa się na dalekiej górze, gdzie Grinch (Jim Carrey) jest zgorzkniałym samotnikiem. Nie lubi świąt. Nieopodal znajduje sie miejscowość Whoville w której okres świąt Bożego Narodzenia cieszy sie dużym uznaniem. Grinch postanawia uknuć plan odebrania im Bożego Narodzenia. Sytuacja się zmienia, gdy poznaje młodą Cindy Lou, jego serce zaczyna dostrzegać to czego wcześniej nie czuł. Film jest pełen humoru i świątecznej atmosfery, a także ukazuje jak miłość czy współczucie mogą odmienić los człowieka.
Family Man (2000)
W tym filmie ukazana jest postać Jacka Campbella. Jack jest maklerem z Wall Street, którego życie zmienia się, gdy dostaje szansę sprawdzenia, co by było, gdyby dokonał w życiu innych wyborów. Jack, wielki biznesmen w jednej chwili zostaje przeniesiony do rzeczywistości, gdzie prowadzi skromne, rodzinne życie. Musi ogarnąć codzienne troski związane z wychowywaniem dzieci, płaceniem rachunków i doświadczaniem radości z małych chwil. Tłem filmu jest okres świąt Bożego Narodzenia. Film przeplata wątki komedii, dramatu i romansu, skłaniając jednocześnie widza do refleksji na własnym życiem i priorytetami.
Opowieść wigilijna (2009)
„Opowieść wigilijna” z 2009 roku, wyreżyserowana przez Roberta Zemeckisa, to nowoczesna adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa. Ebenezer Scrooge jest przestępcą, dla którego ludzie, duch świąt nie ma większego znaczenia. Dalsza akcja to odwiedzenie w Wigilię jego postaci przez trzy duchy. Tak rozpoczyna się podróż przez jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W trakcie tej podróży bohater odkrywa przyczyny swojej samotności i zgorzknienia. Film ten stawia na pierwszym planie przesłanie o przebaczeniu, pokorze i mocy dobra.
Rodzinny dom wariatów (2005)
Film z gatunku komediodramatu. Akcja filmu koncentruje się wokół rodziny Stone’ów, która jak co roku gromadzi się w świątecznym okresie. Nieoczekiwanie najstarszy syn przyprowadza do domu swoją dziewczynę, Meredith, co powoduje, że w rodzinie pojawia sie napięcie. Meredith jest konserwatywną kobietą z wielkiego miasta, która niespodziewanie wpada w środowisko liberalnej rodziny Stone’ów. Dwa odmienne światy, osobowości generują konflikty i niezręczności, które są przedstawione są w filmie.
Klaus (2019)
„Klaus” to historia o Świętym Mikołaju. Klasyka z dodatkiem ciepła i humoru. Główną rolę gra Jasper bogaty i leniwy student, który zostaje wysłany przez ojca do małego miasteczka, by otworzył tam pocztę. Zadanie okazuje się jednak trudne ponieważ lokalna społeczność jest ze sobą skłócona i nikt nie wysyła do siebie listów ani paczek. Wszystko jednak się zmienia, gdy Jesper spotyka tajemniczego Klausa… Odbiór filmu okazał się bardzo pozytywny. Szczególnie ujmuje udane połączenie legendy o Świętym Mikołaju z nowatorskim spojrzeniem na tę historię.
Czekając na cud (2004 r.)
To historia pięciorga bohaterów, z których każdy w głębi duszy czeka na cud, który odmieniłby ich życie. Samotna rozwódka z trudem znosząca samotność, przypadkowo poznany tajemniczy mężczyzna, młoda Latynoska, która właśnie odeszła od chorobliwie zazdrosnego chłopaka, szukający towarzystwa barman i młody Francuz, który żyje wspomnieniem swoich najszczęśliwszych Świąt z dzieciństwa. Losy całej tej piątki przetną się gdzieś w Nowym Jorku w wigilijny wieczór…
Zły Mikołaj (2003 r.)
Główny bohater, Willie jest zawodowym oszustem. Święta Bożego Narodzenia, dla innych pełne magii, dla niego stanowią wyłącznie okazję do popełnienia kolejnych przestępstw. Willie przebiera się za Świętego Mikołaja, w czasie świąt nie ma przecież nikogo, kto wzbudzałby większe zaufanie. W takim przebraniu wypada kochać dzieci. Tymczasem Willie ich nie znosi. Pewnego dnia Willie spotka dziecko, dzięki któremu pozna siłę przyjaźni i ludzkiego ciepła. Zimne jak lód serce Mikołaja stopnieje.
Świąteczny szok (2020 r.)
„Świąteczny szok” opowiada historię Abby i (Kristen Stewart) i Harper (Mackenzie Davis). Podczas gdy jedna planuje w czasie Świąt zaręczyny, druga zdradza, że przez cały czas utrzymywała ich związek w tajemnicy przed swoimi rodzicami. Na domiar złego tegoroczne Boże Narodzenie mają właśnie spędzić wspólnie z jej konserwatywną rodziną. Kiedy Abby dowiaduje się, że partnerka utrzymywała ich związek w tajemnicy przed rodziną, zaczyna kwestionować uczucia Harper. Film w reżyserii Cleay DuVall udowadnia, że dobre filmy świąteczne romantyczne wciąż powstają i co więcej, nie muszą sztywno trzymać się wcześniej ustalonych ram.
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE