Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - NEWS
   
COUNTRY:
         
       
 
Data publikacji  
   
Widaomość z dnia:
17.12.2013
   
 
Źródło publikacji  
   
Media Informacyjne
PAP
Inne
   
 
Do pobrania  
   
 
   
 
Kontakt  
   
Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne  
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
   
   
 
Wspaniałe zwiedzanie - odkrywamy najpiekniejsze zakątki świata  
       
   
 
 

Burdż al-Arab, Burj Al Arab (arab. برج العرب, Burǧ al-ʿArab)[1] – wieżowiec w Dubaju, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Projekt wykonał Tom Wright z firmy WS Atkins PLC.
Znajduje się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i stanowi część kompleksu wypoczynkowego Jumeirah Beach Resort. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem świata niezawierającym pomieszczeń biurowych oraz najwyższym budynkiem hotelowym świata. Nie jest to jednak najwyżej umieszczony hotel – tytuł ten należy do Grand Hyatt w Szanghaju, zajmującego piętra 53–87 wieżowca Jin Mao Tower. Budowa Burdż al-Arab rozpoczęła się w roku 1994 i została ukończona w roku 1999. Przy jego budowie pracowało około 3500 osób.
Hotel posiada wyłącznie apartamenty, których w sumie jest 202. Najmniejszy zajmuje 169 m², a największy 780 m². W budynku znajduje się kilka restauracji – w tym Al Muntaha („najwyższa” lub „ekstremalna”), umiejscowiona w dobudówce zawieszonej 200 m nad poziomem morza, i Al Mahara („ostryga”), położona pod wodą – dwa baseny, 18 pomieszczeń leczniczych, pokoje z hydroterapią i masażami, solarium, sauna i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z prawdziwą, żywą rafą koralową. Całość, wewnątrz i na zewnątrz, ozdobiona jest niezwykle złożonymi fontannami i kaskadami wodnymi. Nocą obiekt oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach.
Wszystkie przedmioty wyposażenia wnętrz zostały specjalnie zaprojektowane lub wybrane dla tego hotelu. Najbardziej luksusowe apartamenty posiadają złote i złocone elementy wyposażenia. Każdy z gości ma osobistego lokaja do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Na żądanie goście otrzymują własnego kucharza, dodatkową ochronę, samochód i kierowcę. W przypadku rezygnacji z własnego kucharza posiłki przygotowywane są według indywidualnych zamówień i w porach dogodnych dla gościa. Do restauracji Al Mahara goście dowożeni są pojazdem symulującym łódź podwodną.
Proporcja liczby pracowników do liczby gości wynosi 6:1. Hotel oferuje obsługę w kilkunastu językach świata, w tym w japońskim, niemieckim i rosyjskim. Ceny za jedno miejsce do spania na dobę rozpoczynają się od 1300 dolarów. Ceny apartamentów dwupiętrowych dochodzą do 24 000 dolarów za dzień pobytu[2].
Specjaliści z branży hotelowej po zapoznaniu się ze standardem hotelu rozważali stworzenie kolejnej, szóstej, kategorii hotelowej. Uznano, że dotychczasowa (pięciogwiazdkowa) klasyfikacja standardów hoteli nie obejmowała oferty, jaką reprezentuje sobą Burdż al-Arab. Właściciele hotelu zaakceptowali jednak pięć gwiazdek dla określenia standardu ich obiektu, dodając tylko do nich słowo „deluxe” (absolutny luksus).

 
  Hotel stawia swoim gościom szereg wymogów, dotyczących między innymi ubioru i sposobu zachowania się (informuje o tym przed zatwierdzeniem rezerwacji).
     
 

Konstrukcja hotelu chroni go na wypadek trzęsienia ziemi, huraganu i innych zjawisk, które mogą być niebezpieczne dla budynku.

   
red. Adam Nawara    
 
INFORMACJA            
               
Informacje podstawowe Noclegi Polecane trasy Inne
Mapa Broszury Wyznacz trasę Inne
               
               
 
 

Geolokalizacja Burj Al Arab

 

 
 
Gallery  
   
       
                 
Fot1. GMI
 
Fot2. GMI
 
Fot3. GMI
 
Fo4. GMI
 
Fot5. GMI
Fot6. GMI
 
Fot7. GMI
 
Fot8. GMI
 
Fot9. GMI
 
Fot10. GMI
Fot11. GMI
 
Fot12. GMI
 
Fot13. GMI
 
Fot14. GMI
 
Fot15. GMI
 
   
Podkast   Wideo
         
  Wiadomość Wiadomość
  Wiadomość Wiadomość
         
  Wiadomość Wiadomość
  Wiadomość Wiadomość
 
   
   
   
 
   
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
   
   
   
 
Oferty promowane              
                   
                   
             
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy Różna   Filmy Reklama   Filmy Informacja   Filmy Sport   Filmy Przyroda
       
                 
Filmy Muzyka   Filmy Dla dzieci   Filmy Kultura   Filmy Motoryzacja   Filmy Edukacja
       
             
             
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.