Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
       
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - SŁUŻBY MEDIA INFORMACYJNE
   
COUNTRY:
 
 
 
   
Partnerstwo dla budowania i rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Cywilizacja, którą zbudujemy,
zbliżajac sie do XXI wieku,
nie bedzie cywilizacją materialną,
symbolizowaną przez ogromne konstrukcje,
ale bedzie cywilizacją niewidoczną.
Precyzyjniej powinno się ją nazwać
„cywilizacją informacyjną”.


Yoneji Masuda

 
©® 2017 Adam Nawara  
   
 
   
 
         
SŁUŻBY MUNDUROWE I INNE      
       
Służby to dział Grupa Media Informacyjne w którym znajduje się przegląd oraz informacje poszczególnych służb w Polsce.
       
         
         
POLSKIE WOJSKO - przegląd i informacje   STRAŻ MIEJSKA - przegląd i informacje
POLICJA - przegląd i informacje Policji   INNE AGENCJE - przegląd i informacje
STRAŻ GRANICZNA - przegląd i informacje   SŁUŻBA WIĘZIENNA - informacja
STRAŻ POŻARNA - przegląd i informacje   INNE SŁUŻBY - inne służby
POZOSTAŁE   POZOSTAŁE
DROGOWNICTWO - drogownictwo   POZOSTAŁE
SŁUŻBY RATOWNICZE - przegląd i informacje   POZOSTAŁE
         
         
         
Służby to dział Grupa Media Informacyjne w którym znajduje się przegląd oraz informacje poszczególnych służb w Polsce. Czytaj dalej ...
 
 
   
 
Page Page
   
 
 

Policja

Psy policyjne stały ważnym i skutecznym „środkiem” w prewencji, działaniach policyjnych. Są nie tylko doskonałymi „policjantami” ale i również towarzyszami ich opiekunów. Wzbudzają szacunek i zaufanie, jednocześnie wprowadzając element sympatii osób przebywających w ich otoczeniu (patrol). W akcji niezwykle skuteczne. W ujęciu historycznym ich praca w policji rozpoczęła się w 1889 roku w Belgii. Tam powstała pierwsza na świecie jednostka policji wykorzystująca psy. Również i w Polsce mamy długą historię związaną z psami policyjnymi. Sięga ona okresu po drugiej wojnie światowej.

Pisząc o psach policyjnych nie wypada wspomnieć o Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. To tam szkoli się przyszłych czworonogów do pracy w policji. Wiedza i doświadczenie szkolących pozwala przekazać psom policyjnym wiedze w kilku profilach, są to miedzy innymi:

Psy patrolowo – tropiące: jest to można powiedzieć pierwszy stopień wtajemniczenia zawodowego. Stanową najliczniejszą grupę psów szkolonych na potrzeby policji. Psy te wykorzystywane są miedzy innymi do: służby patrolowej, do działań związanych z zabezpieczeniem i przywracaniem naruszonego porządku publicznego podczas imprez masowych, do przeszukiwania terenu i pomieszczeń, pościgów i zasadzek. Doskonale sprawdzają się również podczas czynności interwencyjnych, zatrzymaniu, pilnowaniu, doprowadzaniu oraz konwojowaniu osób. Wykorzystywane są również do tropienia ludzkich śladów.

Psy do zadań specjalnych: to psy szkolone na potrzeby wyszukiwania zapachów narkotyków lub materiałów wybuchowych.

Inną specjalizacją są psy do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie oraz psy do identyfikacji zapachów ludzkich.

Szkolenie w zakresie działań psów policyjnych wymaga współpracy szkolących, opiekunów oraz psów. Opiekunowie nabywają wiedze w zakresie kynologii policyjnej, są to informacje o zasadach szkolenia psów oraz taktyki i techniki użycia psów policyjnych, ogólnej opieki nad psami (pielęgnacji i żywienia) oraz zajęcia praktyczne podczas których ćwiczą z psami.

Z kolei psy uczy się (uczą się) pokonywania przeszkód, posłuszeństwa i obrony. Zajęcia odbywają się na terenie ZKP oraz symuluje się warunki pracy w naturalnym środowisku. Może to być miasto, metro, budynek publicznej użyteczności, i tym podobne. Dzięki temu pies przyzwyczaja się do naturalnych warunków pracy, a może ono być bardzo różne. (różne środki transportu, różne natężenie ruchu pojazdów, osób, różne oświetlenie, hałas). Są to czynniki bardzo zmienne z którymi pies powinien sobie doskonale radzić.

ZKP szkoli psy również na potrzeby innych służb, miedzy innymi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz pracowników warszawskiego metra i GOPR.

Psy policyjne stały się ważnym elementem skutecznych działań policji i innych służb. W pewnych działaniach zdecydowanie lepiej sprawdzają się niż człowiek. Największym ich atutem jest węch, którego nie jest w stanie zastąpić nawet najlepsza aparatura.

Psy służbowe były i są nieocenioną pomocą w pracy policjantów i innych służb rotunkowych. Służby szczególnie cenią je za doskonały węch. Nawet w dobie specjalistycznego sprzętu nic nie zastąpi psiego nosa.

GRUPAMEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

 
 
   
 
Page Page
   
 
Służby to dział Grupa Media Informacyjne w którym znajduje się przegląd oraz informacje poszczególnych służb w Polsce. Czytaj dalej ...
 
       
  GMI V MAGAZINE - 2016/1 GMI V MAGAZINE - 2016/2 GMI V MAGAZINE - 2016/3
 
 
 
Służby mundurowe i inne

Służby to dział Grupa Media Informacyjne w którym znajduje się przegląd oraz informacje poszczególnych służb w Polsce.

Media Informacyjne

KONTAKT: Adam Nawara - Napisz do Nas: Media Informacyjne Zobacz na mapie: Mapa

©® GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - INNE TEŻ CIEKAWE

         
       
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.